دکتر نعمت اله منوچهری : درخواست اول وآخرمان برقراری عدالت است.

دکتر نعمت اله منوچهری : درخواست اول وآخرمان برقراری عدالت است.

دکتر نعمت اله منوچهری : درخواست اول وآخرمان برقراری عدالت است.

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ چند روز پیش به منظورشرکت در مراسم فاتحه خوانی یکی ازهمکاران فرهنگی درمعیت جناب آقایان خسروی وعبدی شهردارمحترم و عضومحترم شورای شهرعازم جوانرود شدیم وفرصت را مغتنم شُمردیم تا دیداری با جناب دکتر نعمت اله منوچهری نماینده محترم پاوه واورامانات در خصوص مرز، علل کاهش اعتبارات شهرداری پاوه در کمیته ی برنامه ریزی شهرستان علی رغم پیگیری های زیاد و وعده های داده شده؟!!، استیضاح وزیر آموزش وپرورش ومطالبات فرهنگیان داشته باشیم و مطالبی را مطرح نمائیم که به دلیل تراکم موضوعات مطروحه گزارش مذکور در دو نوبت تقدیم انور کاربران ارجمند قرار می گیرد.

 

نماینده مردم پاوه واورامانات درمجلس شورای اسلامی درپاسخ به استیضاح وزیر آموزش وپرورش ومطالبات فرهنگیان افزود: خیلی ها درجامعه ازمطالبات خویش دم می زنند، اما بعضی ها برحق ترند، معتقد هستم فرهنگیان به سبب حساسیت وسنگینی کارکردشان مطالبات برحقی دارند که باید بدان توجه شود.

 

دکتر نعمت اله منوچهری در ادامه تصریح نمود: درخواست اول وآخرمان برقراری عدالت است. عدالت را برای همه می خواهیم (نه فقط آموزش وپرورش)، ولیکن حساسیت ما نسبت به آموزش وپرورش بیشترمی باشد، وآن نیز مرهون ظلمی است که در موازنه ی پرداختی بر معلمان وارد شده است.

 

منوچهری در ادامه تصریح نمود: ما می گوئیم کارمند نظام جمهوری اسلامی ایران در هر وزارتخانه ای که شاغل هست باید از حداقل کفی برخوردارباشد، بطوریکه اگر دونفربا سنوات یکسان ودارای مدرک تحصیلی همسطح وکارشان نیز تقریباً مشابه هم باشد ، دلیلی وجود ندارد که یکی در وزارتخانه ای یک میلیون دریافتی داشته باشد ودر وزارتخانه دیگر سه تا چهار میلیون تومان داشته باشد.

 

وی دراین راستا خاطرنشان ساخت : خواسته ی ما برداشتن این تبعیض هاست، می گویند ظلم بالسویه ، عین عدالت است ما به دنبال آن هستیم، اگر نیست برای همه نباشد واگر هم هست برای همه باشد.

 

نماینده مردم گفت: بزرگترین سرمایه مان اسلام عزیز ونظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، فردا این سرمایه های ارزشمند را دراختیار دانش آموزانی می نهم که زیر نظر معلمانی رشد وتربیت می یابند که به نان شب محتاج میباشند. معلمی که ۶۰ درصد ذهن و هوش اش متوجه عوامل بیرونی است نمی تواند معلمی شناخته شود که بازده ی خوبی داشته باشد.

 

منوچهری درخصوص اعتراض معلمان گفت: من خیلی خیلی متأضف هستم، اول ازجانب خود وبعد برای نمایندگان ودولت که چرا کاری کنیم که باعث اعتراض معلمان گردد، در اینجا لازم می دانم از این قشر فهیم تشکر بسیار نمایم که اعتراشان در شأن وحد واندازه ی معلمی بود، اعتراضی سالم، پاک، بی آلایش بود و درسکوت مطلق انجام گرفت که به هیچ جای نظام برنخورد که خدای ناخواسته احساس شود ، اینها معترض به نظام هستند، در واقع اینها معترض به حق قانونی وشرعی خود هستند، معترض به معیشتی هستندکه وظیفه دولت ومجلس است واینها باید کف معیشت را برای این صنف شایسته فراهم نمایند.

 

در ادامه افزود: بنده همیشه احترام ویژه برای معلمان قائل هستم والان نیز چنین است معلمانی که در پاوه، جوانرود ویا اساتید محترم دانشگاه داشتم واقعاً برای همه ی آنان احترام شایسته قائل هستم به اندازه پدرم واین را بجد اعلام می نمایم.

 

نعمت اله منوچهرینماینده مردم پاوه واورامانات درمجلس شورای اسلامی درپاسخ به واکنش مجلس در این راستا خاطرنشان ساخت: در اینجا لازم می دانم ازنمایندگان تشکر می کنم که همگی حق شاگردی را نسبت به اساتید خود ادا نمودند ، واقعانمایندگان محترم مردم تمام قد در جلسه غیرعلنی وعلنی مجلس از معلمان دفاع نمودند، واقعاً اگر دفاع کردن حتی به ثانیه ، دقیقه و یا روزانه هم باشد، بدان افتخار می کنیم وآن نیز چیزی نیست که با تکرار آن مزه ی اصلی خود را از دست بدهد. تو روزی هزار دفعه از حق دفاع کن…

 

منوچهری خطاب به معاونت راهبردی ریاست محترم جمهور که الان به سازمان مدیریت برنامه نویسی تبدیل شده است افزود: ما بجد می خواهیم که این تبعیض وناعدالتی را بردارند واین ظلم نباید برای معلمین بماند، اگرهمه به عدالت برسند دیگر چیزی نمی ماند که ما از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مطالبه نمائیم ( انتظارهمگی ما این است که عدالت در تمام زمینه ها برقرار باشد.)

 

(لازم به ذکر است جناب دکتر  در ابتدای فرمایش خویش به تصمیماتی اشاره نمود که در آن افزایش حقوق معلمان در آن به جد لحاظ شده بود ودر این راستا افزود حقوق معلمان بطور چشمگیر وقابل ملاحظه ای افزایش می یابد، اما از جزئیات آن به چیزی اشاره ننمود و از باب شوخی خطاب به شهردار پاوه گفت، بدلیل افزایش یکباره حقوق مصلحت آن است که به آموزش وپرورش برگردید.)

 

موضعی که درخصوص شاغلین یادآورشدید به نحوشایسته انتقال پیام نمودید، واقعیت آن است که وضعیت بازنشستگان آموزش وپرورش دهها بار شدیدتر وتقریباً بحرانی تر از آن چیزی است که تصور می رود، البته افزایش حقوق شاغلین تأثیری درحقوق بازنشستگان ندارد واین امر روز به روز تشدید می شود وفاصله های دریافتی بسیارچشمگیرتر می گردد، دراین خصوص چه تدابیری اتخاذ نمودید؟

 

دکتر نعمت اله منوچهری گفت: ظلمی که به معلمین وارد شده برای این قشرمضاعف تر می باشد، چون معلمین در بطن جامعه قرار دارند به نوعی می تواند صدای خود را برساند، اما بازنشستگان واقعاً دراصل فراموش شده اند و دست شان به هم نمی رسد که صدایشان را به گوش مسئولین محترم برسانند، البته با توجه به اینکه سن آنان بالاتر رفته عیب می دانند که در خصوص مسائل مالی بحث به میان آورند.

خدایی ما باید بیشتربه فکربازنشستگان باشیم، ما باید برای آن کسی که توان اعتراض ندارد بیشترکار کنیم، احساس می کنم اینها توان اعتراض را دارند، ولی حجب وحیا وسن آنها اجازه نمی دهد بیایند دغدغه معیشت خود را بازکو نمایند. وای برما که نتوانیم از حق کسانی دفاع کنیم که ریش شان سفید مانع حضورشان باشد، واقعاً بازنشستگان ما مضاعف حق شان ضایع شده است حق پدری بر سرما دارند.

 

دکتر نعمت اله منوچهری در بخش دیگری از سخنان خود به فساد پرداخت وافزود: فساد درجامعه اعتماد سوز است ، واقعاً در اینجا اعلام می دارم که مبارزه با فساد باید اولویت اول نظام می باشد، مبارزه با تبعیض وبی عدالتی فساد اداری و…در تمام ابعاد وتمام دستگاهها باید در دستور کار قرار گیرد (متأسفانه هست ونمی توانیم منکر آن شویم) شاید مبارزه هم هزینه ای برای نظام هم نداشته باشد، حتی درآمد زایی هم برای دولت داشته باشد، برای اینکارمتخلفان را لازم است بازداشت نمایند خداوکلیلی آن پولی که بناحق متصرف شدند برگردانند بودجه کلانی برای مملکت ایجاد می شود. واقعاً اگر بتوانیم جلو تخلفات را بگیریم می توانیم جلو صدتا مثل آمریکا را بگیریم.

 

وی در ادامه افزود: قباحت رشوه خواری وزدوبند وبعضی برنامه های دیگر به دلیل عمومیت زیاد آن ازبین رفته و ان شاء الله این فساد اداری روزی جمع شود، ما ملت صبور وآگاه داریم، ملتی که ثابت نمودبعداز چند ده سال که از جنگ تحمیلی می گذرد می رسد، غواص های که با دست های بسته به شهادت رسیده اند هدف شان این بود که دستان ما بازباشد تا به راحتی بتوانیم با متخلفان مبارزه نمائیم، نه اینکه ما دست خودمان را برای امریکا ، خائنین وخیانتکاران داخلی و…ببندیم.که هرچه خواستند انجام بدهند ( درمعرض افکار عمومی رشوه گیرند، خلاف نمایند وزدوبند داشته باشند وامتیازات ویژه دریافت نمایند. باور بفرمائید ۵۰ تا ۶۰ درصدفعالیت نمایند صرف مبارزه برعلیه تخلفات شده ودر این راستا فرصتی باقی نمی ماند تا بتواند از حق وحقوق مردم دفاع نماید. )

 

دکتر منوچهری در ادامه گفت: دولت باید بطور جدی در این قضیه ورود نماید ، مخصوصاً قوه قضائیه باید علمدار وستون مبارزه برعلیه این رویه باشد. الحمدلله که قوه ی قضائیه خوب ورود نموده وانتظار می رود بیشتر از پیش با مفاسد اقتصادی و… مبارزه نمایند.

 ۶ دیدگاه

  یک دوست خرداد ۳۰, ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۰
  0
  0

  البته قابل انتظار بود که نظر بنده را منتشر نکنی چرا که بار سیاسی داشت وبه شما هم حق می دهم اما دوست عزیزم شما پرورش یافته مکتب توحید هستی می دانم ته دلت هنوز در ان دیار سیر میکند اگر امروز بنا بر مقتضیاتی برخی مسائل را مطرح میکنی همه انچه که فکر میکنی نیست من بیش از هر کسی شما را می شناسم می دانم تفسیر شما از عدالت با تفسیر جناب نماینده کاملا متفاوت است این را هم می دانم بایستس بنا بر مسئولیتهایی که داری محافظه کارانه حرکت کنی وبه حق هم حرفه ای عمل میکنی انتظر بنده از شما توضیحی است بر این نظر بنده(البته قبلی) بدون در نظر گرفتن بارسیاسی نظر از شما خواهشمندم مقوله عدالت را از منظر خود در ارتباط با اموزش وپرورش بیان کنی (واما یک نظر غیر مرتبط همه ما می دانیم تعدادی زندانی بی گناه صرفا بخاطر مبلغی که گاها هم ناچیز است در زندان هستند در این ماه رحمت وبرکت شایسته است مانند سایر شهرها برای این بی گناهان گلریزانی صورت گیرد به شما پیشنهاد می کنم سایت شما پیش قدم شده در این امر خیر از دیگران سبقت گیرد در درگاه خداوند بی اجر نخواهد بود)

  مدیریت سایت :
  در طول دو سال گذشته این سایت افتخار این را داشت که به کمک انجمن حمایت از زندانیان شهرستان پاوه بیاید ودر جهت ترغیب وتشویق مردم به اهداف خیزخواهانه این تشکل مردم نهاد کمک ویاری رساند وان شاء الله امسال نیز در این وادی گام بر می داریم.

  کیوان خرداد ۳۰, ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۸
  0
  0

  باسلام خدمت آقای منوچهری عرض بشود عدالت باید در عمل انجام شود نه ایمکه مردم شهرستان ما برای کوچکترین مشکل روانه جوانرود شود وبیمارستان ۶۰تخته خوابی به اندازه یک بیمارستان ۶۰۰ تخته خوابی طول بکشد اگر ایشان دنبال عدالت هستند پیگیر ساخت این بیمارستان از وزارت مسکن و شهرسازی باشند نه فقط شعار عدالت محور

  م. ولدبیگی. خرداد ۳۰, ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۶
  0
  0

  چی شده اقای منوچهری بعد چهار سال دوباره اومدن و صحبت از عدالت می کنن….خدارو شکر مرز که باز شد! ازاد راه که احداث شد! وضعیت بهداشت و درمان و اموزش هم که به شکر خدا و زحمات ایشان سروسامان گرفت!
  خدا قوت به شما و سایر مسءولانی که فقط هستن…همین

  مردمی خرداد ۳۰, ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۹
  0
  0

  با سلام خدمت جناب آقای یوسفی شما یه جورایی از دیدار با نماینده حرف میزنید انگار که در هر دیدار با ایشان بودجه های میلیاردی کسب می کنید.

  مدیریت سایت:
  دوست عزیز اولاً همه چیز که پول نیست ، البته ، آنچه که ما خواسته ایم درحد توان کاری انجام داده اند ، در ثانی سعی فرمائید با یک نام در یک پست ارائه نظر فرمائید، با تشکر

  همشهری خرداد ۳۰, ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۷
  0
  0

  قابل تقدیر است به رادان هم اعلام نمایید اگرخیلی ناراحت هستند ایشان هم چنین سایت یا وبلاگی راه اندازی کنند ومثل شما اگر می توانند خاطراتی بنویسند

  رادان خرداد ۳۰, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶
  0
  0

  جناب یوسفی عزیز
  ضمن احترام
  سایت پاوه در واقع به دفتر خاطرات و گزارش روزانه جنابعالی تبدیل شده است.
  خبرهای خیلی مهمتر و تاثیرگذارتری در شهر ما وجود دارند که شما به آنها نمی پردازی اما سفرنامه سفرتان به جوانرود را می نویسی؟!۱

  مدیریت سایت:
  تشکر می کنم از تفکر وبینش آن بزرگوار، لطف کنید شما نیز خاطرات خویش را یادآور شوید ودر آن گوشه چشمی به اتفاقات پیش روی منطقه داشته باشید؟
  در اورامانات بیش از ۵هزار نفر فرهنگی وخانواده ی آنان وجود دارند که به عنوان قشر تاثیرگذار جامعه ما شناخته می شوند وشما مشکلات این قشر را نمی بینید و آن را کم اهمیت فرض می کنید؟!! اگر توجه ویژه به معلمان شود به خودی خود جامعه ساخته می شود، بنا واساس هرفعالیتی در جامعه مقوله فرهنگی است ، توجه به تلاشگران عرصه تعلیم وتربیت بازخورد آن به جامعه بر می گردد.
  اگر معلمان می توانستند درکارشان موفق باشند شما این گزارش را به خاطره تشبیه نمی کردید، دوست عزیز مشکل اینجاست مابقی در فرع قرار دارند.
  به هرحال این گزارش در دوقسمت منتشر می شود اگر کمی صبر می نمودید شاید آنچه که برای شما هم مهم باشد را در آن ببینید.
  مضافاً اینکه بارها وبارها به مشکلات وتنگناهای شهرستان پرداخته شد و از محضر آن عزیز درخواست می نمایم به آرشیو اخبار مراجعه کنید و سایر خاطرات را مروری داشته باشید.

نقد و بررسی

مهمترین اخبار