نامه به ترامپ، درخواست تحریم یا نوکری و تعظیم / جلال محمودی

نامه به ترامپ، درخواست تحریم یا نوکری و تعظیم / جلال محمودی

نامه به ترامپ، درخواست تحریم یا نوکری و تعظیم / جلال محمودی

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، چندی پیش به نقل از شبکه فاکس‌نیوز آمده است که ۳۰ نفر از مخالفان نظام جمهوری اسلامی، در نامه‌ای به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا خواستار تجدید نظر در توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی و وضع تحریم علیه تهران شدند. نامه ای که افکارعمومی را جریحه دار نمود و انتشارش ، موجی از خشم و نفرت کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشت و با هشتگ‌هایی نظیر «سی نفر» و «نامه به ترامپ» نظرات خود را منتشر کردند. درذیل به موضعگیری یکی از فرزندان این دیار (جلال محمودی دانشجوی دکترای علوم سیاسی ) را درقبال پرده ی آخر وطن فروشی می نشینیم:

روشنفکران هر کشور بسان راهنما وهدایتگر جامعه خویش در موارد خاص ازجمله بحرانهای مختلف در رساندن مردم ومملکت خویش به ساحل نجات ازهیچ کوششی مذائقه ننموده ونقش آنان درادوارمختلف تاریخ برای همگان مشهود و ملموس است.

در ممالک آسیایی و سرزمین هایی که به قول مارکس وهگل درآسیب زدگی استبداد شرقی که همان تسلط کامل پادشاه و حاکم بر تمامی ارکان مملکت و جامعه بوده، نقش آزاداندیشان و روشنفکران عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی در تاریخ ماندگار وهمسان با اسطوره های مقدس آن دیار، سمبل اسوه، مظهر عزت وکرامت مورد تکریم قرار گرفته ودرنقطه ی مقابل نیزخائنین با لعن ونفرین مورد سرزنش واقع واز آنان یاد می شود.

رستم و سهراب ، کوروش و بزرگمهر، غزالی و سهروردی ، ابن سینا و امیرکبیر و امثالهم را نه به خاطر جاه ومقام، منصب وثروت بلکه صداقت و سخاوت ، شجاعت و شهامت ، کرامت انسانی ، جایگاه دینی، علمی ودریک کلام تعصب به آئین وفرهنگ دیار خویش می ستائیم وبر کودکان خویش، میادین و یا خیابان های … نام شان را زینت بخش سرمایه های خویش می نهیم وبرای ماندگاری در اعصار مختلف ، فضائل وخصوصیات برترشان را در سرفصل کتب آموزشی دانش آموزان ودانشجویان مرور می نمائیم تا الگویی برای نسل آیندگان گردند.

هرجا روشنفکری به جامعه اش خیانت نمودعقب ماندگی را به دنبال دارد و هرگاه جامعه به روشنفکر پشت نمود مملکت درسیر قهقرا فرو می رود، اگر به امیرکبیرها در اعصار مختلف اعتماد می نمودیم، کشوری با این پیشینه ی گرانبها فراتراز کشورهای مترقی خود را نشان می داد. اگر پشت مصدق ها را خالی نمی نمودیم، امروز در دموکراسی و عدالت و آزادی خواهی کسی جلودارمان نبود به هر حال…….

در این مدت صداهایی شنیده می‌شود که تاریخ هیچگاه آنان را به چشم خود تجربه ننموده، وطن فروشی ونوکری اجانب ودرخواست تحریم سرزمین آبا واجدادی خویش، آن هم از سوی بعضی به اصطلاح روشنفکران؛ اساتید دانشگاه، فعالین سیاسی واجتماعی ، چیزی جز خیانت آشکار به آرمان ها واهداف کشور از آن تعبیر نمی گردد.

روشنفکران دیاسپورا وخود تبعید وخارج نشین این دیار می بایست پروسه تبادل اطلاعات علمی و فرهنگی و نیز زمینه سرمایه‌گذارهای اقتصادی را در جامعه خویش برای خارجیان تسهیل نموده، نه اینکه از رئیس جمهور کشوری قسم خورده ومتخاصم به این آب وخاک بخواهند امید هموطنان خویش را درحل وفصل برجام هسته ای و رفع تحریمهای ظالمانه و قرون وسطایی را بر باد دهند، حاشا وکلا چنین افرادی را روشنفکر، استاد، فعال ، منتقد و مخالف سیاسی ویا هم وطن نامید.؟!!

آری ملت ایران، کاستی هایی را می بیند ودر مواردی بر سؤمدیریت ها گله مند است، بیکاری جوانان، تورم و مشکلات اقتصادی در رنج است و دراستیفای حق وحقوق خویش از راههای مسالمت‌آمیز کوتاه نخواهد آمد، اما نوکری اجانب وکشاندن مزدور را به مملکت خویش بر نمی تابد ..

آقای ترامپ چون سلف خویش بداند، ایران را با دیگر کشورها مقایسه ننمایند، پیگیری مطالبات وبروز اختلافات سیاسی تشکل های چپ وراست و… جنبه ی داخلی داشته وهمه در قبال آرمان های بدیهی این ملت همچون یدی واحد عمل نموده ودسیسه ها توطئه گران را به یاس مبدل می نمایند.

قطعاً در نافرجامی، برجام متضرر می شویم ، اما طرف مقابل نیز بداند هزینه ای که درقبال ابعاد مختلف این سناریو پرداخت می نماید به مراتب سنگین تر خواهد بود، بنابراین عالی جنابان نامه نگار به آقای ترامپ بدانند ومطمئن شوند مردم درقبال موضعگیری شان بی تفاوت نخواهد بود.

مهره های سوخته از نظر ملت بدانند اگرآنان به این قناعت برسند که از تحریم این مردم متنفع می شوند، تاملی نخواهند نمود و خویش را منتظر توصیه عالیجنابان نمی دانند؟!! درخواست از بیگانه برای تحریم ملت خویش وتحمیل رنج ومرارت مردمان محروم، بیماران … وصدالبته همه ی اقوام ایرانی فارس، کرد، ترک، عرب وبلوچ در قاموس کدام وطن پرستی آمده است ؟!!

سرنوشت عراق، سوریه، افغانستان، لیبی ویمن و زخم های وارده بر پیگر جهان اسلام را منصفانه نظاره گر باشیم، زنان بیوه وسرنوشت کودکان یتیم و ویرانی سرمایه های کشورهای یادشده را ازنظر بگذرانیم، عایدی عنایت امریکا برای مردمان آن دیار چه بوده است؟ آیا این همان سرنوشتی نیست که از بوی نامه شما به آقای ترامپ استنشاق می شود؟

زود دیر است وبه خود آئید، اگر سردمداران جمهوریخواه کنگره امریکا وسکانداران کاخ سفید درجهت منافع ملی خویش برسر تحریم ویا جنگ با کشوری به نتیجه برسند در رسیدن به هدف خویش تاملی نمی نمایند ونیازی را به نامه ی انسان های بی هویت وبی درد ورنج وناآشنا با اوضاع ایران نمی بینند.

پس بهتر آن است از فرصت استفاده نموده واز قاموس این ملت به دلیل خیانت های وارده منجمله نگارش چنین مکتوبه ای عذدرخواهی نمائید، چرا که قهر قضاوت تاریخ دامنگیرتان خواهد بود، چرا که بارها مردم ما از بیگانه وظلم های وارده چشم پوشی وگذشت نموده اما خیانت وطن فروشان هرگز…

همچنانکه علی رغم بمباران اتمی امریکا، مردم ژاپن با این کشور کنار آمد وحتی رابطه ی مستحکمی هم برقرار نمود، اما افکار عمومی مزدوران و وطن فروشانش را برای همیشه مورد لعن و نفرین قرار داد…۲ دیدگاه

  جلال الدین رحمانی دی ۱۰, ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۲
  0
  0

  عالی بود اگر امکان دارد مقاله را در یکی روزنامه ها درج فرمایید تا به گوش ان جاهلان در لباس روشنفکر برسد

  سعدی سپنجی دی ۸, ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۵
  0
  1

  عالی بود کاک جلال موفق باشید

نقد و بررسی

مهمترین اخبار
 • نا پەی نەژنیای لایەلایەو ئەدای/ ئومید حەبیبی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ حەشاش چنە مەکریۆ ئەوەوڵكیای و ئەرەشیویای تان وپۆ هەر کۆمەڵگاییوی چا بەرەگانە قۆمیۆ خەڵکەکەش تخوونوو فەرهەنگی وێمانەیشا نەگناوە و خۮێ دانە فەرهەنگیوی لەیۮەی و دلێشەنە تاویاوە. چا تەشك و دیامانەنە تاک وێش نیا و بێ ...

  2 ساعت پیش
 • عجب مربای شیرینی بود آن امهال وام ها/بهروز خسروی‌زاد

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ شب به سحر رسیده است و خواب راهی به چشمانم نمی یابد. در این ماراتن اندیشه ها بسی فکر ها که به ذهن می آیند. پس از پشت سر گذاشتن زمین لرزه ای وحشتناک و ...

  ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
 • شرحی بر میرزامحمود سیافی مستوفی متخلص به محزون/ حیدر معاذی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، چندی است حیدر معاذی پژوهشگر ومحقق شهرستان یادداشت هایی در توصیف بزرگان دیار به رشته تحریر در آورده ودر هریک پیامی را به مخاطب منتقل می نماید، اینک نیز با قلم رسای خویش به توصیف ...

  ۲۹ بهمن ۱۳۹۶