۹۰۰ واحد مسکونی این شهرستان در اثر زلزله اخیر خسارت دیده است

فرماندار پاوه:

۹۰۰ واحد مسکونی این شهرستان در اثر زلزله اخیر خسارت دیده است

۹۰۰ واحد مسکونی این شهرستان در اثر زلزله اخیر خسارت دیده است

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ فرماندار پاوه گفت: زلزله اخیر به ۹۰۰ واحد مسکونی این شهرستان خسارت وارد کرده که ۴۰۰ واحد نیاز به بازسازی و ۵۰۰ واحد دیگر نیاز به تعمیرات دارد.

پرویز ایده پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر خسارت وارده به واحدهای مسکونی به ۳۴ واحد آموزشی بین ۱۰ تا ۴۰ درصد خسارت و همچنین به ابنیه فنی راههای ارتباطی، تأسیسات آب و برق، ساختمانهای دولتی و واحدهای صنفی نیز هشت میلیارد ریال خسارت وارد شده است.

وی اظهار کرد: خسارتهای مذکور طی فرمهای مربوطه به مدیریت بحران استان کرمانشاه و ادارات کل اعلام شده است.

وی افزود: برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات و ۶۰ میلیون ریال بصورت بلاعوض و برای واحدهای روستایی مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات و مبلغ ۵۰ میلیون ریال بصورت بلاعوض پرداخت می شود.

فرماندار پاوه، عملکرد ستاد مدیریت بحران شهرستان را در زلزله اخیر مناسب ارزیابی کرد و گفت: در این برهه ایجاد فضای نشاط آور برای خروج مردم از بحران و استرس مهم و حائز اهمیت است.

ایده پور از هدایت و آگاهی بخشی روحانیت شهرستان، حضور مؤثر انجمن های مردم نهاد و عموم مردم به خاطر کمک رسانی و امداد به موقع به زلزله زدگان شهرستان های سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و قصرشیرین قدردانی کرد.

شهرستان پاوه با بیش از ۶۱ هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

زلزله ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه رخ داد که تاکنون ۴۴۴ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.

این زلزله به هفت شهرستان و بیش از یک هزار روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.

در این زلزله حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت کلی و جزئی شده است.

خبرنگار:محمدهادی زامیادیک دیدگاه

    شهروند آذر ۲, ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۴
    0
    0

    با سلام لطفا اطلاع رسانی فرمایید که از چه باید اقدام کنیم که مانند همیشه عده ای استفاده کنند وبسیاری اطلاع نداشته باشند وحقشان ضایع شود ممنونم

نقد و بررسی

مهمترین اخبار