فرماندار پاوه: شخصیت مردم یک جامعه بر اساس تفکر معلمان شکل می گیرد

فرماندار پاوه: شخصیت مردم یک جامعه بر اساس تفکر معلمان شکل می گیرد

فرماندار پاوه: شخصیت مردم یک جامعه بر اساس تفکر معلمان شکل می گیرد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ فرماندار پاوه آموزش و پرورش را زیربنای توسعه جامعه دانست و گفت: شخصیت مردم یک جامعه بر اساس تفکر معلمان شکل می گیرد.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، پرویز ایده پور در هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پاوه با بیان اینکه معلم در قالب فرآیند اجتماعی کردن‏ دانش ‏آموزان، به توسعه و پیشرفت فرهنگی و سیاسی جامعه کمک می‏کند، افزود: جامعه ‏ای‏ توسعه یافته تلقی می‏شود که اعضایش به‏ شیوه حساب شده و پیش‏بینی‏ پذیر رفتار کنند و همکاری زیادی باهم داشته باشند و این جز از طریق جامعه ‏پذیری صحیح‏ تحقق نمی‏ یابد.

وی معلم را سخنگوی‏ توانای جامعه در مدارس عنوان کرد و گفت: معلم باتوجه به ارتباط نزدیکی که با دانش آموزان دارد به راحتی می تواند بر روی سیستم عصبی و طرز تفکر دانش آموزان و بالطبع افراد جامعه تاثیر گذار باشد و در این حالت است که تفکر و مفاهیمی که یک معلم به دانش آموزان منتقل می کند می تواند بر روی شخصیت مردم یک جامعه تاثیرات مثبت و یا منفی به دنبال داشته باشد.

ایده پور ریشه بیکاری در کشور را ناشی از عدم آموزش و تربیت صحیح دانش آموزان برای فراگیری مهارتهای زندگی در مدارس دانست و اظهار کرد: اگر به معلمان و معیشت آنها توجه ویژه ای شود، آنها نیز با مطالعه و صرف زمان بیشتری به تدریس و تربیت دانش آموزان اهتمام می ورزند و دانش آموزان درصورت پذیرفته نشدن در دانشگاه ها نیز با اندیشه ای که به آنها منتقل شده شرایطی برای کار و آینده خویش فراهم می آورند.

وی درخصوص وجه تسمیه مدارس در پاوه افزود: کارهای خوبی در این بخش انجام شده، اما این کافی نیست، چراکه مدیران در مدارس می توانند حتی به عنوان یک وزیر نقش آفرینی کنند و در این زمینه و سایر بخش ها انتظار فعالیت بیشتری داریم.

فرماندار پاوه با بیان اینکه توسعه دو بال صبر و گفتگو دارد به برند فرهنگی بودن شهرستان پاوه پراخت و در خاتمه خواستار توجه ویژه به آموزش و پرورش پاوه و اجرای المان های توسعه در دستگاه تعلیم و تربیت شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه نیز در ابتدای به مصوبات اجرایی جلسه قبل  پرداخت و با ارائه گزارشی در این راستا برگزاری دو همایش نکوداشت ره یافتگان کنکور ۹۵ و همایش تعامل دو نسل را از برنامه های مثبت این مدیریت در دو ماه گذشته عنوان کرد.

مختار برزگرفرد به بررسی مشکلات مسیر تردد و مشکلات حقوقی و ملکی برخی از مدارس پاوه پرداخت و خواستار همراهی و تعامل کافی درجهت حل مشکلات مذکور از ادارات مرتبط با این موضوعات گردید.

وی با بیان اینکه شهرستان پاوه با تحت پوشش قراردادن ۱۰۱/۵۴ درصد از حجم فعالیت پیش بینی شده سال جاری، یکی از شهرستان های برتر و موفق در استان کرمانشاه می باشد، افزود: شهرستان پاوه در گروه سنی زیر ۵۰ سال با ۹۴/۳ درصد بالاترین درصد باسوادی را در استان داراست.

برزگرفرد به وجه تسمیه مدارس پرداخت و افزود: باتوجه به تحقیقات انجام شده بیشتر دانش آموزان و حتی همکاران فرهنگی با وجه تسمیه مدارس شهری و روستایی ناآشنا می باشند و در این راستا خواستار تهیه تابلویی در جهت معرفی وجه تسمیه مدارس هستیم و از اداراتی همچون بنیاد شهید انتظار همراهی و همکاری داریم.

مدیر دفتر امام جمعه پاوه نیز در این جلسه با اشاره به ابراز ناراحتی ماموستا ملا قادر قادری در خطبه های نماز جمعه از عملکرد پیروان حضرت مسیح، گفت: امروز روز اول سال جدید میلادی است و می بینیم در استانبول ترکیه سی و پنج نفر انسان بی گناه با انفجار جانشان را از دست می دهند، اگر این عملکرد پیروان حضرت مسیح نیست پس نتیجه عملکرد چه کسانی است؟

مصلح قادری با انتقاد از حجم گسترده پیام های ارسالی تبریک سال جدید میلادی، افزود: ما برای حضرت مسیح به عنوان یکی از انبیای الهی احترام قائلیم، اما می بینیم که پیام های تبریک سال جدید میلادی به شدت در بین مردم ما رواج پیدا کرده است که واقعا جای تاسف دارد. ما مسلمان هستیم و دلیلی ندارد که این چنین شیفته جشن میلاد حضرت مسیح شده و خودمان را به مراسمات آن پایبند بدانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با استقبال از طرح نصب تابلوهایی برای معرفی وجه تسمیه مدارس، به مشکلات و تنگناهای مالی مدارس اشاره کرد و از شهرداری پاوه جهت آسفالت دبستان حجاب تقدیر و تشکر نمود.

مدیر دفتر امام جمعه پاوه باتقدیر از کارشناسان نهضت سوادآموزی به برگزاری دو همایش نکوداشت ره یافتگان کنکور۹۵ و تعامل دو نسل اشاره کرد و با تجلیل ویژه از مجموعه مدیریت آموزش و پروش شهرستان پاوه، آن دو همایش را مراسماتی خوب و کم نظیر در دوسال گذشته در شهرستان پاوه معرفی نمود.

در این جلسه مسائل و مشکلات مختلف مدارس شهرستان بررسی و راهکارهای لازم در این راستا توسط اعضای شورا ارائه گردید.۳ دیدگاه

  علی محمدی نوسودی دی ۱۴, ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۰
  0
  0

  با سلام
  ضمن تشکر از جناب آقای فرماندار وکلیه دوستانی که دغدغه آنها تربیت درست دانش آموزان می باشد .لازم است اشاره کنم به اینکه در دنیا مدرن عامل اصلی پیشرفت تربیت درست دانش آموزان بوده که امروز در همه موارد از ما پیشی گرفته اند .تولیدات آنها چند برابر ما بوده ولی مواد اولیه هردوی ما یکی بوده با علم ژنتیک کاری کردن از درختان گرفته تا حیوانات بیشترین بازده را دارند .چرا باید یک درخت گردوی آنها خوشه ای ثمر دهد ولی گردوی ما اینگونه که می بینیم ویا یک گاو آنها روزانه صد لیتر شیر دهد ولی گاوهای ما به زور سه الی چهار لیتر ….همه این موارد بر میگردد بر بنیان صحیحی که در مدارس گذاشته میشود.

  فرهنگی دی ۱۲, ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۴
  0
  0

  واقعا فرماندار محترم دلیرانه و بی نظیرانه حق مطلب را ادا کرده است

  ناشناس دی ۱۲, ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۲
  0
  0

  سلام لطفا مشکل تبدیل وضعیت مربیان پیش دبستانی واجب شرایط را پیگیری فرمائید .

نقد و بررسی

مهمترین اخبار