نکوداشت مقام معلم در شهرستان پاوه +گزارش تصویری

نکوداشت مقام معلم در شهرستان پاوه +گزارش تصویری

نکوداشت مقام معلم در شهرستان پاوه +گزارش تصویری

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ مراسم گرامیداشت هفته مقام معلم درشهرستان پاوه با سخنرانی فرماندار و مدیرآموزش وپرورش شهرستان در روز چهارشنبه مورخ ۹۴/۲/۱۶ با حضور مدعوین محترم وبا شکوه خاصی (اجرای برنامه های متنوع فرهنگی وهنری) برگزار گردید.

 

فرماندار پاوه به عنوان سخنران اصلی مراسم در سخنانی شیوا وجذاب در وصف معلم وبه نیابت ازشورای اداری شهرستان وبه نمایندگی از میهمانان این روز مبارک را خدمت یکایک فرهنگیان فرهیخته تبریک واحترام داشته باشم، امیدوارم که هفته بزرگداشت مقام معلم گره کشایی از مشکلاتی باشد که مدنظر همه ی شماست. امروزبمنظور تکریم شما اینجا حضور یافتیم واز اینکه این برنامه ی وزین را تدارک دیده اید از مجریان برنامه جناب آقای فتاحی وهمکاران عزیزشان صمیمانه سپاسگزارم.

 

پروز معلم پاوهرویز ایده پور به بیان خاطره ای از گذشته پرداخت وگفت: سال ۱۳۵۸ درحالیکه دانش آموز اول دبیرستان بودم، اعلام کردند که یک روحانی بنام دکتر مطهری توسط گروه فرقان درخیابان ترور شده است ، حکایت از اینجا شروع می شود که جامعه ای وگروهی از جامعه ای تحمل یک معلم را ندارند ونمی دانند در مقابل آراء وتفکرات آن چکار کنند وتصمیم می گیرند که یکنفر را از سر راه خودشان بردارند. معلمی را حذف می کنند به بهانه ی اینکه باب علم وادب بسته شوداما سی وچند سال در این مملکت سپری می شود یاد آن معلم شهید وآن استاد فرزانه همچنان باقی است. به ساحت مقدس تمام شهدای معلم وروحانیت شهید درود وسلام وصلوات می فرستیم.

 

وی به رسالت معلمی پرداخت ودر ادامه گفت: امروز شما به عنوان فرهنگیان درعصری به تعلیم وتعلم اشتغال دارید که این عصر، عصرعقل گرایی وارتباطات است، درجهان امروز که دنیا به عنوان دهکده جهانی معرفی می شود، گونه، گونه تربیت ها وآموزش ها سهل الوصولند، چه دوران سختی است برای فرهنگیان وچه دوران پریشانی است برای دانش آموزان که هم می توانند جواب سوالات خودشان را از سایت های اینترنتی بگیرند هم از زبان به یادماندنی معلم

 

پرویز ایده پورایده پور سختی کار معلم را اینچنین توصیف نمود: چقدرسخت است، که امروز معلمی سرکلاس حاضر شود وبا تفکرات تعدد دانش آموزان مواجه بشود که هرکدامشان شب گذشته از طریق دنیای ارتباطات سرچ کرده اند وامروز می خواهند با این اطلاعاتشان در سر کلاس درس معلم را بسنجند، واقعاً شغل معلمی در این اثنا یک کارزاری است بین دانش آموزی است که در دنیای ارتباطات زیست می کند ومعلمی که امروز باید به تمام سوالات مربوط وغیر مربوط پاسخگو باشد.

 

بنده هم انتظار دارم نظام جمهوری اسلامی معلم وآموزگار که با این فرایند روبرو است مورد حمایت قرار بدهد، دنیای امروز، دنیایی است که اندیشه ها وبینش ها در آن محصور نیستند وفنون ومهارتها شبانه روز در دنیا به کرات رد وبدل می شوند واعداد نجومی نمی تواند چگونگی تبادل اطلاعات را در دنیا محاسبه بکند.

 

ایده پور در ادامه گفت: دانش آموزی که می تواند با استفاده از گوشی موبایل تمام جواب سولات خود را ازدنیای اینترنت بگیرد نقش معلم در این رابطه چگونه خواهد بود؟ دنیایی که می تواند هرآنچه که ازجنس اطلاعات می خواهید امروز در اختیارشما قرار بدهد ودانش آموزانی که امروز با این اطلاعات زندگی می کنند نقش معلم چه خواهد بود؟!

 

روز معلم پاوه 11رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان پاوه دنیای معلمی را دنیای کارزاراطلاعات وعلم دانست ودر این رابطه افزود: تنها جوامعی می توانند صاحب آموزش وپرورشی موفق، آموزگاران واساتید موفق باشند که بتواند امروز در تلاطم اطلاعات علمی دنیا به سبکی جماعت خودشان را اداره نمایند که بتوانند با حفظ سنت ها ، آداب ورسوم وارزش های جامعه ی خود به این اطلاعات دست یابی داشته باشند.

 

وی گفت: شما اگر با پرسش دانش آموزان مواجه می شوید که چرا در ژاپن، چین و.. چنین است وایران چنان است ، چرا در امریکا این تدریس می شود ودر اروپا آن تدریس میشود… امروز سوال دانش آموزان از فرهیختگان این است که جایگاه علمی ما کجاست، درتمام دنیا قراردادهایی تنظیم شده است که هر کشوری فراخور استعدادش در یک رنج کاری وعلمی قرار خواهد گرفت که مساوی است با رتبه ی آن کشوراست.

 

روز معلم پاوه 12فرماندار پاوه جایگاه علمی کشور را مرهون تلاش معلم دانست وافزود: درابداعات واختراعات امروز کشور ما چه جایگاهی را دارد؟ حداقل دریک بحث هسته ای درجایگاهی است؟ که ۶ کشوربرتر دنیا در مقابل ایران زانو می زنند ومذاکره می کنند، این حاصل زحمت کیست؟ امروز۱+۵ در مقابل ایران حاصل زحمت معلمین وفرهنگیان ۳۰ سال این کشورند که این افتخار را افریدند. که این حاصل کار شماست.

 

پرویز ایده پور محصول فرهنگی را دیربازده ترین محصول در دنیا عنوان نمود وگفت: هرکسی هرچه را می کارد شاید در یک بازده زمانی محدود به نتیجه برسد، اما ثمرباغ آموزش وپرورش ، ثمر تعلیم وتربیت دیر بازده ترین ثمر در دنیاست، پس شما صبوران جامعه هستید انسان هایی هستید که خیلی تحمل دارید ولذا امروز را به عنوان قدردانی از شما واز معلمین وبزرگانی که شما را تربیت کردند وافرادی که به شما افتخار می کنند امروز را مبارک می دانیم.

 

هفته معلم در پاوه3وی ابراز امیدواری نمود سختی هایی را که برآموزش وپرورش می گذرد به مرور زمان کاهش یابند وافزود: بنده به عنوان نماینده دولت در این شهرستان حداقل ازمجلس خدمتگزار ونمایندگان بزرگوار مجلس (دانش آموزان دیروز شما وامروز سناتورهای که در مسند قانونگذاری ایران نشسته اند) این انتظار را داریم که نگذارند دغدغه معلمین جامعه ما، امروز دغدغه اقتصاد ومعیشت باشد. می توانند با تصویب قوانین وبا شکست بن بست های مالی در وزارت آموزش وپرورش این موضوع را منتفع بکنند.

 

فرماندار پاوه خاطرنشان ساخت: برای هیچ معلمی گورارا نیست وبرای ما هم شنیدن اون ناگوارتر که امروز تعدادی از فرهنگیان به اعتراض به وضعیت درآمدی خودشان بیایند اعتراض بکنند. این نشانه ی این است که نظام به عاملیت مجلس ودولت به این موضوع به درستی توجه نکردند.

 

من به اکثر نمایندگان مجلس(دوستان خودم)همواره گفته ام واین انتظار را دارم : که بابی باز نمایند که فرهنگیان از مشکلات ومعضلات اقتصادی شان عبور بکنندو بجای اینکه در اوقات فراغت به دنبال شغل دوم باشند به دنبال تحقیق وتفحص درآثار علمی ودر مراکز علمی باشند. زیرا با کیفیت امروز آموزشی نمی توان برای آینده برنامه ریزی به فراخور رقابت جهانی داشته باشیم.
من از اینکه شما عزیزان با زبان ادب واحترام صحبت خود را درچند جا به انجام دادید صمیمانه سپاسگزارم، استدعا دارم این موضوعات خدای ناخواسته موجبات دلسردی نباشد ومطمئن هستند در فرایند کاری که دولت جناب آقای دکتر روحانی خواهند داشت به معیشت واقتصاد آموزش وپرورش توجه خاصی مبذول خواهد شد.

 

هفته معلم در پاوه2فرماندار پاوه چند نکته ای را ( آبگیری سد داریان در دوماه آینده وعلل تأخیر در بازگشایی مرز تردد مسافرشوشمی ) در خصوص فعالیت های اجرایی شهرستان یادآور شدند که نظر به اهمیت موضوع آن را در پست جداگانه ای جهت عموم شهروندان محترم ارائه می نماید…

 

مدیرآموزش وپرورش شهرستان پاوه نیز در ابتدای برنامه باعرض خیرمقدم حضور مدعوین محترم(حاج ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه ،معاونت فرمانداری بخشدار مرکزی، شهردار، اعضای شورای تأمین، اداری وشورای شهر، فرهنگیان، پیشکسوتان تعلیم وتربیت ،نمایندگان انجمن اولیاء ومربیان ودانش آموزان) هفته معلم را به کلیه همکاران فرهنگی وآنهائیکه به نوعی با آموزش وپرورش درارتباط هستند تبریک و شادباش بیان نمود .

 

سعدی فتاحی یاد وخاطره استاد شهید مطهری گرامی داشت ودر ادامه به منظورارج نهادن به زحمات همکاران محترم فرهنگی خویش در حوزه های سه گانه به ارائه فعالیت های کاری درحیطه های پشتیبانی، آموزشی وپرورشی پرداخت.

 

وسعدی فتاحیی تصریح نمود: با همکاری بانک های مختلف در سال جاری ۳ میلیارد تومان وام در قالب اعتبار، ضروری ومعرفی به بانک داشتیم که به همکاران محترم پرداخت نموده اند.

 

فتاحی گفت: ۲۳ دوره ی تخصصی برای آموزش همکاران مان در طول سال اجراء نمودیم، جذب کمک های خیرین مدرسه ساز به میزان ۶۳ میلیون تومان داشتیم ومقرر است خیری نیز در یکی از مناطق روستایی شهرستان اقدام به ساخت یک مدرسه نماید.
مدیرآموزش وپرورش شهرستان پاوه در ادامه درخصوص توفیقات جمعی یادآور شد: دوستان ما موفق شدند از میان ۲۴ شهرستان ومنطقه رتبه پنجم را کسب نمایندو این نیست مکر با تلاش مجموعه ی عزیزان در مدارس ومدیریت آموزش وپرورش پاوه که جای تقدیر در این راستا دارد.

 

فتاحی به مقایسه سرانه دریافتی وجذب مشارکت های مردمی پرداخت وافزود: درحالیکه سرانه دریافتی ازاداره کل آموزش وپرورش استان ۱۴۰ میلیون تومان بوده است ، کمکهای مردمی که نشانه مشارکت مردم فهیم شهرستان است بالغ بر مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان جذب شده است.

 

روز معلم پاوه 17وی برگزاری همایش های مختلف را از دیگر کارکرد همکاران ما در آموزش وپرورش عنوان نمودکه از آن جمله می توان به طرح یادآوران (باهمکاری ناحیه سپاه پاوه)، پیامبر رحمت ، شهدای فرهنگی ،خیرین مدرسه ساز، برترین های کنکور وهمایش های دیگری اشاره نمود.

 

سعدی فتاحی به حجم فعالیت های درحوزه پرورشی وسلامت پرداخت وگفت: با توجه به اینکه آسیب های اجتماعی در نسل جوان دغدغه ای است که باید با تدبیر در فکر وچاره اندیشی بدان بود، به همین مناسبت برگزاری کارگاههای پیشگیری از آسیب های اجتماعی،مهارت زندگی، سبک فرزندپروری،پیشگیری ازاعتیاد، اثرات رسانه های جمعی(ماهواره) و…که با همکاری دستگاههای مرتبط در سطح شهرستان برگزار گردید که از اهتمام معمول دستگاههای مورد نظر نیزتقدیر وتشکر به عمل می آید.

 

گرود سرودمدیر آ.پ شهرستان به اجرای طرح های ترمیم دندان دانش آموزان، پیشگیری از ایدز، طرح سفیر سلامت، برگزاری همایش طرح یادآوران امر به معروف، کسب رتبه اول استان درخصوص پایگاههای تابستانی علیرغم اینکه هیچگونه دریافتی از استان نداشتیم، راهیابی تعدادی از دانش آموزان وکسب عناوین مختلف اشاره نمود .(کسب رتبه اول کشوری در تدریس مجازی توسط سرکارخانم شیلر حاتمی ، کسب رتبه های برتر در دکترای تخصصی و…)

 

سعدی فتاحی درپایان از کلیه مجموعه عواملی که در طول سال یار ویاور آموزش وپرورش دراجرای اهداف سازمانی بودند تقدیر وتشکر نمود وخدمت جناب آقای فرماندار محترم هم عرض می نمایم که همکاران محترم، اینجانب را مدیون نموده اند به عنوان خدمتگزار آموزش وپرورش انتقال دهنده خواسته هایی آنان باشم ودر این راستا از حضرتعالی به عنوان نماینده محترم سیاسی کشور درشهرستان می خواهیم همچنان منعکس کننده ی خواسته های معلمین که بوده اید، باشید.

 

مراسم روز معلم همیشه از شکوه وجلوهی خاصی برخوردار بوده وهرساله کیفیت آن از نظر فرهنگیان بیشتر از پیش مورد ارزیابی قرار می گیرد به همین مناسبت همیشه تلاش بر آن است که این مراسم با جذبه وکیفیت خوبی ادامه یابد.ودر واقع جمعی مایه می گذارند تا روزی خاطره انگیز را داشته باشند:سرکار خانم ژاله فرجام مجری برنامه مدیریت زمان واجرای برنامه را برعهده داشتند وملامحسن رستمی با تلاوت شیوا ودلنشین آیاتی از کلام الله مجید روشنی بخش محفل ومجلس منور فرهنگی شهرمان بود،

 

روز معلم پاوه 15شاگردان سرکارخانم رحمانی از دبستان حضرت سمیه (س) پاوه با همخوانی نواخته سرود جمهوری اسلامی را سر دادند و با اجرای یک سرود زیبا درگرامی داشت مقام شامغ معلم (سپاس ، سپاس، سپاس معلم ) ادامه دهنده وآغازگر برنامه روز معلم بودند.

 

هنرمند وشاعر توانمند دیارهورامان کاک فریدون بهرامی با سرودن اشعاری دروصف معلم ومقام والای فرهنگیان معزز دیارمان به هنرنمایی پرداختندو مورد تحسین جمع قرار گرفتند. هنرمندان خانه موسیقی پاوه با اجرای یک برنامه شاد ومفرح و با خوانندگی کاک فرهاد سلیمی شادی بخش محفل مذکور بودند. پایان بخش شاهد حضور گروه نمایش خه م ره وین از سنندج بودیم که با اجرای برنامه کمدی معضلات شبکه های ماهواره ای (جم تی وی) وتأثیرات منفی سریال های مورد نظر را مورد تقبیح قرار دادند  که با استقبال جمع مواجه گردید.

جناب آقایان امینی وبادفر سیستم نرم افزاری مراسم را بخوبی مدیریت می نمودند با نمایش کلیپی از تبریک روز معلم توسط دانش آموزان، عرض خیرمقدم مقدم به مدعوین، نمایش اسامی (معلمین نمونه، بازنشسته، متوفی)، تصاویر خاطره انگیز از فعالیت آموزش وپرورش در طول سنوات گذشته که با استقبال مواجه گردید وتوجه عموم را به خود معطوف نموده بود. ونیز سایر عوامل ستادی که در برپایی منظمک ومرتب نقش ایفاء نمودند.

ژاله فرجامفریدون بهرامیهفته معلم در پاوه6رستمیهفته معلم در پاوه9هفته معلم در پاوه3هفته معلم در پاوه4

هفته معلم در پاوه1هفته معلم در پاوه7233444۷ دیدگاه

  سلام اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۱
  0
  0

  باسلام از اداره کل کسی دعوت نشده بود قربان

  مدیریت سایت:
  حداقل بسیاری از همکاران در جریان هستند که بندرت و موردی از عزیزان اداره کل دعوت به عمل می آید و البته آمدن ونیامدن آنان نیز معیاری درجهت خوب ویا بد مراسم تکریم از مقام معلم نیست.
  دوستان نباید در این خصوص حساس باشند و در این خصوص سعی شود نقاط قوت بیشتر دیده شود ونقدهای منصفانه نیز در دستور کار قرار گیرد تا در برنامه های بعدی مورد توجه قرار گیرد.
  سیاه وسفید دیدن مسائل به هیچ وجه توصیه نمی گردد.

  فرهنگی اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۸
  0
  0

  در شهر پاوه انسانهای بزرگ و معلمانی حضور داشتند که مایه افتخار برای جامعه ایران هستند و اصلا لزومی ندارد نماینده اداره کل یا وزارت در این محفل ها حضور داشته باشند .مراسم ، تجلیل از معلمان شهر پاوه است و بس

  نکته اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۴
  0
  0

  روز وهفته وغیره وذالک روز چهار شنبه هم تعطیل شد برای پاسداشت روز معلم هرچند میشد اینکار رو روز بعد که مدارس تعطیل است انجام بگیرد اما در پاوه اینچنین نشد!!! یه چیزی رو میخوام عرض بکنم به اساتید محترم ومعلمین گرامی اینقدر در مورد مطالبات ووضع معیشتی خودتان مانور ندهید باور نمیکنم معلمی داشته باشیم که در حد نیازهای ضروری مشکلی داشته باشد پس بهتر است مطالباتی مطرح شود که دانش اموزان با شنیدن ان به معلمان خود افتخار کنند! مطالباتی مثل تقویت بنیه علمی وفکری معلمان وتعمیق فهم وگسترش اخلاقی انان در سطح ملی مطرح شود بسیار مطلوب تر است

  فرهنگی اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۷
  0
  0

  سلام
  بنیانگذار اصلی برگزاری چنین مراسماتی جناب آقای سلام خسروی بودندکه اکنون توسط افرادی که زمانی زیردست ایشان وجزوپرسنل مدیریت وقت بودندوبه مدیریت درمناطق پاوه نوسودوباینگان انتصاب یافته اند.به راستی که مراسمات تدارک دیده شده وکارگروههای قوی وخلاق دردوره ی آقای خسروی بسیارزیباتروجالبتروپرمحتواتربودند.

  معلم اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷
  0
  0

  با سلام خدمت نکته ضمن احترام به اموزش و پرورش های منطقه و عزیزان اداره کل بنده به عنوان معلم شاهد بودم در هیچ دوره در اموزش و پرورش شهرستان خود شیرینی وجود نداشته لذا در صورت دعوت عزیزان شاید به مراتب می بایست افرادی در حد وزارت دعوت میشدند لطفا پاوه را اشتباه نگیر برادر

   نکته اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۳
   0
   0

   جناب معلم سلام
   ای کاش خود شیرینی ها فقط برای عزیزان اداره کل می بود. اتفاقا بارش خودشیرینی در پاوه بیش از جاهای دیگس
   البته نیامدن نماینده اداره کل دلیل دیگری دارد و حتی جناب مدیرکل روز اهدای جوایز و هدیه های مقام معظم رهبری به اداره پاوه سرنزدند چون خودشیرینی نمی پذیرن!!!!.

  نکته اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹
  0
  0

  باسلام
  در مراسم باینگان جناب شاه حسینی نماینده و معاون محترم مدیرکل آموزش و پرورش استان حضور داشتند اما کسی از اداره کل در مراسم پاوه حضور نداشتند!!!!!!!
  لطفا توضیح فرمایید.

نقد و بررسی

مهمترین اخبار