همایش ائمه جمعه اهل سنت استان کرمانشاه در نودشه برگزار شد

همایش ائمه جمعه اهل سنت استان کرمانشاه در نودشه برگزار شد

همایش ائمه جمعه اهل سنت استان کرمانشاه در نودشه برگزار شد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ اولین همایش ائمه جمعه اهل سنت استان کرمانشاه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه روز دوشنبه در شهر مرزی نودشه از توابع شهرستان پاوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در این همایش، نقش ائمه جمعه در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتعال را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست.

آیت الله مصطفی علما افزود: ما باید با شناسایی و معرفی استعدادهای شهر و منطقه خودمان به مسئولان اجرایی و پیگیری تا حصول به نتیجه می توانیم نقش مهمی را ایفاد نمائیم.

امام جمعه کرمانشاه، هدایت را از ویژگی های پیامبران و وظیفه و رسالت اصلی و اساسی ائمه جمعه عنوان کرد و گفت: ما با هدایت امور و مردم آنان را نسبت به امور آگاه و بصیر کنیم.

آیت الله علما، با اشاره به اوضاع منطقه و نبود امنیت در کشورهای همسایه گفت: ایران اسلامی امروز یکی از امن ترین کشورهای خاورمیانه است و این به برکت هدایتی است که علما در کنار هوشیاری و آمادگی نیروهای امنیتی و انتظامی به جامعه و مردم می دهند.

وی افزود: ما باید برای امنیت موجود شکرگزار خداوند باشیم، هر چند مشکلات و کمبودهایی هم وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان با تأکید بر حفظ و تقویت وحدت به تشریح افکار و اهداف دشمنان برای مقابله با مسلمانان اعم از شیعه و سنی پرداخت و گفت: هدف دشمنان حذف اسلام است.

آیت الله علما افزود: دشمنان اسلام از شیعه و سنی برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان استفاده ابزاری می کنند و ما شاهد جنایات داعش که تربیت شده و پرورش یافته امریکا و صهیونیستهاست در مناطق سنی نشین و شیعه نشین هستیم.

وی خروجی این همایش را مثبت عنوان کرد و گفت: در این نشست مباحث بسیار خوبی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مسئولان اجرایی در خصوص تلاش برای رفع مشکلات و پیگیری برای به نتیجه رسیدن درخواستها قول مساعد دادند.

امام جمعه کرمانشاه، برگزاری این همایش را در شهر مرزی نودشه نشان دهنده امنیت پایدار منطقه دانست و گفت: جمع زیادی از ائمه جمعه و مسئولان استان و شهرستان در نقطه صفر مرزی دور هم نشستیم تا برای رفع مشکلات مردم و توسعه و رشد منطقه تصمیم گیری کنیم که این از برکت جمهوری اسلامی بوده و بسیار بااهمیت و باارزش است.

همچنین در این همایش ائمه جمعه اهل سنت شهرها و بخشهای استان کرمانشاه به بیان دیدگاههای خود در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال پرداختند و مسائل و مشکلات و نیازهای شهر و بخش حوزه کاری خویش را بیان کردند.

شهرستان پاوه با بیش از ۶۱ هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

خبرنگار:محمدهادی زامیاد۲ دیدگاه

  شهروند اردیبهشت ۴, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
  0
  0

  باینگان چه

  شهروند نودشه اردیبهشت ۱, ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۹
  0
  0

  سلام آقای یوسفی صحن سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکارانت آن در سایت پاوه پرس می دانم در ذیل این گزارش جای مطرح کردن این مطلب نیست اما از آنجا آگاه به شخصیت شما و خدمتگزاری و همچنین مردمی بودن شما شک ندارم این مطلب را همینجا مطرح می کنم که چرا کسی از عزیزان و این همه مهمان که به نودشه آمدند و از هر دری سخنی گفتند و از اقتصاد و سیاست و امنیت و سایر مطالب اما کسی از بازارچه مرزی نودشه بازدید نکرده که این همه دکه در این بیابان چه کار می کنند با پول چه کسی ساخته شده اند چرا مراجعی ندارد طرح اولیه ساخت این دکه ها را چه کسی داده چرا کسی او را مورد بازخواست قرار نمی دهد این مردم بیچاره با چه زحمت و امیدی پول این آهن پاره ها را دادند و چه به سرشان آمد می گویند گاهی اوقات محل کشیدن مواد مخدر توسط عزیزان معتاد می باشد ما دکه داران چه باید بکنیم پولمان را از که بگیریم با تجدید احترام خواهشمند م جنابعالی که دوست و آشنا در دولت داری در این رابطه برای ما کاری انجام بده موفق باشی

نقد و بررسی

مهمترین اخبار
 • نا پەی نەژنیای لایەلایەو ئەدای/ ئومید حەبیبی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ حەشاش چنە مەکریۆ ئەوەوڵكیای و ئەرەشیویای تان وپۆ هەر کۆمەڵگاییوی چا بەرەگانە قۆمیۆ خەڵکەکەش تخوونوو فەرهەنگی وێمانەیشا نەگناوە و خۮێ دانە فەرهەنگیوی لەیۮەی و دلێشەنە تاویاوە. چا تەشك و دیامانەنە تاک وێش نیا و بێ ...

  4 ساعت پیش
 • عجب مربای شیرینی بود آن امهال وام ها/بهروز خسروی‌زاد

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ شب به سحر رسیده است و خواب راهی به چشمانم نمی یابد. در این ماراتن اندیشه ها بسی فکر ها که به ذهن می آیند. پس از پشت سر گذاشتن زمین لرزه ای وحشتناک و ...

  ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
 • شرحی بر میرزامحمود سیافی مستوفی متخلص به محزون/ حیدر معاذی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، چندی است حیدر معاذی پژوهشگر ومحقق شهرستان یادداشت هایی در توصیف بزرگان دیار به رشته تحریر در آورده ودر هریک پیامی را به مخاطب منتقل می نماید، اینک نیز با قلم رسای خویش به توصیف ...

  ۲۹ بهمن ۱۳۹۶