نه به ساخت زندان در اورامانات با مرکزیت پاوه/ فروزان رسولی

نه به ساخت زندان در اورامانات با مرکزیت پاوه/ فروزان رسولی

نه به ساخت زندان در اورامانات با مرکزیت پاوه/ فروزان رسولی

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، در میان مشکلات شهری مانند رسیدگی به شهرک های نهضت، فرهنگیان و زمین شهری، مشکلاتی مانند ترافیک و تردد،  وسایل نقلیه عمومی، تاریکی برخی محله ها در شب، پله های غیر استاندارد، مشکلات معاش، بیکاری، قیمت بالای مواد خوراکی و میوه، بحران آب و خشک شدن باغ ها، و عیان شدن چهره فقر و …

خبرها حکایت از پیگیری نماینده پاوه، برای احداث زندان اورامانات با مرکزیت پاوه دارد.

قطعا شهاب نادری و مشاوران ایشان در امور پاوه، مستحضر هستند دغدغه های بسیار مهمتری وجود دارد که با اجرای هر کدام از آنها می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد و نیاز به زندان را از بین برد، آنهم در شهری مانند پاوه که آمار زندانیانش همواره موجبات شگفتی بوده و خبر آن در خبرگزاری مهر با تیتر “زندان پاوه تنها سه نفر زندانی دارد” به یک خبر در سطح کشور بدل شد.

اصول مکان یابی برای طراحی زندان در پاوه، در مقیاس اورامانات اشتباه است و بهتر است از مهندسان امر پرس و جو شود.

در نهایت اینکه پاوه به عنوان شهرستان و پاوه به عنوان شهر، اولویت های بسیار مهمتری دارد که از آن جمله می توان به بیکاری اشاره کرد.

لطفا نماینده پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی به فکر مشکلات بزرگتر و عمیق تر منطقه باشد و توسعه را محور فعالیت خود قرار دهد.۱۵ دیدگاه

  ناشناس مهر ۲۶, ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۴
  0
  0

  چرا مطالب صدای خشم چاپ نمیشه
  شما رسانه هستی نه انتخابگر
  باید نظرات موافق و مخالف رو بادلایلشون به چشم مردم برسانید

  ولی در چند مورد انتخاب و دست درازی در نظرات مردم دیده میشود

  لا پوشانی کردن مشکلات کمکی به حل انها نمیکند
  بهر حال مردم هوشیارتر از افکار شما هستند
  شاید دیدگاها متفاوت باشد ولی مسیر یکی است

  .
  مدیریت سایت:
  دوست عزیز صدای ناشناس مورد پذیرش ومقبول نظر نیست، مرحمت فرمائید با نام ومشخصات به ارائه دیدگاه بپردازید تا حداقل ناقل سخن برای اکثریت محرز گردد.
  در ثانی می توانید نقد منصفانه داشته باشیم که در آن شائبه تخریب وتوهین نباشد

  دانشجو مهر ۲۵, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
  0
  0

  با سلام به خانم رسولی مقالات شما را همیشه میخوانم و از ان استفاده میکنم خانم رسولی شما باید از همه بهتر میدانستید که زندان اصلی ترین نیاز شهرها است هر کس این را نداند شما به عنوان یک خبرنگار و مقاله نویس باید این را درک کنید که بدون زندان ارامش نیست اول امنیت بعد زندگی با تشکر از نماینده و تشکر از نظر خانم رسولی

  ناشناس مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰
  0
  0

  چرا باید از حرف عصبانی شد این گوی و این میدان ببینیم درست میکنند اگر زندانی با امکانات بهتر درست شود همین زندانیان بینوا از آن استفاده می کنند خوب آنها که از همه چیز محروم هستند اجازه دهید این آقا اگر می تواند زندان بنا کند ولی این هم حرف است .
  به قول مولوی ۸ رف چه بود تا تو اندیشی از آن
  حرف چه بود خار دیوار رزان

  همشهری مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸
  0
  0

  زندان اصلی ترین نیاز ضروری در هر شهری است باید زندان های ترسناک و مخوف در هر شهری ساخته شود تا کمتر شاهد قتل و نزاع و هزاران مسایل خلاف دیگری شود این زندان است که امنیت را در هر جامعه ایی برقرار میکند اگر دولت و زندان نباشد این طور با ارامش و راحت زندگی نمی کردیم متاسفم برای بعضی ها که ان را نمی فهمند با تشکر از اقای شهاب نادری که در هر زمینه ایی کوشا و کارامد هستند

  شهروند مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  0
  0

  والا تا جایی که ما خبر داریم این زندانی هم که در پوه هست اکثر بازداشتیها از شهرای دیگه ی اورامانات هستن و ظاهرا برای خونواده ی آنها مشکله رفت و آمد به پاوه دردسرشون بیشتر میشه بهتره یه جای دیگه رو انتهاب کنن برای ساختن ندامتگاه

  علی صالحی مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  0
  0

  توسعه و ترمیم جاده پاوه به کرمانشاه و ۴بانده کردن آن خواسته اصلی مردم پاوه و کرمانشاه و اورامانات است. تمام

  سمیرا مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  0
  0

  بنده هم با نظر اقای نادری کاملا موافقم ساخت زندان در اورامانات بهترین کار نماینده است چون روز به روز شاهد وقوع جرم و جنایت در تمام کشور میشویم زندان اگر نباشد با این همه خلافکار چه باید کرد با تشکر از پیگیری های نماینده ی محترم

  رستمی تبار مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
  0
  0

  سلام صرفنظر از ضرورت و یا عدم ضرورت زندان جناب نادری و سایر نمایندگان محترم باید بجای راه سازی و زندان سازی با صرف وقت خویش در مهمترین نیازهای جامعه کشور با تصویب قوانین مناسب و حذف قوانین منسوخ شده از افزایش نرخ سرباری در نتیجه بیکاری و در پی آن کاهش بزهکاری و افزایش توانایی مالی مردم نیاز به زندان را کاهش دهند.
  گویا نمایندگان مجلس بیش از آنکه در مجلس باشند در مجالس غیر قانونگذاری حضور دارند ….
  جناب نادری نمایندگان باید کنترل مدیران را از بالا به پایین بصورت نظام مند دنبال کنند نه موردی….
  بهرحال ورود یک نماینده مجلس در امور اجرایی و عمرانی و انتصابات جز سعی در افزایش آرا برای انتخابات بعدی معنی ندارد

  پاوه مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
  0
  0

  با سلام
  اگر نماینده بجای این کارها فقط بتواند مشکل جاده پاوه به کرمانشاه وحومه را پیگیری وحل نمایید معجزه نموده است.

  باینگان مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
  0
  0

  نیازی به زندان نداریم مشکل ما بیکاری و گرانی است جناب آقای شهاب نادری مشکل اسفالت جاده داریم مشکل زمین های که شهرداری مجوز نمی دهد فضای سبز است . مشکل پروژه های را داریم که مشکل بیکاران را برطرف می کند …….

  فاز14 نفت و گاز پارس جنوبی مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
  0
  0

  با سلام

  قبل از هر چیز دلنگرانی و دغدغه شما جوانان عزیز برای ارتقاء دادن نام و جایگاه شهر و دیار، بسیار ستودنی و قابل احترام هستش.
  حال خدمت آن دسته از مخالفین و منتقدین گرامی،عارضم، شک نکنین که این طرح اولا” از پیشنهادات برخی از بزرگان، مسئولین، و جمع کثیری از زندانیان بوده و دوما” از لحاظ کارشناسی شده هم مورد تایید مسئولین ارشد شهری و قضایی و حقوقدانان هم میباشد.
  پیرو انتقادات احساس وارانه این عزیزان بنده هم کاملا” مخالف اصل وجود و پیدایش زندان هستم ولی چاره ایی جز پذیرفتن واقعیت نیست که وجود زندان هم در قبال افزایش جمعیت و وجود مشکلات اجتماعی و اقتصادی امروزه برای جلوگیری از گسترش جرم و جنایات و خلافهای سنگین تر خاطیان همشهریان، امریست خیلی مهم و اجتناب ناپذیر(آن هم برای شهری که مجرمانش بیشتر بخاطر جرم قاچاق و مهریه طلاق و مسائل مالی، در زندانهای سنندج و کرمانشاه با مشکلات بیشتری از خود جرم، دست و پنجه نرم میکنند). و ریشه کن کردن آن هم ازتوان و قدرت تمام کشورهای جهان ساقط می باشد حال چه برسد به ایران و در حاشیه آن پاوه و اورامانات. زندانیان بنا به صلاح و حکم مراجع قضایی می توانند ساعاتی از روز را برای امرار معاش در کنار خانواده به زندگی عادی بپردازند. جاییست برای تربیت و گاها” آشنایی و آموزش شغلهای فنی و حرفه ایی. پس مسلما” وجود زندان در نزدیکی خانواده بسیار بهتر از رفتن به زندان به شهرهای دیگر آنهم با سرو کله زدن با خلاف کارهای حرفه ایی و عواقب بدتر از آن است.
  معایب احداث زندان هم شاید فقط برگردد به ظاهر کلمه زندان و وجهه نمای بیرونی ساختمانش برای شهری مثل پاوه و اورامانات، ولی مزایاش بیشتر از معایب و آن چیزیست که بصورت احساسی نقد میشه!! مزایاش رو هم باید از زندانیان و خانواده زندانیان و زندانبانان و مراجع قضایی و وکلای مربوطه تحقیق کرد. مزایای آن را باید از فرد زندانی به اسم “سعیدیانی” که آنرا در خرداد ۹۵ در گزارش سلام پاوه به اشتراک گذاشته جستجو کرد که شغل کنونیش را مدیون انتقالیش از زندان سنندج به کرمانشاه و بعد به زندان پاوه در کنار خانوادش میداند.
  یادمون باشه افراد زندانی در شهر خود زندانی شدن، یعنی یک نوع مزیت بسیار بزرگی برای خود و خانوادش، زندانی که زندانبانش همشهریش باشه یعنی احساس راحتی کردن. پس آنقدر که بفکر وجهه شهر و دیارمون هستیم خوبه که بفکرخانواده و زندگی افرادی زندانی که از خود شهر و دیارمون هستند هم باشیم.
  در ضمن آمار سه نفر زندانی بودن زندان پاوه در خبرگزاری مهر، مربوط به ۱۰ سال پیش میباشد و در برابر افزایش جمعیت و مشکلات عدیده امروزی اصلا” قیاس خوبی نیست.
  در پایان بنده هم به سهم خود از تلاش نماینده محترم و فعال قدردانی و تشکر بجا میارم.

  مامۆ عه وده مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۲
  0
  0

  نکنه این پیشنهاد مشاورین محترم نماینده بوده….بارک الله
  تازه این زندان کوچک پاوه زندانی نداره و کم میاره،و زندانی هاش از شهرهای دیگە هستن….
  بابا تو دیگه کی هستی

  هورامان مهر ۲۳, ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۸
  1
  0

  نه به زندان هورامان،

  آقای شهاب نادری؛

  ساخت زندان شاخص مثبتی در پیشرفت جوامع محسوب نمی شود.

  لطفا پی گیری نفرمایید و زحمت نکشید، ما زندان جدید نمی خواهیم.

  kurd مهر ۲۳, ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۰
  1
  1

  این احمدی نژادها تموم نمیشن بلد نیستن یه کار خوب انجام بدن یه جایی بساز که مردم به جای دعوا و جنگ با هم دیگه که ۹۰درصد از بیکاری و نداری سرچشمه میگیره برن کار کنن و زندگیشون رو بسازن زندان چیه توی کشورهای اروپایی زندانها رو برمیدارن یا به یه مکان اموزشی تبدیل میکنن ما زندانامونو بیشتر میکنیم. تشکر از سرکار خانم رسولی

  ن.،... مهر ۲۳, ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۲
  0
  1

  واقعا نماینده فعالی داریم بجای اینکه بیاد درخاست کنه توشهردانشگله بسازن درخاست کرده زندان بسازن اخه جناب نماینده گیرم که ساختن چه مشکلی حل میشه ،نماینده مارو ببین

نقد و بررسی

مهمترین اخبار