محیط زیست کردستان اعلام کرد: حمل و جابجایی حیات وحش تا فصل پاییز ممنوع است

محیط زیست کردستان اعلام کرد: حمل و جابجایی حیات وحش تا فصل پاییز ممنوع است

محیط زیست کردستان اعلام کرد: حمل و جابجایی حیات وحش تا فصل پاییز ممنوع است

محیط زیستخبرگزاری پاوه پرس، محیط زیست کردستان هر گونه شکار و صید در فصل ممنوعه (شامل بهار و تابستان)، حمل و جابجایی گونه های حیات وحش بصورت زنده و یا تروفه (تاکسیدرمی شده) را ممنوع اعلام کرد.

 

به گزارش خبرگزاری پاوه پرس وبه نقل از کردپرس براساس اطلاعیه اداره کل محیط زیست استان کردستان که نسخه ای از آن به دفتر خبرگزاری کردپری ارسال شده حمل، عرضه، خرید و فروش گونه های جانوری شامل انواع پرندگان شکاری، سنجاب، خرگوش، کبک، سهره طلایی، انواع ماهیان غیر پرورشی موجود در رودخانه ها و سدها، گراز، سمندر و… شکار و صید انواع گونه های جانوری در فصل بهار و تابستان تمامی مجوزهای شکار و صید هر ساله به صورت فصلی صادر شده پس از پانزدهم اسفندماه منقضی الاعتبار خواهد شد و از موارد تخلف محسوب می شود.


در ادامه این اطلاعیه آمده است در این راستا با همکاری مستمر و همیشگی عوامل انتظامی مستقر در گلوگاهها و همچنین پستهای ایست و بازرسی در صورت مشاهده فوراً فرد یا افراد خاطی را دستگیر و مراتب را به این اداره کل اطلاع دهند.


همچنین در این اطلاعیه از تمامی مردم طبیعت دوست استان کردستان درخواست شده است که با مشاهده این گونه تخلفات در اسرع وقت با ادارات محیط زیست شهرستان خود تماس حاصل نمایند.

 

خبرگزاری پاوه پرس نیز ضمن تجلیل از اقدام معمول به منظور حفاظت از سرمایه های ملی و تنوع بخشی گونه های جانوری در مناطق کوهستانی این دیار، انتظار تبعیت از فعل مثبت اداره کل محیط زیست استان کردستان را دارد و در این راستا از عموم شهروندان ارجمند می خواهد با همکاری همه جانبه با عوامل انتظامی واداره محیط زیست شهرستان به وظیفه اجتماعی خویش در قبال حفظ وپاسداشت حیات وحش دیارمان اهتمام ویژه ورزیم.

 

 

 بدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار
 • ماموستا ملاقادر قادری در سن ۷۰ سالگی مفتخر به کسب دانشنامه دکترا شد

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ عصر روز سه شنبه (18 مهر 95) ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه در محل شورای برنامه ريزی مدارس علوم دينی اهل سنت تهران، از رساله ی دکترا (سطح چهار) خویش با عنوان احوال شخصیه ...

  ۲۰ مهر ۱۳۹۶
 • سوران پیری: دیوان را نمی‌توان یک ساز سنتی دانست

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ کافیست چند دقیقه‌ای در کنار سوران پیری بنشینید تا شیفته و عاشق ساز دیوان شوید. تسلط کاملش بر روی ساز، سرعت بالای انگشتانش در موقع نواختن، شناختش از این ساز و بسیاری چیزهای دیگر توجه ...

  ۱۹ مهر ۱۳۹۶
 • شما را بخدا مردم خسته اند / همایون رشیدی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ سالهاست در تب وتاب خودی وغیر خودی تنمان رنجوده و روانمان آشفته گشته ،روزها وهفته هاست در تلاطم کاستیها و نبودهاونداریها مینالیم و همچنان چشم براه دستی که یاورمان باشد وکلامی که تسکینمان دهد اما ...

  ۱۸ مهر ۱۳۹۶