کتاب “مه‌وله‌وی و هونه‌ری شیعر” روانه بازار کتاب شد

تازه های نشر؛

کتاب “مه‌وله‌وی و هونه‌ری شیعر” روانه بازار کتاب شد

کتاب “مه‌وله‌وی و هونه‌ری شیعر” روانه بازار کتاب شد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ کتاب “مه‌وله‌وی و هونه‌ری شیعر” حاوی نقد و بررسی اشعار ماموستا مولوی چاپ و وارد بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، این کتاب حاوی نقد و بررسی اشعار ماموستا مولوی کورد است که توسط ایوب کدخدا رستم چاپ و منتشر شده است.

“مه‌وله‌وی و هونه‌ری شیعر” جدیدترین اثر  ماموستا ایوب کدخدا رستم اهل روستای ته ویله، است که در ۴۴۹ صفحه در شهر سلیمانیه عراق انتشار یافت.

گفتنی است ئه یوب کویخا روسته م از نویسندگان به نام هورامان می باشد و هم اکنون مسئول انجمن فرهنگی هورامان در کردستان عراق است.

وی تاکنون با چاپ و انتشار چندین کتاب و برگزاری همایشات متعدد در مورد تاریخ و فرهنگ و ادبیات هورامان به عنوان یکی از فعالین فرهنگ و ادبیات کوردی مطرح می باشد.

کتاب هورامان یکی از کتاب های انتشار یافته این نویسنده می باشد که از دو منظر فرهنگی و تاریخی در شش فصل به مسائل هورامان پرداخته است.

لازم به یاد آوری است سید عبدالرحیم ملا سعید معدومی تاوگوزی معروف به مولوی کرد و مولوی تاوگوزی و با تخلص معدومی شاعر و عارف نامی کرد که در حلبچه، سنندج، سلیمانیه، پاوه و مهاباد به کسب علم پرداخت. وی از پیروان طریقت نقشبندی بود. عمدهٔ شهرت وی به واسطه اشعار عاشقانه و عارفانه است.

خبر از: همایون محمدنژاد۲ دیدگاه

  ایرج رحمانزاده دی ۶, ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹
  1
  0

  تشکروقدردانی میشود ازبزرگ مرداورامان جناب آقای ماموستا ایوب ،فعالیتهای شبانه روزی بیشائبه ایشان درزمینه های فرهنگی وهنری بر کسی پوشیده نیست موفق وموید باشید.

  کیانا رحمن زاده دی ۶, ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶
  1
  0

  چه نی سه لامو ریزو حورمه تیم
  پیویست به واته یا که ماموسا ئه یوب کویخا روسته م خه لکو ده گاو ته ویلین و کتیبه کیچش ۴۴۹ لاپه رین
  چه نی ده س وه شیم په ی جه نابیتا سه باره ت به وه لا که رده ی ئی کتیبه یه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار