رئیس محیط زیست سروآباد خبرداد: دستگیری ‌۱۰ شکارچی متخلف کل و بز در سروآباد

رئیس محیط زیست سروآباد خبرداد: دستگیری ‌۱۰ شکارچی متخلف کل و بز در سروآباد

رئیس محیط زیست سروآباد خبرداد:  دستگیری ‌۱۰ شکارچی متخلف کل و بز در سروآباد

شکاراز این متخلفین ۴ قبضه اسلحه شکاری و ۳۰ فشنگ کشف و ضبط شد./ مأموران یگان حفاظت محیط زیست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، طبق مقررات و به طور قاطع با متخلفان برخورد خواهند کرد.

 

خبرگزاری پاوه پرس به نقل از ایلنا: رئیس اداره محیط زیست سروآباد از دستگیری ۱۰ شکارچی کل و بز در این شهرستان خبر داد.

مراد حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: محیط‌بانان این شهرستان در پی گشت و کنترل مناطق تحت مدیریت توانستند ۱۰ شکارچی متخلف که در حال شکار غیرمجاز کل و بز بودند را دستگیر کنند.

 

وی با اشاره به اینکه شکارچیان دستگیر شده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شدند، گفت: از این متخلفین ۴ قبضه اسلحه شکاری و ۳۰فشنگ کشف و ضبط شد.

 

حمیدی افزود: منطقه حفاظت شده کوسالان و شاهو با مساحت ۵۷ هزار هکتار ما بین شهرستان‌های سروآباد، مریوان و کامیاران واقع شده است که از تنوع زیستی بالایی هم برخوردار است.

 

رئیس اداره محیط زیست سروآباد تصریح کرد: در این زیستگاه تاکنون ۱۱۷گونه پرنده، ۲۳ گونه پستاندار و ۱۷ گونه خزنده و ۲۴۲ گونه گیاهی شناسایی شده است.

 

وی ادامه داد: از جمله گونه‌های موجود در این منطقه حفاظت شده می‌توان به پرندگان شکاری، سیاه‌گوش، کل و بز، خرس قهوه‌ای و پلنگ اشاره کرد.

 

حمیدی یادآور شد: این منطقه با داشتن چشمه‌سار‌ها، کوه‌های سر به فلک کشیده و مناطق بکر و زیبا و داشتن تنوع زیستی بالا همیشه در معرض آماج شکارچیان و قاچاقچیان حیات وحش بوده است.


وی در پایان سخنانش به شکارچیان غیر مجاز هشدار داد که مأموران یگان حفاظت محیط زیست به طور شبانه روزی مشغول گشت زنی و حفاظت از حیات وحش و عرصه‌های طبیعی هستند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف طبق مقررات و به طور قاطع با متخلفان برخورد خواهند کرد.


 بدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار