ماموستا قادری: پاوه یکی از شهرستان های پیشگام از لحاظ آمار باسوادی در سطح استان است

ماموستا قادری: پاوه یکی از شهرستان های پیشگام از لحاظ آمار باسوادی در سطح استان است

ماموستا قادری: پاوه یکی از شهرستان های پیشگام از لحاظ آمار باسوادی در سطح استان است

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ امام جمعه پاوه در حاشیه کلاس تفسیر قرآن کریم مسجد قباء گفت: پاوه از لحاظ آمار باسوادی همواره یکی از شهرستان های پیشگام در سطح استان بوده است.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، ماموستا ملا قادر قادری در سیصدوچهل و چهارمین کلاس تفسیر قرآن کریم مسجد قباء پاوه به آیات ۳۵ الی ۵۲ سوره مبارکه فرقان پرداخت و موضوع آیات را در چهار بخش تسلی و دلگرمی دادن به رسول، بیان جهل و بی ادبی کفار، ذکر بخشی از نعمات الهی و بحث عظمت رسول و رسالت وی و جهانی بودن اسلام تشریح نمود.

ماموستا قادری قرآن کریم و مال و ثروت را دو نعمت بزرگ اهل ایمان معرفی کرد و افزود: خداوند متعال به بنی آدم نعمات زیادی ارزانی فرموده که در بین این نعمت ها بعضی به حدی بزرگ، مفید و ارزشمندند که در قرآن آنها از بقیه تفکیک و جدا شده اند و از اهل ایمان خواسته شده آنها را حفظ و نگهداری کنند که از جمله این ها می توان به قرآن کریم و ثروت اشاره کرد.

امام جمعه پاوه با بیان اینکه حسد یکی از نکوهیده ترین صفت هاست، اظهار کرد: قرآن کریم حسد را تنها در دو چیز جایز می داند، آن هم قرآن و ثروت است؛ و در این دو حسد جایز است و انسان می تواند از خدا درخواست کند تا خداوند آن دو نعمت را به او عطا نماید.

ماموستا ملا قادر قادری ثروت را وسیله ای برای رسیدن به اهداف متعالی عنوان کرد و افزود: علم و مال وسیله اند و باید در خدمت انسان باشند نه اینکه انسان آنها را هدف قرار دهد و خود در خدمت آنها باشد.

وی در ادامه ضمن تبریک هفته نهضت سوادآموزی به سالروز تاسیس آن در هفتم دیماه سال ۵۸ پرداخت و گفت: پس از فرمان حضرت امام مبنی بر تشکیل نهضت سوادآموزی، در پاوه شورایی برای این مهم تشکیل شد که به مدت دو سال مسوولیت آن شورا را برعهده داشتم که در این راستا تلاش های زیادی صورت گرفت و در جهت مبارزه با بی سوادی خدمات خوبی به مردم شهرستان ارائه گردید.

ماموستا قادری با بیان اینکه پاوه از لحاظ آمار باسوادی همواره یکی از شهرستان های پیشگام در سطح استان بوده در خاتمه از فعالان این حوزه تقدیر و تشکر کرد.

مدیر آموزش و پرورش پاوه در حاشیه کلاس تفسیر قرآن کریم مسجد قباء ضمن تبریک هفتم دیماه سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی در سخنانی به عصر انفجار اطلاعات و ارتباطات پرداخت و گفت: ما پس از پشت سرگذاشتن موج یک یعنی قدرت بازو و موج دوم که انقلاب صنعتی و ماشینی بود وارد موج دیگری به نام انفجار اطلاعات و ارتباطات شده ایم که در این بخش رشد سریع علم، نرم افزار و تولید محتوا حرف اول را می زند.

مختار برزگرفرد در تعریف انسان باسواد افزود: امروزه کسی که سواد خواندن و نوشتن دارد باسواد خوانده نمی شود بلکه کسی باسواد است که همواره نیاز به بازآموزی داشته باشد و باحضور در چنین مجالسی هرلحظه بر علم و دانش خود بیفزاید.

وی با بیان اینکه علم هرلحظه روند روبه رشدی دارد، اظهار کرد: تلگراف، تلفن و تلویزیون فناوری هایی بودند که هریک در برهه ای برای انتقال پیام، صدا و تصویر ابداع شدند و در آینده نیز نیز فناوری تلفیزیک خلق خواهد شد که می تواند فیزیک و جسم انسان را در آن لحظه از مکانی به مکان دیگر منتقل نماید و اینها همه روند روبه رشد علم را می رساند.

برزگرفرد با اشاره به کسب رتبه اول استان در سطح کشور درخصوص مبارزه با بی سوادی خاطر نشان ساخت: شهرستان پاوه در این عرصه یکی از مناطق پیشگام در سطح استان بوده و با ۹۴/۳ درصد باسوادی  همچنان در تلاش هستیم از آمار بی سوادان شهرستان بکاهیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه سواد را یکی از آیتم های توسعه معرفی کرد و در خاتمه اظهار کرد: امروزه در شهرستان پاوه میزان تفاوت باسوادی و بی سوادی در بین زن و مرد به دو درصد و بین شهرها و روستاهای شهرستان به کمتر از یک درصد رسیده است و این خبر خوبی برای شهرستان ماست چراکه توانسته ایم با موفقیت یکی از آیتم های توسعه را در منطقه ایجاد نماییم.

گفتنی است در حاشیه این کلاس، امام جمعه پاوه از وضعیت کلینیک تخصصی بیمارستان قدس پاوه و نحوه نوبت دهی آن انتقاد کرد و خواستار پیگیری و برطرف نمودن این موضوع توسط رییس شبکه بهداشت و درمان و معاون فرماندار پاوه گردید.۲ دیدگاه

  علی محمدی نوسودی دی ۱۴, ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۸
  0
  0

  با سلام
  ضمن تشکر از استاد بزرگ حضرت آیت الله قادری دامت برکاته که با آن همه مشکلات کاری همواره در آموزش قرآن کریم وعمل به آن خستگی ناپذیر بوده ودر کنار اینگونه کلاسها نیز موارد اجتماعی را نیز پیگیری می نمایند.خوشحالم که شهرستان پاوه در کسب سواد پیشتاز بوده وامیدواریم در ایجاد اشتغال و به قول آقای قادری بعد مالی نیز با مدیریت صحیح منابع پیشتاز گردد.

  کاروان دی ۱۰, ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۲
  0
  0

  با سلام خدمت شما
  امروز در جامعه ما متاسفانه نگاه خیلی ضعیف و سطحی به علم ، علم آموزی و معلم وجود دارد . معلم شخصیتی والا مقام است که همه ی مردم باید تلاش کنند که جایگاه اصلی این مفهوم را پیدا کنند و آن را خوب و شایسته جلوه دهند .
  معلم کسی است که تعلیم می دهد وتعلیم دهنده هم بایستی جایگاه ویژه ای در جامعه داشته باشد(بالاتر از دکتر و مهندس و …… ) که متاسفانه عوامل متعددی باعث این کم هویتی شده اند و حقیقت اصلی را گم کرده اند . امیدواریم روزی برسد که جامعه ما متحول شود و انسانهای خدمتگزارو شایسته ای آموزش و پرورش را به جایگاه اصلی خود برگردانند .
  بنده هم یک انتفاد از آقای ……… برای پرداخت پاداش معلمان بازنشسته سال ۹۴ که حق مسلم آنها بود سال گذشته وبه محض بازنشستگی پرداخت گردد با بیانیه ای از نماینده مجلس تقدیر بعمل آورد . ایشان می بایستی بیانیه ای می داد واز تاخیر بوجود آمده از بانشستگان بابت تاخیر معوقه آنهاعذر خواهی می کرد .
  واقعا متاسفم

نقد و بررسی

مهمترین اخبار