علی شمخانی: رسانه‌ها با مصونیت قضایی تام، مفاسد را افشا کنند

علی شمخانی: رسانه‌ها با مصونیت قضایی تام، مفاسد را افشا کنند

علی شمخانی: رسانه‌ها با مصونیت قضایی تام، مفاسد را افشا کنند

 

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در نشست تخصصی انعکاس موازین حقوق بشری ایران که روز شنبه در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی قوه قضائیه برگزار شد، گفت: اصل برائت و رافت سنگ بنای نظام قضایی مبتنی بر آموزه‌های دین حنیف اسلام است.

به گزارش پاوه پرس وبه نقل از ابتکار، علی شمخانی در این نشست که با حضور دادستان تهران ومعاونان دادستانی ، سرپرستان دادسراهای تهران و شهرستانهای تابعه برگزار شد، اظهار کرد: رعایت دقیق آیین دادرسی کیفری در تعیین تکلیف پرونده های مختلف ودقت در صدور قرارهای مختلف و توجه به دلایل قانونی برای بازداشت از ضرورت‌های کیفی سازی نظام رسیدگی قضایی در کشور است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی توجه جمهوری اسلامی ایران به حقوق بشر را ناشی از اصول و تکالیف اساسی و الزامات قانون اساسی عنوان کرد و افزود: اگرچه نظام سلطه با فضاسازی‌های مغرضانه و سیاسی به دنبال به چالش کشیدن جمهوری اسلامی به بهانه‌های حقوق بشری است لیکن این موضوع نباید مانع مراقبت مستمر ما و برطرف کردن نقاط ضعف احتمالی باشد.

شمخانی مهمترین تهدید امروز کشور را کاهش اعتماد مردم به کارآمدی نظام درابعاد مختلف عنوان کرد و کرد: گفتار و رفتار صادقانه کارگزاران نظام در بخش‌های اجرایی، قضایی و تقنینی شاخص اصلی حفظ و بسط کارآمدی نظام در ذهن جامعه است.

وی با اشاره به ضرورت مبارزه بدون تنازل با فساد به عنوان مهمترین عامل کاهش اعتماد جامعه به کارآمدی نظام افزود: رسانه ها باید با زبان گویا و بدون لکنت و در سایه مصونیت قضایی تام نسبت به اطلاع رسانی دقیق در مورد فساد اثبات شده در هرسطحی اقدام کنند.

شمخانی با تاکید بر ضرورت تبیین به هنگام و جامع ظرفیت‌های قانونی حقوق بشری در ایران افزود: ما ضمن آن که نباید اجازه بدهیم که موضوعات قضایی ما تبدیل به مسئله امنیت ملی شود باید تلاش کنیم تا سردمدار حقوق بشر اسلامی در جهان شویم.بدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار