رهنمودهای دادستان پاوه خطاب به شورای اسلامی شهر پاوه

رهنمودهای دادستان پاوه خطاب به شورای اسلامی شهر پاوه

رهنمودهای دادستان پاوه خطاب به شورای اسلامی شهر پاوه

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، نشستی در محل دادستانی شهرستان با اعضای شورای شهر برگزار گردید،  الماسی ضمن عرض خیر مقدم به منتخبین مردم، انتخاب آنان را در کسوت نمایندگی مردم تبریک گفت و این دوره ی زمانی را فرصتی مغتنم برای خدمتگذاری هریک از اعضای شورای شهر پاوه دانست، وظیفه ی هریک از ماهاست که قدردادن فرصت های حاصله باشیم وبتوانیم به بهترین وجه از موقعیت های به دست آمده استفاده نمائیم.

جراح زاده واحمدی رئیس ونایب رئیس شورای اسلامی شهرپاوه نیز درسخنانی به تشریح مشکلات شهری پرداختند وبا یادآوری مشکلات ناحیه کارگاهی، جاده کمربندی ، نحوه مدیریت پسماند ومشکل ورزش جوانان در محلات شهر خواستار حمایت وهمراهی دادستان محترم در این راستا شدند.

دادستان دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان پاوه وجود برنامه ریزی برای حل مشکلات فوق را مایه خرسندی دانست ودر ادامه تصریح نمود: با کمال میل وبا تمام توان در حیطه اختیارات، یار ویاور شورای شهر خواهند بود.

مسلم الماسی با یادآوری موضوعاتی خاطرنشان ساخت: مسایلی در حیطه ی کاری مشاغل مختلف از جمله شورای اسلامی شهر وجود دارند، که تأمل برآن حکایت بر دوراندیشی ونگرش نیکو به آینده ای روشن را دلالت می نماید، فلذا تذکر و یادآوری از این باب همواره توصیه گردیده که بدانید شما خادمین مردم هستید وبا تمام توان باید به مردم خدمت کنید

وی در ادامه تصریح نمود: شورا محلی برای ارضای امیال نیست ، تامل وتعقل در مصوبات شورا یک ضرورت است، تا تضییق حقوق مردم را در پی نداشته باشد ویا اینکه منجر به پاداش های هنگفت به افرادی که هیچ زحمتی نکشیده اند، منجر نگردد.

دادستان پاوه افزود: متاسفانه در بعضی مواقع نتیجه مصوبات شورا ، ویژه خواری اعضاء ویا نزدیکان آنان می باشد، بنابراین تنها با ناظر دانستن خداوند بر اعمال خویش ، از بروز این اقدامات باید پرهیز نمود.

وی به ساز وکارهای قانونی موجود مستند بر قوانین جاری اشاره نمود وگفت: اگر مصوبه ای بر خلاف قانون تصویب  شود ویا نتیجه آن پاداش های بی جهت ویا واگذاری املاک باشد، در هر برهه ی زمانی دادستانی ویا سایر نهادهای قانونی ورود خواهیم نمود واز نهایی شدن آن جلوگیری می شود ودر صورت وقوع جرایم در شورا  متناسب با جرم برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

الماسی در ادامه افزود: اگرچه می دانیم شورای شهر پاوه از این مسایل به دور است ، لکن از باب یادآوری وتذکر این موارد بیان می شود.

مسلم الماسی وظیفه خطیر دیگر شورا را در انتخاب شهردار ونقش بی بدیل آن دانست وگفت: بسیاری از مشکلات شهر با درایت وتدبیر شهردار قابل حل است.

وی به خصیصه های یک شهردار خوب اشاره نمود وگفت: اعتقاد به مبانی جمهوری اسلامی ایران وقانون اساسی وبعد از وجود این پیش شرط، علاوه بر آن باید در حیطه ی فعالیت های درون شهری، فردی کارکشته و از ریزه کاری های امور مربوطه آگاهی داشته باشد، شهردار خوب باید بر مشکلات شهری واقف باشد وبرای هرکدام از تنگناهای درون شهری ، راهکاری مناسب ومتناسب داشته باشد از همه مهمتر شهرداری را درمسیر درآمد زایی هدایت ورهنمود نماید ، در غیر اینصورت با یک شهردار مقروض مواجه خواهیم بود.

دادستان پاوه به جهت اهمیت شهر پاوه ، در نظر گرفتن ویژگی های انتخاب اصلح برای شهرداری پاوه را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست وگفت: پاوه شهری بسیار مهم است، شهری که حداقل در سال ۴ یا ۵ بار مراسم کشوری در آن برگزار می گردد.

مسلم الماسی با ذکر این یادآوری گفت: سمت شهردار، به دلیل اهمیت وحساسیت بالا، آن را با آزمون وخطا انتخاب نمی نمایند، که بعداز مدتی مجبور به تعویض گزینه ی شهردار گردید.

وی در پایان ابراز امیدواری نمود ، با در نظر گرفتن این امور در شورای شهر پاوه ، خدمت صادقانه ای به مردم ارائه نمائید.

درپایان اعضای شورای شهر ضمن تقدیر از توصیه های حکیمانه دادستان محترم شهرستان، از یاد آوری موارد ذکر شده استقبال نمودند وبیان داشتند که موارد فوق را حتماً در فرایند کاری مد نظر قرار می دهند.۲ دیدگاه

  همشهری شهریور ۱۴, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
  0
  0

  [دادستان پاوه به جهت اهمیت شهر پاوه ، در نظر گرفتن ویژگی های انتخاب اصلح برای شهرداری پاوه را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست وگفت: پاوه شهری بسیار مهم است، شهری که حداقل در سال ۴ یا ۵ بار مراسم کشوری در آن برگزار می گردد.]

  حقیقتا این چند‌ جمله اقای دادستان،کُد بسیار مهم وبیانی معنادار بود که باید هم شهردار وهم شورای محترم پاوه مدنظر داشته باشند.
  شهری مانند پاوە نیازمند کسانی دلسوز ودانا است.

  کلاغ پاوه شهریور ۱۳, ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۴
  0
  1

  چرا همه باهم نرفتین مابقی کجان درضمن جناب یوسفی دیگه قرار نیست هرجلسه غیر رسمی و دوستانه ای را رسانه ای کنید
  .
  .
  مدیریت سایت:
  دوست عزیز ظاهراً دو عضو دیگر شورای شهر در مسافرت تشریف دارند، درثانی اینجانب نیز درمحل حضور نداشته وعزیزان به تهیه گزارش وارسال به این پایگاه خبری اقدام نمودند.

نقد و بررسی

مهمترین اخبار