نقدی بر تردد از مسیر فرعی میدان شهداء تا تکیه شیخ نصرالدین خالصی

نقدی بر تردد از مسیر فرعی میدان شهداء تا تکیه شیخ نصرالدین خالصی

نقدی بر تردد از مسیر فرعی میدان شهداء تا تکیه شیخ نصرالدین خالصی

میدان شهدا  3خبرگزاری پاوه پرس؛ یکی از موضوعاتی که هر روز در محافل و مجالس بدان پرداخته می شود، مبحث ترافیک شهر است. معضلی که قریب به اتفاق شهروندان با راهکار جایگزین آن در یکی از محورها یعنی مسیر فرعی میدان شهداء به سمت خیابان تکیه شیخ نصرالدین خالصی مخالف می باشند.

 

باریکه راهی که هیچ کدام از ویژگی های خیابان اصلی را ندارد، جالب توجه آن است که ماندگاری مردم نیز به سبب ترافیک موجود، شاید از خیابان اصلی بیشتر هم احساس شود.

 

واقعیت آن است که چون مسیر اصلی نیست کسی بدان توجه نمی کند، حتی به ندرت اتفاق می افتد که در طول شبانه روز پلیس از این مسیر تردد نماید. مسیری که علائم راهنمایی و رانندگی در آن وجود ندارد، باریکه راهی که نمی توان آن را خیابان نامید، مسیری که هیچ کارشناس خبره راهنمایی و رانندگی و یا بیمه ای در صورت بروز حوادث غیرمترقبه نمی توان به عنوان خیابان از آن یاد نمایند و یا اینکه اعمال قانونی را در آن بکار بست.

 

جای تعجب است که چرا ترافیک میدان شهداء (فرمانداری تا پمپ بنزین) به چشم می آید؟ اما ترافیک میدان شهداء به سمت چهار دستگاه، جاده ی هانه وا، (طوله راه) پایین پمپ بنزین، سه راه مخابرات و … آنطور که هست به چشم نمی آید.

 

اگر شورای محترم ترافیک شهرستان بخاطر مصلحت مردم پارک نمودن وسائل نقلیه را در دو طرف مسیر میدان شهداء به سمت پمپ بنزین ممنوع نماید، در اینصورت تحت هیچ شرایطی در این مسیر ترافیک ایجاد نمی شود .

 

این در شرایطی است اگر دو نفر نیروی محترم پلیس راهور که در اکثر ساعات روز دور میدان شهداء وسائل نقلیه را به مسیر دیگر هدایت می دهند در مسیر صدرالذکر تردد نمایند ترافیکی در آن مسیر به وجود نمی آید. از مزایای تغییر مسیر می توان به کاهش زمان تردد و به تبع کاهش مصرف سوخت اشاره نمود.

 

حداقل انتظار معقول آن است که به مدت یک هفته تردد مسیر میدان شهداء به سمت میدان مولوی آزاد و با بررسی و ارزیابی موضوع در نهایت تصمیم مقتضی بر اساس واقعیت های موجود اتخاذ گردد. در صورتیکه جواب لازم از آن گرفته نشود می توان مجدداً تردد را از مسیر قبلی شروع نمود. به هر حال اقناعی بین شهروندان محترم در این خصوص به وجود می آید.

 

به هر حال این نوشته بدون تفکر آن چنانی و فقط به اصرار دوستان نگارش گردیده به امید آنکه مورد توجه سروران گرانمایه قرار گیرد، لازم به ذکر است به سبب مراسم موردی تعزیه (مسجد شهداء) در طول ماه که به چند روز ختم نمی شود، نمی توان مسیر اصلی را مسدود نمود.

 

تصویر همزمان تردد وسائل نقلیه در دو مسیر مخالف میدان شهداء

 

میدان شهدا   2میدان شهدا  3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ۷ دیدگاه

  رونیااحمدي تیر ۲۴, ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۶
  0
  0

  آقای یوسفی عزیزوهمکاربزگوارضمن تشکرازشمادردرانعکاس ابطال طر. ح ترافیک وتشکرازسانسور مطالب اینجانب مردم فهیم پاوه ازعلت اجرای طرح ترافیک باخبر هستن ولی افرادنابخردمثل کبک برای پنهان واقعیت سرشان رادربرف فرومیبرند

  مسعود رسولی تیر ۲۳, ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۲
  0
  0

  پیشنهاد خوبی است چون همیشه ما باید با آزمایش و خطا به نواقص پی ببریم حالا هزینه اش هر چقدر است مهم نیست آخرش متوجه می شویم و راه دیگزی را آزمایش می کنیم……

  رونیااحمدی تیر ۲۳, ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۱
  0
  0

  باسلام.دوستان گرامی چراهمگی خودتان رابه کوچه علی جپ میزنید طرح ترافیک بهانه ای بود …………………
  ………………………حال سوال اینجاست ازنظرمنطقی وقانونی طرح ترافیک ۲۰۰متری تابانک کشاورزی جزاینکه باعث اذیت و آزارو اتلاف وقت وهزینه وتوهینی آشکار به مردم دیارمان است چیز دیگری نیست هرچند برای بعضیها آزاد است پس بیایید واقع بین باشیم وخودمان را گول نزنیم .باید به حال خودمان افسوس خوردکه تاانسانهای گرگ صفتی درراس چاپلوسی وخیانت باشندباید به حال خود وپاوه ازجان عزیزتر مان گریست.
  با گولی به ی وه!!!!!!!!

  مدیریت سایت:

  سرکار خانم احمدی سلام
  لازم می دانم خدمت تان عرض نمایم که شورای محترم ترافیک در آخرین نشست کاری محدودیت تردد را منتفی نموده و شهروندان محترم می تواننداز مسیر اصلی تردد نمایند.

  خبرگزاری پاوه پرس از فرماندار محترم ودیگر مسئولین ارجمند که به دغدغه مردم اهتمام ورزیده اند تقدیر وتشکر وافر می نماید،
  توفیق سعادت و خدمتگزاری را در این ماه پرفیض وبرکت برای عزیزان گرانمایه از ایزد منان خواهان است.

  سووره بنه تیر ۲۳, ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۱
  0
  0

  باتشکر از مطلب زیبا وبجاتون،ما ازاول واز ازل میدونستیم هدف از این کارچه بود چه اهدافی پشت این عمل بود الحمدالله وبه همت شورای گذشته این عمل به خوبی وموفقیت و سربلندی به نتیجه مطلوب رسید. البته اینوهم عرض کنم بعضی چیزارو از حافظه ملت نمیشه پاک کرد هرچند که هزاران سال از اون موضوع بگذره(مثل خدمت به خلق وزبانم لال خیانت به خلق)
  بابا دیگه این معبر بازکنید بعضی وقتا من بعنوان شهروند مسافرینی رو میبینم که سردرگم میشن مسیرهارو اشتباه میرن ویا ماشینشون به درودیوار پیچ عجیب وغریب بخشش هامیخوره خجالت میکشم
  منم چندتا عکس از تردد ماشین ها دراین مسیر وخلوتی همزمان مسیر فلکه به میدان مولوی دارم به طور همزمان

  شهروند پاوه ای تیر ۲۳, ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۸
  0
  0

  باتشکر از نقدی بر تردد اگر دلسوزی در این شهر باشد این همه دور زدن لازم نیست از میدان شهدا تا روبروی بهدار ی مگر چند مغازه ویا اداره وجود دارد که طرافیک داشته باشد برای این فاصله کوتاه این همه مامور لازم نیست ماموران محترم راهنمایی باید جلو پارک ماشینهای را بگیرند که در دو طرف خیابان پارک میکنند. باتشکر

  امید رمضانی تیر ۲۲, ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۵
  0
  0

  تشکر از نگارش این مطلب
  ممنوعیت پارک در دو طرف خیابان از میدان شهدا تا پمپ بنزین مستلزم عدم برگزاری مراسم تعزیه در مسجد شهداست
  امیدواریم فعالین اجتماعی و مسوولین امر با انتقال مراسم تعزیه از مسجد شهدا به مکانی دیگر سبب تمرکززدایی و کاهش مشکلات عدیده از جمله ترافیک شوند.

  یاسر تیر ۲۲, ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۱
  0
  0

  بخدا اینم شده پارتی بازی هرکی با ماموران محترم راهنمایی و رانندگی ارتباط داشته باشه میتونه از مسیر براحتی عبور کنه ولی هرکس هم تو بند پ نباشه با عصبانیت ماموران مواجه خواهد شد و یه قبض جریمه برای او صادر میشود.

نقد و بررسی

مهمترین اخبار