فرماندار پاوه: جوانان ارزشمندترین سرمایه هر کشوری هستند

فرماندار پاوه: جوانان ارزشمندترین سرمایه هر کشوری هستند

فرماندار پاوه: جوانان ارزشمندترین سرمایه هر کشوری هستند

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ فرماندار شهرستان پاوه گفت: جوانان گرانبهاترین و ارزشمند ترین سرمایه هر جامعه و هر کشوری محسوب می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پرویز ایده پور روز سه شنبه در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان که با حضور مسوولان و جمعی از نمایندگان جوانان در فرمانداری برگزار شد، توجه به جوانان را به عنوان یک راهبرد در راستای توسعه و پیشرفت کشور مورد تأکید قرار داد و افزود: با برنامه ریزی و ایجاد اشتغال باید از این سرمایه گرانبها در جهت تحقق اهداف متعالی نظام استفاده بهینه شود.

وی به تأثیر تغییرات در جوامع و نقش این تغییرات در توسعه اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم از قافله جهانی عقب نمانیم باید سرعت خود را با تغییرات جهانی متناسب کنیم تا در جاده توسعه عقب نمانیم و این رسالت فقط با مشارکت جوانان میسر است.

فرماندار پاوه، با اشاره به اهمیت نقش مشارکت جوانان گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی که جنگی نابرابر را علیه کشور نوپای ایران تحمیل کردند این جوانان بودند که در قالب بسیج مردمی در مقابل ارتشی متشکل از تقریبا تمام جهان ایستادند و پیروز شدند.

ایده پور افزود: نشست با جوانان باید کاربردی و کارشناسی باشد و شرکت کنندگان در این نشست ها و جلسات با مطالعه و ایده جدید حاضر شوند.

وی تصریح کرد: تهدیدی که امروز جوانان ما را هدف قرار داده است فرهنگ است و این فرهنگ در قالب فضای مجازی امروز تهدیدی خطرناک برای جوانان ما است که نیازمند برنامه برای مقابله با آن هستیم.

فرماندار پاوه: تقویت باورهای دینی و اعتقادی جوانان، آموزش مهارتهای سبک زندگی متناسب با تغییرات شتاب دار در جوامع و استفاده از ظرفیت های فرهنگی و دینی و علمی علما و فرهیختگان برای ساماندهی امور جوانان و مقابله با تهدیدها و آسیب های اجتماعی را در شهرستان مورد تأکید قرار داد.

شهرستان پاوه با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

خبرنگار:محمد هادی زامیاد۳ دیدگاه

  شادمان میرصاحب دی ۱, ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۶
  1
  0

  در زمان انتخابات مجلس در سال ۹۴ ، زمانیکه به بنده اطلاع دادند که به فرمانداری مراجعه کنم و خدمت آقای ایده پور برسم ، ایشان ضمن ابلاغ تایید صلاحیتی به بنده ، فرمودند پیشنهاد میکنم که از همین الان انصراف دهید که در مرحله بعد – تاییدیه شورای نگهبان – دچار مشکل نشوی که اگر شورای نگهبان ردصلاحیتت کند ممکن است برای امورات استخدامی و ….جاهایی که نیاز به گزینش داشته باشد دچار مشکل شوی !
  جناب آقای ایده پور شما که جوانان را ارزشمندترین سرمایه کشور میدانید چرا بنده را که مثلا سرمایه این کشور هستم مورد تشویق قرار ندادی ؟ و تحریک به انصراف می کردی ؟ البته بنده این نصیحت شما را به پای دلسوزی می گزارم ! هر چند بنده با نصیحت شما نبود که انصراف دادم و دلایل خود را داشتم ! و ضمنا تایید صلاحیت بنده در شورای نگهبان نیر قطعی بود !
  بس است دست از شعار دادن بردارید !

  شادمان میرصاحب دی ۱, ۱۳۹۵ - ۰۳:۰۰
  2
  0

  سلام علیکم

  جناب آقای ایده پور بحث جوانان و پرداختن به آنها فقط در جلسات اداری مطرح می گردد ! برای خالی نبون مباحث در جلسات بحث جوانان مطرح میگرددو از آنها به عنوان سرمایه یاد میشود ولی در زمان عمل و سپردن امورات به دست آنها همین جوانها از آنها به خام و ناپخته تغییر می یابند !

  عادل رمضانی آذر ۳۰, ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۵
  2
  0

  حضور معلمی در کلاس درس اگر بدون تغییر در دانش آموزان باشد، به مثابه این مسله است که انگار معلمی در کلاس درس نبوده است.
  وقتی شما فرماندار هستید انتظار تغییر از شما می رود البته نه در حرف بلکه در عمل . با نظر به این حقیقت ، این انتقاد را از یکی از جوانان این شهر که شما مسول آن هستید پذیرا باشید.
  توجه جنابعالی را به چند مسله جلب میکنم.
  اول، فرصت های شغلی بالقوه ما در پاوه توسط افراد دیگر از سایر شهرستانها ،اشغال شده اند. مثل هیت علمی دانشگاه پیام نور ، از کرمانشاه ، اسلام اباد و ناکجا اباد هیت علمی جذب کرده اید ، چرا؟؟؟؟
  دوما مردم پاوه مردمی صبور بردبار و ایران دوست هستند که به زعم مشکلات فروان ،قناعت کرده و دمی نمیزنند. اگر مسله ترافیک ، گرانی ، پازایت، آب الوده، وبی آبی را حل نکرده ، همان معلم در کلاس بی تغیرید.
  و……..
  انتقاد این جوان و بی ادبی بنده را حمل بر جوانی ، وناپختگی ، بگذارید پیشاپیش از تلاش شما در این مدت قدر دانیم

نقد و بررسی

مهمترین اخبار