سخنی با دکتر کریم ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان، درخصوص بررسی روند پیشرفت پروژه های شهرستان

محمدفاروق یوسفی:

سخنی با دکتر کریم ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان، درخصوص بررسی روند پیشرفت پروژه های شهرستان

سخنی با دکتر کریم ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان، درخصوص بررسی روند پیشرفت پروژه های شهرستان

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ کندی پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی بهداشتی شهرستان و استمداد ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان از فرمانداران وبخشداران به جهت انعکاس کاستی ها سبب گردید تا در ارتباطی مجازی با جناب دکتر کریم در قبال مطالبات مردم این دیار به بیان مواردی چند در این خصوص بپردازیم.

باسلام و احترام خدمت جنابعالی و جمیع سفیدپوشان عرصه بهداشت و سلامت سطح استان و شهرستان و ضمن تقدیر از مساعی های ارزنده عزیزان این حوزه خدمت شما معروض می دارد که، همگی واقفیم مجموعه تصدی حضرتعالی درسطح کلان و منطقه، کارنامه درخشانی در دولت تدبیر وامید به ودیعه نهاده اید والحق نیزاین دیار ازخدمات ارائه شده بی نصیب نمانده ومی طلبد قدردان نگرش جامع نگر وهمه جانبه شما دراین راستا باشیم. به همین مناسبت بارها در این رسانه و درحدبضاعت خویش، به توان مدیریتی حضرتعالی اذعان نمودیم و بر استمرار کارکرد مفیدتان تاکید نمودیم.

علی ایحال آنچه سبب نگارش این دلنوشته شد، درخواستی بود که در محضر استاندار محترم خطاب به فرمانداران و بخشداران مطرح و آنان را مجاب به همراهی بیشتر درنظارت برامور بهداشتی و درمانی شهرستان و بخش مربوطه نمودید که در صورت مشاهده هرگونه تخلف، عزیزان، موارد را به دانشگاه گزارش نمایند. هرچند رجای واثق دارد که فرماندار محترم شهرستان به کرات بدور از تبلیغات رسانه ای دراین وادی گام برداشته اند، لکن اینک درکسوت نمایندگی مردم در شورای اسلامی شهرکه چندروزی به اتمام دوران فعالیت آن باقی نمانده واز همه مهمتر به عنوان یک فعال رسانه ای، سوالاتی چند خدمت تان مطرح می نمایم به امید که بی پاسخ نماند ودرهمین تریبون به تنویر افکار عمومی اهتمام ورزید.

از طرفی حضرتعالی درجلسه فرمانداران خاطرنشان ساختید، خوشبختانه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شاهد انقلابی دراحداث پروژه های عمرانی (حدود ۴۰۰ پروژه ی درحال اجراء) هستیم و علی رغم دشواری مدیریت پروژه ها با سایر وظایف محوله، اما هیچ پروژه ای را تعطیل نکرده ایم و همزمان هم پروژه ها در حال ساخت هستند و هم خدمات بهداشتی و درمانی را به مردم استان ارائه می دهیم.

شما در این نشست به روند ساخت کلینیک های دانشگاه در شهرستان ها اشاره نموده و یادآور شدید: خوشبختانه روند ساخت این پروژه ها به سرعت در حال پیشرفت است و بعد از ساخت به سرعت تجهیز شده و شروع به کار خواهند کرد.

درجهت تائید سخنان شما، سرپرست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاوه؛ در روز چهارشنبه ۴ آبان ۹۵ در نشست مشترک مدیران ادارات و مسوولان حوزه سلامت پاوه که در سرسرای جلسات فرمانداری برگزار شد، از اجرای ۱۴ طرح بهداشتی و درمانی با بیش از ۹۶ میلیارد ریال اعتبار در سال جاری خبر داد.

صبور حسینی این طرحها را شامل ۶ خانه بهداشت روستایی در روستاهای نروی، تین، زردویی، خانقاه؛ داریان و سرکران، مرکز آموزش بهورزی، چهار مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در نوسود، پاوه و شمشیر، ساختمان ستاد شبکه و مرکز بهداشت شهرستان، هفت واحد خانه پزشک و پایگاه سلامت شهری و مرکز آموزش مراقبت های بهداشتی اولیه (phc) عنوان کرد.

حال سوال این است، علیرغم توفیقات مورد نظر در سایر شهرستان های استان، به عنوان یک ناظر صدیق، روند پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی بهداشتی شهرستان پاوه را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا روند اجرای پروژه های شهرستان تاکنون توانسته است حدود انتظارات شما را برآورده نماید؟ …

و اما: هرچند پرداختن به موضوع کلینیک برای شورا وشهرداری پاوه بلاخص جمعی از اعضای آن با هزینه های سنگینی مواجه و بجای نکوهش قاصرین، متاسفانه با نکوهش ناقدین همراه شد، لکن در ادامه چرا بعضی روزه ی سکوت پیشه نموده اند و از کندی پیشرفت فیزیکی پروژه های شهرستان که اظهرمن الشمس اند، سخنی به میان نمی آورند…؟!! به هرحال در خاتمه به غزل زیبای شاعر نامی ایران زمین سنایی غزنویی اکتفا می کنیم، این نیز بگذرد…۳ دیدگاه

  فرزندشهید شهریور ۱, ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۰
  0
  0

  آقای یوسفی براستی علت ضعف شدید مدیریتی درپیکره شبکه پاوه است همه افراد کاردان حذف شده وکلیه امور دردست دایی وخواهرزادشه امیدی به تغیبر نیست و این اوضاع بی انگیزگی ش دیدی را بوجودآورده همه درفکر فرار از پاوه هستن شبکه پاوه پایگاه امنیتی وحفاظتی شده قراره نراسم صبحگاه هم بزارن

  شهروند مرداد ۳۰, ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  0
  0

  با سلام
  کمبودها را نباید متوجه مسولین استانی بدانیم باکه بزرگترین مشکل سیستم بهداشت و درمان پاوه نبودن مدیر لایق و کار آمد و مستقل است که بتواند بدون امتیاز به این و آن فقط به فکر ارتقای وضع موجود باشد نه حفظ صندلی لرزانی که به آن تکیه زده است و متاسفانه با بودن آقای …..و …. امیدی به بهبود وضعیت نیست
  امیدوارم سانسور نکنید

  خادم شهدا مرداد ۲۹, ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
  0
  0

  سلام جناب یوسفی نتیجه دولت در سایه همین لست وقتی دکتر کریم در جلسه شورای اداری با حضور نماینده ومسئولین وقتی ندیر تحمیلی است و با اعتراض خانم شریفی پرستار دکتر کریم در فشار فرار می گیرد و در اعتراضات خانم شریفی جوابی ندارد و اعلام می کنند ما خواستیم دکتر مستوفی را برایم نگذاشتن ؟؟!!!!

نقد و بررسی

مهمترین اخبار