یک کولبر هورامانی به دلیل سقوط به دره در ارتفاعات گه ناوه جان سپرد

یک کولبر هورامانی به دلیل سقوط به دره در ارتفاعات گه ناوه جان سپرد

یک کولبر هورامانی به دلیل سقوط به دره در ارتفاعات گه ناوه جان سپرد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ بخشدار اورامان گفت: یک کولبر اهل یکی از روستاهای منطقه اورامان از توابع شهرستان سروآباد استان کردستان در حین کولبری به دلیل سقوط به دره، جان خود را از دست داد.

صباح محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نظیر اداک ۴۵ ساله اهل روستای ژیوار از توابع بخش اورامان که برای کولبری رفته بود، در حین بازگشت به علت سقوط به دره جان خود را از دست داد.

وی ادامه داد: این کولبر همراه دوستان خود در حین بازگشت در مسیر حوزه استحفاظی شهرستان پاوه نرسیده به ارتفاعات گه ناوه در منطقه اورامانات از راه اصلی منحرف شده و به دره سقوط می کند.

بخشدار اورامان اضافه کرد: جسد این کولبر توسط دوستان وی، امروز (دوشنبه) به شهر اورامان منتقل شد و توسط فوریت های پزشکی شهر اورامان به پزشکی قانونی مریوان منتقل گردید.

به گفته وی، این کولبر متاهل و دارای ۲ فرزند است.

به گزارش ایرنا، روز جمعه هفته گذشته نیز یک کولبر اهل روستای بیساران از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد که برای کولبری به منطقه گه ناوه در ارتفاعات اورامان رفته بود، به علت سرمای شدید هوا بیهوش شده و توسط جوانان شهر اورامان و نیروهای راهداری از مرگ نجات یافت.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و ۲۴ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

خبرنگار: فرزاد آداکبدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار
 • ماموستا ملاقادر قادری در سن ۷۰ سالگی مفتخر به کسب دانشنامه دکترا شد

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ عصر روز سه شنبه (18 مهر 95) ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه در محل شورای برنامه ريزی مدارس علوم دينی اهل سنت تهران، از رساله ی دکترا (سطح چهار) خویش با عنوان احوال شخصیه ...

  ۲۰ مهر ۱۳۹۶
 • سوران پیری: دیوان را نمی‌توان یک ساز سنتی دانست

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ کافیست چند دقیقه‌ای در کنار سوران پیری بنشینید تا شیفته و عاشق ساز دیوان شوید. تسلط کاملش بر روی ساز، سرعت بالای انگشتانش در موقع نواختن، شناختش از این ساز و بسیاری چیزهای دیگر توجه ...

  ۱۹ مهر ۱۳۹۶
 • شما را بخدا مردم خسته اند / همایون رشیدی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ سالهاست در تب وتاب خودی وغیر خودی تنمان رنجوده و روانمان آشفته گشته ،روزها وهفته هاست در تلاطم کاستیها و نبودهاونداریها مینالیم و همچنان چشم براه دستی که یاورمان باشد وکلامی که تسکینمان دهد اما ...

  ۱۸ مهر ۱۳۹۶