کمک به همنوعان به مناسبت هفته بهزیستی

کمک به همنوعان به مناسبت هفته بهزیستی

کمک به همنوعان به مناسبت هفته بهزیستی

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند و هیچ کدام از ما انسان ها هرچند هم توانمند، قادر نیستیم که به تنهایی نیازهای خویش را برآورده کنیم و انسان ها به همین دلیل نیازمند زندگی گروهی و جمعی هستند. زندگی جمعی و گروهی نیز بر اساس همکاری و تعامل و کمک به همدیگر بنا شده است تا ما بتوانیم در گذر دوران و در مقابل مشکلاتی که طبیعت و همچنین جامعه(به خاطر ساختارها و مکانیسم های ناعادلانه ای که به صورت تاریخی و به مرور زمان ساخته شده اند) به ما تحمیل می کنند سربلند بیرون بیاییم.

هرکدام از ما انسان ها در برهه ای از زندگی خویش به دلایل گوناگون اقتصادی، اجتماعی، جسمی، روانی و …. قادر نیستیم که از عهده ی وظایف روزمره خویش برآییم و در این راه نیازمند کمک و همراهی دیگران هستیم؛ گاه در اثر جنگ و بلایای طبیعی، مردم یک منطقه یا کشور نیازمند کمک و یاری همنوعانشان هستند، گاه در اثر مشکلات اجتماعی و اقتصادی یک طبقه و قشر اجتماعی نیازمند کمک هستند و گاه در اثر مشکلات جسمی، روحی و یا عاطفی یک فرد یا یک خانواده نیازمند کمک و همراهی دیگران هستند.

کمک به دیگران به طرق مختلف صورت می گیرد گاه مشکلات به نوعی است که نیازمند کنش جمعی و ساختاری است که منجر به تاسیس سازمان های دولتی و غیر دولتی بزرگ می شود که سعی در برطرف کردن مشکلات مردم دارند، گاه مردم با تاسیس سازمان های کوچک تر در سطح محلی اقدام به عمل می آورند و گاه مردم یک محله یا یک فامیل به فرد یا خانواده ای گرفتار کمک می کنند. کمک ها نیز به طرق مختلف صورت می گیرد؛ گاه کمک های مادی گره ها را باز می کند، گاه کمک معنوی و فکری و گاه همراهی و همدلی با یک فرد و یا خانواده گره از مشکلات می گشاید.

سازمان بهزیستی از آن دسته از سازمان هایی است که در مقیاسی بزرگ برای برطرف کردن مشکلات اقشار مختلف جامعه از جمله: معلولان، بیماران روانی، از کارافتادگان، زنان سرپرست خانوار، کودکان بی سرپرست و … تاسیس شده است و در این راه خدمات مختلفی را به آنها ارائه می دهد؛ از پرداخت مستمری گرفته تا ساخت مسکن، اهدای وسایل کمک توانبخشی، پرداخت شهریه دانشگاه، تهیه دفترچه درمانی و ……

سازمان بهزیستی سعی می کند با این اقدامات قدمی هرچند کوچک در بهبود وضعیت جامعه هدف خویش بردارد اما متاسفانه باید اعتراف کرد که به علت شدت و گسترده گی مشکلات، رفع آنها نیازمند توان و امکاناتی بیشتر از داشته های سازمان بهزیستی است و در این راستا است که سازمان بهزیستی با ایجاد دفتر مشارکت های مردمی سعی در جلب کمک های مالی، معنوی، علمی و تخصصی و … مردم دارد تا با استفاده از توان عظیم مشارکت مردمی مشکلات جامعه هدف سازمان را برطرف کند.

اداره بهزیستی شهرستان پاوه نیز در سال های گذشته اقدامات متعددی را در این زمینه انجام داده است که خوشبختانه با استقبال گسترده مردم فهیم و نوع دوست این خطه روبرو شده است که در سطح استان یکی از بالاترین رتبه ها را به خویش اختصاص داده است. اما بدیهی است که با وضعیت مطلوب همچنان فاصله داریم و نیازمند کمک های بیشتر در زمینه های مختلف هستیم. همشهریان گرامی می توانند با کمک های مادی خویش در اموری چون ساخت و تعمیر مسکن، تهیه لوازم ضروری منزل و …… همراه ما باشند و یا با در اختیار قرار دادن دانش و تخصص و حرفه خویش مددکار ما باشند در این این راه پزشکان، مهندسین، فرهنگیان، وکلا و ….. هر کدام به نوعی می توانند قدمی هرچند کوچک در برطرف کردن مشکلات همنوعان خویش بردارند.

دفتر مشارکت های مردمی اداره بهزیستی شهرستان پاوه

 ۲ دیدگاه

  سرسام گرفته تیر ۲۶, ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
  3
  0

  اقای ناشناس قطعا شماهم از بی پولی ادای ادمهای پاک رادرمی اورید جای تاسف داره عده ای ازروی سادگی چنین کاری راکرده اند چرامااز مال باختگی دیگران خوشحال باشیم باور کن همان وام بانکی هم که امثال من وشمامیگریم ربا است پس خودمان راگول نزنیم وبه رباخواری دیگران نخندیم

  ناشناس تیر ۲۵, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
  0
  1

  متاسفانه کسی نمیاد کمکی به فقیر و فقرا بکنه پس باید گفت ((کمک به استاد بخشید به مناسبت هفته نزول خورها ))

نقد و بررسی

مهمترین اخبار