دیاری که کمتر به سرمایه های وجودی خویش می پردازد

دیاری که کمتر به سرمایه های وجودی خویش می پردازد

دیاری که کمتر به سرمایه های وجودی خویش می پردازد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، شورای دور چهارم همانند هر جریان دیگری با همه ی حرف وحدیث هایش ( گفته وناگفته ی آن) به اتمام رسید و اینک قضاوت (خوب ویا بد) را باید به مردم داد تا چگونه به عملکردها بیندیشد وآنها را ارزیابی نماید.

دراین میان پرداختن به کارنامه تیم ویا اعضای تشکیل دهنده ی آن همواره در پایان دوران فعالیت هر مجموعه ای در دستور کار قرار می گیرد وشورای شهرپاوه نیزاز این امر مستثنی نبوده و ناظرین می توانند به صورت کلی ویا موردی به قضاوت بنشینند …

این دیار به سان دیگر بلاد، در گذر زمان بزرگان زیادی را در دامن خود پروانده است، اما از منظر واخوانی … بندرت می توان از چهره هایش یادی به میان آورد چرا که تاکنون نیاموخته ایم از سرمایه های خویش آنگونه که شایسته وبایسته است، به نیکی تمجیدو تجلیلی داشته باشیم آنان را در انظار بولد نمائیم تا اسوه والگوی عینی وعملی برای همدیگرباشیم.

به هرحال زمانی که علت را جویا می شدیم، ترس از هجمه های دیگران (حسادت ویا هر عامل دیگری) مانع آن می گردید تا طرف بجای استقبال شخصاً اجازه پرداختن به موضعی را ندهد. نتیجه ی این بروندادهاست که دراین دیارکمتر مراسمی درجهت تجلیل از سرمایه هایمان داشته ایم…این یک بحث کلی است وبه فرد خاصی نیز ربطی ندارد چه بسا خواننده ی این سطور  یکی از افرادی باشند که باید به حق از وی تجلیل شود.

پس، چه بهتر آن است برای برون رفت، با هم اندیشی ستادی بدین منظور تشکیل وبا بررسی پیشینه وسوابق کاری بهترین های هر حرفه وپیشه را درجهت ترغیب وتشویق بیشتر شناسایی ومعرفی نمائیم، این امر محرکی بزرگ برای کشف استعدادها و روندی روبه جلو دانست.

دراینجا اگر هم قصد سنت شکنی داشته باشیم وبخواهیم به افعال وکردار مجموعه ای بنام شورای شهر پاوه بنگریم وارزیابی عملکردی داشته باشیم، بدون تردید حاج مهدی عبدی یکی از بهترین های شورای شهرپاوه وشاید هم سطح استان کرمانشاه است، ویژگی های شخصیتی وعملکردی وی سبب گردید تا دراینجا به صراحت بتوان از کارنامه موفق این بازیکن به نیکی یاد نمود.

سابقه موفق مدیریتی (مدیریت شهرداری وبنیاد مسکن) وکسب تجاربی چند از حضور در شوراهای اداری شهرستان واستان پیشینه واندوخته ای گرانبها شد تا درکنار احساس مسئولیت، به موفقیت تیم مدد رساند.

قصد اطاله ی کلام را ندارد، لکن به صورت موردی می توان در کنار امانتداری، دیانت، انقلابی بودن و….به دیگر ویژگی ها ازجمله اصرار به پیگیری در حصول مطالبات نیز اشاره نمود…

وی همانند خیلی های دیگر درکنار محاسن مثبت از نقاط ضعفی نیز برخوردار بود واز همین زاویه نیز ضربه هایی را متحمل گردید، برهمین اساس افکار عمومی دوعیب بزرگ را بر وی مترتب می دانست، یکی محافظه کاری ودیگری قانونمداری

دلایلی مختلفی حکایت برآن دارد که مفهوم مورد ادعای بعضی ها درخصوص محافظه کاری ایشان مصداق عینی ندارد، اگر از زوایه تندروی مورد بازخواست شود، این راباید نقطه ی قوت وی دانست چرا که بیشترین ضریب خطا درتندروی ها حادث می شود و اگر آن را از منظر منافع شخصی بنگریم ونحوه ی برخورد را مماشات با مقامات ارزیابی کنیم این نیزبسیار از واقعیت بدور است، اگر اینگونه می بود حداقل می بایست درجریان تائید صلاحیت ها آنقدر با بی مهری و سایرمشکلات فرارو مواجه نمی گردید…

روش های کارکردی افراد همواره متفاوت اند، ایشان نیز اینگونه آموخته است که شخصیتی رسانه ای وجنجالی نباشد، اما آنچه را قانون وشرع بر وی مکلف می نمود، بدون پرده ، صادقانه وشفاف به عنوان وامدار مردم، رودر رو با مقامات مسئول درمیان می گذاشت، چه بسا این رویه نیز کارسازتر خود را نشان می داد.

جمعی نیز قانونمداری حاج مهدی عبدی را مستمسک نقدهای خویش دانسته وآگاهانه وناآگاهانه به ناحق وی را بادانتقاد می گرفتند، واقعیت آن است معدودی فرصت طلب دراین شهر یافت می شوند که زندگی زائوصفتی دارند، آنان درگذرزمان آموخته اند که چگونه از شهرداری ارتزاق نمایند، اینها از منظر آماری حتی به یک درصد جامعه هم نمی رسند اما با کمال تعجب از تاثیرگذاری واعمال نفوذ بیشتری برخوردارند.

آنان استعداد خویش را درمسیرهای دیگری به کار گرفته ودر ادامه به تبحری خاص رسیده اند بطوریکه گاهاً درمجالس ومحافل، مجلس گردانند وطبعاً جریان سازی را آموخته اند وبه مروز تاثیرگذاری خویش را نشان می دهند.

دراین میان درکمال تعجب بودند افرادی که هیچ منافع شخصی خاصی نداشتند اما ندانسته وناخواسته همنوا شدند و قانونمداری فردی را زیر سوال می برند که ممکن است حتی آن رویه، حداقل به نفع وی در ارائه خدمات تمام شده باشد.

به هرحال حاج مهدی عبدی را معتمدی کاردان می شناسیم واگرچه به دلایلی موفق به جذب اعتماد مردم نگردید لکن شورای شهر یک سرمایه ی گرانبها را به واقع ازدست داد و  نباید اجازه داد این شهر ازخلاء وجودی ظرفیت های خویش در ادامه بی نصیب بماند ودر همه حال می طلبد انسان های موفق را  ارج نهیم و به عنوان مشاوری امین، درکنار خود داشته باشیم.۴ دیدگاه

  احسان خلیلی مرداد ۱۱, ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۶
  2
  0

  بی تردید کاک مهدی عبدی را فردی دلسوز و امانت دار شناحته ام. برایشان بهترین آرزوها را از خداوند سبحان مسئلت دارم و معتقدم انسان باید پیش خدا و وجدان خودش رو سفید و سربلند باشد که رای مردم همواره حقیقت را نشان نمیدهد و گاها افکار عمومی دستخوش هیجانات و القائات خاص دچار فریب و اشتباه میشود. اما باید به حال مردمانی تاسف خورد که قانونمداری و پایبندی به قانون را ضعف در عملکرد میدانند. یکی از پیش برنده های جریان توسعه در هر جامعه ای عنایت و التزام به قانون از سوی مسئولان و آحاد آن جامعه است. تا زمانی که نتوانیم با این مسئله کنار بیاییم و از مسئولانمان به جای عمل به مر قانون انتظارات شخصی داشته باشیم توسعه برایمان آرزویی محال و دست نیافتنی خواهد بود. در پایان به عنوان یک شهروند از زحمات ایشان و سایر اعضای شورای چهارم به پاس زحماتی که در این چهار سال متحمل شدند سپاسگذاری میکنم و برای تک تک این سروران آرزوی عمر با عزت و عاقبت بخیری دارم .

  ساسان نقی زاده مرداد ۱۱, ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  2
  0

  سلام.اگر در این شهرستان بخواهیم ۱۰ نفر انسان برجسته را از هر لحاظ نام ببریم بدون شک و تردید یکی از این افراد آقای مهدی عبدی میباشند.ان شاالله سالهای سال برای خدمت به مردم زندگی بکنند.

  همشهری مرداد ۱۱, ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  2
  0

  با تشکر از مدیر محترم سایت و تقدیر و تشکر از برادر زحمت کش و توانمند و پرتلاش جناب کاک مهدی عزیز انشاالله در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید

  دوست مرداد ۱۱, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
  0
  1

  اول کسی که سرمایه داخل رو نادیده گرفت خودشما بودین شهردار غیر بومی نمونه بارزش بود حالا با هرتوجیهی که دارین حالا هم گلایه نفرمایید
  البته شما و کاک مهدی از بزرگان این شهرید و صد البته. قابل احترام و دوستداشتنی

  .
  مدیریت سایت:
  آن زمان شرایط انتخاب به گونه ای بود اگر عیر از این اتفاق می افتاد ممکن بود گزینه ای انتخاب شود که حسرت خیلی ها را در پی داشته باشد، بگذریم….
  دوست عزیز اگر با این تفکر به مسائل بنگریم اول باید، ختماً اهل شهرستان، در ثانی خود شهر پاوه ودر ثالث باید وابسته به خود ما باشد …اما همه می دانند این حرف ها در دوره ای خاص کاربرد وکارآیی دارد درجائیکه مهد تمدن است وشهروند پاکستانی شهردار لندن می شود ویا سیاچرده کنیایی رئیس جمهور بزرگترین ابرقدرت دنیا می گردد به دنبال کارآیی هستند.
  اگر اینک نیز حق انتخاب را می داشتم باتوجه به شواهدی که در سایر شهرهای استان دیدم و می بینم واز قضا عامل وبانی آن نیز همان نیروی بومی بوده اند…. بازهم ایشان را انتخاب می نمودم،
  اگر منصفانه نیز قضاوت داشته باشیم کارکرد خوبی داشته است.
  به هرحال حساسیت بومی وغیر بومی در انتصاب مشاغل بالادستی است، شهردار پروسه ی دراختیار است و نمی شود آن را همیشگی دانست، آنچه مطالبه ی مردم ماست در قالب مدیرکل ، معاون وزیر و وزیر دنبال می گردد

نقد و بررسی

مهمترین اخبار