قابل توجه والدین ، اوقات فراغت کودکان مان را دریابیم.

قابل توجه والدین ، اوقات فراغت کودکان مان را دریابیم.

قابل توجه والدین ، اوقات فراغت کودکان مان را دریابیم.

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، هرچند با فرارسیدن تابستان مدارس تعطیل می شوند اما این را باید باید بدانیم که پروسه ی تعلیم وتربیت یک جریان مستمری است وتابع فصل خاصی نبوده ودر هیچ زمانی نیزتعطیل بردار هم نخواهد بود، با این تفاوت در برهه های خاصی تنها نقش والدین پررنگ ترازدیگر ایام خواهد بود.

قیاس سپری نمودن اوقات فراغت کودکان با دوران کودکی خویش قیاسی مع الفارق است، چرا که به عینه می بینیم اکثر کودکان درگوشه ای با اهتمام به بازی پلی استیشن، تماشای تلویزیون ، گوشی و تبلت .. اوقات فراغت خود به دور از بازی های هیجانی تیله بازی، لی لی، فوتبال و… را سپری می نماید.

وقتی بازی هیجانی انجام نگیرد تخلیه ای به وجود نمی آید وکودک به آرامش نمی رسد، تحرک وپویایی از الزاماتی است که باید در رشد ونمود کودکان مان دیده شود، درکنار همه این ها ،  وادار نمودن کودکان به تفکر وتعقل ، انجام بازی های فکری ومطالعه درکنار دوستان کارکردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

کتابخانه عمومی پاوه برای ایجاد شرایطی مناسب واستاندارد با صرف هزینه ای بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال محیطی بهداشتی وشاد ومفرح را به وجود آورده است تا درکنار بالغ بر ۲۰۰۰ جلد کتب مورد متنوع وآموزشی بازی های فکری ونقاشی در پرورش خلاقیت وشکوفایی استعدادها فضای مناسبی برای پر نمودن اوقات فراغت کودکان ونوجوانان را فراهم نماید.

کودکان فرادا ویا بصورت گروهی می توانند با مراجعه به این مکان تغذیه روحی خویش را متناسب با علائق وسلایق دریافت نماید، مهدهای کودک وکودکستان ها نیز در تمام سال می توانند بخشی از برنامه ی آموزشی خویش را در این فضاها سپری ودنبال نمایند.

طبیعی است رشد ونمو کودکان در جمع بهتر انجام می گیرد وانگیزه مکفی برای انجام فعالیت های گروهی فزونی می یابد، دراین میان جالب توجه خواهد بود والدینی علاوه بر همراهی فرزند خویش، تنی چند از دوستانش را تا کتابخانه عمومی مشایعت نماید ودگر روز نیز ارجمندی دگر این وظیفه را تقبل نماید.

رحمت محمدی دراین راستا خاطرنشان نمود: نهادکتابخانه های عمومی شهرستان پاوه دردو نوبت صبح وبعدازظهر(از ساعت ۸ صبح لغایت ۷ بعدازظهر) پذیرای کودکان ونوجوانان عزیز است.

رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان، مطالعه کتب مختلف، نقاشی، انجام بازی های فکری را درشکوفایی استعدادها وبروز خلاقیت ها ودرادامه تثبیت رفتارهای مطلوب ومورد انتظار بروندادی است که در این مراکز همواره دنبال می گردد.

به هرحال چه بسا والدینی یافت شوند که حوصله ویا تخصص لازم درجهت پرنمودن اوقات فراغت کودکان خویش ندارند، اما در راستای وظیفه محوله که تنظیم زمان ونیز مهیا و سپری نمودن اوقات فراغت برعهده ی آنان است ، این ظرفیت وبستر را درکنار سایر فعالیت های جنبی مورد توجه قرار دهند.

درخاتمه ذکرنکته ی را ضروری می داند، در بسیاری از منازل اسباب بازی هایی مازاد وجود دارند که به دلیل رشد کودک همینک درگوشه ای بلاستفاده قرار گرفته ، این درحالی است که با اهداء به کتابخانه عمومی می توان ترتیبی اتخاذ نمود تا بهره وری بیشتری از آنان به عمل آید تا علاوه بر اجر اخروی زمینه بروز شکوفایی کودکان دیگری را فراهم آورد…

به امید گزارش مذکور مورد توجه قرار گیرد وشاهد حضور پرشور ونشاط کودکان مان در کتابخانه عمومی پاوه (روبروی فرمانداری پاوه) باشیم ودر نوبتی دگراهتمام نیکوی والدین معزز را دراهداء وسایل کمک آموزشی واسباب بازی های بلاستفاده پوشش رسانه ای داشته باشیم تا متمایز بودن مردم این دیار را دگربار در انظاربه سمع ونظرها برسانیم. ان شاءاللهیک دیدگاه

  کتابخانه تیر ۲۲, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  0
  0

  کانون پرورشی فکری کودکان ونوجوانان پاوه کجا تشریف دارد؟!!
  بودجه ماهیانه در این کانون صرف چه چیزی می شود؟
  کسی پاسخگو هست؟

  مسول کانون پرورشی کودکان ونوجوانان پاوه لطفا جواب دهید.

نقد و بررسی

مهمترین اخبار