رونق اقتصادی در پاوه، بازتاب امهال دو ساله وام ها / برهان عبدی

رونق اقتصادی در پاوه، بازتاب امهال دو ساله وام ها / برهان عبدی

رونق اقتصادی در پاوه، بازتاب امهال دو ساله وام ها / برهان عبدی

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ یک صدایی مردم و مسئولان در مطالبه امهال وام ها نتیجه داد و بانک ها دیگر حق پیگیری و یا برداشت وجه از حساب های بانکی شهروندان پاوه را ندارند.

بر اساس مطلب پیشین منتشر شده در پایگاه یانه پاوه و اهمیت این بخش از امتیازات مناطق زلزله زده، بایستی منتظر رونقی محسوس و ملموس در آینده در بازارهای مختلف بود. اگر در کنار این عامل سایر عامل ها از جمله وام های ساخت و ساز به خانه های آسیب دیده را در نظر بگیریم شدت این تاثیرات بیشتر خواهد بود.

بازار زمین و مسکن هم از این رونق بی نصیب نخواهد بود و به مرور سیاست امهال وام های بانکی تاثیر خود را بر این بازار خواهد گذاشت.

اما نکته قابل تامل اینکه، رونق در بازار ملک پاوه لزوما به معنای افزایش قیمت ها نیست و در صورت افزایش قیمت ها توسط فروشندگان این بازار،  باز هم شاهد تعمیق رکود چندین سال گذشته خواهیم شد.

شرط رونق در بازار معاملات مسکن پاوه، قیمت گذاری منطقی و کارشناسی شده در این بازار و دوری از حبابی کردن این بخش مهم و پیشران است تا در نهایت چرخه اقتصادی و ده ها صنف وابسته به عرصه ساخت و ساز از تاثیرات این مهم باز نماند.

“رونق لزوما به معنای گران شدن نیست ” چون این بازار و میزان توانایی متقاضیان،  دیگر تحمل شوک ها وجهش های غیر منطقی و سفته بازانه را نخواهد داشت.

افزایش میزان فضای امید و اثر بخشی این امهال وام ها،  در آینده نزدیک، رونقی محسوس را در همه عرصه های اقتصادی پاوه به ارمغان خواهد آورد.

دفتر یانه پاوه قدردان همه دست اندرکاران و مسئولان محلی و منطقه ای تاثیر گذار در اجرایی نمودن این امتیاز ویژه است و امیدواری شهروندان و کاهش فشار اقتصادی ناشی از امهال وام های بانکی طی دوسال آینده را به فال نیک می گیرد.۴ دیدگاه

  بنار آذر ۲۶, ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  0
  0

  سلام، مهندس شنیدیم که بانک ها زیر بار نرفتند ،یا بعضی میگن همه بانک ها قبول کردن فقط بانک رسالت(که خیلی از مردم اونجا وام دارند).تازه ضمانت اجرایی واقعا داره این حرف؟

  عبداللە کاکابرائی‌‌. آذر ۲۶, ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۸
  0
  0

  با سلام ؛ جناب مهندس عبدی
  گرچە گفتن و ارائهٔ طریق اضافه بر سخنان جنابعالی دیگر بمنزلهٔ توضیح واضحات است. باید تأکید بر اجرای این امر مهّم و حیاتی را از اهم امتیازاتی به حساب آورد که منافعش برای عامهٔ اهالی این شهرستانهای ذیربط حیاتی دانست زیرا که این تنفس میتواند، مایهٔ تحولی شایسته در رفع حوائج اهالی شهرستان پاوه که در طلاطم مشکلات دهه‌های ۵۰٫۶۰ به بعد شانسی محسوب نمود که اگر اجرا گردد، تنفسی باشد. برای منعطف شدن توجهات آحاد بر رونق بازار کساد فعلی شهر مظلوم وکسبهٔ شریفش با ملاحظاتی که بازاریان در طول دوران به نسبت مردم روا داشته اند ، که شهروندان کم در آمد توانسته‌اند، ادامهٔ زندگی و گزرانشان را مدیون و مرهون همدیگر بدانند. امید است، هریک از دست‌اندرکاران و مسؤلین در تحقق واجرای این مُهّم کوشا بوده و اجاز ندهند، جماعتی از افراد تنگنظر علیرغم خواست اهالی ذینفع اجرای این بند ارزشمند وکارساز مسکوت بماند.به همهٔ بزرگوارانی که در هموار کردن ومحقق یافتن در اجرائی امهال دوسالهٔ وامهای مورد نظر تلاش نموده اند خسته‌نباشی و آفرین میگوئیم.

  فروزان رسولی آذر ۲۵, ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۸
  0
  0

  خبر بسیار خوبی بود. و تحلیل مفید و امید بخشی. بسیار سپاسگزاریم.

  سامان نوسود آذر ۲۵, ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲
  1
  0

  برادر عبدی باتوجه به اینکه بخش مسکن نیاز به پول در حد بالا داره محاله معوق کردن وام ها بتونه باعث رونق بشه شاید بتونه فشار تامین مایحتاج رو از سر مردم اندازه دو سالی کمتر کنه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار