وقتی اراده ویلچرنشینی را بی معنا می کند/ خیز بانوی جانباز ۷۰ درصد پاوه‌ای برای ورود به دانشگاه

وقتی اراده ویلچرنشینی را بی معنا می کند/ خیز بانوی جانباز ۷۰ درصد پاوه‌ای برای ورود به دانشگاه

وقتی اراده ویلچرنشینی را بی معنا می کند/ خیز بانوی جانباز ۷۰ درصد پاوه‌ای برای ورود به دانشگاه

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ اراده و پشتکار که داشته باشی فرقی نمی کند روی صندلی ویلچردار نشسته باشی یا با پاهایی پرتوان قدم بر داری؛ سرمایه ای ارزشمند که بسیاری از جانبازان با معنا کردن آن توانستند در عرصه کار و زندگی مدارج علمی را با موفقیت پشت سر گذارند. “فوزیه زارعی” جانباز ۷۰ درصد یکی از همین شیرزنان است.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، مدیر و جمعی از کارشناسان آموزش و پرورش پاوه روز گذشته در جریان بازدید از حوزه‌های امتحانات دی ماه در حوزه‌ای حضور پیدا کردند که تنها یک داوطلب آزاد داشت؛ بانوی جانباز ویلچری که از طریق آموزش از راه دور قصد دارد پس از سپری شدن ۳۱ سال پر از سختی و مشقت از عمرش، دوباره درس خواندن را شروع کند.

بانو فوزیه زارعی اهل نوسود و متولد سال ۱۳۴۹ که در دوران دفاع مقدس به دلیل توپ‌باران شهر نوسود در ۳۰ آبان ماه ۶۵، زمانی که فقط ۱۶ سال داشت قطع نخاع شد و پاهایش از حرکت بازماندند.

این بانوی نوسودی که بیش از سه دهه با معلولیت زندگی می کند از مشکلات و سختی هایی می گوید که در این سال ها تحمل کرده، اما هیچ گاه ناامید نشده و هر روز امیدوارتر از دیروز ایام را سپی کرده است.

خانم زارعی باوجود آنکه ویلچری است اما محدودیتی برای خود قائل نمی بیند و در سن ۴۷ سالگی با شرکت در طرح جامع قصد دارد گواهینامه پایه نهم را کسب کند تا با اخذ مدرک دیپلم وارد دانشگاه شود.

این جانباز ۷۰ درصد می گوید به رشته زبان انگلیسی علاقمند است و می خواهد در دانشگاه در این رشته ادامه تحصیل دهد.

او همچنین به ورزش علاقه دارد و باورود به دانشگاه قصد دارد در رشته تیراندازی فعالیت نموده و باحضور در رقابت های ملی و بین المللی برای کشورمان افتخار آفرینی کند.

فوزیه زارعی از مدیریت آموزش و پرورش شهرستان پاوه در جهت فراهم نمودن شرایط برای گرفتن آزمون های پایه نهم در منزل تقدیر و تشکر کرد و خواستار همراهی و حمایت مسئولین در راستای هموار نمودن شرایط برای ادامه تحصیل خود در دانشگاه شد.

خانم زارعی همچنین از حمایت‌ و دلسوزی اقوام، دوستان و نزدیکان خود بویژه برادرش کاک محمد زارعی و همسر ایشان به صورت ویژه تقدیر کرد و گفت: بدون حمایت و همراهی آن‌ها من نمی توانستم در این راه قدمی بردارم و هراندازه در دستیابی به خواسته‌هایم موفق شوم مرهون زحماتی است که آنها برای من کشیده‌اند.

این بانوی نوسودی معلولیت را محدودیت نمی داند و با پشتکار و کوششی که دارد می خواهد ثابت کند خواستن توانستن است و اکنون برای دستیابی به خواسته هایش سخت تلاش می کند و مصمم است به آنها دست یابد.

گزارش: میلاد یوسفی۴ دیدگاه

  سمیرا دی ۲۷, ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۵
  0
  0

  انشاءالله که همیشه موفق باشی خانم زارعی عزیز

  کوه رنج دی ۲۳, ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
  0
  0

  -انسان همیشه برای چیزهایی که آرزو می کند قدرت کافی دارد، فقط سستی اراده است که نمی گذارد او در راه رسیدن به آرزوی خود گام بردارد. ( ژان ژاک روسو)
  فوزیه خانم چهره شما گویای توان رسیدن به اهدافتان را بیان میکند موفق و مؤید باشید

  محمد دی ۲۳, ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۴
  0
  0

  زنده باد احسنت به این انگیزه و استقامت

  هم وطن دی ۲۲, ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۲
  0
  0

  آرزوی سلامتی و توفیق پیمودن این راه شیرین را از خداوند منان برای این بانوی با اراده خواستارم،صبح نزدیک است،اندکی درنگ…

نقد و بررسی

مهمترین اخبار