مقدس یوسفی دانشجوی دکترای برنامه ریزی درسی و معلم وارسته شهرستان پاوه به دیار باقی شتافت 
پاوه پرس

مقدس یوسفی دانشجوی دکترای برنامه ریزی درسی و معلم وارسته شهرستان پاوه به دیار باقی شتافت

مقدس یوسفی دانشجوی دکترای برنامه ریزی درسی و معلم وارسته شهرستان پاوه به دیار باقی شتافت

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ با کمال تأسف وتأثر کسب اطلاع واصل گردید صبح امروز جناب آقای مقدس یوسفی دانشجوی دکترای برنامه ریزی درسی تهران در اثرسکته قلبی زندگی را بدرود گفت و سرای باقی را به دیار فانی ترجیح داد. این خبر در وهله ی اول شوکی را به شنونده خبر وارد نمود و انعکاس آن نیز دیگران را سخت تحت تأثیر قرار داد.

 

کسانیکه ایشان را از دور و نزدیک می شناسند بیشتر تحت تأثیر مصیبت وارده قرار می گیرند، معلمی که به معنی واقعی معلم بود، شخصیتی که اساس ذات آن بر تعلیم وتربیت شکل گرفته بود، وقتی در پای سختی های زندگی اش می نشستید، آنگاه به اراده پولادین اش ایمان می آوردید.

 

آنهائیکه به دلایلی امکان تعامل برایشان فراهم نبوده می توانند با مراجعه به وبلاگهای شخصی، سایت و نظرات علمی وتخصصی ایشان پی به دغدغه و نیات درونی این انسان بزرگوار ببرند که هم و غم این معلم وارسته چه بود و چه چیزی را دنبال می نمود. دوران تحصیل ایشان در مقاطع تحصیلی (ابتدایی وراهنمایی ومتوسطه، فوق دیپلم ولیسانی وفوق لیسانس ودر نهایت دکترا ) سراسر درس وعبرت است، پرورش یافته خانواده فقر، خاطرات تلخ و شیرین را به همراه دارد.

 

شخصیتی که کمبود مانع حرکت و تحقق اراده اش نگردید. عزیزی که برای حصول به نتیجه وهدف آرمانی در زندگی اش، منزل مسکونی خویش را فروخت تا بتواند در مقطع دکترا بیشتر و بهتر برای جامعه اش مفید واقع شود.

 

مقدس یوسفی به معنی واقعی مقدس بود، فردی که متانت وسعه صدرش بی مثال بود. ایشان به فرزندانش عشق می ورزید ورشد ونمودشان را با تمام وجود حس می نمود و برای تعالی فرزندانش خود را به سختی های روزگارمواجه می ساخت.
به یاد دارم وقتی از ارشد بحث می کرد و مساعی خویش را یادآور می شد، دیگری آن را به سخره می گرفت و آن را محال می دانست، بله شاید تنگنای مالی مشکل اصلی ایشان بود اما ایشان هدف را نشانه گرفته بود و با اراده بدان رسید و درسی را به دیگران آموخت که انسان های سست اراده بدان راهی ندارند، ایشان فعل بودن و توانستن را بنحو شایسته صرف نمود.

 

جوان فقیری که از داریان برخاست و سکوهای علمی را یکی پس از دیگری به تسخیر در آورد، اما دست تقدیر فرصت بهره چینی از آرزوها وامیالش را به ظاهر گرفت. وی در طول دوران فعالیت کاری با تهیه دهها نرم افزارهای آموزشی، محتوی الکترونیکی قرآن سوم ابتدایی و جزوات آموزشی و کمک آموزشی رسالت خویش را به جامعه فرهنگی مان اداء نمود.

نوشته ها ودیدگاه ایشان در سایت و وبلاگ شخصی خویش همواره می ماند تا پیام هایش را در طول تاریخ بر دیدگان جاری و ساری نماید و حسنه ای جاری را با خود به عنوان توشه ای درخشان همراه داشته باشد.

 

شورای اسلامی شهر پاوه، شهرداری پاوه و جامعه فرهنگیان شهرستان پاوه فوت دانشجوی دکترای برنامه ریزی درسی، کاک مقدس یوسفی تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن معلم اخلاق که عمر خود را در راه تعلیم وتربیت فرزندان این دیار سپری کرد، رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان گرامی صبر و سلامت مسئلت می نمائیم.

 

در ذیل آخرین پیام ایشان خطاب به علاقمندان و شیفتگان سایت اش ارائه می گردد، هر چند که ممکن است این آخرین جملاتی باشد که در دنیای مجازی به یادگار مانده است، اما دهها و صدها نوشته ی ایشان برای طالبان و عاشقانش ره هدایتی است که آنان را به نور کمال هدایت می نمایند.

 

با سلام و ادب و احترام
با عنایت به اینکه امسال در دوره ی دکترا در تهران تحصیل می کنم به دلیل پر مشغله بودن و سنگینی حجم درس هایم نتوانستم وبلاگ را به روز رسانی کنم انشاالله به زودی زود با دست پر و مطالب مفید خدمت شما بازید کنندگان گرامی وبلاگم خواهم بود.با تشکر مقدس یوسفی

 

 یادش گرامی و روحش به جنت شاد باد...۷۴ دیدگاه

  بدری شهریور ۵, ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۳
  0
  0

  تا هستیم نستیم تا نستبم هستیم بارها در مسجد شهدا پاوه در مراسم ها خیلی ایستاد حاجی ماموسا ملا قادر اشاره مکرد به برادر مرحوم یا فامیلش بدونه رودر بایسی می فرمود تا بود اورا نگا نمی کردی حالا چرا برایش ایستاده اید خداوند مارا خلق کرده که باصفا وصمیمیت باشیم کمک بهمدیگر کنیم زیاد بمال دنیا غرق نشویم دنیا مثل ماری ست که زهر ان کشنده است همه هم مدانیم ولی هیچی نمدانیم شب وقتی که می خوابیم بفکر هستیم فردا چکار کنم ولی قدیم می خوابیدیم با اشهد مخوابیدیم شا ید بیدار نشو یم ازماست بر ماست از امروز تصمیم بگیریم با هم مهربان باشیم ——————–این خبر برای بیشتر ما ها خوشایند نبود چه راحت رفت روحش شاد خداوند به باز ماندگا نش صبر عطا فر ماید

  سیوان تیر ۳۱, ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۷
  0
  0

  درحق دکتر کوتاهی کردیم قدرش را ندانستیم وتا روز قیامت فراموشش نمیکنم

  حجت مرادی آذر ۲۷, ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۷
  0
  0

  اینجانب حجت مرادی پسر دایی مرحوم دکتر(کاک مقدس یوسفی) به نوبت خودم ازتمام بستگان آشنایان ودوستان بابت زحماتی که درمرراسم خاکسپاری وختم ایشان شرکت داشتنه اندویاپیام تسلیت فرستاده اندوباماابراز همدردی کرده اندنهایت تشکر وقدردانی رادارم انشاالله خداوند متعال عمرباعزت وعاقبت به خیری نصیبتان نمایدوروح آن مرحوم وامواتتان راقرین رحمت نمایید

  فاطمه مرادی آبان ۱۰, ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۹
  0
  0

  دوران کارشناسی همکلاس بودیم.بسیار با ادب وموقر بودند.خدایا حکمتت را شکر……..
  با اشک.

  فاروق رشیدی مهر ۹, ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۵
  1
  0

  هیچ زمستانی ابدی نیست امیدوارم یادگارهای ایشان با پشتکار راه ایشان را ادامه دهند

  همکار مشاور از ایلام مهر ۴, ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۰
  0
  0

  درگذشت همکار علمی و تلاشگر را به خانواده محترم ایشان و همشهریان آن مرحوم تسلیت عرض می نمایم و برای ایشان از خداوند علو درجات را خواستارم.

  شهروند مهر ۳, ۱۳۹۳ - ۲۱:۴۴
  0
  0

  باسلام
  بنده به نوبه خود این ضایعه دردناک و تاسف آور رو که غمی بزرگ در فضای شهر پراکنده نمود را به تمام مردم شهرستان پاوه تسلیت عرض مینمایم

  پریسا منفرد مهر ۱, ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۲
  0
  0

  چایت را بنوش،
  نگران فردا نباش،
  از گندمزار من و تو،
  مشتی کاه می ماند
  ” برای بادها”
  نیما یوشیج

  خبات کرمی مهر ۱, ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۸
  0
  0

  اینجانب به شخصه غم دوری این بزرگوار را بر خانواده محترمشان و مردم شهر پاوه تسلیت عرض می نمایم.متأسفانه در زمانی که ایشان فوت نمودند اینجانب سر همان کلاس بودم که حین بیان نظراتشان دچار حمله قلبی شدند و با وجود کمک های همکاران مشیت الهی آن بود که از بین ما بروند.فقط یک مطلب من را بیشتر ناراحت می کند و آن این است که در اخرین حرفهایشان اشاره به کارهایی می کرد که برای کودک پیش دبستانیش انجام داده بود،و تصور این کودک که حال محبت پدر را از دست داده است بسیار من را متأثر نمود.از خداوند منان برای خانواده و دوستان آن بزرگوار صبر و آن مرحوم رحمت الهی را خواستارم.

  قطب الدین امیری شهریور ۳۱, ۱۳۹۳ - ۰۶:۲۳
  0
  0

  بنام جان آفرین، خبرآمد ، عزیزی دیگر جلسه امتحان را ترک کرد و رفت و همه ما را با …… تنها گذاشت . چقدر زود گذشت . نشستن با او و شنیدن آوای دلش همیشه عطر آگین بود. به حقیقت دوست داشتنی بود . خدایا ، بارالها ما او را بسیار دوست داشتیم ، خاضعانه و خاشعانه استدعا داریم تو هم او را بسیار دوست بدار و در زمره دوستان خود قرار بده و او را با ندای : ( ‏سَلَامٌ عَلَیْکُمْ بِمَا صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَى الدَّارِ…..‏ادْخُلُوهَا بِسَلَامٍ آمِنِینَ‏ …..‏الَّذِینَ تَتَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِکَهُ طَیِّبِینَ یَقُولُونَ سَلَامٌ عَلَیْکُمُ ادْخُلُوا الْجَنَّهَ بِمَا کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ …..‏وَسَلَامٌ عَلَیْهِ یَوْمَ وُلِدَ وَیَوْمَ یَمُوتُ وَیَوْمَ یُبْعَثُ حَیًّا‏ …..‏تَحِیَّتُهُمْ یَوْمَ یَلْقَوْنَهُ سَلَامٌ وَأَعَدَّ لَهُمْ أَجْرًا کَرِیمًا‏ …..‏سَلَامٌ قَوْلًا مِنْ رَبٍّ رَحِیمٍ ) خطاب بفرما. روحش شاد و یادش گرامی

  جباری شهریور ۳۰, ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۴
  0
  0

  دوستان بیاید تا وقتی که زنده هستیم قدر یکدیگر را بدانیم وبه توانائیها واعتقادات وباورها هم با دیده احترام بنگریم چون فردا که مرگ دنبالمان امد دیگر دچار عذاب وجدان نشویم خدا رحمت کند دکتر یوسفی را وصبر واجر جمیل برای خانواده محترمش وسایر بستگان از ایزد منان مسئلت مینمایم

  اکرم حسن زاده (سریاس) شهریور ۳۰, ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۱
  0
  0

  براستی که همه ما از مرگ این عزیز بسیارمتاثرشدیم من هم به نوبه خود این مرگ را ضایعه ای به جامعه فرهنگی کورد دانسته تاجاییکه معتقدم جایگزینی برای ایشان نیست. ما هم دراکثربرنامه های حوزه ی فرهنگی ازایشان استفاده می بردیم وهمواره جوانان ونوجوانان را مددکاربودند. این ضایعه فرهنگی برهمه فرهنگدوستان وجامعه مدنی اورامانات تسلیت باد

  فـرامــرز رشــیدی شهریور ۲۹, ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۰
  0
  0

  انا لله و انا الیه راجعون
  خبردرگذشت مــرحوم مقدس یوسفی براستی خبری بس تاسف بار و غم انگیز و ناراحت کننده ای بود.، ولی در برابر تقدیر حضرت حق چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست ، بنده هم به نوبت خود این ضایعه را خدمت مردم فهیم و شریف داریان بلخص بازماندگان محترم و خانواده بزرگ آموزش و پرورش و همه داغداران تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان گرامی صبوری و شکیبایی مسألت می نمایم.
  روحش شاد…… یادش گرامی

  شادمان میرصاحب شهریور ۲۹, ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۲
  0
  0

  اگر تندبادی براید ز کنج

  بخاک افگند نارسیده ترنج

  ستمکاره خوانیمش ار دادگر

  هنرمند دانیمش ار بی‌هنر

  اگر مرگ دادست بیداد چیست

  ز داد این همه بانگ و فریاد چیست

  ازین راز جان تو آگاه نیست

  بدین پرده اندر ترا راه نیست

  همه تا در آز رفته فراز

  به کس بر نشد این در راز باز

  برفتن مگر بهتر آیدش جای

  چو آرام یابد به دیگر سرای

  دم مرگ چون آتش هولناک

  ندارد ز برنا و فرتوت باک

  درین جای رفتن نه جای درنگ

  بر اسپ فنا گر کشد مرگ تنگ

  چنان دان که دادست و بیداد نیست

  چو داد آمدش جای فریاد نیست

  جوانی و پیری به نزدیک مرگ

  یکی دان چو اندر بدن نیست برگ

  دل از نور ایمان گر آگنده‌ای

  ترا خامشی به که تو بنده‌ای

  برین کار یزدان ترا راز نیست

  اگر جانت با دیو انباز نیست

  به گیتی دران کوش چون بگذری

  سرانجام نیکی بر خود بری

  کنون رزم سهراب رانم نخست

  ازان کین که او با پدر چون بجست

  یسری یوسفی شهریور ۲۹, ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۱
  0
  0

  انالله و انا الیه راجعون
  به راستی که وداعی تلخ و خبر سنگینی بود . خداوند به خانواده اش صبر عنایت نماید ، کاش قدر عزیزانمان را زودتر از آنکه دیر شود بدانیم ناگهان چقدر زود دیر می شود.

  دلشاد پياب شهریور ۲۹, ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۵
  0
  0

  هرانچه که معبود پسندد زیباست
  مقدس کارش تقدیس علم و دانش بود و در این راه جان به جان افرین تسلیم نمود . مبارکش باد روحیه دانش افزایی و سرمشقمان باد تلاش و کوشش با اوج نداری

  برهان لهونی شهریور ۲۹, ۱۳۹۳ - ۰۲:۱۸
  0
  0

  روحش شاد ویادش گرامی باد . با تاسف فراوان این مصیبت بزرگ رابه خانواده و بستگان محترم آن عزیز از دست رفته ، مردم شریف داریان و هورامان (بویژه فرهنگیان با فرهنگ ) تسلیت عرض می نمایم.

  جباری شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۶
  0
  0

  خبردرگذشت کاک مقدس یوسفی چنان سنگین وجانسوز است که به دشواری به باور می نشیندولی دربرابرتقدیرحضرت پروردگارچاره ای جز تسلیم ورضا نیست خداوندمنان ایشان را قرین رحمت بی پایانش فرماید و صبر وبردباری رابرای خانواده محترمش وسایر بستگان از خداوند متعال خواسته وخواهانم روحش شاد وراهش پر رهرو

  لقمان حیدری - باینگان شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۲۲:۵۶
  0
  0

  آخرین تماسی که با بنده داشت پارسال بود که فرمودند فلانی آزمون دکترا قبول شدم مشورت می خوام نظر شما چیست. ضمن ارادت و ابراز خوشحالی اصرار کردم که حتما راهی رو که انتخاب کردی تا آخر ادامه بدین. همکار و همکلاسی دوره کارشناسی در دانشگاه رازی بودیم.متین موقر باشخصیت . درگیر بحث و کلاس و کاملا جدی . من هم به سهم خود این مصیبت بزرگ را به خانواده و دوستانم اقایان سرحد یوسفی و طبیب داریانی تسلیت می گویم. روحش شاد و قرین رحمت .آمین

   مراد نجفی دی ۱۸, ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۹
   0
   0

   خبر در گذشت همکار علمی ، با ادب ،پر تلاش و رنج دیده مرحوم مقدس یوسفی را امروز شنیدم این مصیبت را به خانواده و بستگان محترم آن عزیز بویزه جامعه فرهنگیان تسلیت عرض می نمایم برای آن مرحوم طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر از خداوند منان خواستارم . مراد نجفی از کرمانشاه

  سالم مصطفایی شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۲۱:۴۸
  0
  0

  ضمن عرض سلام وادب براستی این خبر برای بنده نیز بسیار دردناک بود هرچند انا لله وانا الیه راجعون هستیم
  بدینوسیله این ضایعه دردناک را به جامعه فرهنگی شهرستان واهالی محترم داریان به ویژه خانواده محترم مرحوم وسایر بازماندگان تسلیت عرض می نمایم.

  جواد محمدی شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۲
  0
  0

  ((انا لله و انا الیه راجعون))
  در اینجا لازم است از طریق این رسانه این مصیبت دردناک را خدمت خانواده آن عزیز و دیگر بستگان و جامعه فرهنگیان پاوه تسلیت گفته و آرزوی مغفرت و آمرزش برای آن مرحوم و صبر جزیل برای بستگان وی از درگاه خداوند متعال مسئلت نمایم.
  روحشان شاد , یادشان گرامی

   .... شهریور ۲۹, ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۰
   0
   0

   اقای محمدی از تلاشهایی که در بیمارستان برای اقای مقدس یوسفی کشیده اید شنیده ایم. واقعا جامعه باید به جوانانی مانند شما افتخار کند . پیروز و موید باشید

   یوسفی مهر ۳, ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۰
   0
   0

   واقعا باید به جوانانی همچون شما افتخار کرد. تلاش شما در بیمارستان قابل تقدیر است

نقد و بررسی

مهمترین اخبار