منطقه اورامانات دارای بیش از ۹۰۰ رقبه است

منطقه اورامانات دارای بیش از ۹۰۰ رقبه است

منطقه اورامانات دارای بیش از ۹۰۰ رقبه است

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اورامانات گفت: شهرستان های منطقه اورامانات (پاوه؛ جوانرود؛ روانسر و ثلاث باباجانی) با داشتن بیش از ۹۰۰ رقبه مقام دوم استان را بعد از شهر کرمانشاه داراست.

 

ماموستا ملا هادی رمضانی روز شنبه به مناسبت هفته وقف به ایرنا افزود: شهرستان های فوق دارای نزدیک به ۴۱۰ مسجد می باشند که این تعداد مسجد ۹۰۳ رقبه دارند.

 

وی اظهار کرد: در سال جاری ۲ میلیارد ریال اعتبار برای تعمیر و بازسازی ۸۴ مسجد منطقه، تأمین و توزیع ۵۰۰ هزار لیتر سوخت در بین مساجد فاقد گاز، ثبت نام بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر در طرح تربیت حافظان قرآن کریم در ۴۹ پایگاه قرآنی هزینه شده است.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اورامانات افزود: با بهره گرفتن از ۱۲۰ حافظ کل قرآن شرکت کنندگان در طرح تربیت حافظان قرآن کریم را آموزش داده ایم.

 

رمضانی برگزاری و ثبت نام بیش از دو هزار نفر در سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری حفظ، ترتیل، قرائت و مفاهیم قرآن کریم که منجر به راهیابی ۳۱ نفر به مرحله استانی و پنج نفر به مسابقات سراسری شد را از دیگر اقدامات اداره اوقاف و امور خیریه اورامانات عنوان کرد.

 

رئیس اداره اوقاف اورامانات گفت: در سال جاری توانستیم با نیت واقفان خیراندیش لوازم التحریر دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی در شهرستانهای پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر را برای یکسال به صورت رایگان تامین کنیم.

 

ماموستا رمضانی گفت: منطقه اورامانات همچنین دارای ۹ بقعه متبرکه است که از این حیث هم در استان مقام دوم را بعد از شهر کرمانشاه داریم.

 

وی اظهار کرد: در سال جاری ۱۰ مورد وقف جدید در منطقه اورامانات داشتیم که در مجموع ارزش ریالی این موقوفات بیش از ۵۰ میلیارد ریال است.۳ دیدگاه

  امیر حاتمی آذر ۲۲, ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۰
  0
  0

  هفته وقف بر واقفان خیر اندیش ومتولیان موقوفات مبارک باد.وقف مناسب ترین راهکار برای جاویدان کردن سرمایه های دنیوی است. تنها راه باقی ماندن وجاویدان شدن توسط مال وثروت دنیوی وقف است چرا که وقف باخدا معامله میکنیم ……چراغی که هرگز خاموش نمی شود.وقف است.

  محمد آذر ۲۲, ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۶
  0
  0

  واقعا ملا ها دی رمضانی فرد تلاش گر و موفق هستند به امید اینکه در استان کرمانشاه رتبه اول را بیاریم

  فقیر آذر ۲۲, ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱
  0
  0

  گزارش خوبی بود..حاجی ملا هادی فردی مسولیت پذیر و دلسوز است

نقد و بررسی

مهمترین اخبار