کتاب “مه‌وله‌وی و هونه‌ری شیعر” روانه بازار کتاب شد

تازه های نشر؛

کتاب “مه‌وله‌وی و هونه‌ری شیعر” روانه بازار کتاب شد

کتاب “مه‌وله‌وی و هونه‌ری شیعر” روانه بازار کتاب شد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ کتاب “مه‌وله‌وی و هونه‌ری شیعر” حاوی نقد و بررسی اشعار ماموستا مولوی چاپ و وارد بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، این کتاب حاوی نقد و بررسی اشعار ماموستا مولوی کورد است که توسط ایوب کدخدا رستم چاپ و منتشر شده است.

“مه‌وله‌وی و هونه‌ری شیعر” جدیدترین اثر  ماموستا ایوب کدخدا رستم اهل روستای ته ویله، است که در ۴۴۹ صفحه در شهر سلیمانیه عراق انتشار یافت.

گفتنی است ئه یوب کویخا روسته م از نویسندگان به نام هورامان می باشد و هم اکنون مسئول انجمن فرهنگی هورامان در کردستان عراق است.

وی تاکنون با چاپ و انتشار چندین کتاب و برگزاری همایشات متعدد در مورد تاریخ و فرهنگ و ادبیات هورامان به عنوان یکی از فعالین فرهنگ و ادبیات کوردی مطرح می باشد.

کتاب هورامان یکی از کتاب های انتشار یافته این نویسنده می باشد که از دو منظر فرهنگی و تاریخی در شش فصل به مسائل هورامان پرداخته است.

لازم به یاد آوری است سید عبدالرحیم ملا سعید معدومی تاوگوزی معروف به مولوی کرد و مولوی تاوگوزی و با تخلص معدومی شاعر و عارف نامی کرد که در حلبچه، سنندج، سلیمانیه، پاوه و مهاباد به کسب علم پرداخت. وی از پیروان طریقت نقشبندی بود. عمدهٔ شهرت وی به واسطه اشعار عاشقانه و عارفانه است.

خبر از: همایون محمدنژاد۲ دیدگاه

  ایرج رحمانزاده دی ۶, ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹
  1
  0

  تشکروقدردانی میشود ازبزرگ مرداورامان جناب آقای ماموستا ایوب ،فعالیتهای شبانه روزی بیشائبه ایشان درزمینه های فرهنگی وهنری بر کسی پوشیده نیست موفق وموید باشید.

  کیانا رحمن زاده دی ۶, ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶
  1
  0

  چه نی سه لامو ریزو حورمه تیم
  پیویست به واته یا که ماموسا ئه یوب کویخا روسته م خه لکو ده گاو ته ویلین و کتیبه کیچش ۴۴۹ لاپه رین
  چه نی ده س وه شیم په ی جه نابیتا سه باره ت به وه لا که رده ی ئی کتیبه یه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار
 • ماموستا ملاقادر قادری در سن ۷۰ سالگی مفتخر به کسب دانشنامه دکترا شد

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ عصر روز سه شنبه (18 مهر 95) ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه در محل شورای برنامه ريزی مدارس علوم دينی اهل سنت تهران، از رساله ی دکترا (سطح چهار) خویش با عنوان احوال شخصیه ...

  ۲۰ مهر ۱۳۹۶
 • سوران پیری: دیوان را نمی‌توان یک ساز سنتی دانست

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ کافیست چند دقیقه‌ای در کنار سوران پیری بنشینید تا شیفته و عاشق ساز دیوان شوید. تسلط کاملش بر روی ساز، سرعت بالای انگشتانش در موقع نواختن، شناختش از این ساز و بسیاری چیزهای دیگر توجه ...

  ۱۹ مهر ۱۳۹۶
 • شما را بخدا مردم خسته اند / همایون رشیدی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ سالهاست در تب وتاب خودی وغیر خودی تنمان رنجوده و روانمان آشفته گشته ،روزها وهفته هاست در تلاطم کاستیها و نبودهاونداریها مینالیم و همچنان چشم براه دستی که یاورمان باشد وکلامی که تسکینمان دهد اما ...

  ۱۸ مهر ۱۳۹۶