مدیرکل امنیتی وانتظامی استانداری کرمانشاه: خروج اقلام محدود از شهرهای مرزی ایراد قانونی ندارد

دیدار نمایندگان مردم پاوه با مدیرکل امنیتی انتظامی و مشاورین استاندار؛

مدیرکل امنیتی وانتظامی استانداری کرمانشاه: خروج اقلام محدود از شهرهای مرزی ایراد قانونی ندارد

مدیرکل امنیتی وانتظامی استانداری کرمانشاه: خروج اقلام محدود از شهرهای مرزی ایراد قانونی ندارد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه گفت: ما به هیچ وجه از هیچ ماموری نمی پذیریم که موجبات نگرانی مردم را فراهم آورد، به خصوص اگر کسی بخواهد فضای شهرستان پاوه را ناامن جلوه دهد که کسی به آن منطقه نیاید، قطعاً با وی برخورد می نمائیم…

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، شهرستان پاوه با جاذبه های طبیعی و اقتصادی یکی از مقاصد گردشگری در استان کرمانشاه می باشد و برای برون رفت از رکود و بیکاری جوانان در آمایش سرزمینی و سند چشم انداز استانی، توسعه گردشگری را برای این دیار پیش بینی نموده اند.

علی ایحال علیرغم اهتمام مسئولین و نیز مناطق نمونه گردشگری و جاذبه های شهرستان، با کمال تاسف شاهد کمترین میزان حضور گردشگر در سطح شهرستان پاوه در قیاس با شهرستان های همجوار هستیم.

در این راستا بازاریان و همچنین جمع کثیری از تحلیل گران شهرستان معتقدند یکی از موانع اصلی عدم توسعه یافتگی شهرستان پاوه، وجود پاسگاه انتظامی در سه راهی شمشیر است و همین نیز در ادامه سبب گردیده تا در جریان سفر وزیر کشور، این مهم به عنوان دغدغه و یک مطالبه ی برحق بدان پرداخته شود. در ادامه با اوامر مطاع جناب دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور این امیدواری در میان کسبه به وجود آمد که بزودی تغییرات ملموس وقابل توجهی مشاهده می گردد، بنحوی که گردشگران این دیار نیز به سان سایر شهرهای مرزی (مریوان، بانه، جوانرود و … ) بتوانند بدون محدودیت اقلام مورد نیاز را دربازگشت به همراه خویش داشته باشند.

درهمین راستا نظر به اهتمام و هماهنگی حاج ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر در معیت رئیس اتاق اصناف شهرستان به نیابت وبه نمایندگی از مردم و کسبه شهرستان دیداری با مشاور استاندار در امور اقلیت ها ومذاهب و نیز مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه داشتند و در راستای رسالت محوله دیدگاه شهروندان را بمنظور امعان نظر و حصول اهداف مورد انتظار یادآور شدند.

مدیرکل امنیتی وانتظامی استانداری کرمانشاه در این دیدار تبادلات مرزی را تابع ستاد مبارزه با قاچاق دانست و افزود: خروجی تجمیعی کالا از مناطق مرزی برابر دستورالعمل های صادره ممنوع بوده، منتهی خروج تکی و یا اقلام محدود از شهرهای مرزی هیچ ایراد قانونی ندارد و ما این مورد را ابلاغ نموده ایم و در این رابطه اگر موردی خلاف موضوع مشاهده می شود گزارش نمائید، بدون تردید با قاطعیت برخورد می نمائیم.

فاضلی زاده با اذعان به ذکر مواردی تصریح نمود: گاهاً کج سلیقه ای یک مامور باعث بروز مشکل در منقطه ای می گردد اما این مورد ، کلیت نداشته ومستند قانونی هم ندارد ، چرا که پاسگاه ها و گلوگاه فقط کنترل عملیات امنیتی دارند، اگر منبعد موردی را مشاهده کردید، لطف کنید با درج زمان و روز واقعه، مراتب را گزارش نمائید تا با رصد اطلاعات، به شناسایی مامور مورد نظر مبادرت نموده و موارد لازم را به وی یادآوری نماییم.

وی در ادامه افزود: همانطوریکه یادآور شدم به هیچ وجه اجازه خروج تجمیعی کالا را نداریم، دراین موارد مامورین می توانند با خاطیان برخورد شدیدی داشته باشند، طبیعی است برخورد با قاچاقچیان و مردم عادی تفاوت بسیار دارد ما به هیچ وجه از هیچ ماموری نمی پذیریم موجبات نگرانی مردم را فراهم آورد، به خصوص اگر کسی بخواهد فضای شهرستان را ناامن جلوه دهد که کسی به آن منطقه نیاید،قطعاً با وی برخورد می نمائیم.

مشاور استاندار در امور اقلیت ها ومذاهب نیز به توپوگرافی شهرستان ومحدودیت معابر شهرستان پاوه اشاره نمود وگفت: کوهستانی بودن شهرستان سبب گردیده تا فقط یک راه ورودی وخروجی داشته باشد، زمانیکه در ملاندر کنترل لازم به عمل می آید ضرورتی به سایر کنترل های بعدی وجود ندارد، که در تایید مراتب مورد نظر مدیرکل انتظامی و امنیتی نیز افزود: پیشنهاد ما این است که حتی محدودیت را به منتهی الیه مرزهای استان محدود نمایند با این شرایط بازارچه های مرزی روانسر نیز می توانند از کالاهای وارداتی نیازهای خود را تامین نمایند. ودر این رابطه پیشنهاداتی حداقل تا روانسر ارائه داده ایم.

دهنوی در ادامه تصریح نمود، با جناب آقای استاندار رایزنی لازم رابه عمل می آوریم که ترتیبی اتخاذ فرمایند تا مراتب موضوع در نشستی اختصاصی با جمعی از معتمدین شهرستان، امام جمعه محترم ، فرماندار، شورا، اصناف و..برگزار شود.

مهدی عبدی، محمدفاروق یوسفی، سیدآزاد حسینی اعضای شورای اسلامی شهر پاوه و مهندس بهروز شفیعی رئیس اتاق اصناف شهرستان نیز در سخنانی با تبیین شرایط منطقه و مطالبات مطروحه شهروندان شهرستان : بازگشایی مرز رسمی شوشمی، مزایای منطقه جنگی و نوار مرزی، زدودن ظواهر امنیتی منطقه به تعبیر وزیر کشور و.. را یادآور شدند ودر ادامه خواستار اوامر مطاع مقام عالی وزارت در تسهیل شرایط وانعکاس مراتب به وزارت کشور جهت اتخاذ تصمیم مقتضی در راستای ایثار واز خودگذشتگی مردمی شدند که خود در تاریخ رنگین انقلاب نقشی بی بدیل داشته اند.

به هرحال همانگونه که شهروندان محترم واقفند، مسئولین عالیه نظام به منظور رونق بخشی به اقتصاد مناطق مرزی با اتخاذ تدابیری از جمله ایجاد بازارچه های مرزی بستری را فراهم آورده اند تا مرزنشینان از طریق بازارچه کوله بری وارداتی به مرکز شهرستان داشته باشند و از ماحصل این ظرفیت گردشگرانی جذب شهرستان های مرزی گردند و با ایجاد گردش مالی ، رونق اقتصادی شهروندان مرزنشین را در پی داشته باشد. اما در پاوه برخلاف رویه معمول اجناس بصورت حجمی به شهرستان های همجوار علیرغم محدودیت های قانونی منتقل می شود و از طرفی کم وبیش مسافرین در پاوه با مشکلاتی چند همراه می گردند.

حال که چندی است مسافرین محترم مایحتاج مورد نیاز خویش را در پاوه بدون دغدغه تامین می نمایند، این وظیفه ی جمعی است که با ابلاغ مراتب به شهروندان اقصی نقاط کشور ضمن دعوت به حضور به آنان یادآور شویم که می توانند کالاهای مورد نیاز خویش را با کمترین قیمت تمام شده خریداری نمایم.

علی ایحال ضمن تمجید وتقدیر از اهتمام جناب فاضلی زاده ودهنوی در ادامه خدمت سیدعلاءالدین حیدری مشاور استاندار ومعین شهرستان های اورامانات رسیدیم وپس از بحث وتبادل نظر در خصوص موضوعات مختلف نامبرده نیز وعده نمود که در اولین فرصت ترتیب نشست نمایندگان شهرستان با جناب استاندار را فراهم می آورد، ودرفرصت یادشده پیگیر مطالبات سفر مقام عالی وزارت خواهیم بود.

(لازم به ذکر است، تصویر آقای فاضلی زاده بنابه توصیه ایشان نمایش داده نشد)یک دیدگاه

    رضایزدانبخش اردیبهشت ۴, ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۲
    1
    0

    باتشکرازتمامی مسئولینی که به فکر این مردم ومرزوبوم هستند

نقد و بررسی

مهمترین اخبار