مطالبه ای درجهت ایجاد زندانی به مرکزیت پاوه و برداشت های متضاد کاربران دراین راستا

مطالبه ای درجهت ایجاد زندانی به مرکزیت پاوه و برداشت های متضاد کاربران دراین راستا

مطالبه ای درجهت ایجاد زندانی به مرکزیت پاوه و برداشت های متضاد کاربران دراین راستا

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، اهتمام شهاب نادری نماینده محترم مردم پاوه واورامانات درمجلس شورای اسلامی مبنی بر راه اندازی وایجاد اداره وساختمان زندان مناسب درمنطقه اورامانات با مرکزیت پاوه با نقدهای متضادی همراه گردید، گرچه نقادینی که دراین وادی قلم فرسایی نمودند درکمال دلسوزی ، دغدغه مند بر واقعیت های عینی جامعه بر دلایلی تاکیدی مضاعف داشته و دارند.

با احترام به دیدگاه های مطروحه همشهریان محترم ، برداشت معمول از دیدگاه گاهاً متضاد کاربران ، بیانگر نوعی حرکت واکنشی درقبال جناب نماینده است، چه بسا اگر آقای نادری حتی اقدام به جابجایی ویا حذف زندان پاوه نیز می نمود، با همان شدّت وحدّت  مواجه می شد.

به هرحال آنچه سبب واکنش، جمعی گردید وبرحساسیت موضوع دوچندان افزود، بدون تردید ناشی ازعدم اعتمادی است که در گذر زمان با موکلین اش به وجود آمده است ، با کمال تاسف جناب آقای نادری بنابه دلایلی تاکنون موفق به جلب اعتماد عمومی شهروندان این دیار نشده وبه همین منظور بیشتر کارکردهایش(مثبت ویا منفی) با دیده شک وتردید بدان نگریسته می شود.

صد البته تفکرحاکم بر جامعه باید حول تعدیل زندان وبازداشتگاه ها متمرکز گردد، رویه ای که اینک شاهد صدور رای هایی هستیم که قضات محترم در بعضی از موارد با جایگزین مجازات های خارج از زندان به دنبال اصلاح رفتارند…، البته بهترین شیوه وشگرد همان است که با انجام کارفرهنگی ( ساخت فرهنگسرا ودانشگاه و…) فعل پیشگیری بهتر از درمان را درجامعه به نوعی نهادینه نمائیم.

این نیز ممکن نخواهد بود مکر آنکه بستری را فراهم سازیم که به کمک آن خیل جوانان بیکار را به نوعی جذب نمائیم چرا که ریشه ی تمام مصائب ونابسامانی های اجتماعی حول محور بیکاری رقم می خورد.

درشرایطی که شهرک صنعتی پاوه به دلیل فقدان وکمبود آب سالها در رکود فعالیت خویش به سر می برد، باغداری رونق گذشته را از دست داده (آبیاری از طریق فاضلاب شهری) … توقع مردم از نماینده منتخب این بیشتر حول  پیگیری حق آبه، بازگشایی مرز رسمی و توسعه تجارت مرزی، ایجاد کارگاه های تولیدی ، توسعه راههای مراسلاتی و… متمرکز می باشد، زمانیکه هیچ اقدامی دراین راستا صورت نگیرد، قطعاً تلاش درجهت  ایجاد زندان ، ذهنیتی منفی را منتقل می نماید که خوشایند عامه جامعه نیست وچه بسا با مقاومت هایی نیز همراه باشد.

از طرفی برای اهمیت زندان پاوه همین کافی است نکته ای را  یادآور شوم که طی آن مقرر گردید تا با تخصیص زمینی اهدایی با متراژ چند هزار مترمربع  زندان پاوه به روانسر منتقل شود، امری که با واکنش منفی مردم مواجه گردید  ودراسفند ۹۲ زمانیکه آیت الله لاریجانی به استان تشریف آوردند، مسئولین محلی به عنوان مطالبه از وی خواستار ابقای زندان پاوه شدند که در نهایت چنین نیز شد.

زندانی که برخلاف تصور بعضی ها اینک با تعداد زیادی زندانی همراه است ، بدون شک زندان پاوه یکی از ایده آل ترین زندان های کشور محسوب می شود وهمین نیز سبب گردیده تا اکثریت قریب به اتفاق خانوار شهرستان های اورامانات در تلاش باشنند تا محکومیت  زندانی خویش را در پاوه سپری نمایند.

بنابراین همچنانکه دانشگاه و..مورد نیاز است زندان نیز برای خیلی از خانواده ها نقش حیاتی دارد، تصور نمائیم جمعی از ملاقات کنندگان را در زندان دیزل آباد مشاهده نمائیم ویا بهتر آن است خود را جایگزین آنان نمائیم از طرفی نباید این ذهنیت را داشته باشیم وهمچنان ترویج نمائیم ، هرکسی به زندان رفت لاجرم یک مجرم خطرناک …نیست، چراکه غالب  زندانیان، زندان پاوه بنابه اظهار مقامات قضایی شهرستان ناشی از جرائم غیر عمد است، مهریه،  ورشکستگی، نزاع معمولی، تصادف و…درگیر قضیه می باشند….

اما چرا وقتی جناب نماینده از زندان پاوه گفت ، خواسته مورد نظر با حساسیت همراه گردید ، چونکه اکثریت مردم (صحیح یا غلط) نگاه ایشان را به مناطق مختلف اورامانات بخشی می بینند برای مثال درطی هشت سال گذشته تاکید مضاعف برایجاد یک واحد دانشگاهی «ملی» در پاوه بوده و بارها وبارها تا مرحله ی بازگشایی پیش رفت اما بناگاه وبنابه دلایلی موانعی سر راه به وجود آمدند …؟!! هنگامی که موارد این چنینی از نظر نماینده غافل می ماند طبیعی بنظر می رسد که با دیده شک وتردید به برنامه های ایشان نگریسته شود.

متاسفانه آقای نادری حائلی بین خود ومردم پاوه به وجود آورد ویا اینکه اکثریت این تصور را دارند، چرا که بارها وبارها جوانان واصحاب فکر شهرستان پاوه در کانال های مختلف تلگرامی درخواست نشستی تعاملی با وی را داشتند، اما تاکنون بنابه دلایلی این امر انجام نگرفته است، چه بسا تشکیل این نشست ، نیز هیچ تاثیری در برونداد آتی کارکردهای شهرستان نداشته باشد اما از منظر اجتماعی می تواند به نزدیکی بیشتر بینجامد ویا تعدیلی در توقعات به وجود آمده گردد.

شهر کارمندی پاوه به جزء مغازه داری ظرفیت دیگر برای اشتغالزایی در آن وجود ندارد وبا کمال تاسف این نیز چند برابر شاخص کشوری وجهانی اشتغالزایی ایجاد نموده بطوریکه شاغلین فعلی بدلیل کثرت ، بیشترشان بدون مشتری اند ..، بنابراین وقتی شاهد بی تفاوتی ویا کم تحرکی مسئولین خویش باشنند تمام مشکلات را متوجه کم کاری شان می دانند ودراین شرایط طبیعی خواهد بود که با ذهنیت منفی نیز از آنان یاد نمایند. (اگرچه چندان نیز مقصر نباشند)۵ دیدگاه

  فاز 14 نفت و گاز پارس جنوبی مهر ۲۶, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
  0
  0

  با سلام
  بنده هم به سهم خود از نماینده محترم بخاطر احداث اداره فوق تشکر می نمایم و در کنار سایر مراکز آموزشی و تولیدی دیگر، آنرا امری بسیار واجب و معقول و بجا می دانم.
  و از آنجا که کاهش و ترفیع کم و کاستهای فراوان منطقه، با توجه به محبوبیت، اعتماد، و پیگیریهای شبانه روزی، که از توان و ذات جناب نادری هم دور از انتظار نیست، امید می رود که در کنار احداث این اداره، سایر مطالبات مهمتر منطقه هم که نگارنده محترم بخوبی به آن اشاره فرمودند تحقق یابند.
  در پایان پیشنهاد بنده بر اینست؛ در هر کدام از شهرستانهای اورامانات که قرار بر احداث اداره فوق هست خواهشمند است ترتیبی اتخاذ شود که در فاصله خارج از محدوده شهری اقدام شود.

  .

  مدیریت سایت:
  دوست عزیز اینک پاوه زندان دارد

  میلاد مهر ۲۵, ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
  1
  0

  بله مرزی ومنطقه جنگی پاوه را درست کردی!!!!!

  فرهنگی مهر ۲۵, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
  1
  0

  بجای زندان کارخانه وتولیدواشتغال بیاورید

  همشهری مهر ۲۵, ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۴
  2
  0

  جناب نماینده تا بحال هیچ کار مثبتی برا پاوه انجام نداده گه دید مردم نسبت به ایشان عوض شود عشیره گری که ایشان در کارهایشان انجام می دهد عدم اعتماد به وجود می آورد واقعا جای تاسف داره

  ناشناس مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
  2
  0

  نود درصد زندانیان بیکارند اگر میخواهند زندانی نباشد کار ایجاد کنید تا خلاف رخت بر بندد

نقد و بررسی

مهمترین اخبار