مراسم بزرگداشت شهدا در پاوه برگزار گردید.

مراسم بزرگداشت شهدا در پاوه برگزار گردید.

مراسم بزرگداشت شهدا در پاوه برگزار گردید.

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ ۲۲  اسفند روزگرامیداشت شهدا و سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی ایران است، مناسبتی مبارک که به فرمان امام راحل درسال ۱۳۵۸ بنیان آن نهاده شده است تا ضمن نهادینه نمودن فرهنگ ایثار وشهادت عنایت وبذل توجه خویش را نسبت به یادگاران شهیدان والا مقام انقلاب اسلامی ایران معطوف نمایند.

 

بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان پاوه به منظور تکریم ارزش های انقلاب اسلامی مناسبتی در نمازخانه با حضور فرماندارشهرستان، فرماندهی ناحیه بیسج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پاوه ، خانواده معزز شهداء ، اعضای شورای اسلامی شهر وشهردار پاوه ، جمعی از مسئولین وکارکنان شاغل وبازنشسته بنیاد شهید در نمازخانه اداره مربوطه برگزار نمود.

 

فرماندار پاوه با تکریم یاد ومقام شامغ شهداء به دستاوردهای خون سرخ شهیدان انقلاب اسلامی در کانون دیپلماسی سیاسی اشاره نمود و فشارها وفیدبک های همه جانبه بین المللی در ۱۵ روزه اخیر اشاره نمود وسربازان دیپلماسی کشور را کسانی یاد نمود که در مکتب شهداء تلمذ نموده اند وازحقانیت کشور دفاعی شایسته می نمایند. آنان با تدابیر اتخاذی گروه ۱+۵ را مضمحل والان همه در مقابل ایران قرار گرفته اند.

 

پرویز ایده پور در ادامه گفت : ابنیاد  2ساس دولت امریکا با حول بر محور اقتصاد می چرخد، ۷۰ درصد شرکت های امریکا ، شهرک های نظامی هستند، در آنجا از هر ۱۰۰ نفرشاغل ۷۳/۴ نفر شاغل در بخش تولید سلاح های نظامی ویا امکانات نظامی است.

 

وی تصریح نمود: سلاح های تولید شده(تانک، هواپیما، موشک،…) باید راهی بازارفروش شوند در غیر اینصورت در انبارها تلمبار می گردد، نیروها مازاد واخراج می شوند، بیکاری زیاد می گردد وقتی بیکاری زیاد شد فشار به دولت زیاد می گردد ودر نهایت مشروعیت دولت زیر سوال می رود.

 

ایده پوردرخصوص تبعات تولید محصولات نظامی خاطرنشان ساخت: وقتی تولید زیادشد، هزینه ها بالا می رود ،… نرخ تورم افزایش می گردد، لذا آنان برای برون رفت از بحران بدنبال بازار مصرف می گردند،برای آنها مهم نیست این بازار در چه جایی واقع شده است، اروپا اهل دعوا نیستند، چرا که آنان فیس توفیس با هم ارتباط دارند ومشکلات خویش را با بحث وجدل برطرف می نمایند.به همین مناسبت اروپا میدان فروش سلاح برای امریکا نیست. امریکا قاره ی خودشان است ورغبتی برای ایجاد جنگ وهرج ومرج در کنار مرزهای جغرافیایی خویش ندارند.

 

فرماندار پاوه بستر مناقشات را در مناطقی یاد نمود: که فقر فرهنگی دارند وبه همین منظور امریکا دوکشور مصر ولیبی در افریقا و۱۹ کشور خاورمیانه را بهترین بازار برای فروش سلاح خویش دانست وبرای توفیق دربازاریابی دامن زدن به اختلافات قومی، مذهبی، و…را پیشه می نماید و زمینه بروز جنگ را در عراق، پاکستان، افغانستان و… فراهم می سازد .

 

ایده پور به پروسه داعش وخطرات مرتبت بدان در جهان امروز پرداخت وگفت:کسی نمی پرسد که داعش اسلحه را از کجا تأمین می نماید؟چه کسی به آنها پول می دهد؟ (داعش دولت نیست!)

 

وی به یک بحث فلسفی اشاره کرد وگفت: یک بحث داریم وآن این است که شنونده باید عاقل باشد، انسانی که خوب وبد را تشخیص ندهد عاقل نیست ، امروزه نبود عقل در حکام خاورمیانه خوراکی برای ۷۳/۴  شاغلین امریکاست.

 

فرماندار پاوه با اشاره به ۳۵ سال فشارهای همه جانبه وتوطئه های وارده بر علیه ملت ایران گفت: در همه این ایام شعار مایکی بود، رهبر ما یکی است، …وسیاست خارجی ما یکی بوده است .

 

وی در توصیف دیدگاه خویش افزود: بنیاد  3امریکا هیچگاه تک حزبی نیست چون در قانون اساسی آن دوحزبی تعریف شده است ، نظام روسیه سوسیالیستی است چراکه قانون اساسی آن این را پذیرفته است،…. بنابراین سیاست خارجی ماهیچگاه تسلیم امریکا نمی شود چرا که سیاست مانیز  نه شرقی ونه غربی است ، سیاستی که متکی بر قانون اساسی ماست.مکر می شود که سیاستگذاران ما ازقانون اساسی تعدی کنند…

 

فرماندار پاوه خاطرنشان ساخت: ما چیزی را پنهان کردن نداریم، کسی که همه چیز آن آشکار است از کسی نمی ترسد وقدرتمند هستیم.اما آنها ۳۵ سال در باره ایران به ملت های خویش دروغ گفته اند، دروغ شان نیز برای ملت ما ثابت شده است ، بنابراین اگر دنیای استکبار به اشتباه خودشان معترف باشد قضیه تمام می شود.

 

وی گفت: دولت به دنبال سه تحریم است اگر حذف شودمشکل به خودی خود حل وفصل می گردد، ما را تحریم بانکی کردندکه هیچ کس با ایران معامله نکند،.. مانمی توانیم پولی را برای هیچ کس بفرستیم.. وقتی ایراد گرفته می شود آن را موکول به چندسال قبل از انرژی هسته ای می کنند ومی گویند شما حامیان تروریسم هستید وباید در مبحث دیگر بدان پرداخته شود…

 

ایده پور در ادامه اذعان نمود: اینها همانطوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند مورد اعتماد نیستند تغییر موضع آنان در مواقع حساس بیانگر موضوع می باشد ، وقتی دکتر ظریف معترض گردید ومجلس نیز به حمایت برخواست والتیماتیوم داد که اگرآنان به تعهدات خویش پایبند نباشند ما غنی سازی را در هرسطحی شروع می کنیم مجدداً آمدند ووارد مذاکره شدند، درست زمانیکه کارها به نتیجه نهایی می رسید نخست وزیر رژیم صهیونیستی به امریکا رفت ودر کنگره احساسی حرف زد، حال دیگر مشخص است که پشت قضیه چه کسی قرار دارد؟ چه اهدافی را دنبال می نماید؟

 

وی گفت: همانطوریکه قبلاً بیان گردید ایران کشوری مستقل است سیاست خارجی اش متکی بر شعار نه شرقی ونه غربی می باشد اگر سیاست خارجی اش عوض شود باید قانون اساسی آن تغییر کند، بنابراین هرکشوری برای خودسیاست هایی دارد وسیاست ما نیز در این راستا لایتغیر می باشد.

 

فرماندار پاوه با تجلیل از رئیس دیپلماسی ایران افزود: ایشان با علم روزحرکت می کنند ، تاکتیک (قانون اساسی) را در دست دارند، علی ایحال در این عرصه مشکلات بسیار زیادی بر کشور تحمیل می شود، تورم، گرانی، … ازآنجائیکه شما اصل نظام هستیدوهر آنچه که داریم مدیون ومرهون خون شهیدان هستیم وجایگاه شهداء آنقدر بالاست که ما بایستی بیشتر از اینها تحمل را پیشه کنیم ، قطعاً نصرت خداوندی با ماست ، ان شاءالله یک جشن ملی با شکوه بخاطر دیپلماسی قوی ایران برگزار می کنیم این استقلال وعدم وابستگی هدیه پدران شماست وباید آن را برای نسل های آینده حفظ کنیم وباید همگان بدانند خون شهیدان بهترین بیس ومعیار ما در عمل می باشد.

 

ولی ابراهیمی رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران پاوه در ابتداء ضمن عرض خیرمقدم خدمت حاضرین مجلس در وصف شهیدان والامقام سخنانی را بیان نمود وبا تشریح وتبیین برگزاری مناسبت مذکور آمادگی مجموعه تحت تصدی خویش را در خدمتگذاری بیشتر به خانواده معزز شاهد وایثارگران اعلام داشت .۳ دیدگاه

  فرزند شهید اسفند ۲۲, ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۳
  0
  0

  یک پیشنهاد
  آیا بهتر نیست به جای گرفتن مراسم تجلیل لز شهدا یا در کنار این گونه مراسمات، مسوولین سعی نمایند که مشکلات جامعه را که گریبانگیر تمامی اقشار از جمله خانواده های شهدا و … است حل نمایند؟
  با حلوا حلوا نمودن دهان شیرین نمی شود. اگر راست می گویید مشکلات شهر از جمله ترافیک، اشتغال، و … را حل نمایید.
  با تقدیر – فرزند شهید …. ح

  ابوبکر مولودی اسفند ۲۱, ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۰
  0
  0

  سلام باتشکر از آقای ابراهیمی فقط فرزندان شهدا روسای ادارات نیستند ماهم هستیم شما باید به کسانی بیشتر برسید که از گفتن کلمه پدر محروم بودن ولی شما فقط فرماندار وفرمانده سپاه و…بقیه بیان کافی نیست اگر یادواره شهداست ما همه فرزن شهید باید باشیم اگرهم دل به خواهی دعوت کردین هیچ

  خادم شهدا اسفند ۲۱, ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۴
  0
  0

  تبریک به آقای شجاعی ،خانواده محترمشان و مردم شریف هنردوست پاوه احسنت امید که مسئولین عزیز قدر چنین چ
  جوانانی را بدانندو آنها را با تمام وجودحمایت کنندبه حق که اینان بخشی ازسرمایهای هر ملتی هستند راستی مسئولین فرهنگ و هنر این دیارواستان برای این جوان ارزنده چکار کرده اند ؟؟؟؟

نقد و بررسی

مهمترین اخبار