طرحی که درپاوه به مرحله اجراء نرسید اینک در تبریز عملیاتی گردید

طرحی که درپاوه به مرحله اجراء نرسید اینک در تبریز عملیاتی گردید

طرحی که درپاوه به مرحله اجراء نرسید اینک در تبریز عملیاتی گردید

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ استفاده از کارتخوان به جای پرداخت نقدی گرایه تاکسی یکی از موضوعاتی بود که در شورای شهر پاوه طرح موضوع گردید واینک به عنوان «تبریزکارت» در ناوگان حمل‌و‌نقل‌ عمومی باهمکاری بانک شهر و شهرداری تبریز اجرایی گردید.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، دوسال پیش طرحی درصحن شورای شهر پاوه با همراهی واحد تاکسی رانی شهرداری پاوه ویکی از بانک های سطح شهرتمهید مقدمات گردید که متاسفانه به دلایلی به فرجام نرسید، همچنانکه شهروندان محترم مسحضرند: هرساله کرایه ی تاکسی متناسب با افزایش درصد نرخ تورم سالانه روندصعودی می یابد. این افزایش معمولاً با پول خردی همراه است که در بسیاری از مواقع به دلیل نبودن بستر(پول خُرد) انجام آن غیرممکن نشان می داد.

برای مثال اگر نرخ سوار شدن تاکسی در مسیری برای شهروندی  ۴۰۰ تومان باشد ودر صورت اعمال نرخ تورم ۱۵ درصد سالانه، افزایش گرایه برای سال جدید ۴۶۰ تومان می شود که به دلیل عدم وجود پول خُرد می بایست این مبلغ را به ۴۵۰ ویا ۵۰۰ تومان گرد و رُند نمائیم که دراینصورت یکی از طرفین ماجرا طبعاً متضرر می شوند.

بعضی از شهروندان از دلایل عدم استفاده ننمودن از تاکسی را رودربایستیدر پرداخت گرایه دیگر شهروندان دانستند وافزودند : پرداخت یکی دو مورد گرایه تاکسی افراد منعی به وجود نمی آورد اما تکرار آن در طول روز مبلغ زیادی می شود وهمین نیز سبب می گردد چندان به سوارشدن رغبتی از خود نشان ندهند. …اما پرداخت کارتی محدودیت های مورد نظر را به شدت تعدیل می نماید.

با درنظر گرفتن این موضوع وسایر پیامدهای مثبت مقرر برآن گردید با کمک بانک … کارتخوان هایی در تاکسی ها نصب گردد وگرایه تاکسی از طریق کارتخوان پرداخت شود که مزایای زیادی برآن مترتب بود. اگرچه این طرح همچنان به قوت خویش باقی است.

روزنامه اقتصاد پویا در خبری اجرایی شدن «تبریزکارت» در ناوگان حمل‌و‌نقل‌ عمومی باهمکاری بانک شهر و شهرداری تبریز را رسانه ای نمود.

شهردار تبریز در این راستا با تاکید برلزوم کیفی‌سازی برنامه‌های توسعه حمل‌ونقل‌ عمومی گفت: ارائه «تبریزکارت» به عنوان ابزار مشترک پرداخت وجه در ناوگان حمل و‌نقل عمومی، گام مهمی در این زمینه است که با حمایت و همراهی بانک شهر محقق شده است.

صادق نجفی با بیان این مطلب اظهار کرد: «تبریز کارت» به عنوان یک کیف پول شهروندی، با همراهی بانک شهر در این حوزه اجرایی شده است.نجفی خاطرنشان کرد: همچنین مجموعه‌های مرتبط شهرداری تبریز شامل معاونت اداری‌و‌مالی، قطار شهری، اتوبوس‌رانی، تاکسی‌رانی، آمار و فناوری اطلاعات و روابط‌عمومی نیز بسترهای کاربردی و فرهنگی لازم برای ارایه خدمات کیفی در قالب یک کارت مشترک را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

این موضوع همچنان می تواند به عنوان ایده ای موثر درسطح پاوه نیزعملیاتی گردد، قطعاً جریان سرمایه در طول سال مبلغ کلانی را در این راستا شامل می گردد وارائه مطلوب مورد نظر می تواند در نهایت به رضایتمندی بیشتر شهروندان منتهی گردد.۲ دیدگاه

  ناشناس دی ۱۹, ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
  0
  0

  سلام جناب یوسفی
  لطفا در پیام رسان سروش کانال پاوه پرس تشکیل دهید. بنظر می رسد ابعاد منفی تلگرام و ریشه یابی منشاء آن که ظاهرا در دست نظام دولت آمریکاست احتمال رفع فیلتر را کاهش داده است.

  عدنان مرادی دی ۱۹, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
  0
  0

  هیچ وقت برای کاری‌های مفید دیر نیست

نقد و بررسی

مهمترین اخبار