سخنی با هوادارن عزیز و محترم: / پرشنگ احمدی

سخنی با هوادارن عزیز و محترم: / پرشنگ احمدی

سخنی با هوادارن عزیز و محترم: / پرشنگ احمدی

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس،  هرچند ازنظر بسیاری از فاکتورهای سنجشی ، وضعیت دراین دوره از انتخابات نسبت به سایر دوره ها، روند رو به جلویی را نشان می دهد وصد البته این خود مایه ی امیدواری است، لکن کمابیش نیز بنا به دلایلی هم شاهد نوعی بداخلاقی های انتخاباتی بلاخص درکانال های مجازی حامیان نامزده های شورای شهر هستیم، این درحالی است چنین رویه ای مطلوب نظر شرع ، اخلاق وقانون نیست، دراین راستا سرکارخانم پرشنگ احمدی یکی از فرهنگیان فرهیخته دیارمان در راستای رسالت محوله همواره به عنوان معلم اخلاق به وظیفه ی ذاتی خود عمل نموده ونکاتی را منباب یادآوری در این راستا متذکر شده اند، ضمن تقدیر، توجه کاربران ارجمند را بدان معطوف می نماید:

انتخابات شورا میدان انتخاب جمعی و تمرین پذیرش دیگران حتی مخالفان است، بدانیم که گاه دوستی عده ای از هواداران بی شباهت به دوستی خاله خرسه نیست، از سر ناآگاهی و یا شدت علاقه ، هرکدام که باشد به کار انتخابات شوراها نمی آید، از این دست افراد نباشیم!!!

♦ در گیرودار هواداری و به نام تبلیغات، دیگران را تخریب نکنیم چه بسا منتخب ما با همان کسانی که ما ناآگاهانه و یا صرفا از سر تعصب از در مخالفت با آنها وارد می شویم، چهارساله آینده رفیق گرمابه و گلستان هم شوند و برای آینده ی شهرمان بسیار مفید باشند.

♦ از رد و بدل کردن حرفهایی که چه بسا اساس و بنیان واقعی و درستی ندارند و جز ناراحتی و گاه کینه و کدورت های دامنه دار آینده، چیزی را به دنبال نخواهد داشت، بپرهیزیم.

♦ انتخابات شورا نه انتخابات مجلس شورای اسلامی است نه ریاست جمهوری که تمام تلاشمان را(البته تلاش معقول) برای حذف همه ی رقبا و صرفا موفقیت کاندید خود کنیم منتخب ما (در صورت موفقیت)، زمانی موفق به دستیابی به خواسته‌های مطرح شده در تبلیغاتش می شود که تیمی خوب و همراه که آنان نیز منتخب ما و سایرین باشند، او را همراهی کنند.

♦ متاسفانه در شرایطی شبیه انتخابات شوراها همیشه عده ای هستند که ظاهرا یار شاطر و در عمل بار خاطرند که صدالبته شناسایی آنها آسان نیست پس با همه طوری تعامل کنیم که از سخنان و برخورد ما جز آنچه که در نیت خیرمان می گذرد برداشت دیگری نداشته باشند و نتوانند از آب های به اصطلاح گل آلود ماهی بگیرند!!! آرزوی حذف و نبود کامل چنین افرادی در جامعه متاسفانه فعلا همان آرزوست!!! و در رکاب همه ی کاندیداها سایه ی چنین افرادی کم یا زیاد هست، باید نهایت تلاش را برای به حداقل رساندن آسیب این افراد مخصوصا در تعامل با سایر کاندیداها کرد.

♦ و نهایتا از میان این لیست بلند بالا قطعا برای ۵ نفر امکان صدرنشینی و تکیه بر مسند شورا فراهم می شود که موفقیت در رسیدن به خواسته و وعده هایشان آرزوی همه ی ماست و بعد از این دوباره همه ی ما چه هوادار و چه کاندید همان همشهریان قبلی هستیم با این تفاوت که از دوران تبلیغات خاطراتی خوش و یا خدای نکرده ناخوش از خود بجا گذاشته ایم……

پس چه بهتر که در چند روز آتی آگاهانه تر قدم برداریم و اسیر احساسات و وسوسه هایی که جز پشیمانی و افسوس چیزی به دنبال ندارد نشویم.

به نام هوادار و با رفتارهای نامعقول و نابخردانه سبب تخریب و تضعیف اهداف والا ، ارزشمند و مفید کاندیداهای محترم نشویم.

انتخابات شورا علاوه بر انتخاب شایستگان، فرصتی برای ارتقای رفتار جمعی شهروندان است از این فرصت نهایت استفاده را ببریم و تحمل دیگران را علیرغم تفاوت دیدگاه هایمان، تمرین کنیم و بدانیم هیچ کس بی عیب و نقص نیست و همچنان که ما عیب های دیگران را می بینیم، عیب های ما را نیز دیگران به وضوح می بینند، مخصوصا اکنون که خود را(چه به عنوان کاندید چه هوادار) در معرض دید همگان قرار داده ایم پس بر اظهار نظرها ، سخنان و عملکردمان نظارت بیشتری داشته باشیم.

هواداران عزیز!

در هواهای آلوده بیشتر هوای همدیگر را داشته باشید!!!
خوب نفس کشیدن هوای سالم می طلبد.

“پرشنگ احمدی”بدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار