معاون پشتیبانی سازمان دهیاری وشهرداری های کل کشور: توجه ویژه به پاوه، وظیفه ما است

معاون پشتیبانی سازمان دهیاری وشهرداری های کل کشور: توجه ویژه به پاوه، وظیفه ما است

معاون پشتیبانی سازمان دهیاری وشهرداری های کل کشور: توجه ویژه به پاوه، وظیفه ما است

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار پاوه در راستای پیگیری تنگناهای شهرستان در دیداری با معاونت منابع و پشتیبانی سازمان دهیاری ها وشهرداری های کل کشور به بحث و گفتگو پرداختند.

 

به گزارش پاوه پرس، در این نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با ارائه گزارشی از وضعیت موجود، مشکلات حاصله از سنوات گذشته و برنامه های پیش رو توضیحاتی را بیان نمودند.

 

نمایندگان شهر پاوه در ادامه خواستار معافیت های لازم در تهیه اقلام تخصیصی(سهمیه قیر وماشین آلات) با توجه به مشکلات فرارو شدند.

 

آنان مزید استحضار ایشان اعلام نمودند، با توجه به کمبود نقدینگی شهرداری پاوه موفق به سهم آورده ی خود به سازمان شهرداری ها ودهیاری های کل کشور نگردیده و در این راستا ضمن برقراری سهیمه سال ۹۳ والحاق آن با سال ۹۴ عنایت سروران گرانمایه را در معافیت سهم آورده شهرداری پاوه را خواستار شدند.

 

مشکلات سد داریان و تبعات منفی آن بر زیرساخت های شهری بحث دیگری بود که بدان پرداخته شد، علاوه برآن هزینه های مضاعف درتسطیح وآمده سازی معابر وکوچه های شهری باتوجه به موقعیت توپوگرافی شهر پاوه و تشریح فعالیت های در دست اجراء توضیحات مفصلی ارائه گردید.

 

دیدار شورا وشهردار پاوه با معاون منابع و پشتیبانی سازمان دهیاری ها وشهرداری های کل کشوردر ادامه شهردار و شورای اسلامی شهر به منظور کسب درآمدهای پایدار با ارائه دلایل توجیهی ونیز تشریح طرح های پیشنهادی، خواستار اهتمام مسئولین محترم دراین راستا شدند. شایان ذکر است کسب درآمد پایدارمنوط به حمایت مسئولین محترم امر بوده، موضوعی که شورا وشهردار پاوه فرایند آن را درخودگردانی شهرداری با توجه به برنامه ها وطرح های قابل پیش بینی رصد می نمایند. لازم به ذکر است یکی از طرح های پیشنهادی اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال می طلبد که قطعاً ویقیناً بدون حمایت مالی سازمان شهرداری ها ودهیاری های کل کشور مقدور نمی باشد.

 

در ادامه با تشریح طرح مورد نظر وقابلیت ها واستعدادهای خدادادی شهرستان پاوه می توان امیدوار بود که علاوه بر جذب گردشگر زیبایی خاصی را به منطقه عنایت بخشد.

 

مهندس اسد معانی که شخصیتی مثبت نگر و صاحب اندیشی بود با کمال متانت وخوش رویی پذیرای نمایندگان شهر مینونشان پاوه شدند و در ادامه قول مساعد داد که بیشتر از سال گذشته از شهر پاوه حمایت همه جانبه نمایند.

 

وی با نمایش لیستی از خدمات ارائه شده سازمان شهرداری ها ودهیاری های کل کشو به مناطق مختلف افزود: ما وظیفه داریم به پاوه توجه ویژه ای داشته باشیم و نسبت به رفع محرومیتهای بازمانده از جنگ تحمیلی اقدام نماییم.

 

مهندس معانی گفت امسال بنا را برآن داریم تا کمک های اعطایی را نسبت به سنوات گذشته حمایتی تعریف کنیم، بطوریکه برای سهمیه شهرستان ها ترتیبی اتخاذ نموده ایم که هر شهرداری با پرداخت یک سوم هزینه ها سهمیه ی خود را دریافت نماید.

 

معاون منابع وپشتیبانی سازمان دهیاریها وشهرداری های کل کشور در ادامه گفت: سهمیه تخصیص ماشین آلات وقیر درخواستی شهرداری ها به قوت خویش باقی می باشد، این درشرایطی است که نسبت به گذشته حمایت مالی بیشتری خواهیم نمود.

 

وی گفت رایزنی برای شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در جریان است که از طریق وزارت راه وشهرسازی خدمات اراده شده درخصوص قیر به صورت رایگان صورت گیرد که درصورت حصول نتیجه مراتب اعلام وابلاغ می گردد.

 

مهندس معانی درادامه تصریح نمود شهرداری پاوه هر نسبت قیر را مطالبه نماید، کسری آن را جبران می نماییم و در صورت بروز مشکل می توانید با اینجانب تماس برقرار نمائید.

 

معاون منابع وپشتیبانی سازمان دهیاریها وشهرداری های کل کشور در خصوص طرح پیشنهادی شهرداری پاوه گفت : این طرح یکی از طرح های جذاب و درآمدزایی خواهد بود که علاوه برکسب منابع مالی جذابیت خاصی را به منطقه می بخشد ولازم است که طرح توجیهی آن را ارسال نمائید تا ضمن بررسی کارشناسی موضوع تمهیدات لازم در جهت حمایت همه جانبه بعمل آید.

 

مهندس اسد معانی اجرای پروژه ی مورد نظر را با ورود بخش خصوصی توجیه پذیر عنوان نمود وافزود: ما متعهد به تهیه وام مورد نظر شهرداری پاوه با بهترین شرایط ممکن خواهیم بود، وامی که با بهره ی کمی (۴ % ) می توانیم سهم آورده ی شهرداری پاوه را جبران نمائیم.

 

وی در پایان قول مساعد داد که در کمترین زمان ممکن جهت ارزیابی آنچه که بدان تأکید شده است اقدام عاجل به عمل می آید. و ان شاءالله با عزیمت به پاوه و بررسی شرایط برای پیشرفت و توسعه شهر پاوه گام های لازم برداشته می شود.

 

اعضای شورای شهر پاوه وریجاب

 

تصویر فوق: اعضای شورای شهر و شهرداران شهرهای پاوه و ریجاب، در معیت دکتر منوچهری و آقای جلیلیان نماینده اسلام آبادغرب.۵ دیدگاه

  همشهری خرداد ۶, ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۰
  0
  0

  ضمن تشکر از شورا عزیز و شهردار محترم و تقدیر و تشکر ویژه از کاک آشنا لطف الهی که با لباس زیبای کردی (کوه پانتول )که نشان از غیرت و شرف یک قوم است در این جمع حاضر شدند و تائسف از بقیه دوستان

   علیمراد خرداد ۱۵, ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۳
   0
   0

   عزیزم تاسف برای چه،لباس کردی نشانه غیرت وتعصب است درست ،زیبا وباقدمت است درست ،اما هرچیزی جایگاهی دارد وبه نظر من در آن مکان ودر کنار مقامات اول مملکتی ودر یک جلسه رسمی لباس رسمی شایسته تر است واین نشانه احترام به آن مکان است وگرنه درهر جای دیگر هم میتوان لباس کردی پوشید……
   قضاوت باشما

  الف.ش خرداد ۶, ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۶
  0
  0

  کاکه فاروق عزیز خسته نباشید همه ما مدیون این همه زحمت و پیگیریهای شما هستیم. ان شا الله در سایه لطف الهی و زحمات شما عزیزان ضمن جبران کارهای نکرده گذشته پاوه ای ایدآل ساخته شود.
  (برای مزاح ) در ضمن پیشنهاد می کنم از بودجه شورا یک دست کت و شلوار برای آقای لطف الهی تهیه شود.

  . خرداد ۶, ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۶
  0
  0

  با تشکر از زحمات بی دریغتان اجرکم عندالله
  ویک درخواست لطف کرده و طرح مذکور راهم بیان نمایید مردم که نامحرم نیستند

  همشهری خرداد ۵, ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۶
  0
  0

  کدام طرح که میتواند موجب ایجاد جذابیت شود؟؟؟

نقد و بررسی

مهمترین اخبار