سفر مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه و هیئت همراه به شهرستان پاوه/گزارش تصویری

سفر مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه و هیئت همراه به شهرستان پاوه/گزارش تصویری

سفر مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه و هیئت همراه به شهرستان پاوه/گزارش تصویری

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در معیت جمعی از معاونین و روسای ادارات اداره کل آموزش و پرورش استان روز جمعه به شهرستان پاوه سفر کردند.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، مجید یزدان‌پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر به همراه جمعی از معاونین و روسای ادارات اداره کل آموزش و پرورش استان در یادمان شهدای ۲۶ مرداد پاوه حضور یافت و با اهدای شاخه های گل و قرائت فاتحه نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

وی همچنین در دیدار با امام جمعه پاوه، ماموستا ملا قادر قادری را شخصیتی محبوب و دوست‌داشتنی برای مردم استان عنوان کرد و گفت: ماموستا قادری شخصیتی محبوب و جهانی و از رجال برجسته اهل سنت کشور می باشد که همواره مورد احترام و توجه ویژه مقام معظم رهبری بوده است.

یزدان‌پناه با بیان اینکه بنده اصالتا اهل شهرستان گیلانغرب می‌باشم، اظهار کرد: حضور مقام معظم رهبری در استان کرمانشاه و تشریف فرمایی ایشان در شهرستان های گیلانغرب و پاوه نقطه مشترکی بین من و ماموستا ملا قادر قادری است، و نگاه ویژه مقام معظم رهبری به مردم این مناطق و ماموستا قادری را به فال نیک گرفته و به آن افتخار می کنیم.

در این دیدار ماموستا قادری امام جمعه پاوه کتاب «ماموستا» خاطرات خود را به مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اهداء کرد و مجیدیزدان‌پناه مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه نیز به رسم یادبود هدیه‌ای به ماموستا قادری تقدیم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه همچنین در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز پاوه، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، ورود به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را به منزله بالغ شدن این نظام عنوان کرد و افزود: چهل در ادبیات عرفانی یک عدد کامل است و انقلاب اسلامی در سن چهل سالگی باشکوه هرچه تمام تر به کمال رسیده است.

مجید یزدان‌پناه با بیان اینکه مردم شهرستان پاوه از اوایل انقلاب تاکنون سعی و تلاش‌شان حفاظت و حراست از این آب و خاک و پرچم مقدس جمهوی اسلامی ایران بوده است، اظهار کرد: مردم پاوه با همراهی ماموستا قادری در چهل سال گذشته از فتنه های مختلف با موفقیت و سربلندی بیرون آمده اند و بنده اکنون افتخار می‌کنم که در جمع مردم شهرستان پاوه حضور دارم.

وی امنیت و رفاه را دو نعمت بزرگ عنوان کرد و افزود: امنیت و رفاه زمانی در جامعه معنی پیدا می‌کند که تربیت، اخلاق و آموزش در کنار آنها وجود داشته باشد.

یزدان‌پناه تعادل آموزشی را یک عدالت آموزشی عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود که نسبت جمعیت دانش آموزی با تعداد فرهنگیان در تمام شهرستان ها به میانگین استانی دست یابد تا بتوانیم عدالت آموزشی را در سراسر استان ایجاد کنیم.

وی رسالت آموزش و پرورش را تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم برای شکوفایی استعدادها و دستیابی به رفاه و آسایش عنوان کرد و افزود: تمام مردم به طور مستقیم و غیرمستقیم به آموزش و پرورش وابسته هستند و این دینی است که ما به گردن مردم داریم و این خود مسئولیت ما را در انجام رسالت های محوله دو چندان می‌کند.

یزدان‌پناه به رشد ۱۶ درصدی جذب نوآموز در مراکز پیش دبستانی شهرستان پاوه در سال جاری اشاره کرد و گفت: دوره پیش دبستانی منجر به تقویت مهارت‌های ذهنی و اجتماعی کودکان می شود و آنها را برای ورود به دوره دبستان آماده می‌کند، در این راستا تلاش ما باید افزایش درصد جذب نوآموزان در مراکز پیش دبستانی برای سال های آتی باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه از محوطه مدرسه تخریب شده روستای شمشیر بازدید کرد و وعده داد باتوجه به مساعدت اتاق بازرگانی ایران در جهت نوسازی مدارس استان، بزودی عملیات احداث این فضای آموزشی آغاز شود.

وی همچنین در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید چمران سریاس حضور یافت و از نزدیک وضعیت نامناسب تنها اردوگاه فرهنگی اورامانات را مشاهده کرد.

در این بازدید مختار برزگرفرد مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه خواستار مساعدت و همراهی ویژه مدیرکل و تیم همراه ایشان در جهت تامین اعتبار جهت بازسازی این اردوگاه شد.یک دیدگاه

    رزمنده بهمن ۲۱, ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
    0
    0

    این شهیدان والا مقام که در یادمان شهدای بیمارستان در دل خاک خفته اند با دستان مردم شریف پاوه به خاک سپرده شدند اما افسوس در مراسمات فرهنگی مردم پاوه بی اطلاع ویا دعوت نمی شوند خداوند شهیدان را قرین رحمت خود قرار دهد و پونه آن روزگاران را بر روی مزار این شهیدان که توسط مردم پاوه کاشتند به رویاند

نقد و بررسی

مهمترین اخبار