شهاب نادری: از عملکرد اعضای شورای مشورتی شهرستان پاوه بسیار راضی و خرسندم

گفتگو؛

شهاب نادری: از عملکرد اعضای شورای مشورتی شهرستان پاوه بسیار راضی و خرسندم

شهاب نادری: از عملکرد اعضای شورای مشورتی شهرستان پاوه بسیار راضی و خرسندم

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از عملکرد اعضای شورای مشورتی اش در شهرستان پاوه بسیار راضی و خرسند است، گفت: افرادی را که انتخاب کرده ام از جنبه های مختلفی درنوع خود نخبه منطقه محسوب می شوند.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، به دنبال انتقادات و ابهامات مطرح شده توسط شهروندان در فضای مجازی درخصوص شورای مشورتی نماینده، سرکار خانم کوثر فخری خبرنگار آزاد در گفتگویی با نماینده پاوه و اورمانات به این موضوع پرداخته، که مشروح این مصاحبه در ذیل آورده شده است:

بیش از ۳۸ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی می گذرد، در ۳۸ سال گذشته ، ده دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شده است. دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه اورامانات با انتخاباتی سالم در ۷ اسفند ماه ۱۳۹۴ برگزار شد و آقای شهاب نادری، با مجموع ۳۲۵۱۴ رای از مجموع ۱۱۶ هزار رای توانستند به مجلس دهم شورای اسلامی راه یابد. انتخاباتی رقابتی و نفس گیر و البته با تمکین گرفتن از قانون برگزار گردید. بیش از ۷۴ درصد از واجدین شرایط در حوزه انتخابی اورامانات در این دور شرکت داشتند و شهاب نادری در رقابتی انتخاباتی با ۱۲ نفر و با کسب بیش از ۳۰ درصد آراء توانست منتخب مردم شود.

با این توضیح مختصر از نحوه برگزاری انتخابات به استقبال وعده های انتخاباتی و موضوعات مطرح شده توسط سایت های محلی و شبکه های اجتماعی در خصوص یکی از این وعده ها می رویم!

برای اولین بار در طول ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی، نماینده منتخب اورامانات گزینه ای به نام شور و همفکری را در سطح حوزه انتخابیه خود مطرح کرد. برخی از مردم، معتمدین، نخبه ها و امین هایی را در حوزه های انتخابی خود برگزید و به آنان اختیاراتی داد که فعالیت های دفاتر و مسئولیت هایی که برایشان تعیین شده است را به نمایندگی از وی در شهرستان ها به انجام برسانند. نقدهایی به اعضا، تحصیلات و عملکردشان در همین فضاهای مجازی وجود داشت؛ اما سوال اینجاست چرا باید شورایی که با هدف خدمت به مردم و برای اولین بار در سطح کشور وادوار گذشته همیار نماینده شده است، اینگونه مورد بازخواست و هجمه های مختلف قرار گیرد؟ شاید یک پاسخ صحیح به چرایی آن، پیش قضاوت هایی است که از دور و بدون آگاهی از وضعیت دفتر شورای مشورتی صورت می گیرد. پاسخ دیگر این است که پیش قضاوت ها را هیچ گاه اثبات نمی کنیم و متاسفانه عادت داریم به محکوم کردن شخصیت ها و چهره هایی که هیچ شناخت درستی از آنها نداریم…

گام هایی که به سمت و سوی تشکیل شورای مشورتی برداشته شد در مسیرها و جاده هایی نوین بود. راه هایی که هدف و مقصود نهاییش همفکری و استفاده از خرد جمعی است. اما هفت ماه از افتتاح دفتر شورای مشورتی شهرستان پاوه می گذرد. به همین دلیل طی مصاحبه ای که با آقای شهاب نادری؛ نماینده اورامانات داشتم، از ایشان وجاهت قانونی و عملکرد شورای مشورتی را جویا شدم.

وی با بیان اینکه از عملکرد اعضای شورای مشورتی اش در شهرستان پاوه بسیار راضی و خرسند است، گفت: افرادی را که انتخاب کرده ام از جنبه های مختلفی درنوع خود نخبه منطقه محسوب میشوند . این چند نفر تحصیلات خوب، تجربه کافی، اطلاع از وضعیت اقتصادی و آگاهی از مشکلاتی که در شهرستان وجود دارند را در کارنامه عملی خود اثبات کرده اند و از شور و دیدگاه آنها برای پیشبرد بهتر امور بهره خواهم برد.

نادری در ادامه توضیحاتش در خصوص شورای مشورتی شهرستان پاوه؛ گفت: این افراد دلسوزان شهرستان و منطقه هستند و با تخریب کردن وجهه این افراد در دنیای مجازی نظرم راجع به کسانی که امین خود دانسته و میدانم، عوض نمی شود.

از وی درارتباط با عملکرد اخیر شورای مشورتی و نشست هایشان با مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان جویا شدم، وی در این زمینه گفت: یکی از بهترین عملکردهای مثبتی که از شورای مشورتی شهرستان پاوه ارائه شد، همین نشست هاست که امیدوارم با همکاری بیشتر ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان در جهت بررسی مشکلات و مسائل و ارائه راهکارها ادامه داشته باشد.

وی در پایان سخنانش بار دیگر به همفکری در جهت رسیدن به اوراماناتی توسعه یافته با تاکید بر خرد جمعی گفت: اگر در شهرستان های حوزه انتخابیه ام کسانی را برای شورای مشورتی ام انتخاب کرده ام، در جهت رسیدن به خرد جمعی و همفکری درخصوص آبادانی و توسعه هرچه بیشتر منطقه است. اگر کسانی علاقمند و دلسوز قصد داشته باشند به این عزیزان یاری برسانند، می توانند در قالب طرح ها و ایده های پیشنهادی شان به این افراد و دفاتری که در شهرستان های حوزه انتخابی  وجود دارند؛ مراجعه و با منتخبین من شور و مشورت داشته و همکاری کنند.

گفتگوی ارسالی: کوثر فخری، خبرنگار آزاد۱۴ دیدگاه

  فردین حسینی دی ۲۵, ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۸
  0
  0

  سلام بر همشهریاهای محترمم
  درد دل زیاد است و وقت اندک
  من از جامعه ای حرف میزنم که مشکلات مرز نشینی” کمبود امکانات رفاهی ” مشکلات بیکاری جوانان فقر و نداری و ….. در آن بی داد میکند من بعنوان جوان و نسل سوخته ی این جامعه ی اورامانات از تمام نماینده ی مجلسی که روی صندلی مجلس راه یافته اند گلایه دارم مردم از فقر مینالند و شما در فکر خود و اقوام خود هراسان
  شما نماینده ی کل ملت غیور اورامانات هستید نه اطرافیان خود
  اگر روی آن صندلی هستید تلاش ملت بود که روزی مشکلاتشان را شکلات کنید نه بدتر دلهاشان را زخمی کنید و روز به روز ناامیدتر از دیروز
  متاسفانه مشاهده شد که آقای نادری شما هم با قبلی ها هیچ فرقی نداشتید و بجای اینکه ملت را سر (کار) بگذارید ملت را (سرکار) گذاشتید
  از کاندیداهای محترم نمایندگی مجلس تقاضامندم هر کسی که توانایی حل مشکلات مردم را ندارد کنارگیری کند
  و از مردم عزیز و خانواده ی شریف اورامانات عاجزانه خواهانم به کسی که لیاقت دارد رای دهید نه اقوام واطرافیان خود

  پاوه. دی ۲۲, ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۴
  0
  0

  سلام والله اگر این آقایان نخبه باشد ۹۰ درصد مردم پاوه نخبه هستند.یکی قبل از شورای انتخاباتی ….بود الان سه برابر شده .یکی دنبال …… خودشه .یکی …… یکی ….. یکی…..خدایا چنان کن سرانجام کار…..

  یک ؛ معلـــــم : خیر خواە . دی ۲۲, ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۶
  0
  0

  جناب ؛ آقای نادری نمایندە محترم،شکی نیست کە نیت
  شما در هر امری خیرخواهی
  است : اما اگر یادتان باشد.
  در اوائل انتخابات در جمع مردم
  بە عرض رسید کە دست از تکرار مکررات برداشتە در‌فکر رفع معضل بیــــــــکاری و
  سرگردانی جوانان تحصیلکردە
  باشید ، بهترین گزینەئ مقبول و ناب برای مصلحت ملک وملت است.بە قول شاعـــر :
  بیکار چوگشت مفلس ازناچاری
  جویند‌تمام‌خلق‌از‌او‌ بیزاری.
  ز‌آنجای‌کە‌بیکارە‌بود‌زندە‌بگور
  گوریست‌برای‌زندە‌گان‌بیکاری.

  پیام دی ۲۲, ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۳
  0
  0

  اقای مجیدازپاوه مگه اقای نماینده چکاربرای پاوه کرده که میگین واقعاازش راضی هستیم چراطرفداریه الکی میکنی عزیزه من بشرافتم من همین جا بااطمینان کامل قصم میخورم قدمه مثبتی برای شهرمون برنمیداره تااقای نادری اومدسرکاربه بهانه داعش مرروبست دونفروالکی گرفتن که بگن مرزناامن شده مردم ما که غریبه پرستن به شمارای میدن همش ولی ده دورشدین نماینده کاری نکردین برای مردم پاوه که هزارتاشهیددادن واسه انقلابتون ولی حیف که………………………………

  شهروند دی ۲۱, ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۷
  0
  0

  با سلام اعضای شورای مشورتی از میان همین ملت انتخاب شده اند و انسانهای خوبی هم هستند و مورد اطمینان نماینده و آرزوی موفقیت داریم هم برای نماینده و هم مشاورانش اما ما هم به عنوان موکلین این عزیزان انتظار داریم به این سوال که اگر این نماینده و یا این مشاورین نبودند در پایان دوره چهار ساله چه نبود یعنی برون داد این عزیزان برای ما مشخص باشد نه به صورت آمار و اطلاعات مکتوب و مجلد بلکه به صورت ملموس به ظاهر این نماینده دارای انرژی و انگیزه برای خدمت است امیدواریم این نیرو را هدر ندهد و از اقشار و گروه های مختلف داخل بدنه نظام به جای تقابل با تعامل به سود موکلین استفاده نماید با آرزوی موفقیت مجدد

  شهرونداورامانات دی ۲۱, ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۲
  0
  0

  عده ای ……ودرنظرمردم ….. اعضای شورای مشورتی می باشندبجزآقای …. بقیه دیگه همه میشناسن ……..

  م-خ دی ۲۰, ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۴
  0
  0

  مردم بایدربایدراضی باشند نه شما مشخص تو خودت آنهارا انتخاب کرده ای بایدتعریف کنی

  ناشناس دی ۲۰, ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶
  0
  0

  با آروزی موفقیت برای نماینده محترم نظریه دارم یک شورا مشورتی به هیچ طریق روابط بازی فامیل وعشرتی انشاا ملاک کار آنها نشود دو رابط برای عده ای از مسولین اداری نشوند ……..نماینده محترم اعتماد به شما دارد واین بالاترین ارزش است ومردم آگاه وفهیم هستند وفکر آنها در گذشته پر گردید وخدایی نماینده تلاش خود را دارد وپس در پناه خدا منان باشد

  کریم زاده دی ۲۰, ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰
  4
  0

  یک سوال اساسی داشم ؟؟؟ طبق اساسنامه اعضای شورای مشورتی باید با رای بزرگان و مردم انتخاب میشدن اما اینطور نشد و توسط نماینده انتخاب شدن ، البته نماینده اختیار تام دارد برای انتخاب مشاورانش اما دیگر نباید این بزرگان را شورای مشورتی براساس تعریف اولیه اقای نادری نام برد بلکه این عزیزان همانند قبل نقش مشاوران نماینده را بازی میکنن و مشاورن نه شورای مشورتی که براساس اساسنامه نماینده انتخاب شده باشند .

  مجید پاوه دی ۲۰, ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱
  0
  4

  در کل بدون هیچ گونه تعصبی و از روی صراحت به کار نماینده باید افرین گفت اقای نادری اگر قضاوت نادرست نکنیم بهترین نماینده ی اورامانات بوده است و من هیچ گونه عیبی در کار او نمی بینم وحال است نماینده ی دیگری مانند او داشته باشیم اعضای شورای مشورتی او همه افراد دلسوز و شایسته برای شهرمان هستند با سپاس از نماینده

  رحیمی دی ۲۰, ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۸
  3
  0

  مشک آن است که خود ببوید، نه آنکه عطاربگوید
  جناب نادری عزیز اگر شما راضی نباشید پس انتظاردارید کی راضی باشد؟

  م.ا دی ۲۰, ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۷
  4
  0

  با تمام احترام به جناب نماینده اما خیلی برام عجیبه که ایشان افراد شورای مشورتی را نخبگان جامعه معرفی نموده اند نمی دانم تعریف ایشان از نخبگی چیست ؟در تعاریف گوناگون امده نخبگان به دو گروه کلی تقسیم می شوند: نخبگان فکری و نخبگان ابزاری، نخبگان ابزاری صاحب قدرت سیاسی و اقتصادی هستند و نخبگان فکری افرادی هستند که اندیشه، فکر، روشهای بهینه، تئوری، آینده نگری و دوراندیشی تولید می کنند. اینان روشهای عقلایی تحقق اهداف را مشخص می کنند. البته نخبه ابزاری می تواند در عرصه سیاست و یا نظام اقتصادی، از تواناییهای فکری نیز برخوردار باشد.»

  ویلفردو پاره تو بنیانگذار مکتب نخبه گرایی که کاربرد اصطلاح نخبگان بیشتر به او برمی گردد نخبگان را سرآمدان هر شاخه از فعالیت بشری می داند. در نظر پاره تو نخبگان و برگزیدگان مشتمل بر تمام کسانی هستند که دارای خصوصیاتی استثنایی و منحصر به فرد بوده و یا دارای استعدادها و قابلیت هایی عالی در زمینه کار خود و یا در بعضی فعالیتها باشند. بنابراین پاره تو نخبگان را از اعضای ممتاز جامعه محسوب می کند، یعنی افرادی که بر اثر خصوصیات ممتازشان صاحب قدرت و یا شخصیت می گردند.
  «سرآمد از از ریشه لاتینی Eligere به معنی گزیدن گرفته شده است. سرآمد به آنچه بهتر از دیگران و شایسته گزینش باشد اطلاق می شود. از واژه سرآمدان، فرهیخته ترین طبقات یک جامعه ، آنان که تواناترین افراد در اداره موثر جامعه و خدمت بدانند، برمی آید.

  همشهری دی ۲۰, ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۹
  5
  1

  تو این شورای مشورتی ما هیچ نخبه ای نمی بینیم یعنی هیچ سر رشته ایی ندارند فعالیتشان برای پاوه چی بوده ………. و در عمل نه از شورای مشورتی نه از نماینده هیچ کار مثبتی ندیدیم

  ناشناس دی ۲۰, ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۴
  3
  0

  وللله همه شورای شمارو میشناسند ..
  …………………………………

نقد و بررسی

مهمترین اخبار
 • نا پەی نەژنیای لایەلایەو ئەدای/ ئومید حەبیبی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ حەشاش چنە مەکریۆ ئەوەوڵكیای و ئەرەشیویای تان وپۆ هەر کۆمەڵگاییوی چا بەرەگانە قۆمیۆ خەڵکەکەش تخوونوو فەرهەنگی وێمانەیشا نەگناوە و خۮێ دانە فەرهەنگیوی لەیۮەی و دلێشەنە تاویاوە. چا تەشك و دیامانەنە تاک وێش نیا و بێ ...

  4 ساعت پیش
 • عجب مربای شیرینی بود آن امهال وام ها/بهروز خسروی‌زاد

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ شب به سحر رسیده است و خواب راهی به چشمانم نمی یابد. در این ماراتن اندیشه ها بسی فکر ها که به ذهن می آیند. پس از پشت سر گذاشتن زمین لرزه ای وحشتناک و ...

  ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
 • شرحی بر میرزامحمود سیافی مستوفی متخلص به محزون/ حیدر معاذی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، چندی است حیدر معاذی پژوهشگر ومحقق شهرستان یادداشت هایی در توصیف بزرگان دیار به رشته تحریر در آورده ودر هریک پیامی را به مخاطب منتقل می نماید، اینک نیز با قلم رسای خویش به توصیف ...

  ۲۹ بهمن ۱۳۹۶