محیط زیست کردستان اعلام کرد: حمل و جابجایی حیات وحش تا فصل پاییز ممنوع است

محیط زیست کردستان اعلام کرد: حمل و جابجایی حیات وحش تا فصل پاییز ممنوع است

محیط زیست کردستان اعلام کرد:  حمل و جابجایی حیات وحش تا فصل پاییز ممنوع است

محیط زیستخبرگزاری پاوه پرس، محیط زیست کردستان هر گونه شکار و صید در فصل ممنوعه (شامل بهار و تابستان)، حمل و جابجایی گونه های حیات وحش بصورت زنده و یا تروفه (تاکسیدرمی شده) را ممنوع اعلام کرد.

 

به گزارش خبرگزاری پاوه پرس وبه نقل از کردپرس براساس اطلاعیه اداره کل محیط زیست استان کردستان که نسخه ای از آن به دفتر خبرگزاری کردپری ارسال شده حمل، عرضه، خرید و فروش گونه های جانوری شامل انواع پرندگان شکاری، سنجاب، خرگوش، کبک، سهره طلایی، انواع ماهیان غیر پرورشی موجود در رودخانه ها و سدها، گراز، سمندر و… شکار و صید انواع گونه های جانوری در فصل بهار و تابستان تمامی مجوزهای شکار و صید هر ساله به صورت فصلی صادر شده پس از پانزدهم اسفندماه منقضی الاعتبار خواهد شد و از موارد تخلف محسوب می شود.


در ادامه این اطلاعیه آمده است در این راستا با همکاری مستمر و همیشگی عوامل انتظامی مستقر در گلوگاهها و همچنین پستهای ایست و بازرسی در صورت مشاهده فوراً فرد یا افراد خاطی را دستگیر و مراتب را به این اداره کل اطلاع دهند.


همچنین در این اطلاعیه از تمامی مردم طبیعت دوست استان کردستان درخواست شده است که با مشاهده این گونه تخلفات در اسرع وقت با ادارات محیط زیست شهرستان خود تماس حاصل نمایند.

 

خبرگزاری پاوه پرس نیز ضمن تجلیل از اقدام معمول به منظور حفاظت از سرمایه های ملی و تنوع بخشی گونه های جانوری در مناطق کوهستانی این دیار، انتظار تبعیت از فعل مثبت اداره کل محیط زیست استان کردستان را دارد و در این راستا از عموم شهروندان ارجمند می خواهد با همکاری همه جانبه با عوامل انتظامی واداره محیط زیست شهرستان به وظیفه اجتماعی خویش در قبال حفظ وپاسداشت حیات وحش دیارمان اهتمام ویژه ورزیم.

 

 

 بدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار