مجمع عمومی سالانه انجمن ژیانه وه پاوه برگزار شد +گزارش تصویری

مجمع عمومی سالانه انجمن ژیانه وه پاوه برگزار شد +گزارش تصویری

مجمع عمومی سالانه انجمن ژیانه وه پاوه برگزار شد +گزارش تصویری

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، مجمع عمومی سالیانه جمعیت مردمی پیشگیری از اعتیاد شهرستان پاوه ( ژیانه وه) با دستور کار ارائه گزارش عملکرد وبرگزاری انتخابات هیئت مدیره انجمن درسالن اجتماعات امام خمینی پاوه برگزار گردید.

به گزارش پاوه پرس، دبیرجمعیت مردمی پیشگیری ازاعتیاد پاوه (ژیانه وه) به نمایندگی از اعضای هیئت مدیره، ضمن عرض خیرمقدم خدمت مدعوین محترم وتقدیراز نیت خیرخوهانه همراهان ، به تشریح تبعات وپیامدهای منفی اعتیاد در جامعه پرداخت وگفت: جامعه ی ما با معضلی دست وپنجه نرم می کند، که درصورت بی توجهی می تواند بحران وحشتناکی را به وجود آورد.

سعدی سپنجی برای تعمیق ذهن مخاطبین به عواقب مصرف مواد مخدر به آمار وارقام استناد نمود وگفت: برابر آخرین آمار اعلامی بالغ بر دو میلیون هشتصدهزار نفر همینک درگیر اعتیادند وقریب ۱۰ میلیون تفر با این پدیده شوم دست وپنجه نرم می نمایند .هر نفری که معتاد می شود، می تواند ۱۰ نفر پیرامونی خویش را به نوعی درگیر نماید.

سپنجی درادامه خاطرنشان ساخت: نزدیک ۴ میلیون نفربه واسطه ی اعتیاد، ارتزاق وکسب درآمد می نمایند وهمین نیزدرادامه سبب می گردد تا مبارزه با اعتیاد در ایران زمین را با سختی مواجه وهمراه سازد.

وی گفت: بهره وری سودجویان چنان شرایطی را دنیا به وجود آورده است که هیچ وقت روستایی ، شهری ویا کشوری را نمی توان یافت که عاری از اعتیاد مواد مخدر باشدواین پدیده اینک به یک معضل جهانی مبدل گردیده است.

دبیرجمعیت مردمی پیشگیری ازاعتیاد پاوه (ژیانه وه) گفت: اعتیاد شاید در بین دیگر کشورها در جایگاه سوم وچهارم مشکلات جای داشته باشد ، لکن این معضل درایران در رتبه اول معضلات کشور مورد توجه واقع شده. بطوریکه هر هشت دقیقه یک نفر به دام اعتیاد مبتلا می گردد، بنابراین ما همگی در اینجا جمع شدیم تا به نوعی بتوانیم این جریان را به نوعی کمرنگ نمائیم.

سعدی سپنجی با تشریح تبعات آثار اجتماعی اعتیاد افزود: ۶۵ بزه کاری ، ۵۵ درصد طلاق، ۳۰ درصد کودک آزاری، ۳۵ درصد قتل عمد،به وسیله اعتیاد صورت می گیرد.بنابراین اعتیاد را باید با تبعات منفی آن شناخت

دبیرجمعیت مردمی پیشگیری ازاعتیاد پاوه (ژیانه وه) گفت: کار ما پیشگیری است وبا درمان معتادین تفاوت فاصله وجود دارد، یک نفر از مراجعینی که به اعتیاد مبتلا شده به دفتر ژیانه وه مراجعه نمود وگفت: که ماهیانه سیصدهزار تومان صرف مصرف اعتیاد می نمایم، گفتیم چکاره هستید؟ گفت: بیکار، گفتیم متاهل هستید؟ گفت: همسرم را طلاق داده ام، پرسیدیم فرزند دارید؟ گفت: یک پسر ، پول اعتیاد را از کجا می آورید؟ گفت: از مادرم، مادرت از کجا می آورد؟ گفت : از یارانه ومابقی آن از طریق تماس تلفنی از اقوام وآشنایان…با مشاهده نمونه های مورد نظر، پی می بریم متاسفانه وضعیت خیلی از خانواده های معتاد چنین است .

سپنجی در ادامه اذعان نمود : متاسفانه جامعه طوری مسیر خود را طی می نماید که اعتیاد ساز است؛ بیکاری، نبود تفریحات سالم، بی توجهی من وشمای نوعی، گرفتن شادابی از جامعه، افسردگی و…از عوامل به وجود آورنده ویا تشدید کننده ی اعتیاد در جامعه ی ماست.

وی مصرف مواد در اعتیاد را در عصر حال متنوع عنوان نمود و گفت: شیوه های مصرف اعتیاد امروز به سان گذشته نیست، روش های متعددد ومتنوعی ایجاد شده که در وهله ی اول ظواهروعلائم اعتیاد را از خود نشان نمی دهد وقتی مبتلا گردید آنگاه با تخریب شخصیت وشکستگی جسم وروح همراه خواهد بود.

سعدی سپنجی به نمادهای اعتیاد در جامعه اشاره نمود وگفت: دستگاه موبایل با توجه به افراط در استفاده، آن را نیز باید یک نوع اعتیاد دانست، بنابراین والدین باید درقبال فرزندان خویش، بیش از پیش حساس باشند ودر صورت وجود گوشی شرایط را مدیریت نمایند چرا که خیلی از مشکلات در تنهایی ایجاد می شود وباید به جد از تنهایی فرزندانتان ترسید.

دبیرجمعیت مردمی پیشگیری ازاعتیاد پاوه (ژیانه وه) به تعددد ارگان های دخیل در امر مبارزه با اعتیاد اشاره نمود وگفت: ۲۳ ارگان در ایران مربوط به مواد مخدر وجود دارند وباید فعال باشند، ما معتقدیم درانجمن ژیانه وه اگر بخواهیم اعتیاد کمی در جامعه کمرنگ تر شود باید دسته جمعی بدان بتازیم، نیروی انتظامی، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، آموزش وپرورش، سمن ها وهمه وهمه دست در دست هم نهند تا بتوانیم اعتیاد را در جامعه ی خود مقداری کمرنگ نمائیم اگر اینکار را انجام دهیم مطمئن باشید که می توانیم به هدف خویش نائل آئیم.

وی با انتقاد از برخورد منفعلانه همشهریان در برخورد با مسائل اجتماعی گفت: باید مردم ما از بی خیالی وکم خیالی خارج شوند، مردم ما باید مسئولانه به قضایا بیندیشد و بپردازند ومسئول ما نیز باید مردمی تر باشند ، اگر اینکار را انجام دادیم، اگر ما مسئولانه برخورد کنیم ومسئول ما نیز مردمی تر رفتار نمایند می توانیم هرکار نشدی را انجام دهیم .

سپنجی در ادامه به تراز مالی انجمن پرداخت وگفت: در دوسال گذشته بالغ بر۳۲ میلیون تومان کمک های مردمی جذب نموده ایم، از این میان بالغ بر ۱۶ میلیون تومان صرف ایجاد و راه اندازی دفتر انجمن واقع در سه راهی ارشاد اسلامی نمودیم ومابقی صرف هزینه های فرهنگی، حمایتی و…انجمن شده است.

جمال مرادی نیز در ادامه از حاضرین جهت عضویت در «انجمن ژیانه وه» دعوت به همراهی نمود که با استقبال گرم حاضرین مواجه گردید.

در ادامه کاندیداهای متقاضی عضویت در هیئت مدیره انجمن« ژیانه وه» پاوه دقایقی به معرفی خویش پرداختند و درنهایت از خیل آراء مأخوذه آرای: محمد ابراهیمی ۷۵ رای، سعدی سپنجی ۷۲ رای، قاسم اسدی با ۵۶ رای، سلیمان علیزاده ۶۳ رای، سامان مرادی با ۵۲ رای، نعیمه طبیب زاده با ۵۲ رای، سید فصیح صادقی ۵۱ رای، امیر حاتمی و شیوا یوسفی نیز هریک با ۴۷ رای به عنوان ۹ نفر عضو اصلی انتخاب و شاپور یوسفی نیز به قید قرعه با ۴۷ رای به عنوان علی البدل انتخاب گردید. این در شرایطی است رضوان عنایتی، فرزاد بیگامیری، محمد مهدی امینی، فائزه نوروزی و دلشاد عزیزی نیز به ترتیب در ردیف های بعدی جای گرفتند.

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، از اهتمام مدعوین محترم که با حضور سبز خویش همواره درایجاد وتشدید انگیزه، عوامل مرتبط به سازمان های مردم نهاد « سمن ها» پیشقدم بوده، تقدیر و تجلیل می نماید. قطعاً حضور درNGO ها بدون اجر وپاداش جز با عشق وعلاقه ممکن نیست وبدین سان از همه ارجمندانی که مسئولانه به موضوعات می پردازند وپشتوانه ای بی بدیل را در تشکل های مردم نهاد شهرستان به وجود آورده اند صمیمانه قدردانی می نماید.۳ دیدگاه

  سعدی سپنجی تیر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۳
  1
  0

  سپاس و تشکر کاک حیدر عزیز امیدوارم ما هم بتوانیم همچون شما عزیزان در دیارمان مثمر ثمر و مفید واقع شویم.و همچنین سپاس از جناب ناشناس عرض می شود اگر در نت کلمه ژیانه وه را سرچ بفرمایید برنامه های ما را خواهی دید.البته اگر صلا ح دید به دفتر ژیا نه وه تشریف بیاورید تا بیشتر اشنا شوید .با تشکر

  ناشناس تیر ۲۳, ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹
  0
  0

  من شخصا هیچگونه برنامه آموزشی مدون و مستمر از انجمن ندیدم و نشنیدم یا واقعا برنامه ای ندارن یا انعکاس نداده اند

  حیدراسلامی نیا تیر ۱۹, ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
  1
  0

  خدمات ارزنده عزیزان در انجمن ژیانه وه، در راستای آموزش وپیشگیری از معضل خانمانسوز اعتیاد درمدت پانزده سال قابل تقدیرو تشکر می باشد.لذا ضمن تقدیروتشکرفراوان ازاعضای هیات مدیره سابق انجمن برای منتخبین، آرزوی توفیق وسربلندی را دارم.

نقد و بررسی

مهمترین اخبار