مسئولین به فکر زندگی و معیشت مردم باشند/ خواسته‌های جمعی از مردم به‌حق و جمعی هم تخریب‌گر هستند

خطیب جمعه پاوه با اشاره به ناآرامی های اخیر؛

مسئولین به فکر زندگی و معیشت مردم باشند/ خواسته‌های جمعی از مردم به‌حق و جمعی هم تخریب‌گر هستند

مسئولین به فکر زندگی و معیشت مردم باشند/ خواسته‌های جمعی از مردم به‌حق و جمعی هم تخریب‌گر هستند

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ امام جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به اعترضات مردمی اخیر، گفت: در حدود ۱۰ روز گذشته جمعی در خیابانهای برخی شهرهای کشور به راه افتادند و شعار دادند وضع زندگی ما خوب نیست و مسئولین جمهوری اسلامی باید به فکر زندگی و معیشت ما باشند و ظاهراً حرف آن‌ها حق بود و بر همۀ مسئولین است این خواسته را بپذیرند و به آن‌ها پاسخ دهند.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، خطیب جمعۀ پاوه در بخش دوم سخنان خود به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: همان‌طور که همه مستحضرید طی هفتۀ گذشته در مملکت ما قضایایی رخ داد که پیامش برای ما این بود که حرف بس است؛ عمل کنید.

وی افزود: در حدود ۱۰ روز گذشته جمعی در خیابانهای برخی شهرهای کشور به راه افتادند و شعار دادند وضع زندگی ما خوب نیست و مسئولین جمهوری اسلامی باید به فکر زندگی و معیشت ما باشند و ظاهراً حرف آن‌ها حق بود و بر همۀ مسئولین است این خواسته را بپذیرند و به آن‌ها پاسخ دهند.

ماموستا قادری گفت: دولت پدر ملت است، اگر فرزند به پدر بگوید گرسنه‌ام، پدر وظیفه دارد به حرفش توجه و عمل نماید؛ اگر مردم بگویند وضع زندگی‌شان خوب نیست باید به آن‌ها حق داد، این مردم انقلاب کرده‌اند و شهید داده‌اند لازم است وضع زندگی‌شان بهتر باشد.

امام جمعه پاوه سپس به انحراف مسیر اعتراض ها اشاره کرد و گفت: ظاهراً بعد از مدتی اعتراض به وضع معیشتی رنگ باخت و مسیر منحرف شد و شاهد تخریب، هتاکی، تعدی و اهانت بودیم و هیاهوی زیادی به پا شد و در خارج از مملکت نیز مخالفین نظام آنچه در توان داشتند گفتند و مردم را تحریک کردند.

ایشان در ادامه به سخنان ریاست محترم جمهور در جلسه هیئت دولت در یکشنبۀ گذشته اشاره کرد و گفت: ریاست محترم جمهور در جلسه هیئت دولت گفت: چرا شما فقط دولت را مقصر می‌دانید؟ مگر فساد در مملکت و قوای دیگر وجود ندارد؟ چرا از فساد صحبت نمی‌شود؟

امام جمعه پاوه افزود: روز بعد یعنی دوشنبۀ هفتۀ گذشته ریاست‌جمهوری در جلسه روسای کمیسیون‌های مجلس گفت: بودجه سال ۹۷ کشور ۳۶۰ هزار میلیارد تومان است که ۲۰۰ هزار میلیارد آن در اختیار دولت نیست و فقط ۱۶۰ هزار میلیارد تومان آن در اختیار دولت است.

خطیب جمعه پاوه در ادامه با بیان اینکه این نوع سخن گفتن رئیس جمهور، توپ انداختن در زمین قوای دیگر است؛ گفت: بنده به‌عنوان یک ایرانی انتظار داشتم ریاست محترم جمهور می‌گفت: مردم شریف ایران، صدای شمارا شنیدم، می‌دانم که گرانی وجود دارد و وضع معیشت مردم خوب نیست و جوانان ما بیکارند و دختران و پسران ما به دلیل نبود امکانات نمی‌توانند ازدواج کنند؛ ان شاء الله به‌اتفاق سایر روسای قوا می‌نشینیم و به محضر رهبر انقلاب می‌رویم و تا حد امکان مشکلات را رفع خواهیم کرد؛ تا ما هم به ایشان آفرین می‌گفتیم و صبر را پیشه می‌کردیم.

ایشان سپس گفت: باید روسای قوا، وزیران، وکلا، استانداران، فرمانداران و ما ائمه جمعه تجدیدنظر کنیم و به مردم پاسخ دهیم؛ دفعه بعد احتمالاً حرکاتی انجام شود که مطلوب نباشد.

وی اضافه کرد: جمعی از مردم خواسته‌هایشان به‌حق است و جمعی هم تخریب‌گر هستند؛ باید همه ما به‌عنوان مسئول در عمل و برخورد و رفتار خود تجدیدنظر کنیم و بعد از اتمام هیاهو باید بنشینیم و مشکلات مردم را در حد توان حل کنیم .

امام‌جمعۀ پاوه سپس به مقولۀ امنیت اشاره کرد و گفت: امنیت در نزد مردم شریف ایران از هر چیزی مهم‌تر و از هر نعمتی بالاتر است، اگر جمعی بخواهند این امنیت را برهم بزنند ما مردم ایران ذره‌ای عقب‌نشینی نخواهیم کرد؛ این انقلاب که دستاورد خون هزاران شهید است ساده به دست نیامده که ساده از دست برود.

ماموستا قادری سپس از مردم شهرستان‌های استان و بخصوص مردم شریف اورامانات که وارد فضا و هیاهوی قضایای اخیر نشد، تشکر کرد و گفت: بنده به‌نوبه خود از مردم شریف شهرستان‌های استان و بخصوص مردم باغیرت شهرستان‌های منطقۀ کردنشین و اورامانات و به‌ویژه پاوه که در این جریان متانت به خرج دادند سپاسگزارم و از مسئولین نظام نیز می‌خواهم این قضیه را مدنظر داشته باشند.

ایشان در ادامه از مسئولین خواست در عملکردشان تجدیدنظر کنند و در این خصوص گفت: عملکرد من و شما مسئولین است که مردم اصل نظام را نشانه گرفته، پرچم مملکت را پایین آورده، رموز انقلاب را آتش زده و به رهبری توهین می‌کنند.

وی در پایان به نمازگزاران گفت: حرکات اخیر رهبریت و برنامه و هدف نداشته است؛ شماها و اکثریت مردم ایران که در این حرکت شرکت نداشته‌اید جای تقدیر هستید. به یاری خداوند بعد از نماز با دلسوزان نظام در یک راهپیمایی شرکت می‌کنیم؛ اگرچه این راهپیمایی به معنی تمام شدن قصه نیست ولى یک وظیفه و یک دین مذهبى و ملى است.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه پاوهیک دیدگاه

    ناشناس دی ۱۶, ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۲
    1
    0

    اگر مسئولین جمعا دزدی نکنند وضع خوب می شود نمی شود هم دزدان بر سر کار باشند هم وضع خوب شود چون این دو تا مانعه الجمع هستند

نقد و بررسی

مهمترین اخبار