دیدار بازماندگان بمباران شیمیایی حلبچه از قربانیان خود در بهشت زهرای ایران

دیدار بازماندگان بمباران شیمیایی حلبچه از قربانیان خود در بهشت زهرای ایران

دیدار بازماندگان بمباران شیمیایی حلبچه از قربانیان خود در بهشت زهرای ایران

شیمیایی حلبچهتعدادی از بازماندگان حادثه بمباران شیمیایی حلبچه که تعداد آنها به حدود ۵۰ نفر می رسید از ایران و قبور وفات یافتگان خود در بهشت زهرا دیدن کردند.

 

به گزارش خبرگزاری پاوه پرس؛  وبه نقل از کردپرس، این افراد که  بستگان آنها به دنبال بمباران شیمیایی حلبچه در سال ۱۹۸۸ در بیمارستان های جمهوری اسلامی ایران جان خود را از دست دادند ضمن دیدار از قبور شهدای خود در برنامه ای که برای یادبود این شهدا ترتیب داده شده بود شرکت کردند.

 

در ابتدای این مراسم آقای قبادی از دفتر همکاری های ایران و اقلیم کردستان عراق با خواندن بیانیه ای ضمن اشاره به بمباران شیمیایی شهرهای ایران از جمله سردشت و کرخه و.. و شهر حلبچه در کردستان عراق به کمک های ایران به کردهای عراق و درمان و مداوای قربانیان شیمیائی اشاره کرد.

 

سخنران بعدی این مراسم مهندس زنگیشه قائم مقام سازمان بهشت زهرای تهران بود که ضمن خیر مقدم به بازدید کنندگان و بازماندگان حادثه بمباران شیمیایی حلبچه به معرفی بهشت زهرا و خدمات آن پرداخت.

 

بعد از مهندس زنگیشه استاد ناظم دباغ نماینده ی اقلیم کردستان عراق در ایران به ایراد سخنرانی پرداخت وی ضمن تشریح عمق فاجعه ی بمباران شیمیایی حلبچه عنوان کرد که ایران تنها کشوری بود که بدون هیچ چشمداشتی به یاری قربانیان این حادثه شتافت و به درمان آسیب دیدگان این جنایت در بیمارستان های تخصصی خود و با کمک پزشکان مجرب پرداخت.

 

ناظم دباغ در این سخنرانی از ایران به خاطر کمک های بی دریغش به کردهای کردستان عراق و قربانیان بمباران شیمیایی حلبچه تشکر کرد.

 

در پایان لقمان عبدالقادر، رئیس انجمن قربانیان شیمیایی حلبچه با خواندن بیانیه ای از جمهوری اسلامی ایران به خاطر کمک هایش به قربانیان حادثه بمباران شیمیایی حلبچه تشکر کرد و از قربانیان این جنایت خواست تا با ارائه اسناد و مدارک خود درباره بمباران شیمیایی حلبچه به این انجمن که در حال جمع آوری اسناد این جنایت برای ارائه در مجامع بین المللی است یاری برسانند.

 

قرار است ساعت ۱۹ نیز آقای دکتر سودانی نماینده سابق اهوازی نیز برای این افراد سخنانی کند.

 

گفتنی است بازدید کنندگان از ایران و بهشت زهرا که تعدادشان به حدود ۵۰ نفر می رسید کسانی بودند  که  بستگان آنها به دنبال بمباران شیمیایی حلبچه در سال ۱۹۸۸ در بیمارستان های جمهوری اسلامی ایران جان خود را از دست داده بودند.

 

تعداد گورهای این شهیدان به ۷۰ گور می رسد که در میدان بهشت زهرا به خاک سپرده شده اند و بر روی بیشتر آنها نام شهیدان حک شده است.

  یک دیدگاه

    سعید اسفند ۲۷, ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۳
    0
    0

    مهندس کامران زنگیشه قائم مقام سازمان بهشت زهرای تهران اصالتا کرمانشاهی است که به زبان کردی خیر مقدم گفت به بازدید کنندگان و بازماندگان حادثه بمباران شیمیایی حلبچه به گلزار شهدای بهشت زهرا

نقد و بررسی

مهمترین اخبار