سلامی و کلامی با مدیران ارجمند کانال ها، گروه ها، سایت ها و شبکه های اجتماعی شهرستان پاوه

سلامی و کلامی با مدیران ارجمند کانال ها، گروه ها، سایت ها و شبکه های اجتماعی شهرستان پاوه

سلامی و کلامی با مدیران ارجمند کانال ها، گروه ها، سایت ها و شبکه های اجتماعی شهرستان پاوه

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، اگر چه اطلاع رسانی و انعکاس اخبار و رویدادها فی النفسه امری پسندیده و از الزامات عصر جدیدست و مسایل شهرستان پاوه نیز از این قاعده مستثنا نیست. اما اخیرا بسیاری از کانال ها و سایت ها آگاهانه یا ناآگاهانه اخباری زرد و سیاه از اتفاقات رخداده در این شهر را به کرات انعکاس می دهند یا غیرکارشناسانه به بحث می گذارند.

اینجانب به عنوان کسی که طی سالهای اخیر ده ها پژوهش و پایان نامه دانشجویی را در حوزه مسایل روانی اجتماعی استان ها به صورت تطبیقی و مقایسه ای راهنمایی کرده ام، به عرض می رساند وضعیت و نمودارهای شاخص های اجتماعی روان شناختی و اقتصادی پاوه هیچگونه تفاوت معناداری با بیشتر شهرهای استان و کشور ندارد و از همان الگوهای آماری تحلیلی آسیبها و مشکلات کشور تبعیت می کند. برای مثال آمار خودسوزی در پاوه نسبت به استان و استان های همجوار بسیار بسیار اندک ست.

از این رو ذکر چند نکته را به تمامی دلسوزان و فرهیختگان و صاحبان قلم و نشریات محلی لازم می دانم:
سالهای اخیر همگان شاهد رونق غیر قابل تصور گردشگری و توریسم در پاوه هستیم. انتخاب مکان تفریح و گردش همواره در سایه احساس آرامش و تصور مثبت از مکان مذکورست. مردم از شهری که اهالی و فرهیختگانش مرتب از مشکلات و ناامنی و کلاهبرداری و هتک حرمت و … می گویند و می نویسند و می نالند، روی گردان می شوند.

در سطح کلان سرمایه گذاران و مدیران دولتی در سرمایه گذاری و تخصیص منابع، بی شک در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های خویش، وضعیت روانی اجتماعی ادراک شده در مورد شهرها را لحاظ می کنند. برای مثال اصفهان در ذهن ها نصف جهان متبادر می شود واقعیت آن ست آمار طلاق و دیگر آسیب های اجتماعی کرمانشاه بیشتر از اصفهان نیست اگر هست مدعیان مستندسازی کنند.

کلاهبرداریی در شهر یا بزهکاری در فلان مسیر جاده ای اتفاق می افتد روزها و شب ها سایت ها و کانال ها و گروه های محلی به بحث می گذارند و نقل هر مجلس می شود و برجسته سازی می کنند، با کمی تأمل، به آثار روانی اجتماعی اینگونه سیاه نمایی ها فکر کرده ایم؟!

پاوه را به اسم مولوی،میرزاعبدالقادر پاوه ای،میرزاشفیع، جهان آرا خاتون و … می شناسند، رشادت های پاوه و اورامانات در سالهای دفاع از کشور، گو اینکه آنچنان شایسته اسم پاوه دیده نشده ولی در یادها ماندگارست. اسم پاوه شهر هزارماسوله عجین شده با اعتبارآفرینی شخصیت های دینی مورد اعتماد نظام و دولت، موفیقت های پی در پی فرزندان با استعداد و توانمندش در کنکورهای گوناگون، اساتید و فرهیختگانی که در جای جای کشور خدمت می کنند.

پاوه نماد مردمی ست فرهنگ پرور که در عین نیک کرداری و راست آیینی و تدین، با قاطعیت بی بدیل حزم اندیشانه خواهان تفکر اصلاح طلبی، اعتدال و میانه روی و تعقل و تدبیر ست. چرا که تنسم در جوار شاهو و سراب هولی نمی تواند کم تر از این باشد.

زیبا نیست کاستن شکوه فرش هزار نقشی که لکه ای سیاه بر گوشه ای دارد.

دکترعارفی، درمانگرخانواده_ ازدواج۷ دیدگاه

  دل شکسته تیر ۱۹, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  0
  0

  الکلام قل ودله :دردمندانه وبدون تکلف تالیف فرمودید ،بهره گرفتیم ،عزت مزید

  نکته تیر ۱۸, ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳
  0
  0

  نویسنده محترم ظاهرا می خواهد سکوت را پیشه کنیم انگار نه انگار اتفاقی افتاده جناب دکتر وقتی درد هست چرا سکوت؟چرا فریاد نکشیم تا کسی دیگر گرفتار کسان دیگر نشود چرا انزجار خودمان را اعلام نکنیم تا ادب شوند طمع کاران تا هرکس سودای این چنینی در سر دارد از ترس افکار عمومی جرات نکند دست درازی کند به مال مردم

  همشهری تیر ۱۸, ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
  0
  0

  جناب آقای دکترآیا به نظرجناب عالی حرف حق گفتن جرم است مگررسول رحمت حضر نبی اکرم نه فرمود حق رابگوولوبه این که به ضیان خودباشاد جناب حاج یوسفی روشنگری نموده وباد ایشان تشکرنمود

  مالک تیر ۱۷, ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۲
  0
  0

  به راستی که نباید صرف یک یا چند اتفاق ناگوار، یک عظمت نیک و پایدار را زیر سوال برد…

  بیشتر اندیشه کنیم.

  همیلا رحمانی تیر ۱۷, ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۴
  0
  0

  جناب دکتر واقعیتها را که نمیتوان کتمان کرد. چه کسی پس برای مردم روشنگری کند که در دام چنین کلاه بردارانی قرار نگیرد؟ وظیفه یک رسانه، من شهروند و شمای استاد دانشگاه چیست؟ آیا به وظایف خود عمل کرده ایم که در شهر مولوی و میرزاعبدالقادر باید چنین اتفاقات تلخی را شاهد باشیم؟ کلیت پیام شما را قبول دارم اما تا کی بگوییم مردمی فرهنگی هستیم و شهری فرهنگی و دیاری پاک و بی مشکل. قبول کنیم مشکلات داریم و بجای پنهان کردن و صورت مسئله را پاک کردن در فکر چاره ای باشیم. سخن بسیار است و مجال کم…

  امینی تیر ۱۷, ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۶
  0
  0

  دوست عزیز هرگز با پاک کردن صورت مساله موفقیت حاصل نمی شود.واقعیت این است که ما در مسیر قهقرا افتاده ایم و رسانه ها و سایت ها با روشنگری و انعکاس واقعیت مردم را از مشکلات آگاه می کنند و وظیفه تحصیل کردگانی چون شما این است که برای حل بحرانها چاره بیندیشند.سالهاست پاوه نخبه آنچنانی تحویل نمی دهد و اگر موفقیت در کنکور را موفقیت بدانیم به شما می گویم تا چند روز دیگر همه داوطلبان قبول می شوند اما آیا این نشان وضعیت مطلوب است این فارغ التحصیلان چه بر سرشان می آید در این شهر رها شده؟
  حتما فردا باید به مصاحبه متولیان آموزش و پرورش ببالیم که قبولی کنکور صد در صد بوده و ما شق القمر کرده ایم.سالهاست کنکور و کسب مدارک نشان پیشرفت نیست.واقع بین باشیم با هزار ماسوله گفتن مشکل گردشگر حل نمیشه زیر ساخت لازمه

  پاوه ی عزیز تیر ۱۷, ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۱
  1
  0

  فقط ۲ کلمه افرین برشرفت

نقد و بررسی

مهمترین اخبار