گذشت خانواده اهل روستای قوری قلعه از دیه فرزندشان

گذشت خانواده اهل روستای قوری قلعه از دیه فرزندشان

گذشت خانواده اهل روستای قوری قلعه از دیه فرزندشان

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ خانواده اهل روستای قوری قلعه شهرستان روانسر از دیه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی فرزندشان گذشت کردند.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، در ۱۴ مهر ماه سال ۹۵ چند کودک اهل روستای قوری قلعه در حال بازی بودند که بر اثر واژگونی یک دستگاه تراکتور یکی از این پسر بچه ها که حدود هفت سال سن داشت فوت کرد و صاحب تراکتور به پرداخت دیه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی محکوم شد.

با وساطت جمعی از بزرگان و ریش سفیدان، خانواده ‘کارو محمودی’ به خاطر رضای خداوند متعال و به پیروی از سنت حسنه عفو و گذشت بدون هیچ چشمداشتی رضایت خود را اعلام کردند و از تمام حق و حقوق کیفری، جزایی و مالی خود صرفنظر کردند.

در مراسمی که عصر روز پنجشنبه با حضور جمعی از بزرگان منطقه اورامانات در مسجدالنبی (ص) روستای قوری قلعه روانسر برگزار شد، از رافت و گذشت این خانواده قدردانی به عمل آمد.

امام جمعه پاوه در این مراسم گفت: مناطق کردنشین و به ویژه منطقه اورامانات از دیرباز تاکنون دیار گذشت وعفو بوده است.

ماموستا ملا قادر قادری افزود: انجام این گونه امرو خیر باعث افتخار و سربلندی این دیار است و این نشان دهنده احساسات پاک و روحیه جوانمردی مردم منطقه اورامانات است.

وی در پایان برای کاستن احتمال رخ دادن حوادث اینچنینی خواستار رعایت هر چه بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان شد.

فرماندار روانسر نیز در ادامه این مراسم گفت: گذشت و صلح و سازش در باورهای دینی مردم این منطقه ریشه‌ای عمیق دارد.

حسین ویسمرادی افزود: صلح و سازش برگرفته از آیات الهی قرآن و براساس شرع مقدس اسلام است و عمل به آن عینت بخشیدن به تعالیم دینی است.

منبع: ایرنا – خبرگزاری صداوسیمای مرکز کرمانشاهبدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار