مقدس یوسفی دانشجوی دکترای برنامه ریزی درسی و معلم وارسته شهرستان پاوه به دیار باقی شتافت

مقدس یوسفی دانشجوی دکترای برنامه ریزی درسی و معلم وارسته شهرستان پاوه به دیار باقی شتافت

مقدس یوسفی دانشجوی دکترای برنامه ریزی درسی و معلم وارسته شهرستان پاوه به دیار باقی شتافت

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ با کمال تأسف وتأثر کسب اطلاع واصل گردید صبح امروز جناب آقای مقدس یوسفی دانشجوی دکترای برنامه ریزی درسی تهران در اثرسکته قلبی زندگی را بدرود گفت و سرای باقی را به دیار فانی ترجیح داد. این خبر در وهله ی اول شوکی را به شنونده خبر وارد نمود و انعکاس آن نیز دیگران را سخت تحت تأثیر قرار داد.

 

کسانیکه ایشان را از دور و نزدیک می شناسند بیشتر تحت تأثیر مصیبت وارده قرار می گیرند، معلمی که به معنی واقعی معلم بود، شخصیتی که اساس ذات آن بر تعلیم وتربیت شکل گرفته بود، وقتی در پای سختی های زندگی اش می نشستید، آنگاه به اراده پولادین اش ایمان می آوردید.

 

آنهائیکه به دلایلی امکان تعامل برایشان فراهم نبوده می توانند با مراجعه به وبلاگهای شخصی، سایت و نظرات علمی وتخصصی ایشان پی به دغدغه و نیات درونی این انسان بزرگوار ببرند که هم و غم این معلم وارسته چه بود و چه چیزی را دنبال می نمود. دوران تحصیل ایشان در مقاطع تحصیلی (ابتدایی وراهنمایی ومتوسطه، فوق دیپلم ولیسانی وفوق لیسانس ودر نهایت دکترا ) سراسر درس وعبرت است، پرورش یافته خانواده فقر، خاطرات تلخ و شیرین را به همراه دارد.

 

شخصیتی که کمبود مانع حرکت و تحقق اراده اش نگردید. عزیزی که برای حصول به نتیجه وهدف آرمانی در زندگی اش، منزل مسکونی خویش را فروخت تا بتواند در مقطع دکترا بیشتر و بهتر برای جامعه اش مفید واقع شود.

 

مقدس یوسفی به معنی واقعی مقدس بود، فردی که متانت وسعه صدرش بی مثال بود. ایشان به فرزندانش عشق می ورزید ورشد ونمودشان را با تمام وجود حس می نمود و برای تعالی فرزندانش خود را به سختی های روزگارمواجه می ساخت.
به یاد دارم وقتی از ارشد بحث می کرد و مساعی خویش را یادآور می شد، دیگری آن را به سخره می گرفت و آن را محال می دانست، بله شاید تنگنای مالی مشکل اصلی ایشان بود اما ایشان هدف را نشانه گرفته بود و با اراده بدان رسید و درسی را به دیگران آموخت که انسان های سست اراده بدان راهی ندارند، ایشان فعل بودن و توانستن را بنحو شایسته صرف نمود.

 

جوان فقیری که از داریان برخاست و سکوهای علمی را یکی پس از دیگری به تسخیر در آورد، اما دست تقدیر فرصت بهره چینی از آرزوها وامیالش را به ظاهر گرفت. وی در طول دوران فعالیت کاری با تهیه دهها نرم افزارهای آموزشی، محتوی الکترونیکی قرآن سوم ابتدایی و جزوات آموزشی و کمک آموزشی رسالت خویش را به جامعه فرهنگی مان اداء نمود.

نوشته ها ودیدگاه ایشان در سایت و وبلاگ شخصی خویش همواره می ماند تا پیام هایش را در طول تاریخ بر دیدگان جاری و ساری نماید و حسنه ای جاری را با خود به عنوان توشه ای درخشان همراه داشته باشد.

 

شورای اسلامی شهر پاوه، شهرداری پاوه و جامعه فرهنگیان شهرستان پاوه فوت دانشجوی دکترای برنامه ریزی درسی، کاک مقدس یوسفی تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن معلم اخلاق که عمر خود را در راه تعلیم وتربیت فرزندان این دیار سپری کرد، رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان گرامی صبر و سلامت مسئلت می نمائیم.

 

در ذیل آخرین پیام ایشان خطاب به علاقمندان و شیفتگان سایت اش ارائه می گردد، هر چند که ممکن است این آخرین جملاتی باشد که در دنیای مجازی به یادگار مانده است، اما دهها و صدها نوشته ی ایشان برای طالبان و عاشقانش ره هدایتی است که آنان را به نور کمال هدایت می نمایند.

 

با سلام و ادب و احترام
با عنایت به اینکه امسال در دوره ی دکترا در تهران تحصیل می کنم به دلیل پر مشغله بودن و سنگینی حجم درس هایم نتوانستم وبلاگ را به روز رسانی کنم انشاالله به زودی زود با دست پر و مطالب مفید خدمت شما بازید کنندگان گرامی وبلاگم خواهم بود.با تشکر مقدس یوسفی

 

 یادش گرامی و روحش به جنت شاد باد...۷۴ دیدگاه

  بدری شهریور ۵, ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۳
  0
  0

  تا هستیم نستیم تا نستبم هستیم بارها در مسجد شهدا پاوه در مراسم ها خیلی ایستاد حاجی ماموسا ملا قادر اشاره مکرد به برادر مرحوم یا فامیلش بدونه رودر بایسی می فرمود تا بود اورا نگا نمی کردی حالا چرا برایش ایستاده اید خداوند مارا خلق کرده که باصفا وصمیمیت باشیم کمک بهمدیگر کنیم زیاد بمال دنیا غرق نشویم دنیا مثل ماری ست که زهر ان کشنده است همه هم مدانیم ولی هیچی نمدانیم شب وقتی که می خوابیم بفکر هستیم فردا چکار کنم ولی قدیم می خوابیدیم با اشهد مخوابیدیم شا ید بیدار نشو یم ازماست بر ماست از امروز تصمیم بگیریم با هم مهربان باشیم ——————–این خبر برای بیشتر ما ها خوشایند نبود چه راحت رفت روحش شاد خداوند به باز ماندگا نش صبر عطا فر ماید

  سیوان تیر ۳۱, ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۷
  0
  0

  درحق دکتر کوتاهی کردیم قدرش را ندانستیم وتا روز قیامت فراموشش نمیکنم

  حجت مرادی آذر ۲۷, ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۷
  0
  0

  اینجانب حجت مرادی پسر دایی مرحوم دکتر(کاک مقدس یوسفی) به نوبت خودم ازتمام بستگان آشنایان ودوستان بابت زحماتی که درمرراسم خاکسپاری وختم ایشان شرکت داشتنه اندویاپیام تسلیت فرستاده اندوباماابراز همدردی کرده اندنهایت تشکر وقدردانی رادارم انشاالله خداوند متعال عمرباعزت وعاقبت به خیری نصیبتان نمایدوروح آن مرحوم وامواتتان راقرین رحمت نمایید

  فاطمه مرادی آبان ۱۰, ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۹
  0
  0

  دوران کارشناسی همکلاس بودیم.بسیار با ادب وموقر بودند.خدایا حکمتت را شکر……..
  با اشک.

  فاروق رشیدی مهر ۹, ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۵
  1
  0

  هیچ زمستانی ابدی نیست امیدوارم یادگارهای ایشان با پشتکار راه ایشان را ادامه دهند

  همکار مشاور از ایلام مهر ۴, ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۰
  0
  0

  درگذشت همکار علمی و تلاشگر را به خانواده محترم ایشان و همشهریان آن مرحوم تسلیت عرض می نمایم و برای ایشان از خداوند علو درجات را خواستارم.

  شهروند مهر ۳, ۱۳۹۳ - ۲۱:۴۴
  0
  0

  باسلام
  بنده به نوبه خود این ضایعه دردناک و تاسف آور رو که غمی بزرگ در فضای شهر پراکنده نمود را به تمام مردم شهرستان پاوه تسلیت عرض مینمایم

  پریسا منفرد مهر ۱, ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۲
  0
  0

  چایت را بنوش،
  نگران فردا نباش،
  از گندمزار من و تو،
  مشتی کاه می ماند
  ” برای بادها”
  نیما یوشیج

  خبات کرمی مهر ۱, ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۸
  0
  0

  اینجانب به شخصه غم دوری این بزرگوار را بر خانواده محترمشان و مردم شهر پاوه تسلیت عرض می نمایم.متأسفانه در زمانی که ایشان فوت نمودند اینجانب سر همان کلاس بودم که حین بیان نظراتشان دچار حمله قلبی شدند و با وجود کمک های همکاران مشیت الهی آن بود که از بین ما بروند.فقط یک مطلب من را بیشتر ناراحت می کند و آن این است که در اخرین حرفهایشان اشاره به کارهایی می کرد که برای کودک پیش دبستانیش انجام داده بود،و تصور این کودک که حال محبت پدر را از دست داده است بسیار من را متأثر نمود.از خداوند منان برای خانواده و دوستان آن بزرگوار صبر و آن مرحوم رحمت الهی را خواستارم.

  قطب الدین امیری شهریور ۳۱, ۱۳۹۳ - ۰۶:۲۳
  0
  0

  بنام جان آفرین، خبرآمد ، عزیزی دیگر جلسه امتحان را ترک کرد و رفت و همه ما را با …… تنها گذاشت . چقدر زود گذشت . نشستن با او و شنیدن آوای دلش همیشه عطر آگین بود. به حقیقت دوست داشتنی بود . خدایا ، بارالها ما او را بسیار دوست داشتیم ، خاضعانه و خاشعانه استدعا داریم تو هم او را بسیار دوست بدار و در زمره دوستان خود قرار بده و او را با ندای : ( ‏سَلَامٌ عَلَیْکُمْ بِمَا صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَى الدَّارِ…..‏ادْخُلُوهَا بِسَلَامٍ آمِنِینَ‏ …..‏الَّذِینَ تَتَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِکَهُ طَیِّبِینَ یَقُولُونَ سَلَامٌ عَلَیْکُمُ ادْخُلُوا الْجَنَّهَ بِمَا کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ …..‏وَسَلَامٌ عَلَیْهِ یَوْمَ وُلِدَ وَیَوْمَ یَمُوتُ وَیَوْمَ یُبْعَثُ حَیًّا‏ …..‏تَحِیَّتُهُمْ یَوْمَ یَلْقَوْنَهُ سَلَامٌ وَأَعَدَّ لَهُمْ أَجْرًا کَرِیمًا‏ …..‏سَلَامٌ قَوْلًا مِنْ رَبٍّ رَحِیمٍ ) خطاب بفرما. روحش شاد و یادش گرامی

  جباری شهریور ۳۰, ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۴
  0
  0

  دوستان بیاید تا وقتی که زنده هستیم قدر یکدیگر را بدانیم وبه توانائیها واعتقادات وباورها هم با دیده احترام بنگریم چون فردا که مرگ دنبالمان امد دیگر دچار عذاب وجدان نشویم خدا رحمت کند دکتر یوسفی را وصبر واجر جمیل برای خانواده محترمش وسایر بستگان از ایزد منان مسئلت مینمایم

  اکرم حسن زاده (سریاس) شهریور ۳۰, ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۱
  0
  0

  براستی که همه ما از مرگ این عزیز بسیارمتاثرشدیم من هم به نوبه خود این مرگ را ضایعه ای به جامعه فرهنگی کورد دانسته تاجاییکه معتقدم جایگزینی برای ایشان نیست. ما هم دراکثربرنامه های حوزه ی فرهنگی ازایشان استفاده می بردیم وهمواره جوانان ونوجوانان را مددکاربودند. این ضایعه فرهنگی برهمه فرهنگدوستان وجامعه مدنی اورامانات تسلیت باد

  فـرامــرز رشــیدی شهریور ۲۹, ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۰
  0
  0

  انا لله و انا الیه راجعون
  خبردرگذشت مــرحوم مقدس یوسفی براستی خبری بس تاسف بار و غم انگیز و ناراحت کننده ای بود.، ولی در برابر تقدیر حضرت حق چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست ، بنده هم به نوبت خود این ضایعه را خدمت مردم فهیم و شریف داریان بلخص بازماندگان محترم و خانواده بزرگ آموزش و پرورش و همه داغداران تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان گرامی صبوری و شکیبایی مسألت می نمایم.
  روحش شاد…… یادش گرامی

  شادمان میرصاحب شهریور ۲۹, ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۲
  0
  0

  اگر تندبادی براید ز کنج

  بخاک افگند نارسیده ترنج

  ستمکاره خوانیمش ار دادگر

  هنرمند دانیمش ار بی‌هنر

  اگر مرگ دادست بیداد چیست

  ز داد این همه بانگ و فریاد چیست

  ازین راز جان تو آگاه نیست

  بدین پرده اندر ترا راه نیست

  همه تا در آز رفته فراز

  به کس بر نشد این در راز باز

  برفتن مگر بهتر آیدش جای

  چو آرام یابد به دیگر سرای

  دم مرگ چون آتش هولناک

  ندارد ز برنا و فرتوت باک

  درین جای رفتن نه جای درنگ

  بر اسپ فنا گر کشد مرگ تنگ

  چنان دان که دادست و بیداد نیست

  چو داد آمدش جای فریاد نیست

  جوانی و پیری به نزدیک مرگ

  یکی دان چو اندر بدن نیست برگ

  دل از نور ایمان گر آگنده‌ای

  ترا خامشی به که تو بنده‌ای

  برین کار یزدان ترا راز نیست

  اگر جانت با دیو انباز نیست

  به گیتی دران کوش چون بگذری

  سرانجام نیکی بر خود بری

  کنون رزم سهراب رانم نخست

  ازان کین که او با پدر چون بجست

  یسری یوسفی شهریور ۲۹, ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۱
  0
  0

  انالله و انا الیه راجعون
  به راستی که وداعی تلخ و خبر سنگینی بود . خداوند به خانواده اش صبر عنایت نماید ، کاش قدر عزیزانمان را زودتر از آنکه دیر شود بدانیم ناگهان چقدر زود دیر می شود.

  دلشاد پياب شهریور ۲۹, ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۵
  0
  0

  هرانچه که معبود پسندد زیباست
  مقدس کارش تقدیس علم و دانش بود و در این راه جان به جان افرین تسلیم نمود . مبارکش باد روحیه دانش افزایی و سرمشقمان باد تلاش و کوشش با اوج نداری

  برهان لهونی شهریور ۲۹, ۱۳۹۳ - ۰۲:۱۸
  0
  0

  روحش شاد ویادش گرامی باد . با تاسف فراوان این مصیبت بزرگ رابه خانواده و بستگان محترم آن عزیز از دست رفته ، مردم شریف داریان و هورامان (بویژه فرهنگیان با فرهنگ ) تسلیت عرض می نمایم.

  جباری شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۶
  0
  0

  خبردرگذشت کاک مقدس یوسفی چنان سنگین وجانسوز است که به دشواری به باور می نشیندولی دربرابرتقدیرحضرت پروردگارچاره ای جز تسلیم ورضا نیست خداوندمنان ایشان را قرین رحمت بی پایانش فرماید و صبر وبردباری رابرای خانواده محترمش وسایر بستگان از خداوند متعال خواسته وخواهانم روحش شاد وراهش پر رهرو

  لقمان حیدری - باینگان شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۲۲:۵۶
  0
  0

  آخرین تماسی که با بنده داشت پارسال بود که فرمودند فلانی آزمون دکترا قبول شدم مشورت می خوام نظر شما چیست. ضمن ارادت و ابراز خوشحالی اصرار کردم که حتما راهی رو که انتخاب کردی تا آخر ادامه بدین. همکار و همکلاسی دوره کارشناسی در دانشگاه رازی بودیم.متین موقر باشخصیت . درگیر بحث و کلاس و کاملا جدی . من هم به سهم خود این مصیبت بزرگ را به خانواده و دوستانم اقایان سرحد یوسفی و طبیب داریانی تسلیت می گویم. روحش شاد و قرین رحمت .آمین

   مراد نجفی دی ۱۸, ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۹
   0
   0

   خبر در گذشت همکار علمی ، با ادب ،پر تلاش و رنج دیده مرحوم مقدس یوسفی را امروز شنیدم این مصیبت را به خانواده و بستگان محترم آن عزیز بویزه جامعه فرهنگیان تسلیت عرض می نمایم برای آن مرحوم طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر از خداوند منان خواستارم . مراد نجفی از کرمانشاه

  سالم مصطفایی شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۲۱:۴۸
  0
  0

  ضمن عرض سلام وادب براستی این خبر برای بنده نیز بسیار دردناک بود هرچند انا لله وانا الیه راجعون هستیم
  بدینوسیله این ضایعه دردناک را به جامعه فرهنگی شهرستان واهالی محترم داریان به ویژه خانواده محترم مرحوم وسایر بازماندگان تسلیت عرض می نمایم.

  جواد محمدی شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۲
  0
  0

  ((انا لله و انا الیه راجعون))
  در اینجا لازم است از طریق این رسانه این مصیبت دردناک را خدمت خانواده آن عزیز و دیگر بستگان و جامعه فرهنگیان پاوه تسلیت گفته و آرزوی مغفرت و آمرزش برای آن مرحوم و صبر جزیل برای بستگان وی از درگاه خداوند متعال مسئلت نمایم.
  روحشان شاد , یادشان گرامی

   .... شهریور ۲۹, ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۰
   0
   0

   اقای محمدی از تلاشهایی که در بیمارستان برای اقای مقدس یوسفی کشیده اید شنیده ایم. واقعا جامعه باید به جوانانی مانند شما افتخار کند . پیروز و موید باشید

   یوسفی مهر ۳, ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۰
   0
   0

   واقعا باید به جوانانی همچون شما افتخار کرد. تلاش شما در بیمارستان قابل تقدیر است

  اسدی شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۶
  0
  0

  انا لله و انا الیه راجعون.
  ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم ایشان و آرزوی صبر و شکیبایی برای فرزندانش، یاد این استاد بزرگوار را گرامی می داریم .
  روحش شاد و یادش گرامی باد.

  انگار که از مشت قفس رستی و رفتی یکباره به روی همه در بستی و رفتی
  هر لحظه همراهی ما خاطره ای بود اما تو به یک خاطره پیوستی و رفتی
  چون خاطره غنچه پرپر شده در باد در حافظه باغچه ها هستی و رفتی

  محمد شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۷
  0
  0

  روحش شاد ویادش گرامی

  بهرامي شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۸
  0
  0

  خدا رحمتش کند ، یادش گرامی باد

  نکته شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۵
  0
  0

  چرا تسلیت ؟!اگر باور داریم که فوت عزیزانمان رسیدن به لقای پروردگار است چرا اینهمه ناله سر میدهیم؟ در حالیکه معتقدیم به دیدار حق لبیک گفته!یک توصیه:(‌ بهتر است از جملاتی مانند « مرگ زود هنگام » ، « مرگ نا بهنگام» و یا « مرگ ناگهانی» در اعلامیه ترحیم استفاده نکنیم، چون ممکن است امر بر ما مشتبه شود و فکر کنیم که مرگ زمان خاصی دارد.)

  محمد غریب معاذی نژاد شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۸
  0
  0

  در برابر مشیت وقضا وقدر الهی باید گفت: انا لله وانا الیه راجعون .
  ایشان از دوستان صمیمی در سالهای پیش پیام نور پاوه بودند .انسانی متواضع ،خوش فکر،خوش سخن ،توانمند ،پر کار ونهایتا فرهنگ وادب وشکوفایی اقتصادی در مجموعه هورامان از دغدغه های ایشان بود .خداوند درجه ایشان را عالی بگرداند

  صالح شفیعی شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۲۳:۲۳
  0
  0

  ارزش بودنش را همیشه از اندیشه یک لحظه نبودنش میتوان فهمید!
  روحش شاد یادش گرامی باد

  داريان شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۲۳:۲۰
  0
  0

  خودا عەفوەش کەرۆ و سەبووری کەس و کاریش و زەورۆڵە ناز شیویاکانش بدۆ.
  ‌کوڕێوە هەورامی فرە دەرد وەر و ژیرمان دەسەنە شییەن،خۆزگە پەی ئیحتراموو زوانەکەیمان و فەرهەنگەکەیمان بە زوانی هەورامی سەرەوەشیێوەمان کەردیبیا،داخەی گرانەم کوڵ نشتێنمێرە بە زوانی فارسی ئینشا نویسەی و موسابیقەو فارسی نویسەیمان گرتەنەنە وەر.
  ‌تەنیا کاک هومایۆن محمد نژاد بە هەورامی چێوەیش نویسەن دەسش وەش بۆ. خودا جەزاو خەیروو کوڵینتان بدۆوە،عەشرەت زیادوو خەیری بۆ.

  Atefeh شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۰
  0
  0

  بودیم و کس پاس نمیداشت هستیم
  باشد نباشیم و بدانند بودیم

  دانشجو شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۹
  0
  0

  انالله واناالیه راجعون فوت این استاد کرامی را به خانواده محترم ایشان وتمام علم دوستان وفرهنک دوستان دیارمان تسلیت عرض مینمایم بهشت جایکاهش باد

  همکار شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۱
  0
  0

  ضمن تسلیت وتعزیت به جامعه فرهنگیان شهرم بخاطر از دست دادن این معلم عزیز قصد داشتم مطلبی در سوگ این مرحوم بنویسم که با توجه به شناخت وشنیدن درددلهای این مرحوم و دیدن این مجموعه همدردیهای کاربران عزیز در دنیای مجازی ، نوشته های بیرون دنیای مجازی (پلاکارد سر در مسجد) فقط به متنی کوتاه که قبلا ملاحضه کرده بودم بسنده می کنم.
  … ناگهان مرگ آمد و به من گفت: که باید برویم. به او گفتم: صبری باید دگر وقت مرا، او به من گفت: دگر وقت نداری، باید برویم . هر چه در کاغذ عمر نوشتی تو، دگر بس است و با لبخندی گفت: وقت تمام است عزیز، برگه ات را تو بده. قلبم ایستاد و آرام گرفت و نفس رفت و دگر باز نیامد و دکتر خبر مردن من را به عزیزانم داد. وه چه غوغایی شد، یک نفر جیغ می کشید و دیگری می گفت: خبر باید داد که فلانی هم رفت. برادر آمد کاش زودتر آمده بود. او صدایم می کرد که چرا رفته ام، بازگرد، تا که جبران کنم. اشک از گونه هایش جاری می شد و می افتاد بر روی پتو. کسی آمد و به او گفت: تحمل باید کرد. راستی هم که برادر خوب است و من که مدتها بود گرمی دست برادر را احساس نمی کردم هیچ، باورم شد که مرا می خواند ، اما حال به سراغم می آید. صبح فردا همگی جمع شدند و مرا بردند و سپردند به خاک بعد از آن همه از خوبی من می گفتند، ذکر اوصاف مرا باور نمی داشتم و نگران بودم که چرا برادر به غذا میل ندارد، دست برسینه دَمِ در ایستاد و هیچ نخورد. راستی هم که برادر خوب است، گرچه دیر است ولی فهمیدم که عزیز است برادر، اگر از دست برود و سفر باید کرد که بدانی که تو را می خواهند. آمدم به مجلس ترحیم خودم و دیدم همه آنهایی را که در ایام حیات نمی دیدمشان و عشق من در دلشان موج می زد، اما حالا!! همه از من می گفتند و یکی می گفت: انسان شریفی بود و دیگری می گفت: من و او وه چه صمیمی بودیم.

  رسم دیرین است که باید به آنجا برویم و سوگواری کنیم. عهد ما نیست، به دیدار کسی تا زنده است، دل او شاد کنیم. کار ما فقط شادی مرحومان است! نام تکلیف الهی به لبم بود، چه بود؟ صله مرحومان
  روحش شاد و یادش گرامی باد.

  آرام حاتمی از تهران شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۲
  0
  0

  خانواده محترم مقدسی
  با خبر شدیم در غم از دست دادن یکی از عزیزانتان به سوگ نشسته اید برای آن عزیز از دست رفته طلب مغفرت وبرای شما وسایر بازماندگان صبر جمیل واجر جزیل را از خداوند منان خواستاریم.

  سعدي فتاحي شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۶
  0
  0

  درگذشت معلم واقعی وبا اخلاق را به خانواده محترم -جامعه فرهنگی -دانش آموزان تسلیت عرض مینمایم.

  .... شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۵
  0
  0

  به دوست عزیزم نیلوفر تسلیت میگم

  سارا صفوی شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۹
  0
  0

  نیلوفر جان مشیت الهی بـر ایـن تعلق گرفـته کـه بهار فرحناک زندگی را خـزانـی ماتمزده بـه انتظار بنشیند و این ، بارزترین تفسیر فلسفـه آفـرینش درفـراخـنای بـی کران هـستی و یـگانه راز جـاودانگی اوسـت
  درگذشت پدر گرامیتان کاک مقدس یوسفی را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده برای ایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت ، برای شما و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم .

  فریبا رشیدی شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۴
  0
  0

  اندوه ما در غم از دست دادن ان عزیز بزرگوار در واژه ها نمیگنجد تنها می توانیم از خداوند برای خانواده شان صبر ی عظیم و برای ان مرحوم روحی شاد و ارام طلب کنیم .

  ادریس رحمانی شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۴
  0
  0

  روحش شاد- باینگان

  حبیب اله مستوفی شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۷
  0
  0

  مرگ تذکری است سنگین و این سنگینی دوچندان می شود آنگاه که خبر مرگ کسی را می شنوی که می شناسیش و با بینش و منش او بیگانه نیستی، مدتی درمحیط کار اداری با این برادرِ اینک ازخاک بریده و ان شاء الله به غفران الهی رسیده مآنوس بودم و برحسب اتفاق دو روز قبل نیز گزارش کاراقدام پژوهی او را با عنوان « رفع مشکل نارسا خوانی یک دانش آموز با استفاده ازنرم افزار محقق ساخته » مطالعه می کردم . خزانِ عمرش در بهار دوباره آموزش و پرورش غم افزاست. به خانواده محترمش ، همکاران فرهنگی ،اهالی محترم داریان تسلیت عرض می کنم. دروصف این همکار عزیز فهم خودم را در یک جمله خلاصه می کنم : خصلت برجسته اش در این سرای غرور که امیدوارم سبب جَستنِ او در آن سرای سرور گردد این بود که همان بود که می نمود. تا آنجا که بعضی از نمودهایش سبب عدم درک درست بعضی از او می شد. او محرومیت را لمس کرده بود و در راه علم آموزی گرم پو بود. چنانکه گفتند مسکن شخصی را درپای کسب آگاهی بیشتر فدا کرد . بی خبر از اینکه پروردگار سبحان او را به سُکنی در جهان دیگر فرا می خواند ولاجرم باید رفت.
  چون مرگ رسد چرا هراسم / کان راه به توست می شناسم
  رحمت و غفران پروردگار کثیرالبرکات شامل او و صبر، قرین حال خانواده و بازماندگانش باد

  نوسودی شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۴
  0
  0

  خدا رحمتش کند. روحش شاد

  قاضی زاده شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۹
  0
  0

  خزان عمر گل نورسته ی بوستان دین و دانش در طلیعه ی بهار پویش و آموزش، به همه ی رهپویان عرصه ی علم و سعی و کوشش تسلیت باد.
  از خداوند سبحان برای باز ماندگان مقدس جنت مکان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نماید.

  ابراهيم يوسفي شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۵
  0
  0

  سر گشته چو پر گار همه عمر دویدیم . . . آخر به همان نقطه که بودیم رسیدیم ۰(امام فخر رازی) براستی که مرگ وآنهم در نظر کوتاه ما در زود هنگام چه سر و رازی است . دست تقدیر و اجل موعود چه امیدی ها که به ناامیدی و چه آمال و آرزوها را به ناکامی که نمی کشاند . ( یک عمر به کودکی به استاد شدیم….یک عمر زاستادی خود شاد شدیم . افسوس ندانیم که مارا چه رسید…..از خاک برآمدیم و بر باد شدیم ) بدنامی حیات دو سه روزی نبود بیش و عمر بیمقدار آدمی غیر قابل اعتبار (فریاد که از عمر جهان هرنفسی رفت ….دیدیم کزین جمع پراکنده کسی رفت . شادی مکن از زادن وشیون از مرگ…. زین گونه بسی آمدوزین گونه بسی رفت) وخوشا به حال کسان که بدانند برای چه آمدند و برای چه میخواهند بروند ،عمر کم مایه را سبب سعادت جاودانه نمایند و پی خود یاد و خاطری نیک بیادگار بگذارند .( زادن و کشتن و پنهان کردن ….دهر را رسم و ره دیرین است . خرم آنکس که در این محنت گاه …. خاطری را سبب تسکین است ) طلب بخشش وغفران الهی برای دوستی عزیز که از کودکی در خوابگاه شبانه روزی امداد می شناختمش و بر استعدادهایش آگاه و بر روح بی آلایش و ساده زیستش واقف و بر مرگش فقیرانه اش متاسف و غم خوار .

  هۆمایون محه‌مه‌دنژاد شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۶
  0
  0

  سڵام ڕۆحش شاد و یادش به خه‌یربۆ.

  ناشناس شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۶
  0
  0

  نادری

  واقعا ازدست دادن شخصیتی اینجنین مایه تاسف برای تمام جامعه میباشد. امیدوارم مورد عفو و بخشش خداوند قرار گیرد.

  مختار برزگر شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۹
  0
  0

  مرگ حق است ، حق همیشه پابرجاست. پس هیچ وقت حق را که همیشه پابرجاست فراموش نکنیم .
  به نوبه خود و در آستانه بهار آموزشی ، ریزش برگی دگر از باغستان تعلیم و تربیت را که ثمردهی آن روز به روز بیشتر میشد به جامعه فرهیخته شهرمان و خانواده داغدار آن مرحوم مغفور و ۲ فرزند دلبندش تسلیت و تعزیت بادا
  روحش شاد و یادش ماندگار

  امیر شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۷
  0
  0

  خدا رحمتش کنه و به خانواده اش صبر بده

  اركان حياتي شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۳
  0
  0

  جامی هست که عقل آفرین میزندش _
  صد بوسه ز مهر بر جبین میزندش_
  این کوزه گر دهر چنین جام لطیف _
  میسازدو باز بر زمین میزندش(خیام)

  خدایش رحمت کناد .

  جمال مرادپور از سقز شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۰:۵۲
  0
  0

  دوست ، برادر ، همکلاسی بسیار عزیز دوره دکترا که یک روز قبل خانوادگی با هم بودیم این خبر ناگهانی چقدر شکه ودلتنگم کرده ، توان بیان ندارم فقط می توانم بگویم افرین بر شهری که چنین برجستگانی را پرورانده وخوشا به حال دانشجویانی که از محضرش صداقت وتلاش را اموخته اند. خداوندا به خانواده عزیزش وهمه دوستانش صبر وشکیبایی عنایت فرماید . خداوندنگاهدار دو فرزند معصوم ودلبندش . یادش همیشه گرامی

  شهروند شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۰:۴۶
  0
  0

  خدا عفو کند انشا الله

  محمد سلیم محمدی شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۹
  0
  0

  درگذشت برادر عزیز وارجمند کاک مقدس یوسفی را به فرهنگیان ومردم محترم وبزرگوار داریان وخانواده ی گرامی وبستگان ایشان تسلیت عرض می نمایم

  ای کاش! شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۶
  0
  0

  این عمر به ابر نوبهاران ماند این دیده به سیل کوهساران ماند
  ای دوست چنان بزی که بعد از مردن انگشت گزیدنی به یاران ماند
  ای کاش تا وقتی که در میانمان بود قدرش را می دانستیم ولی او با آن تواضع و ادب مثال زدنیش علمش را چه بی دریغ در اختیارمان می گذاشت.
  به راستی از دست دادن چنین معلم کم نظیری درست در حالی که اکثر ما معلمین به فکر فرار از تدریس و خدمتیم ضایعه ای بسیار دردناک و سخت است به قول دکتر فرهنگی دیارمان کاک جزا راهگان معدل شهرمان بار دیگر بسیار افت کرده است تا کی به لطف حق، دلسوزی عاشق و نستوه آن را کمی بالا ببرد؟! خوش به حالش که همگان برایش چنین حسرتمند و دردمندند. خدایش ببخشاید.

  شیرزاد صفری شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۳:۵۶
  0
  0

  با عرض سلام وتسلیت در گذشت معلم دلسوز جناب آقای مقدس یوسفی را به خانواده داغدار ایشان وجامعه فرهنگی اورامانات تسلیت عرض می نمایم

  یاسمن رحمت پور شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۱
  0
  0

  انا لله و انا الیه راجعون
  درگذشت آقای مقدس یوسفی را به جامعه فرهنگی شهرمان و به خانواده و بازماندگان ایشان تسلیت عرض نموده
  و از خداوند منان برایشان مغفرت و برای بازماندگان صبر جزیل خواهانم

  محمدزاهدخالدی شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۳:۰۸
  0
  0

  باتوجه به حادثه دلخراش تصادف ماشین درمسیرمریوان ومرگ سه نفرازبستگان ومجروح شدن ۴نفردیگرکه بسیاردردناک بودضمن تشکرازحضوردوستان درمراسم مجلس ترحیم آنها،مرگ همکارسخت کوش کاک مقدس هم موجب تالم وتاسف فراوان گردیدخداونداموات رابیامرزدوبه بستگان بازمانده همه صبرعنایت فرماید.

  سلیمان آوری شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۳
  0
  0

  کاک مقدس از دوستان و همکلاس ها من در دوره دکتری برنامه ریزی درسی بود. ایشان هفته جاری مهمان بنده در مهاباد بودند . گرچه زمان آشنایی من و کاک مقدس به حدود یک سال بود اما واقعا اعتماد به نفس ایشان بسیار بالا بود و همواره در کلاس از افراد صاحب نظر بودند. واقعا خبر فوت ایشان برای من غیر منظره بود چون یک روز قبل در مهاباد با خانواده مهمان من بودند و ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه هنگام حضور در کارگاه آموزشی با همدیگر تلفنی صحبت کردیم. یک نکته مهم از کاک مقدس در تمام کلاس ها درسی دوره دکتری که با هم بودیم تاکید بر دوست داشتن پاوه و داریان و تاکید بر پتانسیل منطقه پاوه و اورامانات بود روحش شاد

  داریان شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۱
  0
  0

  روحش شاد و یادش گرامی

  مرادی شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۹
  0
  0

  خبری بسیار درد ناک و ناگهانی که جامعه فرهنگی دیارمان را سخت متاثر کرد به راستی باورش سخت است اما با مشیت الهی نمیتوان جنگید زیرا او خودش صلاح بندگانش را میداند .واما ما مردم این دیار هرگز قدر کسانی که در میانمان هستند را نمی دانیم تا که دیر می شود حرفهای کاک مقدس را بایستی زودتر شنید نه اکنون برایش عزاداری کرد افسوس که قدرش را ندانستیم ما فرهنگیان و بخصوص اداره اموزش و پرورش شهرمان . خداوند به بهشت برین شادش گرداند

  آرمان رشیدی شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۲
  0
  0

  باعرض سلام و تسلیت درگذشت استاد عالی مقام و گرانقدر جناب آقای دکتر مقدس یوسفی را به خانواده داغدار ایشان تسلیت عرض می نمایم۰

  سلام خسروی شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۱
  0
  0

  خداوند این معلم عزیز را با عالمان عامل محشور گرداند این مصیبت جانسوز خدمت فرزندان عزیز وخانواده محترم وهمکاران گرانقدر وجمیع اهالی ارجمند روستای داریان تسلیت باد

  سعدی سپنجی شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۳
  0
  0

  سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز مرده آن است که نامش به نکویی نبرند
  اگر چه به ظاهر دکتر مقدس بزرگوار فوت کردند و رخت از این جهان بربستند ولی هیچگاه نام و یاد و خاطره او و نصایح وپندهای اوبرای دانش اموزان ، دانشجویان و همکارانش محو نمی شود و همواره آثار این دوست و همکار عزیزمان بعنوان باقیات و صالحات می ماند .از خداوند منان خواستارم که او رامورد عفو و بخشش قرار دهد و به خانواده محترمش صبر عطا فرمایید و الله تبارک و تعالی به ما توان دهد که همواره خوب باشیم و خوب بمانیم و خوب این دنیای فانی را ترک کنیم

  م.حیدری شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۸
  0
  0

  خبر بسیار ناراحت کننده ای بود ،مدیریت سایت به خوبی حق مطلب را ادا کردند .براستی رفتن جوانانی اینگونه شایسته بسیار متاثر کننده است اماخداوندتبارک وتعالی صلاح بندگانش رابهتر میداندامیدوارم امثال این جوان وارسته درمیانمان بیشتر نمودپیداکند ،خداوند به خانواده اش صبر عطا نماید وفرزندانش رادر پناه خوددر راه پدر ثابت قدم بدارند .انشالله بهشت برین ماوای ابدیشان باشد..
  شادی روحش صلوات

  بهنام سلیمی شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۹
  0
  0

  بر عموم فرهنگیان دیار هورامان تسلیت باد خداوند سختی های دیار فانی را با نعمات دیار باقی بر او بپوشاند و فعالیت های آموزشی و فرهنگی و تربیتی او را برایش به باقیات صالحات تبدیل. کند

  شاهرخ زوراسنا شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۳
  0
  0

  درگشت این معلم سختکوش را که الگوی تلاش و خود باوری بودند را به خانواده محترمشان و جامعه فرهنگی شهرمان تسلیت عرض نموده و از خدای منان برای آن عزیز از دست رفته طلب عفو و بخشش مینمایم . روحش شاد

  کیوان حاتمیان شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۷
  0
  0

  خبردرگذشت دوست و همکار گرامی دکتر مقدس یوسفی چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند، ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست خداوند قرین رحمتش فرماید

  فرشته ویسی (داریان) شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۱
  0
  0

  انا لله و انا الیه راجعون.
  با عرض سلام و تسلیت به خانواده این مرحوم و آرزوی صبر و شکیبایی برای خانواده محترم و فرزندان عزیز و دوست داشتنیش نیما و نیلوفر ، امیدوارم خدای متعال ایشان را در ظل رحمت خویش مورد غفران قرار دهد.

  محفوظ مرادی شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۶
  0
  0

  ضمن تسلیت وداع معلم فرهیخته جناب کاک مقدس یوسفی به جامعه علمی و فرهنگی شهرستان پاوه بالاخص معلمین زحمتکش زادگاه زیبایم داریان، اینجانب نیز با توجه به اینکه مرحوم یوسفی از نزدیکانم می باشد، با رضایت به مشیت حضرت حق،خبر وداع ایشان از دنیای فانی و وصال به دنیای باقی مرا شوکه نمود. اما تقدیر الهی است و راه همگی ما نیز این خواهد بود. امیدوارم جامعه فرهنگی پاوه قدر معلمین را قبل از خزان عمرشان بدانند و به آنان ارج نهند.

  جمشیدولدبیگی شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۹
  0
  0

  انا لله و انا الیه راجعون.
  براستی خبری بس تاسف بار و غم انگیز و ناراحت کننده بود.
  از درگاه ایزد منان طلب غفران برای ایشان و صبر برای خانواده وبستگان داغدارش را مسئلت می نمایم.
  جا دارد مدیریت آمورش و پرورش با برگزاری مراسمی باشکوه از جایگاه علمی ایشان و امثال این بزرگوار و زحمت کش دفاع و تقدیر نماید.

  احسن نقش بندیان شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۱
  0
  0

  درگذشت همکار فرهنگی اقای مقدس یوسفی را به جامعه فرهنگیان وخانواده محترم ایشان تسلیت عرض مینماییم .روحش شاد و قرین رحمت باد.

  سحر بهرامی شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۰
  0
  0

  خدا رحمتش کنه و به خانواده اش صبر بده

  صادقی شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۷
  0
  0

  انسانی شایسته،وارسته،متواضع ومعلمی واقعی بود.تسلیت خدمت خانواده محترم وجامعه فرهنگی شهرستان پاوه.بهشت برین ماُوای همیشگیش باشدانشاالله

  پرشنگ احمدی شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۲
  0
  0

  فوت این همکار سخت کوش و تلاشگر را در آستانه ی سال تحصیلی بر خانواده ی بزرگ آموزش و پرورش تسلیت عرض می کنم انشالله مشمول رحمت و غفران الهی شود و خدای بزرگ به بازماندگان آن بزرگوار صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.

  شاپور یوسفی شهریور ۲۶, ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۷
  0
  0

  روحش شاد ویادش گرامی وجنت فردوس ماوایش باد

نقد و بررسی

مهمترین اخبار
 • نا پەی نەژنیای لایەلایەو ئەدای/ ئومید حەبیبی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ حەشاش چنە مەکریۆ ئەوەوڵكیای و ئەرەشیویای تان وپۆ هەر کۆمەڵگاییوی چا بەرەگانە قۆمیۆ خەڵکەکەش تخوونوو فەرهەنگی وێمانەیشا نەگناوە و خۮێ دانە فەرهەنگیوی لەیۮەی و دلێشەنە تاویاوە. چا تەشك و دیامانەنە تاک وێش نیا و بێ ...

  1 ساعت پیش
 • عجب مربای شیرینی بود آن امهال وام ها/بهروز خسروی‌زاد

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ شب به سحر رسیده است و خواب راهی به چشمانم نمی یابد. در این ماراتن اندیشه ها بسی فکر ها که به ذهن می آیند. پس از پشت سر گذاشتن زمین لرزه ای وحشتناک و ...

  ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
 • شرحی بر میرزامحمود سیافی مستوفی متخلص به محزون/ حیدر معاذی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، چندی است حیدر معاذی پژوهشگر ومحقق شهرستان یادداشت هایی در توصیف بزرگان دیار به رشته تحریر در آورده ودر هریک پیامی را به مخاطب منتقل می نماید، اینک نیز با قلم رسای خویش به توصیف ...

  ۲۹ بهمن ۱۳۹۶