مراسم ازدواجی که متفاوت برگزار گردید.+ گزارش تصویری

مراسم ازدواجی که متفاوت برگزار گردید.+ گزارش تصویری

مراسم ازدواجی که متفاوت برگزار گردید.+ گزارش تصویری

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ برگزاری مراسم ازدواج یکی از رویدادهای خوشایند و خاطره انگیزی محسوب می شود ، اما همین اتفاق درگذر زمان دستخوش تغییراتی دست و پا گیر گردیده که علاوه بر وارد نمودن هزینه های گزاف درادامه مانعی جهت تسهیل برگزاری ازدواج بین دو زوج جوان مبدل شده است.

 

مراسم عروسی ضیایی  1گرایش مردم به تجمل گرایی یکی از آن عواملی است که تضادی آشکار با آداب ورسوم وفرهنگ ما دارد، به مرور هنگامی که دراین وادی وارد می شویم، روش هایی را نظاره گرخواهیم بود که با سنت های حاکم برجامعه ما همخوانی نداشته و هرچقدر جلوتر می رویم خبری از برگزاری سهل وساده مراسم عروسی در این دیارمشاهده نمی گردد.

 

مهمترین شاخصه ی این برنامه ها تجمل گرایی است در این راستا از نظر یکی از صاحبنظران امر بهره می گیریم که، مهم ترین دلایل گرایش افراطی به برگزاری مراسم مجلل عروسی را مرهون جامعه پذیری معیوب، غالب شدن ارزش های مادی دراعتبار سنجی زندگی اجتماعی، بروز شکاف نسلی، ایجاد سبک های جدید زندگی، تغییر دیدگاه درباره مفهوم زندگی، ضعف در جهان بینی نسلی، گرفتار شدن در روزمرگی، چشم وهمچشمی و رقابت های کاذب، کاهش مسئولیت پذیری و کاهش عقلانیت از مهم ترین دلایل گرایش افراطی به برگزاری مراسم مجلل عروسی می داند که بخش عمده ای از آن به دلیل تغییرات اجتماعی ناشی از سپری شدن دوره گذار در جامعه ایران شکل گرفته است.

 

مراسم عروسی ضیایی  2علی ایحال ازدواج یکسری رسومات خاص دارد که برگزاری مراسم عروسی یکی از آنهاست، مراسمی که توأم با شادی وسرور همراست، اما دراین بین دو دیدگاه وجود دارد: یکی مخالف نشاط وشادی است ودیگری به ایجاد شادی و نشاط به هر بهایی اعتقاد دارد و بر این اساس متأسفانه در برخی مراسم عروسی مسائل شرعی و اخلاقی نادیده گرفته می شود. (افراط وتفریط)

 

بدیهی است مراسماتی که شادی بی قید وشرطی که درآن جریان دارد درطول سنوات اخیر به وفور مشاهده شده است اما نوع دیگری نیز را می توان انتظار داشت که در آن هم شادی وجود داشته باشد وهم از اخلاقیات دور نشد، موضوعی که می توان در برگزاری مراسم دو زوج جوانی مشاهده نموده که در تالار هتل ارم پاوه برگزار گردید.

 

فرزندان حاج باقر ضیایی وحاج محمدرحیم حاتمی دوشخصیت متشخص شهرمان دیشب در یک مراسم عروسی به عقد هم در آمدند وزندگی جدیدی را شروع نمودند. …

 

ملارحمان وشیخ محمدآغازگر شروع زندگی جدید این دو زوج برگزاری مراسمی بود که در نوع خود منحصربفرد تلقی می گردید. نزدیکی ها غروب ، مساجد نزدیک هتل ارم مملو از افرادی بودند که طبق معمول در آن مساجد نماز جماعت را اداء نمی نمودند، بعضی که نیز زودتر مراجعه نمودند در هتل ارم حضور یافتند، برای اولین بار در هتل ارم پاوه بانک اذان طنین انداز گردید وحاضرین نماز مغرب را به جماعت اداء نمودند.

 

دسته دسته مهمانانی وارد تالار عروسی شدند، مدعوینی که شاید بتوان اکثر آنان را برای اولین بار در این گونه مجالس مشاهده نمود. خیلی ها آمدند، از روحانیون سرشناس تا مشایخ جلیل القدر، طلبه های مدارس علوم دینی تا دراویش تکیه نجار وشیخ نصرالدین خالصی پاوه همه بودند، مدعوین از مناطق اورامانات نیزشرف حضور داشتند، جمع کثیری از شهروندان شهر پاوه نیز از مدعوین مراسم بودند.

 

شروع برنامه با قرائت آیاتی از کلام الله مجید ودف نوازی وسرودهای مذهبی دروصف نبی مکرم اسلام زینت بخش مراسم بود، ملارحمان یعقوبی به نیابت از خانواده های ضیایی وحاتمی قدوم میهمانان ارجمند را تکریم نهاد ودر ادامه به علل برگزاری مراسم مذکور پرداخت.

 

حاج حیدر ضیاییحاج حیدرضیایی با ابراز خوشوقتی از حضور درچنین مجالسی افزود: اسلام منافی شادی نیست ….

وی با بیان نمونه های تاریخی درصدر اسلام افزود: زمانی حضرت محمدمصطفی(ص) درمعیت حضرت ابوبکر صدیق درمسیری درحال حرکت بودند که متوجه صدایی شدند که در ادامه به خاموشی گرائید، به حضرت ابوبکر امرفرمود که بررسی نماید وعلت امرچیست؟ آن حضرت نیز پس از اطمینان از موضوع خدمت رسول الله شرفیاب گردید وعرض نمود که مراسم عروسی است. آن حضرت نیز در ادامه فرمودند که شادی کنید اسلام منافی شادی نیست….

 

وی ادامه داد : که مردان وزنان هرکدام می توانند به شادی وپایکوبی بپردازند به شرط آنکه حلال وحرام مراعات گردد،

 

ایشان افزود: این مراسم ازدواج دونفر بیسواد و…نیست که بلاجبار اقدام به کاری کرده باشند، آنان جزء جوانان تحصیلکرده شهرمان هستند: مهندس عبدالله ضیایی کارشناس ارشد برق وسرکارخانم ثریا حاتمی کارشناس ارشد علوم اجتماعی هستند وبا اختیار خود چنین رویه ای را برگزیده اند.

 

حاجی عثمانضیایی درادامه گفت: می شود به تالار عروسی رفت ودر آنجا مراسم عروسی رابرگزار نمود و دچار اعمال غیرشرعی هم نشویم، وی ولیمه دادن را یکی از سنت های پسندیده عروسی دانست ودر پایان برای زوجین  آرزوی خوشبختی نمود وسعادت حاضرین را از ایزدمنّان مسئلت نمود.

عزیزی دراین بین گفت: این زوج فهیم به چنان افق فکری رسیده اند که می توانند مراسمی را برگزار نمایند و به دیگران بفهمانند حاضر نیستند به خاطر خوش‌گذرانی عدّه‌ای انگشت‌شمار اولین برگ زرین از عمر مشترکشان را با گناه آلوده نمایند.

 

خانواده ضیایی یکی ازخانواده های مذهبی شهرمان هستند وانتظار نیز از آنان چیزی جدای از این نیست، این حرکت قطع به یقین می تواند الکوی مناسبی برای برگزاری مراسمات دیگر باشد، بی شک کار فرهنگی همین است، هرچند که در این مراسم نقض هایی نیزممکن است وجود داشته باشد، طبیعی است، در ادامه  این فرصت برای دیگران نیزمهیا خواهد بود تا  در اصلاح آن اهتمام ورزند. والکویی را به جامعه معرفی کنند که عامه پسند باشد.

 

برای مثال بعضی معتقد بودند اگر از موسیقی سنتی استفاده شود بهتر وخوبتر می تواندجواب دهد. در این بین موضعگیری مردم شنیدنی بود، هریک از زاویه دید خود به تجزیه وتحلیل مراسم می پرداخت، طبیعی بود اکثریت قریب به اتفاق حاضرین حرکت مذکور را تحسین نمودند.

 

دکترجزاشهروند دیگری دراین رابطه تصریح نمود: با جبر واصرار نمی توان برآداب ورسوم مصطلح در جامعه مبارزه نموده، درخیلی از موارد اصرار برموضعگیری خاص منجر به نوعی مقاومت منفی می شود که به خودی خود بازدارنده است.

 

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: اصلاح رویه و روش با انجام کارهای فرهنگی بهتر وخوبتر به نتیجه می رسد، از آنجائیکه آگاهی عمومی شهروندان مان در طراز بالایی قرار دارد، بی شک مردم راحترتر می توانند خیر وصلاح خویش را تشخیص دهند، بنابراین مردم خود باید تجربه وقیاس نمایند، آنگاه انتخابی که انجام می گیرد به طبع آگاهانه خواهد بود. ایشان در ادامه افزود:   برگزاری این مراسم، خود یک کار فرهنگی قابل توجه بود ، طبعاً جمعی این را الگو می گیرند وازآن تبعیت می نمایند به هرحال می شود جشن شادی را برگزار نمود اما بعضی ازحواشی جانبی آن نیزاجتناب نمود.

 

  یکی دیگر از معتمدین شهرمان نیز در این رابطه گفت: حاجی باقر ضیایی خلاقیتی را بکار بست که در نوع خود جالب توجه می باشد، اگر به مدعوین نگاهی داشته باشیم، جمعی را در این تالار عروسی نظاره گر هستیم که شاید در طول سالهای اخیر برای اولین بار درچنین مراسمی شرکت نموده اند. دراین بین خیلی های دیگر نظراتی را مطرح نمودند که به دلیل ضیق وقت از آنان فاکتور به عمل می آید …

 

صنعان درویشیبه هرحال می شود به جوانان این آموزش را داد ؛ می توان هم اخلاق و شرع را رعایت کرده باشیم و هم اصل شادی و نشاط پابرجا بماند در واقع برای حل این معضل چاره ای نداریم جز این که ساختار و نظام حاکم بر اجتماع را به گونه ای اصلاح کنیم که شادی و نشاط نهادینه شود و به جوانان متذکر شویم که شادی و نشاط هم چارچوب مشخصی دارد.

 

واضح است می شود دراین مراسمات بجای صدای آلات موسیقی که دهها کیلومتر آنطرف تر مزاحم زندگی مردم می شود برنامه های جذاب دیگری را بکاربست ازجمله: دعوت ازسخنرانانی که دراین زمینه می‌توانند جمع حاضر را شاد و خندان نگاه دارند، اجرای نمایش کمدی، خواندن اشعاری نغز، پربار و عبرت‌آموز، گفتن جوک و لطیفه‌های خنده‌دار و… نیزازجمله راه‌کارهای دیگر نشاط در مجالس عقد و عروسی به حساب می آید.( شمه ای از آن را در برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی دیده ایم)

عرفان صالحیمراسم عروسی ضیایی  3گروه سرودمراسم عروسی ضیایی 4ملابرهانملارحمان یعقوبی .محمدرشید حسامیمراسم عروسی ضیایی 6مراسم عروسی ضیایی 7مراسم عروسی ضیایی 5شیخ شهاب

 ۱۰۳ دیدگاه

  ناشناس اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۴
  0
  0

  هه ر که سیه به شێوه یه ژیڤۆ جا ئینه گرنگا تاومێ گر شێوه یه وینمێ دینیچ حیچ ئجباریه ش نیا چنە هه ر پاسه که چه ندین جارێ وچیان قورئانی پیرۆزه نه من په ی گر زه ماونیه و به یۆ یاوایە تە نیا ماچوو پیرۆز بۆو بۆ مایه و خه یروو به رکە تی
  جوانێ بلا سه روو یانه و زندگیشا ئانه شه رتە نه

  شادیه هه ورامی

  ناشناس اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۱
  0
  0

  هه ر که سیه به شێوه یه ژیڤۆ جا ئینه گرنگا تاومێ گر شێوه یه وینمێ دینیچ حیچ ئجباریه ش نیا چنە هه ر پاسه که چه ندین جارێ وچیان قورئانی پیرۆزه نه من په ی گر زه ماونیه و به یۆ یاوایە تە نیا ماچوو پیرۆز بۆو بۆ مایه و خه یروو به رکە تی

  شادیه هه ورامی

  مهم نیست بهمن ۳, ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۲
  0
  0

  انسان یک بار عروسی می کند هر کسی هم به فراخور فرهنگ خانوادگی خود و به گونه ای که دوست داشته باشد این دو جان دوست داشتن این گونه برگزار کنند مبارکشان باشد همچنان جوانانی که دست دارند تو مجلسشان شادی و رقص باشد آنها هم مبارکشان باشد اما تبلیغ برای هر سبک از عروسی به ویژه از این نوع کار شایسته ای نیست
  تا جایی که من شنیدم عروسی های پاوه البته از زمان قدیم نه بعد از نقلاب هفت شبانه روز رقص و پایکوبی بوده و هم راضی بودند اگر قرار است به سنت ها برگردیم باید به این سنت برگردیم نه سنتی که مخصوص خانواده های مذهبی است و قطعا وارداتی!! در هر صورت عروسی کردها به ویژه هورامی ها خود نشان از فرهنگی دیرین دارد که متأسفانه چند سال به ویژه در دهه ۶۰ و هفتاد به فراموشی سپرده شد اما خوشبختانه چندسالی است دوباره شور و هیجان به آن برگشته است
  عروسی در میان اقوام کردزبان یکی از معروفترین عروسی ها در ایران و چه بسا در خاورمیانه است فقط هم به یک دلیل بر اساس سنتی چندهزار ساله برگزار می‌شود

  احسن قادری آبان ۸, ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۹
  0
  0

  سپاس بی شمار خدای بزرگ را سزاست که درمیان بندگانش هستند کسانی که راه خود رایافته وملامت پیروان مد های بی پشتوانه روز مره برعقاید وفکار ورفتار آنان تاثیر ندارد .و آن چه را که نیکو بدانند بی پروا انجام می دهند دست مریزاد به این زوج جوان وانان که زحمت انعکاس را تحمل نمودند.

  دین دوست مهر ۲۸, ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۷
  0
  0

  سلام بسیار به همه دلسوزان دین وهمه آنانکه دغدغه سر عت بخشیدن به روند رشد وتعالی بشریت را دارند وایثارمیکنند وهزینه ها رابا جان ودل میپذیرند جود وسخا دارند وسعه صدر ، بی توقع از آدمیان . راهی را که درست بدانند با توکل به خدا انتخاب میکنند وادامه میدهند وانتظارشان از انسان ها بررسی دقیق وانتخاب بهترین هاست . مرحبا به ابتکار این دو زوج جوان واستقامت ووسعه صدر خود وخانواده های شان . !!!

  فرید سعدالهی شهریور ۵, ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۳
  0
  0

  از طرف خودم و خانواده به استاد استادزاده کاک باقر گیان و این دو جوان عزیز تبریک میگم و آرزوی خوشبختی برایشان داریم.برادر کوچک شما فرید سعدالهی

  مرتضی مرداد ۵, ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
  0
  0

  خانواده ضیایی تربیت متفاوتی دارند
  چه در عروسی چه در پرسه
  مبارک

  سبحانی تیر ۲۰, ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۳
  0
  0

  جای تاسف است برای پاوه که عروسی اینچنینی اینقدر عجیب جلوه می دهد، همه جای ایران عروسی اینچنین است.
  چه بر سر پاوه آمده که آن شهر مذهبی و فرهنگی باید عروسی صحیح در آن رسانه ای شود و اینقدر عجیب جلوه دهد.

  هانی تیر ۱۴, ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۰
  0
  0

  ۱. مدعوین این مراسم از قشر خاص و مرفه جامعه نبودن بلکه از اقوام, همسایه ها و اشناهای خانوادگی بودن
  ۲. خاص بودن مراسم به دلیل کم هزینه بودن مراسم نبوده بلکه به دلیل نوع برگزاری مراسم بوده, در شهر پاوه اجاره تالار و هتل برای مراسم عروسی فقط یک معنی داشت ارگ, مشروب, پایکوبی که بعضی از اهالی پاوه از اجرای اینگونه مراسم عروسی راضی نیستند و ترجیح میدهند مذهبی اجرا شود, جناب اقای ضیایی با این حرکتشون نشان دادند که تالار با مراسم عروسی به طریق مذهبی منافاتی ندارد.
  ۳. از صدر اسلام تا به امروز مولود خوانی وقصیده مذهبی مختص مراسمات سادی و اعیاد و عروسی بوده و برای اهل دین هم شادی می اورد فقط در منطقه ما و دید ما ناهنجار محسوب میشود چون تا به حال وجود نداشته.
  ۴. بعضی ها مراسمات مذهبی و برخی دیگر ارگ و پایکوبی و … را ترجیح میدهند و چه خوب است که به همه عقاید احترام گذاشته و این مراسم را صرفا به خاطر مذهبی بودن ان انتقاد نکنیم که از شادی و رقص خبری نبود عروسی حساب نمیشود.
  چه ایده ال است که کورکورانه و از روی کینه دیگران و اعمالشان را نقد نکنیم زندگی مردم به خودشان ربط دارد و نا اگاهانه درباره مسایل و دیگران سخن نگوییم

  کریمی تیر ۱۳, ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۱
  0
  0

  سرده ای ها تو کارهای خوب همیشه پیش قدم بوده اند.
  فاتحه خوانی سه روزه را به یک روز آوردند.
  امسال هم فاتحه خوانی یک روزه در سرده به بعدازظهر تقلیل یافت.
  عروسی های متفاوت هم در سرده سابقه دار است.

  دانشجو تیر ۱۰, ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۷
  0
  0

  فردی به مدت چندین سال شاگرد نقاش بزرگی می شود و تمامی فنون و هنر نقاشی را فراگرفت .روزی استاد به او گفت :

  دیگر شما استاد شده ای و من چیزی ندارم که به تو بیاموزم .

  شاگرد با تشکر از استاد خداحافظی کرد ورفت . روز بعد فکری به سرش رسید . سه روز تمام وقت صرف کرد و یک نقاشی فوق العاده کشید و آن را در شلوغ ترین میدان شهر قرار داد و مقداری رنگ و قلمی در کنار آن قرار داد و از رهگذران خواهش کرد اگر هرجایی ایرادی می بینند یک علامت × بزنند .

  غروب که برگشت، دید که تمامی تابلو علامت خورده است . بسیار ناراحت و افسرده به استاد خود مراجعه کرد و از وی گله مند شد . استاد شرح ماجرا را پرسید و او دقیقا بازگو کرد .

  استاد به او گفت :

  آیا می توانی عین همان نقاشی را برایم بکشی؟

  شاگرد نیز چنان کرد . استاد آن نقاشی را در همان میدان شلوغ شهر قرار داد، ولی این بار رنگ و قلم را در کنار آن تابلو قرار داد، اما متنی که در کنار آن نوشت، این بود: از رهگذران خواهش می کنیم اگر جایی از نقاشی اشکال و ایرادی دارد، با این رنگ و قلم اصلاح بفرمایید.

  غروب برگشتند و دیدند تابلو دست نخورده است. این تابلو یک هفته در آنجا بود، ولی هیچ کس هیچ نکته ای را اصلاح نکرد؛ حتی صاحب نظران در رشته نقاشی . استاد به شاگرد گفت: حالا فهمیدی که من همه چیز را به تو آموزش داده ام، اما نکته مهم تر از همه این که تمام مردم می توانند انتقاد کنند، ولی کسی پیدا نمی شود که اصلاح کند!!

  نورالدین عینی تیر ۸, ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۲
  0
  1

  احسنت بسیار مجلس پربرکتی بوده و انشالا مایه خیر و برکت برای هر دو طرف گردد.خداوند متعال خوشبختشان نماید.

  satar aazami تیر ۷, ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۸
  0
  0

  salam
  khoshbakht shid
  tabrik migam

  همشهری تهرانی شما تیر ۲, ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۹
  0
  0

  آقای ضیایی در متمرکز کردن سنی ها و کردهای مقیم تهران انصافا نقش بی بدیلی داشتند.

  اما کاش مراسم ازدواج پسرشان را در تهران برگزار می کردند تا فرصت و بستری برای ازدواج های دیگری در تهران ایجاد میشد،

  زیرا مقوله ازدواج اهل سنت در تهران نیاز به هدایت و روشنگری بیشتری دارد.

  ناصر - ب تیر ۲, ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۷
  0
  0

  خوشبختانه پاوه دارای انسانهای کارآمد و نحصیلکرده و شجاع هست اما متاسفانه ساکن پاوه نیستند !

  میراوا خرداد ۳۱, ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۳
  0
  0

  چند سال قبل اگر تو عروسی ارگ و خواننده و رشبلک میشد همه شهر میپیچید که عروسی با ارگ گرفتن و وای های
  انقدر عروسی به سبک رشبلک و خواننده و اختلاط عادی در این چند سال عادی شد که الان برعکس شده،این عروسی به بحث کشیده شد که چطور هلپرکه و ارگ و رشبلک در تالار نداشت! البته این نوع عروسی برای سرده ای ها عادیه و البته خونواده های نسبتا مذهبی محله های غیره هم

  فرید بزرگ امید خرداد ۳۱, ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۵
  0
  0

  به کاک باقر و ملا عبدالرحمن و سایر خانواده ماموستا ضیایی تبریک می گویم

  سید احمدی خرداد ۲۹, ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۸
  0
  0

  مبارک باشد . این گونه عروسی ها باب طبع خیلی ها است . اما از دید این دسته از افراد عروسی ها منحرف شده بود و به اقدامی شجاعانه برای اصلاح آن نیاز داشت که شجاعت و جسارت میزبانان و پتانسیل های موجود طایفه حاجی حرکتی موثر و مهم بود در اصلاح برخی انحرافات ایجاد شده در مجالس شادی . دست مریزاد

  کانون فرهنگی شیخ عبدالقادر گیلانی
  http://Www.masjedbabakhas.ir

  مراسم جشن عقد دو جوان مذهبی وتحصیلکرده پاوه ای از بزرگ خاندان حاج ماموسا ملا زاهد ضیایی،حاج شیخ نصرالدین خالصی و حاتمی که خرد وقدرت اراده دینی خود را با حضور صدها مهمان دیندار از پیر وجوان روشنفکر وسنتی از اقشار مختلف من جمله مشایخ و روحانیون منطقه اورامانات در تالار ارم آقای بگامیری به نمایش گذاشتند. قابل توجه است برگذاری جشن مذهبی اعیاد رمضان وقربان هر ساله با مدیریت مهندس حاج باقر ضیایی در تالار اجتماعات تهران بطور رسمی در قالب مجالس مولودی خوانی ودعوت عمومی از پیروان مذاهب واقوام وسلیقه های مختلف در کشور اقدام خالصانه وشجاعانه ایست که با پیام وحدت دینی وملی همه منصفان را به تحسین واداشته است. لذا خروجی گذشت از مال وبرچسب های امروزی و اراده و صبر و استقامت و تصمیمات صادقانه انسانهای بزرگ وتربیت یافته مکتب عرفان و تصوف با همراهی طرفدران به دعوت و اصلاح چنین مراسم معنوی را خلق می نماید تا بعنوان الگوی جشن وشادی مشروع در جامعه دینی سنتی و مدرن بدرخشد.

  معاذی خرداد ۲۷, ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴
  0
  0

  خانواده محترم ضیایی همیشه مسبب کارهای مفید در جامعه بوده اند از خدمات مرحوم حاجی ماموسا زاهد به لحاظ تلاش در سرعت بخشیدن تاسیس اداره آموزش و پرورش اورامانات و ایجاد مرکز علوم دینی و تربیت دهها متخصص دینی و اصلاح زیرساخت های اجتماعی مهمی همچون حذف ناهنجاری هایی در مجالس تعزیه و حذف عزاداری های چهلم و …
  این اقدامات تنها بخش کوچکی از خدمات مرحوم ماموسا ملازاهد برای جامعه پاوه و اورامانات می باشد.
  ایشان و خانواده شان دارای کارنامه درخشان خدماتی هستند که بدون هیچ چشم داشتی و صرفا برای رضایت خداوند انجام داده اند و هیچگاه بدنبال کسب مال و مقام دنیایی در قبال این حرکات نبوده اند و این برای همه مردم پاوه و کردستان ثابت شده است.

  در انتها عاقبت خیری را برای داماد و عروس این مجلس از خداوند عز و جل خواستارم و تبریکات خود را به آقای حاتمی از خوشنام ترین مدیران بومی بازنشسته ، و حاجی باقر از نخبگان اجتماعی سیاسی تقدیم میکنم.

  خا خرداد ۲۶, ۱۳۹۴ - ۰۴:۰۸
  0
  0

  دوستی یا دوستانی از این مراسم متعجب شده اند.
  قبل از هر نظری تبریک میگویم به خانواده های ضیایی حاتمی
  به نظر من این مراسم برای خانواده های مذهبی و اصیل پاوه یک امر طبیعی است و هر خانواده ای به فراخور ارتباطاتش مهمانانش را دعوت میکند.
  ویژگی خاصی که این مجلس عروسی داشت این بود که منظم و با مدیریت خوبی برگزار شد.
  این ویژگی هم از خانواده اهل علم و درایت ضیایی دور از انتظار نیست،دوستی که برایش این مراسم عجیب بوده یقینا به مجالس خانواده های مذهبی پاوه هیچوقت نرفته است.
  شاید هم همین منظم بودن آن مدیر این سایت را تشویق به گزارش نویسی و عکس برداری از مراسم کرده است،چون من به کرات در مراسمات مشابه در پاوه و مریوان شرکت کرده ام.

  یاسین سلامی آذر خرداد ۲۴, ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۹
  0
  0

  خداوند زندگی مشترک توام با سعادت را نصیب جناب ضیایی و همسرشان فرماید و اِذا تَزَوَّجَ الرَّجُلُ اَحْرَزَ نِصْفَ دینِهِ محقق گردیده باشد و ثواب ولیمه عروسی طبق فرموده ی حضرت لا وَلیـمَهَ اِلاّ فى خَمْسٍ: عِـرْسٍ اَوْ خُـرْسٍ اَوْ عِـذارٍ اَوْ وِکـارٍ اَوْ رِکـازٍ مورد قبول واقع شده باشد و موجبات سلامتی و عاقبت خیریشان باشد. این اتفاق مبارک را همچنان به استاد عزیزم دکتر ضیایی و اخوی ارجمندشان و جناب ماموستا یعقوبی و خانواده های طرفین تبریک عرض می کنم. یاسین سلامی آذر

  سیما خرداد ۲۳, ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۱
  0
  0

  خوش بحال داماد . هرچی بخوادب راش اماده میشه . وام .کار . مسکن . کارای اداری خلاصه دیگه مشکلی ایشون رو متوجه نمیکنه

  لیلا حسینی خرداد ۲۱, ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۶
  0
  0

  دوست ارجمند “قسه ی سوور”
  سلام و عرض ادب
  از نشانه های ذهن فرهیخته انست که ضمن مخالفت با عقیده ای به آن احترام بگذارد.به نظر و عقیده شما احترام میگذارم اما با بخشی از نظرتان مخالفم
  برادر یا خواهر عزیز اوراماناتی که قطعا شما هم دلسوز این فرهنگ هستین و قطعا میدانید که هر تغییری در فرایند فرهنگ روا نیست. تغییر در مولفه های جامعه قابل انکار نیست اما تغییراتی که باعث نشود که اصل فرهنگ دچار دگرگونی و تغییر شود.
  لباس بعضی از افراد به اسم کوردی است امادر ظاهر و واقعیت کمتر از تاب و ساپورت نیست .
  ما هم مسلمانیم و هم کورد این هم مسئله ای دیگر است که من و شما باید مد نظر داشته باشیم.باید در رویه زندگی ما مشخص باشد که مسلمانیم و بنده ی خدا .
  من امید دارم که ضمیر روشنتان به دور از مسائل حاشیه ای بر این مطلب صحه بگذارد که ما نیاز به بازنگری در رویه زندگی و سلوک اجتماعیمان هستیم. و الگو سازی هم برای این موضوع مطلوب است ضمن اینکه که خدمت دوست ارجمندم وسایر دوستان عرض کنم که باید بپذیریم هیچ انسانی از عیب پیراسته نیست و نباید به این دلیل رفتار درستشان تایید نشود….در پناه ایزد منان باشید

  سیاوش خرداد ۲۱, ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۹
  0
  0

  سلام،به این زوج جوان تبریک عرض میکنم وبرایشان آرزوی خوشبختی را دارم. امید است که الگویی باشند برای دیگر جوانان!
  و اما شما جناب قسه سور، که ادعای داشتن مدرک بالا در دانشگاه های برتر را دارید، آیا در طول این تحصیلات چندین ساله هیچ استادی به شما یاد نداده که احترام به دیگران پسندیده است؟؟
  مرحبا به کسانی که بی سوادند اما معنی احترام را از برند و شگفتا به حال شما که ادعای تحصیلات عالی دارید اما با مفهوم احترام قرن ها فاصله دارید. ظاهرا شایسته است دوباره پشت نیمکت های دبستان بنشینید و چنین مفاهیمی(احترام و برخورد درست) را به خوبی و عملا بیاموزید چون با این الفاظ نادرستتان نشان دادید که… شما در حد تحصیلاتتان نیست. باید به حال چنین کسانی تاسف خورد!!

   قسه‌ی سوور 2 خرداد ۲۱, ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۶
   0
   0

   کاک سیاوش نازنین!
   ممنونم که برایم همچون آرزویی کردید. کاش میشد به دبستان و خاطره هایش برگردم!
   اما به قول شاعر معروف کورد مصطفی رحماندوست، باید خدمتتان عرض کنم که:
   “کودکی هستم که حالا حالاها دوست ندارم بزرگ شوم!”
   و منظورم از این جمله چیست: (حرف حق را از کودکان بشنو!)
   یا به قول شیخ اجل: [من آنچه که لازم بود گفتم اما] «تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال»

  لیلا حسینی خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۶
  0
  0

  بارک الله فیکما و جمع بینکما موده و رحمه
  انشالله این عروس و داماد عزیز خوشبخت و عاقبت بخیر بشن.احسنت به رویه ای که انتخاب کردند.
  انسان در عرصه های زندگی مورد آزمایش قرار میگیرد و ایمان پیروزی و یا سرافکندگی از این آزمایشات رو مشخص میکنه.مراسم ازدواج هم ازمایش ایمان است برای جوانان که تا چه اندازه بنده ی خدا هستیم و چه اندازه بنده ی نفس و شیطان.
  خوش به سعادت این دو عزیز که سربلند از این امتحان بیرون آمدند.در این روزها که ما شاهد برگزاری بسیاری از مراسمها هستیم که…
  دوستان عزیز اسلام مخالف شادی نیست مخالف بی بند و باری و بسیاری از مسائلی است که انسان بودن ما رو زیر سوال ببره.
  اختلاط زن ومرد نامحرم با پوشش نامناسب شادی نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  فرهنگ بومی منطقه هم برای همه ی ما عزیز و محترم و یادگار پیشینیان ماست اما تا اونجایی که من از فرهنگ کهن منطقه مطالعه داشتم این مسائلی که امروز در عروسی ها می بینیم ربطی به این فرهنگ نداره و اصلا تضاد داره.لباس یکی از مولفه های فرهنگ کردی است خودتان قضاوت کنید لباس زنان و مردان ما در مراسم ها همان پوشش اصیل کردی است ؟! متاسفانه شرب خمر در بعضی از مراسم ها هست این کجای فرهنگ با اصالت ماست؟!

   قسه‌ی سوور 2 خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۰
   0
   0

   با جمله اولتان فکر کردم که در عربستانم!
   خانم محترم! پوشش لباس کوردی نیز باید به مرور تغییر کد و با مدهای روز سازگار شود، در غیر اینصورت پس چندی با تاپ و تی شرت روبرو خواهی شد.
   پس چه بهتر که لباس کوردیمان (خانم و آقا) تغییراتی داشته باشند. کما اینکه لباس آقایان هم اینک به چندین فرم دوخته میشود. لباس بانوان نیز نباید از این قاعده کلی جهان امروز (یعنی تغییر و به روز بودن) مستثنی باشد.
   (شما که دوست ندارید تاپ پوشان را علاوه بر ساپورت پوشان، نظاره گر باشید؟!)

  هیمن خرداد ۱۹, ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۳
  0
  0

  این تفکر در خود حاوی معنایست از طرف ایدئولوژی ٬و می خواهند تنها شادی باقی مانده را هم از مردم بگیرند. راستی نویسنده عزیز باید مردم شادی نکنند؟خب من یه سوال دارم همون هایی که اومده بودند عروسی تا الان رفتی خونه هاشون ببینی چه تجمل گرایی است؟هدف شما مشخص است نابودی آداب و رسوم کوردی (لطفا چاپ کنید)

  بابك خرداد ۱۹, ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۷
  0
  0

  با ارزوى خوشبختى و سعادت دنیا و اخرت براى این زوج جوان و تشکر از مدیر سایت .
  بعد از خواندن کامنتها لازم به ذکر دیدم که خدمت عده اى از کاربران محترم یاداور شوم که این مراسم، مراسم عروسى و شادى جنابان ضیایى و حاتمى بوده نه شام ایتام ونه مراسم خیریه و مولودى .
  فکر نکنم نه صاحبان این عروسى جنجال برانگیز ونه هیچ عروسى دیگرى براى مراسم عروسى فقط از اقشار فقیر و کم درامد دعوت بکنند بلکه تا بوده و هست براى مراسمات و عروسیها صاحبان مراسم سعى میکنند در رده ى اول اقوام و دوستان و بعد همسایه ها و در نهایت کسانى را دعوت کنند که به طریقى باهم ارتباط دارند.
  خدمت کاربر عزیزى که مسافرت این زوج به ترکیه ایشان را ناراحت کرده بود دوست دارم عرض کنم سفر به ترکیه قرار نیست براى همه همان تصویرى باشد که شما در ذهن دارید یا تجربه کرده اید.
  و در اخر: من شخصاً این مراسمات را براى عروسى نمى پسندم ولى به خودم هم اجازه نمیدهم به مقدسات و فکر دیگران توهین کنم.
  به امید روزى که ازادى و دمکراسى را در اعمال و رفتار مردم دیارم ببینم .

  مهمان خرداد ۱۹, ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۲
  0
  0

  بنده ارادت خاصی خدمت جناب کاک حاج باقر ضیائی دارم و ایشان را از انسانهای پاک روزگار میدانم و هرکاری را که انجام میدهند با اخلاص و بدون چشم داشت دنیایی انجام میدهند . ان شاءالله بردوام باشند و همیشه مایه حرکات خیر و مفید برای جامعه کرد و اهل سنت باشند .
  از جناب آقای یوسفی هم بخاطر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سپاسگذارم . سایتتان پربار باد . درود

  دعوتی خرداد ۱۹, ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۶
  0
  0

  با سلام خدمت همه عزیزان
  بنده در مراسم دعوت بودم و لازم میدونم عرض کنم که هیچگونه تجملاتی در کار نبود و مهمانها بعد از خواندن نماز مغرب شام میل کردن و همه طبق سنت مردان پاوه هتل رو بعد از نیم ساعت ترک کردن و در مورد دعوتی ها هم افراد بانفوذ و پولداری در جمع نبود بلکه از همه اقوام و فامیل و همسایگان دعوت بعمل آمده بود البته ماموستا های منطقه ما جزء اقشار کم درآمد هستن و تعداد زیادی از دعوتی ها نیز ملا و فقیه بودن . و در آخر هم برای شهرمان پاوه متاسفم که گرفتار انسانهای ریاکار و دوروئی شده که واقعیتها را وارونه میبینند و وارونه تحلیل میکنن

  پاوه خرداد ۱۹, ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴
  0
  0

  فک کنم این عروسی تمام هزینه هاش به اندازه مشروب یک عروسی این شهر نبوده

  متاسف خرداد ۱۹, ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۷
  0
  0

  جناب اقای یوسفی منظور من در کامنت خود این نبود که ان کارها را شما انجام بدهید بلکه منظور من این بود که جنابعالی و سایر همکاران و مشکلات را پیگیری و رسد نمایید نه اینکه به جای مشکلات عروسی یک خانواده را تیتر نمایید اگر وظیفه شما نیست پیگیری کنید میشه توضیح بدین نقش شورا چیه لابد رفتن به اینچنین عروسیها وتمجید از خانواده پر جمعیت انها با تشکر

  lمدیریت سایت:
  دوست عزیز ، فعالیت شورا وفعالیت یک رسانه دوفعل منفک از هم هستند که در بیشتر اوقات رسانه می تواند به کمک فعالیت شورا ویا دیگر نهادهای خدمتی باشد. فلذا آنچه که درسایت به عنوان گزارش، خبر و… آمده است یک فعالیت جنبی وخارج از کارکرد شورا می باشد…
  اما نمی دانم چرا یک موضوع ساده (مراسم عروسی) اینقدرحساسیت پیدا کرده بخشی آن را سیاسی، بخشی خودنمایی، جمعی راضی، عده ای توهین، جمعی تحسین نمودند…برای مثال عزیزی با چندین نام مختلف سعی در توهین وافترا به دیگران نموده است …
  دوست عزیز آنچه که در توان داشته ام و دارم برای شورای شهر مایه گذاشته ومی گذارم وکارکرد خویش را در این نهاد مردمی موفق می دانم ، حال دیگران چگونه قضاوت نمایند بحث دیگری است، شورای شهر نهاد مردمی است که پیگیر امور محوله است اما شورای شهر یک دستگاه اجرایی نیست، شورا فعالیت عمرانی و… انجام نمی دهد.
  اما آن کارکردهایی که برشمردید هرچند که به مجموعه ی دستگاههای مختلف مرتبط است وآنان باید پیگیر شوند، حل وفصل آنان به گذر زمان نیاز دارد واین مطالبه ای است که می بایست از سالهای قبل پیگیری شود وکسی نمی تواند که همه را به یکباره حل وفصل نماید.
  دوست عزیز فرماندار شهرستان که نماینده عالی دولت درمنطقه است نمی تواند این کارها را انجام دهد چگونه شما توقع دارید که شورای شهر پاسخگوی همه ی آنها باشد،
  دوست عزیز متأسف نباش و واقعیت نگر باشد وبایک حساب سرانگشتی مشخص کن که فعالیت های مربوطه چقدرهزینه بردار است ووتوان مالی شهرداری درچه حدی است وبرابر توان موجود توقع داشته با نه بیشتر ویا کمتر
  نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی با همراهی جمیع مسئولین وشهروندان در طول سالهای متمادی می تواند آنها را اجرایی کنند حال شما توقع دارید یکساله همه آنها به نتیجه برسد،؟ سوال اینجاست شما در طی این سالها کجابودید ؟ چه نقشی ایفاء نمودید؟ …؟!
  شورای شهر پاوه برابر مستندات به جد دنبال امور مربوطه بوده وبه صراحت اعلام می دارم که علیرغم یکسری مشکلات ، درقیاس با شوراهای دیگر استان موفق عمل نموده است، اما این رابدان که شورا معجزه گر نیست ودرحد واقعیات جامعه می تواند امکور را دنبال نماید.

   متاسف خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۶
   0
   0

   جناب یوسفی من تو این سالها درس خوندم مدرک گرفتم دوندگی کردم اما هنوز بیکارم چرا باید بودجه شهرداری کم باشد شما الان نماینده قانونی این شهر هستید من باید درخاستمو به شما بگویم وشما پیگیری کنید مردم این شهر شغل میخان نه پیاده رو شما وضعیت اقتصادی پاوه با شهری که نیمساعت با ما فاصله دارد مقایسه کنید شما چند دفعه رفتید وزارت کشور درخاست بودجه دادین چقد پیگیر بودین شکی نیس عملکرد این دوره از دورههای قبل بهتر بوده ولی قبول کنید کارهای اساسی انجام نشده

   مدیریت سایت:
   دردها زیاد هستند ومشکلات فراوان. خیلی از امور را با تعامل ویک مقدار دلسوزی می شود بهبود داد، شورای شهر قدرت چندانی ندارد که همه مصائب وگرفتاری های شهر را منتقل نماید، یکی از کارکردها انتقال پیام شهروندان است که الان من وشما با هم اینکار را انجام می دهیم.
   بنده به آینده ی خوشبین هستم و وضعیت را بهتر از این می بینم، البته برای رسیدن به آن جایگاه همه باید دست دردست هم دهیم ومشکلات را به دیگران واگذار ننمائیم.
   برنامه هایی در دست اجراء هستند که می تواند امیدواری بیشتری را به وجود آورد.

  خانم پاوه ایی خرداد ۱۸, ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۰
  0
  0

  خدمت مدیریت محترم سایت و تمامی کاربران سلام عرض می نمایم .ممنون که تمامی خبرها رو تحت پوشش قرار میدهید. اما بسیار متاسفم که تنی چند از هموطنانم را اینگونه میبینم قطعا همه واقفیم افراد رو از بیانات ونظرات میتوان شناخت خیلی جای تاسف داره در یک رسانه عمومی اینگونه پرخاشگری را شاهد باشیم ما خبر رو دیدیم فقط می تونستیم اظهار نظر کنیم که موافق یا مخالف اینگونه مراسم هستیم نه افراد رو مورد هتک قرار دهیم این عادت زشت که متاسفانه در دیار ما رخنه کرده وبانی وباعث کل عقب ماندگی شهر عزیزمان شده شما که قشر باسواد شهرید لطفا این عادت زشت رو کنار بگذارید به جای پریدن به هم یاد بگیرم در انظار عموم چگونه ظاهر شویم .عروسی جالبی است خوب چون متفاوت بوده رسانه ای شده دیگه مغرضانه نگاه کردن به این قضیه فقط شخصیت خودتون رو زیر سوال می برد اینکه ما اونو الگو قرار دهیم یانه به خود ما ربط داره مگه تمامی آنچه به عنوان کار خوب منتشر میشه ما الگو قرار دادیم ؟ خوب نقد عروسی کار ما که شرکت نداشتیم نیست یا (فقط از از روی شایعات وشنیده ها )نقد عروس وداماد وسفرآنها .لطفا کمی عاقلانه تر ومنطقی تر به قضایا نگاه کنیم .خبر معلم مریوانی رسانه ای شد آیا چون به نظر گروهی کار بی ارزشی بود باید رسانه ای نمیشد ؟……… من از کابرانی که نقد هزینه نموده اند گله دارم همه ما عروسیهامون رو تو تالار میگیریم هیچ هزینه اضافی در این عروسی نبوده فقط نمادی بود که میتوتن عروسی رو را اینگونه گرفت انشاالله یاد بگیریم چطور نقد کنیم .ممنون

  مهمان خرداد ۱۸, ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
  0
  0

  ضمن تبریک به این دو خانواده من کل نظرات رو خوندم ولی قابل توجه مدیر محترم سایت به نظر من هدف این دو خانواده الگو سازی فرهنگ رسول الله نبوده چون بجز اسم خدا و رسول بردن تو اون مجلس هیچ رنگی از خدا و پیامبر دیده نمیشود این مراسم یک مراسم دنیایی بوده و بیشترجنبه تبلیغات دنیایی داشته مانند مراسمهای مولودی خانی تهران پدر داماد و خداوند آگاه به اسرار دلها هست

  منتقد خرداد ۱۸, ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱
  0
  0

  خود سایت هم راست گراست چرا کامنت های انتقادی را حذف میکنید خیلی برام جالب

  شادی خرداد ۱۸, ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
  0
  0

  با سلام خدمت مدیریت محترم سایت و سپاسگذاری از زحمات شما.
  خدمت دوستانی که که کامنت گذاشتن یه نکته رو بگم. با توجه به تیتر این خبر همه مستحضریم که این یک مراسم عروسی بوده. پس بهتر نیست کمی مهربانتر کامنت بزاریم؟کامنت برخی از دوستان حتی یک تبریک خالی برای دوخانواده رو نداشت. سوای از محتویات مراسم و نحوه ی برگزاری، فک کنم که حداقل وظیفه ی هرشخص آینه که برای دوخانواده و عروس و داماد آرزوی خوشبختی و وصلت مبارکی داشته باشیم. امیدوارم که بینش مردم دیارمون به حدی برسه که همه رو با تفاوتها بپذیریم و بهترینها رو برتی همه ی انسانها از خدا بخوایم. خانواده ی آقای حاتمی و ضیایی بدون شک همیشه الگوی شایسته ای برای مردم پاوه بودند. امیدوارم که خداوند بزرگ این زوج رو خوشبخت کنه و شاهد موفقیتهای بیش از پیششون باشیم

  نورالدین بهرامی خرداد ۱۸, ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۲
  0
  0

  این مراسم اگر به هدف فرهنگ سازی این گونه انجام شده، باید گفت که بخشی از آن (دوری از مُحّرمات وآلودگی صوتی و مزاحمت برای عموم)برای فرهنگ سازی مناسب و مبارک است اما بخشی دیگر از آن(تشریفات و تُنطراقِ آن) اساساً برای عموم جامعه قابلیت مدل سازی ندارد.با این حال شکی در آن نیست که این خانواده از افتخارات دیرینه ی این شهرستان به حساب می آیندو بنده نیز در اینجا آن را به خانواده ی کاکه باقر و کاکه حمه ره حیم تبریک می گویم و امیدوارم این اتفاق مبارک برای زوجین مایه ی آرامش،مودّ ت و رحمت شود.

  متاسف خرداد ۱۸, ۱۳۹۴ - ۰۴:۰۹
  0
  0

  اقای یوسفی عزیز چرا از جوانهایی نمینویسی که هر روز یکی پس از دیگری پر پر میشن که مقصر شما وامثال شما که متولی این شهرین هستید چرا نمیاین مشکلاتو ریشه یابی کنین یعنی همه اینجوری عروسی کنن مشکل حله هر کی میرقصه مورد داره واقعا این خبر انقد مهمه که تیتر اول وبسایتتون بشه وبسایتی که اسمشو خبر پاوه گذاشتین اگر معیار حضرت رسول(ص) هستن ایشان شام دوهزار نفرو ندادن وقتی عروسی گرفتن .راستی مرز باز شد؟ اشتغال زایی کردین؟بازارچه رو راه انداختین؟ مسکن مهر چی ؟پیگیری کردین ؟جوونا رو سر کار کذاشتین ؟ دو ساله انتخاب شدین کارتون فقط شده تعمیر پیاده رو ها دستتون درد نکنه واقعا خیلی پیشرفت داشتیم بیمارستانمون خیلی مجهز شده دستتون درد نکنه راهمونو نزدیک کردین الان دیگه مریض میشیم میریم جوانرود به جای کرمانشاه راستی امسال خیلی فارغ التحصیل داشتیم تو دانشگاههای پاوه اسفالت خیلی خوبیم کردین فشار ابمونم که الحمدولله تو این بی ابی خیلی زیاده اصلا قطعی اب نداریم واقعا کمال تشکر رو دارم ازتون راستی انتخابتونم تو دور بعدی شورای شهر پیشاپیش تبریک میگم چون با این مطلبی که گذاشتین یک طایفه بزرگ همشون بهتون رای میدن به امیددیدار باشد که دوباره از این عروسیها تو شهرمون ببینیم و مشکلاتمون با این عروسیها حل بشن خدا پشتو پناهتان.

  مدیریت سایت:

  تشکر از تجزیه وتحلیل کارشناسانه تان ؟!!
  واقعاً ممنون هستم که خیلی از توانمندی هایم را برمن گوشزد کردی!! موضوعی که تاکنون از آن غافل بوده ام؟!!
  راستش نمی دانستم که اینقدر تأثیرگذار بوده ام ؟! لذا باید بجای شورای شهر آیا بنظر آن جناب بهتر نیست برای نظم جهانی خود را نامزد کنم؟ قبول کنید با این تعابیر وتوصیفات رئیس جمهوری ایران هم برای این حقیر کم است؟!! …
  خدا آخر وعاقبت همه ی ما را به خیر و… رهنمون نماید.

  چریکه خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۸
  0
  0

  من به شخصه با برگزاری مراسم به این شیوه (البته نه در این مورد خاص) مشکلی ندارم به هرحال شاید آن هایی که دنبال مدل میگردند، اینگونه مدلشان را بیابند. !!!!!!! ( گفتنی ها در مورد این تک مراسم گفته شد …..)
  ولی برتری دادن این روش به روش دیگری (البته با توجه به اعتقادات خود ) که به قطع یقین می توان گفت بیش از ۹۰ درصد جامعه آنگونه برگزار می کنند، (کما اینکه در جای جای متن به این موضوع اشاره نموده اید) نه تنها توهین به بسیاری از افراد این جامعه بلکه توهین به سنت هایی است که از دیرباز در این دیار بوده و مردم برای آن ارزش قایل اند.

   کرد خرداد ۲۷, ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۴
   0
   0

   بژی…..

  پاوه ای خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲
  0
  0

  باسلام محضر مدیر محترم سایت
  و تمام کابرانی که یاداشتی یا کامنتی نوشته اند.
  عزیزان بهتر نیست به خودمان حق بدهیم هر مراسمی، چه شادی و چه غم،
  به مدیرت سایت ها اطلاع رسانی کنیم (تا اینجا ما حق داریم و از این حق استفاده کنیم)، و اما
  به مدیرت محترم سایت ها هم حق بدهیم آنرا منتشر نمایند یا نه .
  به هر دلیلی که باشد باید آنرا ارج بگذاریم و بپذیریم.
  حتی اگر بگوید دلم خواست،یا دلم نمی خواست.دیگه دنبال دلیل و منطق نباشیم!
  و این یعنی پدیرفتن الفبای ارتباط. و این یعنی بازی درست.

  ناشناس خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۲
  0
  0

  انشاءالله عروس و داماهم مذهبی باشند؟؟!!!!

  رضا خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۷
  0
  0

  سلام جناب یوسفی. با وجود اراداتی که خدمت جنابعالی دارم اما به عرض برسانم که، درج اینگونه مطالب خارج از رسالت کار شماست و اینگونه جایگاه سایت خود را تنزل داده ای. این مسائل موضوعات شخصی است ونیازی به درج آن در سایت نیست چون هیچگونه محتوای اثربخشی را به همراه ندارد. شاید به نظر جنابعالی این آدمهایی که عکس آنها را درج کرده ای آدم ارزشی باشند ازنظرکس دیگری نباشند. …… خدایی با شعور مردم بازی نکنید

  مدیریت سایت:

  دوست عزیز سلام، درجامعه مشکلات فرهنگی اجتماعی زیادی به چشم می خورد که بدحجابی وبی بندوباری و… نمونه هایی از این موارد است که پیامدهای منفی اجتماعی از قبیل طلاق و…را در پی دارد. البته درسلسله مطالب گذشته به جشن سالگرد عروسی ….، مراسمات معمول در سالن ها و… بنا به درخواست کاربران محترم اشاره شده است.
  برادر گرامی خیلی ها به امر به معروف ونهی از منکر معتقد وآن را شعار ارزشی اسلامی می دانند ودرخواست پیگیری موضوعات اینچنینی را دارند.
  رسالت اصحاب رسانه در فعالیت های فرهنگی، دینی، اجتماعی و…است واین نیز جزء همان کارکردهاست، کارکردی که می توان با اصلاحاتی به عنوان یک راهکار برای جمعی از شهروندان تجویز وشناخته شود،
  به هرحال این یک نوع آزادی است بعضی چنین وجمعی چنان را می پسندند، اما ایرادی بر اینها وارد نیست وشما خود باید قضاوت کنید وخوب وبد را از هم تشخیص دهید .
  این ازدواج مانند خیلی از ازدواج های دیگر صورت گرفته واگر اینجانب نیز درآن مراسم حضور نمی داشتم خیلی به سهولت از آن گذشتند وخبرمهمی قلمداد نمی گردید. علی ایحال در این خصوص به سبب انتشار موضوع ایرادی بر آنان وارد نمی باشد.

   ؟؟؟؟ خرداد ۱۸, ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۸
   0
   0

   اگر این مطلب ارزش انتشار نداشت اینهمه بازدید کننده واظهار نظر کننده موافق ومخالف (غالبا منطقی ) از کجا آمد!!!!! البته تعدادی از کامنت گذاران موافق ومخالف متاسفانه : از دایره ی عرف واصول …کم وبیش خارج شدند آنها به جای نقد وبرسی و … سازنده کارشان به انگ وتوهین کشید که …نبود
   به هرحال به نظر من پاوه پرس و… تشخیص داده اند منتشر کنند خق قانونی وعرفی خودشان بوده است و …

  همسایه خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۴
  0
  0

  با سلام کاش ما یاد میگرفتیم زود قضاوت نکنیم من همسایه اونا هستم ودعوت بودم وبیشتر افرادیم که اونجا دیدم نزدیکان وهمسایه ها وطلاب قدیمی این خانواده بودند و اینکه هیچ کس کامل نیست و قرار نیست ما وارد زندگی شخصی این زوج بشیم و اونو تحلیل کنیم که غربین یا شرقی خوبن یابد تا کار نیکی که انجام دادن رو زیر سوال ببریم.

  خه مخور خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸
  0
  0

  خیلی خوب میشد یه روزی میرسید که تو شهرما هر کسی سرش به کاره خودش بود البته در مورد مسائل شخصی . . .

  وهاب خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۷
  0
  0

  پس عروس کووووووووو؟ اگه عروسیه

  شهروند خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۲
  0
  0

  با عرض تبریک فراوان و ارزوی خوشبختی این زوج عزیز.
  با تشکر فراوان از حاج محمدباقر ضیایی که با برگزاری این مراسم در تالار و دعوت از اقشار مختلف مردم نشان دادند که استفاده از امکانات رفاهی موجود در شهر (تالار …) فقط مخصوص یک قشر خاص از جامعه نیس. چه بسا همه افراد با هر مذهب و اعتقادی جهت برگزاری هر مراسمی می توانند از این امکانات استفاده کنند. و اما نحوه برگزارس مراسم عروسی بدین شکل تا جایی که من می دانم مراسمات عروسی این خانواده تا بوده به همین صورت برگزار شده و فقط مکان برگزاری تغییر کرده است وشاید به دلیل کمبود مکان از تالار استفاده کرده اند نه به منظور رسانه ای کردن مراسم.
  قرارنیست که همه از این نوع مراسمات خشنود باشند همانطور که همه مردم هم از برگزاری عروسی های رایج خشنود نیستند.
  در ضمن شرعا سفر و ولیمه دادن حرام نیست و در صورت داشتن توانایی مالی کار پسندیده ای است. بلکه بی بند و باری و مهریه های گزاف رایج ناپسند است.

  ؟؟؟؟؟ خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۴
  0
  0

  سلام
  ذکر چند نکته در خصوص این مساله ضروری است:
  – این جشن به ظاهر ساده میدان محک زدن مهمانانی بوده است که فرصتی برای گفتمانهای اختصاصی و …داشته اند.
  -به نظر می رسد این امر فقط جنبه تبلیغاتی و تفاخر داشته است در غیر اینصورت لزومی به اطلاع رسانی توسط سایت نداشت.کما اینکه به کرات مشاهده شده است جوانهای تحصیلکرده در این شهر مراسم ساده برگزار نموده اند بدون اینکه رسانه ای شود.
  -بر اساس مشاهدات و شناخت ، این زوج اعتقادی به این افکار نداشته و برگزاری مراسم با این اوصاف برای آنها،به دور از ذهن است و صرفا به دلیل رسانه ای شدن آن مجبور به پذیرفتن شده اند.
  سخن در این باب بسیار است که لازم به گفتن نیست!به این چند نکته بسنده کرده و برای کلیه جوانان آرزوی خوشبختی می نمائیم.

  مدیریت سایت:
  سوژه ی خبری موضوعی است که خبرنگاران بدنبال آن هستند ، اتفاق ویا هر رویدادی که عامه پسند ومورد توجه عموم قرار گیرد، به عنوان سوژه ی خبری استفاده می شود.کمااینکه چنین نیز بود ودر عرض کمتراز دو روز قریب ۱۵۰۰ نفر بازدید کنند فقط در این سایت داشته است که تأئیدی برموضوع می باشد وبه عبارتی مورد استقبال عامه مردم واقع شده است..
  قبول نمائید که چنین مراسمی خارج از آن که مربوط به چه کسانی باشد و…یک مراسم منحصربفرد می باشد، تهیه گزارش نیز فی البداهه و بدون درخواست شخص ویا اشخاصی صورت گرفته است، (البته از یکی از دوستان درخواست نمودیم که با خانواده مزدوجین در خصوص انتشار خبر رایزنی داشته باشند که مخالفتی به عمل نیامد)
  دوست گرامی پخش این گزارشی دو روز بعد از مراسم صورت گرفته وعروس وداماد نیز درجریان موضوع نبوده اند لذا انتظار می رود انصاف را مراعات نمائیم ودر قضاوت براساس ذهنیات شخصی وبدون پشتوانه عمل ننمائیم.

   حافظه خرداد ۱۸, ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
   0
   0

   دوستان چند ماهی از انتشارگزارش برگزاری سالگردهای آنچنانی ازدواج در این سایت … نگذشته است آن هم به عنوان بدعت سر وصدا وموافق ومخالف زیادی داشت!!!!!!!!! شما بگید منتشر می شد خوب بود یا نه می شد؟؟؟؟؟؟؟

  قادريان خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۱
  0
  0

  امیدوارم مراسمات عروسى ما از شوهاى نمایش لباس و طلا و رنگ مو به مراسمات اینچنینى تبدیل شود.
  از محتواى کامنتها میتوان فهمید عده اى گویا انتظار دعوت براى حضور در این مراسم داشته اند که دعوت نشده اند و حالا زهر خود را با کامنتهاى بى محتوا میریزند.
  خانواده شریف ضیائى همواره در پاوه و اورامانات مورد احترام و تکریم و منشأ خدمات ارزنده به مردم بوده،هستند و خواهند بود،اگر عده اى تازه بدوران رسیده میخواهند با سیاسى قلمداد کردن این مراسم و اتهام اصراف، این هنجار اجتماعى و مورد مقبول اکثریت جامعه پاوه را ناچیز قلمداد کنند،معلومه داراى چه طرز تفکرى هستند.
  آقاى یوسفى مدیر محترم سایت بعنوان یک روزنامه نگار و تحلیلگر این نوع مراسم عروسى را متفاوت دیده و بهمین خاطر براى الگو قرار دادن دیگر جوانان بعنوان یک گزارش منتشر نموده،اما میبینیم عده اى مریض احوال ایشان را متهم به قلب واقعیات میکنند.
  موضوع هزینه این مراسم هم اصولا ربطى به ما خوانندگان ندارد،چرا که صاحب مطلب پول کافى دارد و هرجور دلش خواست عروسى میگیرد،مهم این است که رفتار غیر شرعى انجام نشده و خواننده و لوتى دعوت نشده و تا پاسى از شب آرامش مردم بهم نریخته و عده اى مست و لایعقل شبها در خیابان پس از مراسم تیک آف نکرده و با ماشینهایشان رالى نگذاشته اند.

   قسه‌ی سوور 2 خرداد ۱۸, ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۴
   0
   0

   جناب قادریان!
   یعنی هر چقدر پول خرج کنیم اشکال ندارد ولی در عوض، کار غیر شرعی انجام ندهیم؟!!!
   سوال من از شما:
   آیا خود خرج کردن (اضافی) پول، کار غیر شرعی نیست؟!
   پیداست که شما (شرع) را با (اخلاق) اشتباه گرفته اید.
   و باید بگویم که من هم متاسفم که پاوه را با این همه قدمت و پیشینه، در حد یک روستای کوچک قرن چهارم تصور کرده اید.

  بی نام خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۷
  0
  0

  دوستان عزیز با احترام به تمامی نظرات عرض می کنم که ما در شهرستان پاوه مردمی ساده لوح با دلی پاک و مسلمان داریم و با دیدن چنین مراسماتی احساساتی می شوند. ای کاش این مراسمات بیش از آنکه جنبه تبلیغی داشته باشد جنبه خدا پرستی و مردمی داشته باشد و ای کاش که از مردمان فقیر گوشه گوشه این شهر هم دعوت می شد و فقط به دعوت از مقامات عالی و پولدارها که به وضوح در تصاویر دیده می شود اکتفا نشود. سرمایه های معنوی شهر ما فراموش شده اند. حاج باقر ضیایی مرد بسیار متدین و با شخصیتی هستند و با اینکه احترام خاصی برایشان قائل هستم ای کاش که در مراسماتشان چه در تهران و چه در پاوه به فقرا هم گوشه چشمی بیندازد. نه تنها خانواده ضیایی بلکه بسیاری از خانوادههای پاوه متدین تر هستند. این مراسمات یک نوع تبلیغ برای پیشبرد اهداف سیاسی هستند که با توسل به دین و احساسات مردم صورت می گیرد. مراسم گرفتن در هتل ارم و ماه عسل رفتن به خارج از کشور الگو برای مردم پاوه نیست.نه آقای عبداله ضیایی و نه خانم ثریا حاتمی الگویی برای فرزندان این سرزمین نیستند. تمام فرزندان این سرزمین الگو هستند.

  شب خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
  0
  1

  راستی نمیخام توهین کنم ولی اکثر افرادی که اینجا حضور دارن اگه به یه مراسمه مختلط زن و مرد هم دعوت بشن با کمال میل حضور پیدا میکنن….
  عجب رسمیه رسم زمونه …
  قصه ی برگ و باد خزونه …
  میرن آدما یکی یه دونه …
  از اونا فقط خاطره هاشون بجا میمونه…

  شب خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
  0
  0

  فک کنم انسان تنها موجودیه که میتونه خودشو گول بزنه …
  به نظر من مراسمی که در آن اقشار محروم جامعه در آن حضور داشته باشن و لو اینکه زن و مرد با هم مختلط باشن و کل مجلس پر از گناه باشه بهتر از مراسمیه که فقط اقشار مرفه و صاحب مقام جامعه در آن حضور داشته باشن اگر چه یک مراسمه کاملا اسلامی باشه
  به نظر من این افراد اگر در صدر اسلام بودن هیچ وقت از بلال حبشی برای این مراسم دعوت نمی کردند….
  در اسلام هیچ کس بر کس دیگری برتری نداره ….
  با تشکر از جناب یوسفی عزیز و زحمت کش

   شهروند خرداد ۲۴, ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۱
   0
   0

   با نظر ” شب ” موافقم

  ژانی گه ل خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۹
  0
  0

  امان از اسراف وتبذیر

   شاهو خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۹
   0
   0

   هزینه چند صد نفر از چند شهر(آنچه در این عروسی بوده است) و ناهار آنان چه مبلغی است؟ آیا همه مردم می توانند چنین هزینه ای را متحمل شوند؟ و تازه بعدش هم زوج رو بفرستند ترکیه و …؟

  ژانی گه ل خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸
  0
  0

  بابا چرا فقرا را ندیدیم
  بخدا فقط مذهبی ها دعوت بودند
  چرا همسایگان خودشان را هم دعوت نکردند
  الحق گروه گرایی بود

  طريقت خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۷
  0
  0

  انشاله مبارک باشه، ناخودآگاه یاد شعری از حافظ افتادم:

  واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند
  چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند
  مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس
  توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند
  گوییا باور نمی‌دارند روز داوری
  کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند
  یا رب این نودولتان را بر خر خودشان نشان
  کاین همه ناز از غلام ترک و استر می‌کنند
  ای گدای خانقه برجه که در دیر مغان
  می‌دهند آبی که دل‌ها را توانگر می‌کنند
  حسن بی‌پایان او چندان که عاشق می‌کشد
  زمره دیگر به عشق از غیب سر بر می‌کنند
  بر در میخانه عشق ای ملک تسبیح گوی
  کاندر آن جا طینت آدم مخمر می‌کنند
  صبحدم از عرش می‌آمد خروشی عقل گفت
  قدسیان گویی که شعر حافظ از بر می‌کنند

  سالم خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۱
  0
  0

  سلام آقای یوسفی بنظرم در نظرات پیام واقعیتها را دریافت نموده باشید ولی میطلبد یک مقدار سرعت را کم کرد وپخته تر در مورد مسایل بحث نمود مردم امروزه خیلی زود مسایل را تشخیص وخوب هم قضاوت میکنند مبارک باشد عاقبت بخیر شوند

  رهگذر خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۹
  0
  0

  ضمن آرزوی توفیق برای زوجین محترم :
  ۱- محل برگزاری مراسم عروسی بهترین جای پاوه بوده وبیش از ۹۰درصد مردم این شهرستان نمی توانند در همچنین جایی مراسم عروسی برگزار کنند.
  ۲- دعوت شدگان اکثرا” افراد سرشناس ودارای پست کلیدی این شهرستان بودند.استناد به تصاویر
  ۳- اگر جهت ماه عسل به کشورترکیه رفته باشند. کجای این مراسم ساده بود . واین هم مد جدیدی به مدهای این شهرستان اضافه شد.
  وشاید هم پر هزینه ترین مراسم عروسی بوده باشد ….

  دانشجو.. خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۰
  0
  0

  اقای یوسفی, خوب دقت کن ببین حاج حیدر گفته پایکوبی مشکلی نداره؟

  مدیریت سایت:
  بله ایشان در وصف مراسم عروسی گفت درجائیکه اختلاط وجود ندارد منعی نیست که بانوان ومردان در مکان های مخصوص به خود هلپرکه نمایند. اسلام مخالف شادی نیست…..

   شهروندفرهنگی خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸
   0
   0

   مگرحاجی حیدرمجتهدیامفتی است که مجوز با عدم مجوزچیزی رابتواندصادرکند بلکه ایشان فردی عادی است درقالب حزب بابدگفت اینانند که بدعت های نابجا ایجادکرده اند ودین بی عیب ونقص وکامل اسلام را درقالب حزب ومنافع خود ارائه می دهند

  فتاح!!! خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۲
  0
  0

  میشه بفرمایید هزینه این ازدواج ساده و آسان چقدر شده است؟؟؟ اونم تو یه هتل!!!!!!!!
  شاید که ما هم تصمیم گرفتیم آنچه را که شما دارید تبلیغش رو میکنید، انجام دهیم. به شرطها و شروطها (ساده، آسان، کم هزینه!!!)

  دست بردارید از این نمایشها و ساده انگاریها و شعور مردم را به بازی نگیرید لطفا”

  مدیریت سایت:

  دوست عزیز برگزاری سهل وساده فقط در این موضوع نیست ، تعیین مهریه های آنچنانی، مطالبه ماشین وخانه ….،
  اما دادن ولیمه (شام)در تالار که هزینه ی متعارف دارد، نهاری صرف می شود چه درمنزل ویا جای دیگر

  دانشجو خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۰
  0
  0

  بسیار زیباست افرین و احسنت بر شما من هم دوست دارم مراسم ازدواجم اینگونه باشد و بتوان در این مراسم شیخ پردل را دعوت کنم

  علی خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۴
  0
  0

  به نظر بنده این متن برخلاف منشوردموکراسی است. شاید این شیوه برگزاری مراسم به نظرشما مناسب باشد ازنظر افراد دیگر مورد پسند نباشد. به نظر بنده این شیوه برگزاری مراسم ییشتر برای عصر بربریت کار می رود.

  مدیریت سایت:
  منشور دموکراسی نیز حکم می کند بعضی اینطور مراسمی را برگزار نمایند، دوست عزیز شما چرا حساس شده اید وجبهه گیری می نمائید ، طبیعی است که بعضی بدینگونه فکر نکنند….

  دوست خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۳
  0
  0

  از همه کسانیکه صاحبنظر هستند فقط یک سوال دارم اقایان خانمها کجای این مراسم به مراسم عروسی شباهت داشد؟ راستی دوستان این توهین به شعور اکثریت مردم نیست ؟ چرا ارزش ها را وارونه جلوه می دهید قطعا این خود یک انگیزه ای خواهد بود برای بهتر برگذار کردن مراسمات عروسی مرسوم در منطقه وهر گز شما دوستان به سر مقصود نخواهید رسید …….

   قسه‌ی سوور 2 خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۰
   0
   0

   موافقم.
   برای من هم جای سوال بود.
   مگر نه اینکه زوج! باید میبودند؟!

  شهروندفرهنگی خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۹
  0
  0

  باسلام خدمت مدیریت محترم سایت جای بسی تعجب است که مدیریت سایت چنین مراسمی را که جنبه سیاسی وحزبی بوده رسانه ای کرده اند اگرمراسم حزبی نبودحتمابودند فقرایی که دران شرکت کنندچون برگزاری چنین مراسمی دراین حد بجزیک نوع گرارش کارحزبی چیزدیگری نمی تواندباشد.ایا این اولین مراسم این خانواده می باشدتاکارجدیدی راارائه داده باشندبلکه ایشان مراسمات دیگری داشتندومتفاوت با این مراسمات بوده ضمنا این زوج هیچکدام باورشان بربرگزاری چنین مراسماتی نیست.امادرنهایت بایدبه عرض برسانم اگر مراسمات عروسی خارج ازمسایل حزبی وتبلیغاتی برگزارمیشد بسیارمبارک ومیمون بود

  مدیریت سایت:
  برادر محترم چرا باید همه چیز را سیاه وسفید نشان بدهیم، قبول کنیم که رنگ های دیگری درجامعه وجود دارد، در پاوه مراسم عروسی به شکل خاصی برگزار می شود که عده ای حاضر به حضور نیستند، در اینجا مراسمی متفاوت با مراسمات دیگر برگزار گردید، خیلی ها خشنود شدند که اگر بدین شکل نتوانند اجراء کنند حداقل تعدیلی داشته باشند، بعضی نیز مخالف هستند واختلاط را بدان صورت که وجود دارد می پسندند. …
  دوست عزیز تصاویر گویای اکثرمدعوین نیست وفقط تعدادی را نشان داده است، مدعوین بیشتر اهل محلهع سرده واز اقوام بودند …

   شب خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۶
   0
   0

   مگه شهروند غیره فرهنگیم داریم؟؟؟؟
   خخخخخخخخ

  همشهری خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۲
  0
  0

  ضمن تقدیر و تشکر از خانوتده محترم و با کرامت علامه حاج ماموستا زاهد ضیایی(ره) حاجی ماموستای پاوه و آرزوی خوشبختی برای این دو زوج عزیز و تشکر از مدیریت محترم سایت در انعکاس این مجالس و اما باز هم حرفهای مفت و بی معنی قسه ی سور دوباره دهن کثیفش را چون پسته بی مغز باز کرد و شروع به نقد و انتقاد از مراسمان و مجالسی کرد که مورد قبول اکثر باتفاق مردم با فرهنگ پاوه میباشد و بنحوی با جامعه ما همخوانی دارد جناب قسه ی قور اگر یک موی مردانگی از خودت یافتی چهره ملموست و نام نامبارک خود را در همین سایت کاک فاروق بزرگوار که واقعا” این نقدهای بی معنی شما را تحمل میکنند اعلام مینودی ولی میدانم که مرد نیستی مدیر یا لیاقت سایت لطفا” درج نمایید

   قسه‌ی سوور 2 خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۷
   0
   0

   من بی مغز
   من دهن کثیف
   من قسه قور
   من بی فرهنگ
   من نامرد
   من نفهم و
   مدیر هم بی عقل که نظرات مرا منتشر میکند!
   خجالت بکش آدم ناحسابی!
   اگر نماد فرهنگ پاوه، تو هستی، حقا که حقت سکوت است!
   لطفا درج نمائید دیگر چه واژه دستوری است؟ برو در اداره ات بنشین و همانجا ریاست کن. (این سایت صاحب دارد.)
   من از جناب مدیر عذرخواهی میکنم که اینچنین جواب دادم. لطفا به بزرگی خود ببخشید. و لطفا شما مانع شوید که اینگونه نظرات توهین آمیز در سایتتان سایه بیندازند. پوزش مرا همه دوستان و خوانندگان و مدیر محترم پذیرا باشند، سپاسگذار خواهم بود.

   مدیریت سایت:
   بیان جملات وکلمات رکیک چون آئینه بازتاب دارد، ولاجرم بازخورد آن متوجه خو شخص می گردد.
   سرکوب روشی مقابله ای است که در روانشناسی کاربرد ویژه دارد، همان مبارزه منفی که گاندی آن را در مبارزاتش پیشه نمود وموفق گردید، نمی شود وقابل قبول نیست با کلمات بارمنفی در دل مردم جا بازکرد،
   کسانی که دست به قلم هستند باید این فرصت را به دیگران بدهند که آنان قضاوت نمایند، واکنش های هیجانی طبعاً قضاوت مطلوبی را در پی ندارد، بنابراین صبر و سنجیده حرف زدن راهکارخاموشی بعضی از صفات… بوده وهست.

    قسه‌ی سوور 2 خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲
    0
    0

    جناب مدیر گرامی! با سلام و عرض خسته نباشید.
    از شما متعجبم که چرا در زیر کامنت من متنهای توضیحی و دعوت به آرمشتان را مینویسید؟!!!!!!!!!!!!!
    برای من جای سوال است که اگر (همشهری) پر دهانش لجن پراکنی کرده، و اول این آدم بی مایه ناسزاگویی را آغاز کرده، چرا شما مرا نصیحت کرده و مرا مخاطب سخنانی کرده اید که میدانید به آنها نیازمند نیستم (چرا که ادب را از شما آموخته ام و میدانم که چگونه به کار ببندم)؟!!!!!!
    خدمت (همشهری) و دیگرانی که به نوشته های من حساسند و نیز جناب (==) باید عرض کنم که اینجانب از لحاظ مدرک چیزی کم ندارم و شایسته نمیبینم که اشاره کنم اما پیداست که بسیاری مشتاقند که چه میزان در چنته دارم! من دارای دو مدرک کارشناسی ارشد در رشتهای مدیریت استراتژیک و مدیریت اجرایی و هم اینک هم مشغول تحصیل در فوق لیسانس زبان شناسی هستم. به کار مشغول میباشم. به اندازه خودم تمکن مالی دارم. و با بسیاری از مردم این شهر آمد و رفت دارم و چه بسا همین آقای (همشهری) خوش و بش گرمی با من داشته و باشد و اما اکنون (به دلیل بد نگری) مرا به جا نمی آورد! اضافه کنم که همسر بنده نیز دارای کارشناسی ارشد در رشته حقوق است. (خجالت کشیدم که از مدرک صحبت کردم. ولی مجبور شدم!) فعال اجتماعی و فرهنگی هستم و خواهم بود. به گمانم همین کافی باشد تا گفته باشم که با یک فرد ساده نگر طرف نیستند!
    در خصوص ازدواج کم خرج و این مسائل هم باید اشاره کنم که مهریه همسر من حتی یک سکه هم نیست. تنها اعتماد بوده و مراسممان دعوت از نزدیک به ۲۰ نفر از بستگان درجه یک در یک شام خانوادگی و ماه عسلمان هم تنها مسافرت به تهران بود، به حکم اینکه در آنجا سالها تحصیل کرده ام و با شهر آشنایی دارم و …. همین!
    پس ازدواجهایی که تابلو باشند! (به هر علت) از چشم من جای نقد دارند. اگر کسانی دوست دارند که هر مراسمی طبق میل آنها برگزار شود، خوب بفرمایند. ما منکر نبوده ایم. اما سوژه خبر کردنشان را نقد میکنم!
    از زحمات شما جناب مدیر و استاد گرامیم (که افتخار شاگردیتان را داشته ام) سپاسگزارم و تقاضا میکنم نظراتی را که منجر به واکنش از طرف من یا هر طرف دیگر میشود، وارد نفرمائید. (البته تصمیم با شماست) و من به انتخاب شما احترام میگذارم. اما توقع هم دارم که تمام و کمال احترام مراجعین به سایت و آزادی در ارائه دیدگاههایشان، لحاظ شود. با تشکر.

    مدیریت سایت:
    به قلم وتوان شما آشنا ومعترف می باشم ، اما حساسیت ها را هم باید دید زبان شما زبان نقد است که این ادبیات باید به مرور جا بیفتد، علی ایحال شما ما را نیز واداربه پاسخ می نمائید که موضوعاتی یادآور می گردد.
    دعوت به آرامش برای عموم وازجمله بنده می باشد ومخاطب خاصی ندارد، اما توقع از انسان های پرتوقع (مایه دار، …) بیشتر است ،

    جناب قسه سور عزیز معمولا شما یکطرف وجمعی در طرف مقابل شما در طرف دیگر به مجادله می پردازند، اگر شما حتی به پیام های منفی واکنش های مثبت نشان دهید به مرور آنان را همراه واتفاق نظر به وجود می آید. قبول بفرمائید با ادبیات تند وتیز رضایتمندی صورت می گیرد ومقابله به مثل نیز بیشتر می گردد.
    حرف حساب بنده در این خصوص از شما

     نا...ر خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۶
     0
     0

     ویت مزانی چه وپه ر شو مه وو هر جه ئه وه لو ویم که شفم که ردی قسیو ریش چه رمه ی هورامانه نه ئوسا باییخش بی ….

  رستمی خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۹
  0
  0

  بیایید اعمالمان را در راه رضای پروردگار صاف و یکرنگ نماییم و همچون بزرگمرد شهرمان مرحوم ملا ناصر ضیایی و اجداد والا مقامش، اخلاص را در نیت و صداقت را در عمل داشته باشیم و اجرای سنت حسنه را با هدف قرب الی الله انجام دهیم. در این صورت است که تزویر، ریا، تجمل گرایی، ریخت و پاش، عدم توجه به همسایه و … در اعمال و رفتار ما رخنه نخواهد کرد و کسی نخواهد توانست ما را به انجام چنین مسایلی متهم کند.
  ضمن تبریک این ازدواج به خاواده ضیایی بخصوص کاک حیدر عزیز و دوست داشتنی که از محصلین ایشان در دوره راهنمایی بوده ام

  حسنی خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۲
  0
  0

  بنده نیز همچون کاربر گرامی ” همسایه” می گویم: از جنبه ای که این حرکت سبب دوری از گناه و معصیت شده و روشی بهتر را در این خصوص ارائه می دهد موافقم.
  اما همانند “بی نام” هم می گویم که “ما در این شهرکوچکمان بارها شاهد ازدواج انسانهای متمدن و تحصیلکرده بدون هیچ هزینه ای بوده ایم اما رسانه ای نشده این مطلب اصلا جنبه خبری نداشته آقایان ضیایی فرد متشخص و محترمی هستند اما این زوج کاملا غربی زندگی کرده و این مطالبی که نوشته شده در مورد این زوج دور از ذهن است. و اصولا اعتقادی به این موارد ندارند”
  یاد مرحوم ماموستا ناصر بخیر که خالصانه حرکت می نمود نه مانند این مراسم که امیال نفسانی را با دین مخلوط نماید.
  ایشان بزرگمردی بود از تبار خاندان محترم ضیایی که کتابها بایستی در خصوص ویژگیهای منحصر بفرد و کاملاً اسلامی و انسانی شان نوشت

  فرهنگی خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۲
  0
  0

  با سلام
  بیشتر سران قوم را مشاهده کردم.
  با سپاس از انتشار این وقایع

  حاجی زاده خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳
  0
  0

  سلام . استفاده از امکانات تالار و برگزاری مراسم مبارک عروسی به شیوه ای پسنریره آرزوی بسیاری از خانواده ها بود .خداوند به خانواده وشاگردان علامه حاج ماموسا جزای خیر عطا فرمایر که با این اقرام نیک خود الگوی مناسبی را فرا روی مردم قرار دادند.

   قسه‌ی سوور 2 خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۳
   0
   0

   جناب حاجی زاده!
   یعنی بقیه کسانی که بدین گونه مراسمشان را برگزار نکرده اند و نمیکنند! ناپسندند؟!
   سوگند یاد میکنم معنی جمله ای را که نوشته اید، نفهمیده اید و تنها خواسته اید احساساتتان را نشان دهید. (آخر نشان دادن احساسات به قیمت توهین به دیگران؟!) مگر شما نمیدانید که قریب به اتقاق ساکنین این دیار مراسمشان شبیه به این مراسم نبوده و نخواهد بود؟!
   واژه ناپسند، با بی آبرو، تنها به اندازه چند مو، معنای لغوی و کناییشان فرق دارد. (لطفا توهین نفرمایئد!)

  سعدی سپنجی خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۵
  0
  0

  با تشکر از گزارش جالبتان امیدوارم که این دو زوج جوان سعادتمند دنیا و آخرت باشند و در آینده بتوانیم مراسمات شادتری را در اینگونه مجالس داشته باشیم.

  بی نام خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۱
  0
  0

  عرض سلام و ادب خدمت مدیر محترم سایت. با عرض تبریک و آرزوی خوشبختی برای این زوج جوان عرض به خدمت مدیر سایت ما در این شهرکوچکمان بارها شاهد ازدواج انسانهای متمدن و تحصیلکرده بدون هیچ هزینه ای بوده ایم اما رسانه ای نشده این مطلب اصلا جنبه خبری نداشته آقای ضیایی فرد متشخص و محترمی هستند اما این زوج کاملا غربی زندگی کرده و این مطالبی که نوشته شده در مورد این زوج دور از ذهن است. لطفا با اطلاعات کامل پیام بگذارید

  همشهری خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۳
  0
  0

  من هم به عنوان یک شروند برای این زوجهای جوان وتحصیل کرده آرزوی خوشبختی وسربلندی وعاقبت خیری دارم حرکات خانواده ضیایی همیشه برای منطقه خیر وبرکت بوده انشاالله این حرکات در سایر خانوادها تاثیر گذار باشد وجوانان عزیز هم چنین مراسماتی برای خود تدارک دهند واز مدیر سایت هم تشکر دارم

  کردستان خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۰
  0
  0

  سلام
  با تشکر از جناب اقای باقر ضیایی بابت برگزاری همچین مراسم باشکوهی ولی بسیار ناراحت شدیم زمانی که شنیدیم اقای داماد جهت ماه عسل به کشور ترکیه تشریف برده اند

  مدیریت سایت:
  دوست عزیز ازآنجائیکه تعدادی نظر با نام های مختلف ارسال نمودید ، برابر تعهد کاری فقط یک نظر را منتشر نمودیم .

  بی نام خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۷
  0
  0

  مبارک

  همسایه خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
  0
  0

  از جنبه ای که این حرکت سبب دوری از گناه و معصیت شده و روشی بهتر را در این خصوص ارائه می دهد موافقم
  اما جنای یوسفی
  در ابتدای تحلیل و خبرتان به دوری از تجمل گرایی اشاره نمودید.
  آیا برگزاری چنین مراسماتی در هتل یا …. می دانید چقدر هزینه دارد؟ آیا این تجمل گرایی نیست؟!
  هزینه خورد و خوراک، اجاره هتل، و حتی هزینه مجری و … زیاد بوده و از تحمل خیلی ها بدور است.
  اگر این مراسم در سالنی عمومی و کم هزینه مانند مسجد یا …. برگزار می شد می توان تجمل گرایی را در آن کاهش داد.

  دعوتی خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲
  0
  0

  ضمن تبریک وآرزوی خوشبختی برای ایشان، این مراسم بیشربه یک میتینگ سیاسی شبیه بود وازطبقه فقراکسی به چشم نمی خورد….

  سراج خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵
  0
  0

  به این زوج عزیز تبریک میگم ان شاالله که زندگی با برکت و سعادتمندی داشته باشند . و تبریک دیگری هم بخاطر برگزاری این نوع مراسم . واقعا تو این زمانه از این قبیل کارها خیلی مشکله، همت و اراده ای قوی میخواد . امیدوارم که این جور مراسمی در جامعه نهادینه بشه و حداقل از چندتا مراسم یکیش به همین روال برگزار بشه

  A.w خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۷
  0
  0

  با آرزوی خوشبختی برای این زوج جوان
  قدر این شکنندگان عرف های اشتباه را بدانیم ……
  جای تقدیر دارد این حرکت.

  دوست خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۳
  0
  0

  من هم به نوبه خود به زوج جوان تبریک می گویم اما با این رویکرد مخالفم رفتن وانجام این مناسک در تالار عروسی مانند رفتن وانجام برخی اعمال عروسی در مسجد است!!!!!!!!شاید لازم باشد اندکی توضیح دهم در جامعه ما باید اعتدال رعایت شود قطعا مردم ما به شادی مانند نان شب نیاز دارند قطعا همین مردم برای ارضائ روح و روان خود به راز ونیاز با معبود خود نیاز دارند
  بیاییم قداستها را نشکنیم مسجد جای راز ونیاز با خداست وتالار هم جای شادی کردن است نه قصیده سرایی وخواندن شعارهای مذهبی من به عقاید همه احترام میگذارم اما اگر این بدعتی شود در جامعه باید منتظر سرخوردگی ودر نتیجه زیرزمینی شدن مراسمات عروسی باشیم انگاه است که اعتدال جای خود را به تنگ نظری واستبداد می دهد واستبداد در هر نوعش برای جامعه مضر است امیدوارم این نظر بنده را با دیدی کارشناسانه ومنتقدانه دوستان دیگری تکمیل کنند

   قسه‌ی سوور 2 خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۸
   0
   0

   با نظر (دوست) موافقم.
   هر چیز به جای خود نیکوست.
   سخن در این باب بسیار است که لازم به گفتن نیست!

    دانشجو خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۳
    0
    0

    آخه مرد حسابی مگه قصیده خوشحالی نیست شما از یک دیدی قضیه را نگاه می کنید . و آنها با یک دید دیگه

   نکته خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۲
   0
   0

   دوست عزیز چه مانعی دامداری کسانی که توانایی اینچنینی ندارند برای پذیرایی از مسجد محله استفاده کنند اگر ازدواج راسنت پیامبرمیدانید(که هست) چه جایی بهتر از مسجد؟!بدعتش دیگرکجاست؟شما میگوید بدعت استاد جنوب کشور (پردل) میفرماید اشکالی ندا رد

  مرادی خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۷
  0
  0

  ای کاش مدیر محترم سایت عکس های این مراسم را هم منتشر میکرد تا این مراسم را به تصویر ببینیم .

  مدیریت سایت:
  قرار براین بود که تصاویری ارائه نمایند ، منتظر ماندیم وچیزی عاید نشد ومجبور به انتشار مطلب شدیم، به هرحال تصاویر مربوطه بی ربط بوده وچندان با موضوع سنخیت ندارد، علی ایحال اگر در ادامه تصاویر ارساتل نمودند تقدیم حضور کاربران ارجمند می گردد.

   == خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
   0
   0

   جناب مرادی سلام:(با این چند سطر به تصویر می کشم)
   منهم با اشتیاق تمام در این مراسم شادی که پیوند زناشوئی فرزاندان دوبرادر عزیزم از دو خاندان محترم و سرشناس این دیار… بود شرکت نمودم
   باور بفرمائید این مراسم را(بجز مکان برگزاری ) با رسوم حسنه ی گذشته ی منطقه چندان متفاوت ندیدم !!!!!!؛
   دوستان وآشنایان هر دو طرق با شوق و رغبت تشریف فرما شدند !!! (علت هر چه باشد قطعا تملق …نیست)
   از آقایان و خانم ها در مکانهای مناسب استقبال ، بدون افراط وتفریط …در نهایت حرمت پذیرائی بایسته را معمول فرمودند!!!؛
   به حق :از دیدار دوستان و عزیزانمان (از هر قشر ) بسیار خوشحال شدیم !؛ فراوان خاطرات شیرین (بخصوص برای ما که در رده ی پدر بزرگها هستیم) تجدیدگردید !!!؛
   خلاصه مطلب ،خوشبختانه : از ابتدا تا انتها کاملا صمیمانه و بی ریا ،در حد متعارف و اصولی (الگو بخش) برگزار گردید و از سروصدا های گوش خراش… نیزخبری نبود !!!!!!!!
   _ از فرزندان استاد کم بدیلمان : عالم ،عارف، معلم ومرشد … مرحوم علامه ماموستا ملا محمد زاهد ضیائی (افتخار شاگردیش را داشته ام) نمایش والقای سنت حسنه و رفتار متعادل ومتعارف و روز آمد کمترین انتظار مااست !!!!؛ شادیهایمان مستدام و مبارکشان باشد (انشاالله)

    قسه‌ی سوور 2 خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۶
    0
    0

    امیدوارم به همه دعوت شدگان خوش گذشته باشد. (کما که اینگونه نیست)
    امیدوارم که این زوج خوشبخت شوند.
    امیدوارم مطالبی که به عنوان خبر منتشر میشوند، صرفا خبر باشند!
    و اما == محترم!
    اگر نوشته اید که “باور بفرمائید این مراسم را(بجز مکان برگزاری ) با رسوم حسنه ی گذشته ی منطقه چندان متفاوت ندیدم !!!!!!؛” نشاندهنده این است که بر روی این مراسم نقد داشته اید. یا دست کم نقد آن را – در زمان مراسم یا تحیلیهای پس از مراسم – شنیده اید. اگر نه چه لزومی دارد که این جمله را بنویسید؟ و از آن بدینگونه سیاستمدارانه دفاع کنید.
    لطفا توجیه نفرمائید. شما دعوت شده بودید و به حکم دعوت، تشریف برده بودید. نه بیشتر، نه کمتر.
    هر کس آزاد است که هر گونه مایل است زندگی کند. اگر اینگونه مراسمات برای بعضی خوشایند بوده است. بدانیم که برگزاری همین مراسم به نحو دیگری برای دیگران هم آزاد است. (حساس نباشیم و بی جهت مسائل مورد علاقه مان را بزرگ نکرده یا دیگران را کوچک و بی ارزش و بی ادب ندانیم.)

     == خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۸
     0
     0

     جناب قسه ی سور شب بخیر: بسیار ساده وصادقانه نوشته بودم !!!!؛
     تلفنی مطلع شدم با اشتیاق در شادی این دو خانواده محترم که از صمیم قلبم به دلایلی چند دوستشان دارم شرکت نمودم !!!
     به تصور حقیر تمام مدعووین با رغبت آمده بودند !!!!
     از هر قشری در آنجا دیدم !!!
     مراسم در شأن عزیزان بود ؛و تصور نمی کنم بتوان آنرا بدعت معرفی نمود!!!!
     _ در این مراسم بجز سالن هتل که اقتضای زمان است بقیه با عرف وسنتهای گذشته منطقه منافاتی نداشت ؛ چهار چوب همان بود که باید باشد؛ دیگر موارد مرسوم : حاشیه ها هستند که در اینجا به اقتضای موقعیت خانوادگی بی حاشیه برگزار گردید !!!!؛ که : خود میتواند الگویی باشد برای عزیزانی که می پسندند!!!!
     _ تا بوده : مااز این خاندان(سرمایه ارزشمند) تعلیم وتحبیب و ارشاد دیده ایم !؛ تحمیل وتشدید هیچوقت مشاهده نشده است !؛ وانشاالله نخواهد شد!!!!
     لذا : اوج بی مهری است اگر عده ای ایسمی بچسپانند!؛ چون میخ بر سنگ کوبیدن است !؛ دست وپنجه شان درد می گیرد امامیخ فرونمی رود !!!!!!
     _ خلاصه : اگر راه وروش مرحوم حاج ماموسا… بی انگ ومانع همچنان ادامه داشت !؛ به یقین امروز (لا اقل در دیار ما )جائی برای رادیکالیسم از هر نوعش وجود نداشت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      قسه‌ی سوور 2 خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۶
      0
      0

      این ایسم که فرمودید چه بود؟ (فقط خواستید که اشاره کنید و بس؟!)
      رادیکالیسم دیگر چه سخنی است؟!
      آیا این خود رادیکالیسم نیست؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      == خرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳
      0
      0

      ازخودت بپرس البته پس از : بازخوانی کامنتها ی اول من بعد خودت بعد دیگران : بدون تعصب ،رعایت حق…و … شمردن دیدگاه مخالف حتی اگر…!!!!!
      _دیگران هم اگر لازم دیدند همین کار را انجام بدهند البته سوء تعبیر ، عصبانیت ، بد وبیراه ورفتار (اگر کلمه …نباشد) غیر دمکراتیک حد اقل در این موارد ممنوع !!!!!

      Neda تیر ۲۰, ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۷
      0
      0

      با درود و عرض شادباش فراوان و آرزوی خوشبختی و سعادت برای شما زوج فرهیخته
      و با امید روزی که از این کارهای خوب و پسندیده الگوبرداری شود و هزینه های گزاف ازدواج در راه های بهتری مصرف گردند،

نقد و بررسی

مهمترین اخبار
 • نا پەی نەژنیای لایەلایەو ئەدای/ ئومید حەبیبی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ حەشاش چنە مەکریۆ ئەوەوڵكیای و ئەرەشیویای تان وپۆ هەر کۆمەڵگاییوی چا بەرەگانە قۆمیۆ خەڵکەکەش تخوونوو فەرهەنگی وێمانەیشا نەگناوە و خۮێ دانە فەرهەنگیوی لەیۮەی و دلێشەنە تاویاوە. چا تەشك و دیامانەنە تاک وێش نیا و بێ ...

  2 ساعت پیش
 • عجب مربای شیرینی بود آن امهال وام ها/بهروز خسروی‌زاد

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ شب به سحر رسیده است و خواب راهی به چشمانم نمی یابد. در این ماراتن اندیشه ها بسی فکر ها که به ذهن می آیند. پس از پشت سر گذاشتن زمین لرزه ای وحشتناک و ...

  ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
 • شرحی بر میرزامحمود سیافی مستوفی متخلص به محزون/ حیدر معاذی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، چندی است حیدر معاذی پژوهشگر ومحقق شهرستان یادداشت هایی در توصیف بزرگان دیار به رشته تحریر در آورده ودر هریک پیامی را به مخاطب منتقل می نماید، اینک نیز با قلم رسای خویش به توصیف ...

  ۲۹ بهمن ۱۳۹۶