نشست اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی پاوه با اصحاب رسانه برگزار شد

نشست اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی پاوه با اصحاب رسانه برگزار شد

نشست اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی پاوه با اصحاب رسانه برگزار شد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ نشست اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی پاوه بامحوریت ارائه گزارش عملکرد و بودجه سال ۹۶ با حضور رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و اصحاب رسانه و سایت های خبری شهرستان پاوه در محل ساختمان اتاق اصناف برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس به نقل از هزارماسوله، در این جلسه رئیس اتاق اصناف پاوه در سخنانی ضمن خیر مقدم به مهمانان اظهار داشت: این جلسه، ارائه بودجه سال آینده اتحادیه های پاوه و تجلیل از اصحاب رسانه است که به واقع رسانه های پاوه یکی از عوامل پیشرفت جامعه از نظر فکری بوده اند و واقع بینانه به انتشار اخبار پرداخته اند.

بهروز شفیعی با بیان اینکه عمده فعالیت های اتاق اصناف شهرستان پاوه در دو قسمت درون سیستمی و برون سیستمی خلاصه می شود افزود: از زمان فعالیتم در اتاق اصناف پاوه به مدت دو سال ، این اتاق در شرایطی بد اقتصادی، با بدهی هایی همراه بود که خوشبختانه امروز با همکاری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و مجموعه اصناف توانستیم این بدهی های را پرداخت کنیم.

وی گفت: از زمانی که اتاق اصناف را تحویل گرفتم طبق صورتجلسه ای نزدیک به ۴۰ میلیون تومان بدهی ، حدود ۱۵ میلیون تومان از هزینه های بیمه را پرداخت، ٢١ میلیون مالیتهای معوق سالهای ۹۰ تا ۹۲ را پرداخت، ۷ میلیون تومان به کامران سعدالهی بابت شکایت ایشان از اتاق اصناف و پرداخت ٨ ماه حقوق معرقه کارمندان و جرایم بیمه ای آنها که مبلغی بالغ بر ٢٠٠میلیون می شود و همچنین کلیه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری را برای این اتاق تهیه نموده ایم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از شهردار پاوه ادامه داد: ان شاالله کار احداث ساختمان اتاق اصناف پاوه نیز از سال آینده آغاز و اخذ مجوز ساخت و تعمیرات اتاق اصناف و سپردن آن به پیمانکارو همکاری با همه نهادهای شهرستان و سمن ها و همچنین کمک به ورزشکاران و خرید ماشین برای اتاق اصناف از دیگر اقداماتی است که انجام داده ایم.

شفیعی گفت: اتاق اصناف به عنوان اداره ای منسجم در فعالیت های برون سیستمی نیز خوشبختانه در برنامه ها و مراسمات نهادها و ارگان ها کمک و همکاری لازم را داشته اند و افتخاری است برای ما که در این زمینه فعالیت گسترده ای را در شهرستان داشته ایم.

وی تصریح کرد: شهرستان پاوه شهرستانی صنعتی نبوده و از نظر کشاورزی هم هیچ گونه اقدام تجاری را نمی توان در نظر داشت و از نظر دامپروری هم کل دام های شهرستان ، به مدت ده روز مصرف خواهد شد پس از نظر اقتصاد نیاز است که این شهرستان در زمینه های دیگر سرمایه گذاری داشته باشد.

وی افزود: تنها مرز ششومی و کوله بری در این شهرستان است که در زمانهایی که مرز کوله بری فعال باشد، بازار نیز رونق خاصی دارد.

رئیس اتاق اصناف گفت: اولین عامل گرانی در پاوه هزینه بالای اجاره مغازه است و با وجود تورم بالا هم هیچ قانونی در نظارت و تعیین میزان کارشناسی اجاره مغازه وجود ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بازاریان ما جزء افراد زیاد جامعه هستند که متاسفانه هیچ نوع بیمه ای برای بازاریان ما تعیین نشده و در این رابطه هم با رئیس اتاق اصناف استان پیگیر این موضوع شده ایم که بتوانیم بیمه برای بازاریان را اختصاص دهیم.

بهروز شفیعی با بیان اینکه تدابیر امنیتی در شهرستان لازم و ضروری است گفت: وجود بازرسی گردنه شمشیر پاوه در محدودیت ارسال کالا و اجناس به دیگر نقاط استان و کشور، عملا شهرستان پاوه را به یک کمپ تبدیل کرده است .

وی در پایان هم گفت: از امام جمعه محترم پاوه، فرماندار شهرستان و اعضای محترم شورای تامین نیز بابت مساعدت های خود به بازاریان کمال تقدیر و تشکر را داریم.

در ادامه مسئول بازرسی شهرستان پاوه نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور اصحاب رسانه با ارائه گزارشی از گزارش عملکرد اتاق اصناف شهرستان پاوه گفت: از ابتدای سال ۹۵ تا اول دی ماه امسال نزدیک به ۳۰۰ واحد صنفی بدون پروانه کسب شناسایی شده اند که از این تعداد برای ۱۹۰ واحد صنفی جواز کسب صادر شده است.

صهیب زربان گفت: تعداد تشکیل پرونده های صنفی متخلف ۱۶۰ مورد بوده اند که از این تعداد به نسبت نوع تخلفات آنها مبلغی بالغ بر ۱۶۰ میلیون ریال(۱۶ میلیون تومان)تشکیل،که جهت اعمال قانون به تعزیرات حکومتی پاوه ارسال شده اند.

زربان افزود: یشترین تخلفات انجام شده از واحد های صنفی مربوط به گرانفروشی،کم فروشی و عدم درج قیمت بوده است که از ابتدا هدف ما و بر اساس سیاست کاری اتاق اصناف سراسر کشور به صورت ارشادی و تذکر عمل کرده که اگر چنانچه واحد صنفی تکرار تخلف داشت فورا در محل واحد صنفی برای متخلف تشکیل پرونده گردیده و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی در ادامه افزود:۸۰ مورد شکایت به صورت تلفنی و حضوری به ثبت رسیده که پس از بررسی شکایات و با حضور شاکی و متشاکی تعدادی  از آنها در محل به نتیجه رسیده و کسانی هم که تخلف آنها محرز و ثابت شده است،تشکیل پرونده گردیده است.

گفتنی است در ادامه هریک از اصحاب رسانه شهرستان به بیان دیدگاهها و مشکلات موجود در شهرستان پرداختند و در پایان نیز به ارائه سوالات و نطرات خود در خصوص وضعیت رکود در بازار، گران بودن برخی اجناس، ساعات کاری واحد های صنفی، نحوه تهیه پروانه کسب و مشاوره های لازم  در این خصوص و … مسائل و سوالاتی را مطرح کردند که روسای اداره صنعت،معدن و تجارت و اتاق اصناف مشترکا پاسخگوی انها شدند.

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس ضمن تقدیر از زحمات مجموعه اتاق اصناف شهرستان پاوه برگزاری این نشست را قدمی روبه جلو در جهت حل مشکلات شهر و شفاف سازی و ایجاد اعتماد عمومی در بین مردم و مسوولین می داند و امیدوار است با اهتمام معمول شاهد برطرف شدن مشکلات بازار و قلب اقتصاد شهرستان پاوه باشیم. امید است مسوولین محترم نیز با تبعیت از این رویه مثبت با برگزاری نشست های مطبوعاتی ضمن بیان عملکرد دستگاه خود، پذیرای دغدغه ها، سوالات و مشکلات مردم که روزانه با اصحاب رسانه در میان گذاشته می شود، باشند.۵ دیدگاه

  شبدر تنها دی ۲۷, ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۴
  0
  0

  همش تبلیغه برا شورای شهر
  خدا به داد مردم برسه که باید هزینه تبلیغات شماها رو بدن جناب یوسفی شما هم اون دنیا باید پاسخگو باشید

  ناشناس دی ۲۴, ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۷
  0
  0

  سلام و عرض ادب و احترام دارم به خدمت آقای یوسفی زحمت کش . و تقدیر و تشکر داریم از کارکنان زحمت کش اتاق اصناف پاوه و بخصوص جناب آقای شفیعی زحمت کش و آقای دولتخواه عزیز بازرسان بازرگانی و اتاق اصناف که خدایی برای این شهر زحمت میکشن تقدیر و تشکر داریم از کلیه عزیزان سپاسگزاریم

  بازاری دی ۲۴, ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۸
  0
  0

  سلام خدمت همه عزیزان . و تقدیر و تشکر از اتاق اصناف و در راس همه جناب آقای دولتخواه عزیز و زحمت کش و آقای شفیعی و آقای رجبی و تقدیر و تشکر ویژه هم دارم از واحد بازرسی و نظارت اصناف که سنگ تمام میزارن خداقوت دست تک تک شما عزیزان را میبوسم از شما عزیزان تشکر و قدردانی میکنم . انشالله همگی موفق و پیروز باشید

  بهروز شفيعي دی ۲۲, ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۴
  2
  1

  در پاسخ شهر وند
  دوست بزرگوار از نوع کتابتتان مشخص است که عمدا نوشته ات را با غلط های واضح و جمله بندی ضعیف نوشته ای که … اما در مورد بحثی که مطرح نمودید اولا مسئول تهیه و توزیع اقلام امور صنفی نیست.
  دوما اگر زحمت بکشید که اسم بازرس فوق و سوپری را فاش نمایید و حقانبت حرف شما برملا شود همین جا قسم می خورم که فرد مورد نظر شما را اخراج نمایم.
  ثالثا، فردا از طریق وکلای اتاق اصناف شکوائیه ای تنظیم و تحویل دادستان محترم خواهد شد و تا روشن شدن قضایا کوتاه نخواهیم آمد.
  اما سختی با صاحبان سایت های بزرگوار ؛
  شما عزیزان باید مروج اخلاق رسانه ای باشید نه اینکه کامنت فردی مجهول الهویه را در تخریب افراد بدون سند و مدرک چاپ نمایید.

  شهروند دی ۲۱, ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۹
  0
  0

  سلام جناب آقای شفعی یک سوال دارم ؟؟؟راستی ازاول سال ۹۵ درشهرپاوه چندبارنرخ گوشت تغیرکرددوم اینکه درب دکا چندقصاب متخلف رابحکم قضای بسته اید تا گران فروشی وکم فروشی نشود جناب آقای شفعی وقتی چندروزی شکر کم بود وازطریق بازرگانی وجهاد کشاورزی به بازرمقداری شکر طزریق شد به سوپرمارکتی جهت گرفتن شکر مراجع نمودم به من ۳کیلو شکردادند اما بازرسان جناب عالی هرکدم حدود۱۰الی ۲۰ کیلور بردند وصاحب سوپری خیلی اعصبانی شده وقسم خورد دیگر هیچ گونه همکاری با امورصنفی انجام ندهم جناب آقای حاج فاروق یوسفی لطفا ثبت فرمایدباتشکر

نقد و بررسی

مهمترین اخبار
 • نا پەی نەژنیای لایەلایەو ئەدای/ ئومید حەبیبی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ حەشاش چنە مەکریۆ ئەوەوڵكیای و ئەرەشیویای تان وپۆ هەر کۆمەڵگاییوی چا بەرەگانە قۆمیۆ خەڵکەکەش تخوونوو فەرهەنگی وێمانەیشا نەگناوە و خۮێ دانە فەرهەنگیوی لەیۮەی و دلێشەنە تاویاوە. چا تەشك و دیامانەنە تاک وێش نیا و بێ ...

  4 ساعت پیش
 • عجب مربای شیرینی بود آن امهال وام ها/بهروز خسروی‌زاد

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ شب به سحر رسیده است و خواب راهی به چشمانم نمی یابد. در این ماراتن اندیشه ها بسی فکر ها که به ذهن می آیند. پس از پشت سر گذاشتن زمین لرزه ای وحشتناک و ...

  ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
 • شرحی بر میرزامحمود سیافی مستوفی متخلص به محزون/ حیدر معاذی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، چندی است حیدر معاذی پژوهشگر ومحقق شهرستان یادداشت هایی در توصیف بزرگان دیار به رشته تحریر در آورده ودر هریک پیامی را به مخاطب منتقل می نماید، اینک نیز با قلم رسای خویش به توصیف ...

  ۲۹ بهمن ۱۳۹۶