یک دختر دانشجو از ۸۴۰ نفر در فضای مجازی کلاهبرداری کرد

یک دختر دانشجو از ۸۴۰ نفر در فضای مجازی کلاهبرداری کرد

یک دختر دانشجو از ۸۴۰ نفر در فضای مجازی کلاهبرداری کرد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ رییس پلیس فتا استان کردستان گفت: یک دختر دانشجو با همکاری یک مرد دیگر از ۸۴۰ نفر در فضای مجازی کلاهبرداری کرد.

 

به گزارش پاوه پرس و به نقل از ایرنا‏، سرهنگ فرامرز شاکری روز پنجشنبه در جمع رسانه های جمعی استان در سنندج گفت: پلیس فتا موفق به دستگیری دختر دانشجوی ۲۳ ساله ای در فضایی مجازی شد که با کلاهبرداری از مردم حدود ۷۰ میلیون تومان پول به جیب زده بود.

 

وی افزود: این متهم با قرار دادن عکس زن میانسال و بیماری که توان پرداخت هزینه های درمانی ندارد و دادن شماره حساب بانکی و استفاده از احساسات و عواطف مردم از ۸۴۰ نفر در سراسر کشور کلاهبرداری کرده است.

 

سرهنگ شاکری با اشاره به تحقیقات پلیس فتا در این زمینه گفت: تحقیقات بیانگر آن است این فرد که گرداننده اکانت های موبایل است با نام مستعار و همکاری مرد دیگری اقدام به این کار کرده است.

 

سرهنگ شاکری افزود: هم اکنون این دو متهم در بازداشت موقت به سر می برند و پرونده آنها جهت رسیدگی و اجرای قانون به دستگاه قضایی ارجاع شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در فضای مجازی هویت افراد پنهان است و شبکه های اجتماعی بستر مناسبی برای کلاهبرداری هستند گفت: مردم هشدارهای پلیس فتا در فضای مجازی را جدی بگیرند و بدون آگاهی و اطمینان به حساب افراد ناشناس پول واریز نکنند.

 

وی اظهارکرد: میزان دستگیری ها در فضای مجازی در هفت ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش یافته است.
به گفته وی پنج درصد متهمین زیر ۱۷ سال، ۴۰ درصد متهمین در رده سنی ۱۸-۲۵ سال و ۵۵ درصد متهمین نیز ۲۵ سال به بالا داشته اند.

 

رییس پلیس فتی استان کردستان با اشاره به دستگیری ۱۲۰ کلاهبردار در سال گذشته در استان گفت: در سال جاری نیز پلیس فتا ۱۳۵ مجرم در فضای مجازی را دستگیر کرده است که این تعداد دستگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

 

سرهنگ شاکری بیشترین جرایم در فضای مجازی را کسب منافع مالی، موضوعات ضد اخلاقی و انتقام جویی عنوان کرد و گفت: در سال جاری ۱۰۳ درصد پرونده های کشف وقوع افزایش یافته است.
وی اولویت عمده پلیس فتا در سال جاری را پیشگیری از وقوع جرم بیان کرد و گفت: برگزاری همایش ها و کلاس های آموزشی در زمینه آگاهسازی مردم از جرایم حوزه مجازی از اقدامات پلیس فتا است.

 

شاکری با اشاره به اینکه جامعه هدف پلیس فتا بیشتر دانش آموزان، دانشجویان و اولیا و مربیان مدارس هستند گفت: اطلاع رسانی، آگاه سازی و آموزش برای این اقشار اولویت کاری پلیس فتا است.
به گفته وی پلیس فتا هفته ای دو بار اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی و اطلاع رسانی در زمینه جرایم فضای مجازی در سطح دانشگاه ها و مدارس می کند.

 

سرهنگ شاکری با اشاره به آسیب های اجتماعی حوزه فضای مجازی، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در زمینه استفاده درست از شبکه های اجتماعی را ضروری دانست.
وی تاکید کرد: شهروندان در صورت هر گونه مشکل و موارد مشکوک در شبکه های اجتماعی و فضای سایبری موضوع را به شماره تلفن ۲۱۸۵۹۱۵ گزارش کنند.یک دیدگاه

    نگران آبان ۳, ۱۳۹۳ - ۲۱:۵۷
    0
    0

    بررسی کنید تصور نمی کنم این کلاه برداران اهل سنندج باشند !!!!

نقد و بررسی

مهمترین اخبار