یقین گمشده، آلبوم مشترک زکریا یوسفی و اردشیر کامکار به زودی منتشر می شود

یقین گمشده، آلبوم مشترک زکریا یوسفی و اردشیر کامکار به زودی منتشر می شود

یقین گمشده، آلبوم مشترک زکریا یوسفی و اردشیر کامکار به زودی منتشر می شود

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛هنرمند و نوازنده ی مطرح پاوه ای در گفتگو با خبرنگار پاوه پرس از انتشار آلبوم یقین گم شده خبر داد.

 

موسس شرکت فرهنگی – هنری “آوای ماندگار ماد” تصریح نمود: این آلبوم فعالیت مشترک بنده با هنرمند مطرح کورد استاد اردشیر کامکار می باشد.

 

این نوازنده سازهای کوبه ای در ادامه خاطر نشان ساخت، آلبوم یقین گمشده به زودی توسط رهگذر هفت اقلیم منتشر و در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

 

زکریا یوسفی در پایان از انتشار آلبوم های دیگر پس از یقین گمشده در ماه های آتی خبر داد.

 

گفتنی است استاد اردشیر کامکار نوازنده مطرح کورد از خانواده ی بزرگ کامکارها، همواره برای گسترش هر چه بیشتر قابلیت‌های ساز کمانچه کوشیده‌است. در این راستا، قطعات استاد صبا را در دو اثر به یاد صبا و بر تارک سپیده، به کمک کمانچه و ارکستر به اجرا در آورده. وی در «بر تارک سپیده»، با تکیه بر توانایی‌های خود دست به ابتکارات بدیعی زده و از این رهگذر کمانچه را به سازی فوق‌العاده تأثیرگذار و وجدآور مبدل کرده‌است.

 

از شاخصه‌های مهم او در نوازندگی به لحن و بیان مستقل، صدای زیبا و شفاف ساز و تکنیک فوق‌العاده می‌توان اشاره کرد. بسیاری او را بهترین نوازندهٔ کمانچه پس از انقلاب می‌دانند.

 

از آلبوم‌های مستقل او می‌توان ناشکیبا با خوانندگی همایون شجریان، راز نگاه و آلبوم بی غبار عادت که با همنوازی شاگردش، شروین مهاجر عرضه شده را نام برد. از جمله شاگردان او می‌توان از همایون شجریان و مهدی باقری نام برد.یک دیدگاه

    پردیس مهر ۲۵, ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۷
    0
    0

    تبریک میگم امیدوارم دسترسی به این آلبوم درپاوه به راحتی در اختیار همشهریانمون قرار بگیره

نقد و بررسی

مهمترین اخبار