شهرداران شهرستان ها از راه ویدئوکنفرانس با استانداری در ارتباط باشند

شهرداران شهرستان ها از راه ویدئوکنفرانس با استانداری در ارتباط باشند

شهرداران شهرستان ها از راه ویدئوکنفرانس با استانداری در ارتباط باشند

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ استاندار کرمانشاه از شهرداران شهرستان های استان خواست تا برای پیشبرد برنامه ها و هماهنگی میان شهرداری ها با استانداری، ارتباط منظم هفتگی از راه ویدئوکنفرانس میان این بخش ها با استانداری ایجاد شود.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، ابراهیم رضایی بابادی عصر دوشنبه در دیدار با شهرداران شهرهای استان کرمانشاه در استانداری، بر لزوم توسعه فضاهای سبز در راستای رفاه و آسایش عمومی تاکید کرد.

 

وی افزود: همه شهرداران باید برنامه های توسعه ای خود برای چهار سال آینده همراه با پیشنهادات اصلاحی شان را به ما ارائه دهند.

 

وی بر لزوم ارتباط و هم افزایی میان شهرداریها، شوراهای شهر و دفتر فنی استانداری برای هماهنگی در تدوین برنامه ها تاکید کرد.

 

رضایی بابادی گفت: شهرهایی که سرانه فضای سبز آنها کم است باید برنامه ای زمان بندی شده برای افزایش سرانه فضای سبز تلاش کنند.

 

وی از معاونت عمرانی استانداری خواست تا شیوه و قالب یکسانی برای تدوین برنامه ها را به شهرداری های استان ارائه کند تا براساس آن، شهرداران هم برنامه های شان را تهیه و پس از تایید شورای شهر برای اجرا به استانداری ارائه کنند.

 

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه نیز با اشاره به سوابق استاندار کرمانشاه در مدیریت شهری و شناختی که رضایی بابادی از مسایل شهری دارد، از شهرداران استان خواست تا وجود وی را فرصتی برای پیشبرد برنامه های شان تلقی کنند.

 

‘مجتبی نیک کردار’ افزود: انتظار ما این است که شهرداران استان با تهیه برنامه ای کاربردی برای بازه زمانی پنج ساله، تحولاتی ملموس را در شهرها ایجاد کنند.

 

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: اداره کل منابع طبیعی استان این آمادگی را دارد که همه زمین های دارای کاربری فضای سبز در محدوده شهرها را به شهرداری ها واگذار کند به شرط آنکه این زمین ها فقط برای ایجاد فضای سبز و استفاده عمومی بکار گرفته شود.

 

براساس اعلام یکی از کارشناسان دفتر فنی استانداری، در هشت شهر استان کرمانشاه سرانه فضای سبز ۱۴ متر مربع است و در ۱۰ شهر دیگر هم این سرانه کمتر از هفت متر مربع می باشد.

 

به گفته جوادی، در برخی شهرهای استان هم سرانه فضای سبز در حد صفر تا یک متر مربع می باشد.

 

وی ابراز امیدواری کرد که میانگین سرانه فضای سبز در همه شهرهای استان کرمانشاه تا پایان برنامه ششم توسعه به ۱۴ متر مربع برسد.

 

جوادی همچنین رویه های جدید در توسعه فضاهای سبز را نه چمن کاری و کشت گونه های پرمصرف از نظر آب، بلکه کاشت درختان سازکار با شرایط اقلیمی شهرهای استان کرمانشاه عنوان کرد.

 

وی همچنین خواستار کمترین مداخله در طبیعت و دست نبردن در توپوگرافی طبیعی شهرها از سوی شهرداری ها شد و گفت: لازم است استفاده از سیمان و سایر مصالح را به حداقل برسانیم.

 

استان کرمانشاه دارای ۱۴ شهرستان و ۳۰ شهرداری می باشد.یک دیدگاه

  شهرک ویمیر دی ۲, ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۲
  0
  0

  برقراری سیستم ویدیوکنفرانس جهت ارتباط بیشتر شهرداران با دفتر فنی استانداری اقدام خوبی است
  زمانی نتیجه این ارتباطات لازم با دفتر فنی استانداری در شهر مان هویدا می شود که برنامه ای مدون و منسجم و از هر لحاظ کارشناسی با توجه به پیش بینی های آینده و در نظر گرفتن واقعیات داشته باشیم تا در کوتاه مدت و دراز مدت بتوانیم براساس آن حرکت نماییم.
  به عبارتی دیگر تا زمانی که برنامه محور نشویم دستیابی به توسعه پایدار در همه بخشها بسیار مشکل خواهد بود و طرحها و برنامه های محدودمان با ایجاد تغییرات مدیریتی به باد فنا سپرده خواهد شد. بنابراین لازمه توسعه شهرمان، استفاده از متخصصین و مشاورین شهری جهت دستیابی به برنامه ای واحد و همه جانبه است تا مدیران اجرایی مان براساس آن سبب توسعه و پیشرفت شهر و دیارمان شوند.
  به امید آن روز – شهرک ویمیر

نقد و بررسی

مهمترین اخبار