کتاب ‘ماموستا’ نوشته ملا قادر قادری رونمایی شد

کتاب ‘ماموستا’ نوشته ملا قادر قادری رونمایی شد

کتاب ‘ماموستا’ نوشته ملا قادر قادری رونمایی شد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، در آستانه روز ملی پاوه و گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد حماسه شکست حصر این شهر، آئین رونمایی از کتاب ‘ماموستا’ خاطرات ملا قادر قادری امام جمعه پاوه برگزار شد.

به گزارش پاوه پرس به نقل از هادی زامیاد خبرنگار ایرنا، این آئین با حضور جمعی از شخصیت های کشوری، مسئولان استانی، خانواده های معظم شهدا، جمعی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و قشرهای مختلف مردم در جوار مزار مطهر شهدای ۲۶ مرداد برگزار شد.

در این مراسم امام جمعه پاوه، مهمترین محورهای کتاب خود را در باره دفاع از اسلام، انقلاب، مردم و رهبری عنوان کرد و گفت: این کتاب تاریخ مردم پاوه است که رشادت، فداکاری، مقاومت و ایستادگی مردم این دیار را نشان می دهد.

ماموستا قادری در ادامه به بیان خاطراتی از حماسه ۲۶ مرداد سال ۵۸ پرداخت و گفت: در این حماسه خون شهدای شیعه و سنی در یک سنگر با هم در آمیخت تا پیام وحدت را به جهانیان اعلام کنند.

وی افزود: پاوه و مردمان آن همواره منادیان وحدت بوده و هستند و این مهم را در تمامی عرصه های حساس و تعیین کننده انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و بعد از آن نشان داده اند.

امام جمعه پاوه با بیان خاطراتی از حماسه ۲۶ مرداد پاوه گفت: چهار عامل در شکست حصر پاوه مهم و تأثیرگزار بودند که لطف خداوند، مقاومت و ایستادگی مردم پاوه، پیام روحبخش و نجات بخش بنیانگذار جمهوری اسلامی و حضور شهید چمران بودند.

ماموستا قادری افزود: رشادت و ایستادگی مردم پاوه در آن ایام بود که به بنده انگیزه داد تا قلم بدست بگیرم و این کتاب را بنویسم تا جهاد و فداکاری و رشادت و ایثار مردم در آن ایام سخت فراموش نشود.

امام جمعه پاوه گفت: بخشهای دیگر کتاب در باره حوادث دوران دفاع مقدس، دوران انقلاب از شکل گیری تا پیروزی و دوران طلبگی اینجانب است.

حماسه پاوه در مرداد سال ۱۳۵۸اتفاق افتاد و طی آن اشرار ضد انقلاب و نیروهای وابسته به شاه با بیش از ۱۲ هزار نفر نیروی مسلح قصد تصرف این شهر را داشتند که با مقاومت و ایستادگی و رشادت نیروهای مردمی، پاسداران بومی و اعزامی و فرماندهی شهید چمران هیچ گاه موفق به تصرف شهر نشدند و بعد از یک هفته با صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره) و تقدیم شهدای ۲۶ مرداد محاصره شهر شکسته شد و متجاوزان نیز پا به فرار گذاشتند.یک دیدگاه

  محمدی .کتابخانه عمومی مرداد ۲۸, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  2
  0

  رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت نهمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی در سال ۶۸ نوشته‌اند: «از همه‌ی نگارندگان حوادث جنگ و همه‌ی کسانی که توان انجام وظیفه در این مهم را دارند، درخواست می‌کنم از ثبت و ضبط جزییات این دوران غفلت نکنند و این گنجینه‌ی تمام نشدنی را برای آیندگان به ودیعه بگذارند»
  از امام جمعه محترمان و خانواده ایشان بخاطر زحماتی که جهت روایت این خاطرات متحمل شد ه اند صمیمانه سپاسگزاریم و برای ایشان آرزوی سلامت و توفیق روز افزون از خدواند منان مسئلت داریم .
  از لحاظ تاریخی کتاب ماموستا برای آیندگان سند با ارزشی خواهد بود. و به گفته ایشان در واقع سند هویت ماست .

نقد و بررسی

مهمترین اخبار