دود اختلافاتی که اشک مردم را در خواهد آورد! / کیومرث مظفری

دود اختلافاتی که اشک مردم را در خواهد آورد! / کیومرث مظفری

دود اختلافاتی که اشک مردم را در خواهد آورد! / کیومرث مظفری

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس،  این روزها، روزهای خوبی برای سیاسیون منطقه نیست! تنش ها و دشمنی های آشکار و پنهانی که در روابط سیاسیون منطقه وجود دارد، مردم را سردرگم کرده است. براستی چرا باید به جای تلاش مسئولین و سیاسیون در جهت توسعه و پیشرفت اورامانات شاهد این تنش ها و ناملایمات سیاسی باشیم؟ این سوال و بسیاری دیگر از سوالات را می توان به عینه در نگاه و گفتگوهای همشهریان شنید. به همین دلیل تلاش کردم در چند بند هرچند مختصر به برخی از این روابط نه چندان متعارف بپردازم.

اولین موضوعی که ضروری می نماید مطرح شود این است که باید دنبال ریشه و آغاز این اختلاف گشت. آیا به واقع تنها به دلیل برگزاری انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی و انتخاب شهاب نادری بعنوان نماینده این اختلافات و مشکلات بوجود آمده است؟!

در اسفندماه ۱۳۹۴ انتخاباتی صورت پذیرفت که بهیچ وجه انتخاباتی ناسالم، غیرمتعارف و حتی با رقابت نزدیک نبود. جمعیتی بالغ بر ۳۲ هزار نفر شخصی را انتخاب کردند؛ که فکر می کردند و اعتقاد داشتند که توانمند و فعال است و می تواند کمکی به توسعه یافتگی منطقه کند. اما هنوز چند ماهی از فعالیت رسمی شهاب نادری در مجلس نگذشته بود که هجمه ها و انتقادات به سوی وی روانه گشت. آن روزها را به تمام و کمال به دفاع و حمایت از آقای نادری پرداختم زیرا که اعتقاد داشتم باید به وی فرصت داد.

فضای منطقه کمی آرام شده بود که جریان شکایت شهاب نادری از ریاست جمهوری بوسیله خبرگزاری «کردپرس» نقل محافل و دنیای مجازی گشت. مردم اصلاح طلب منطقه که فعالیت خوبی در فضای سایبری دارند، به ذم و نکوهش این اقدام نادری پرداختند. اعتراف می کنم با وجود تفکرات اصلاح طلبی بار دیگر از وی حمایت کردم، زیرا تصور من این بود که وی به دلیل دفاع از کولبران هر دادی و هواری کرده است و افاقه نکرده و به ناچار به شکایت از آقای روحانی تن داده است. اما متاسفانه هنوز نیز معضل مرگ کولبران مصیبتی است که پایانی ندارد.

سپس موضوع دیگری که باعث و بانی اختلافات سلیقه ای و روابطی تیره مابین سیاسیون منطقه با شهاب نادری شد، مربوط به قضیه طرح گردشگری جوانرود بود که بزعم نادری در جهت اشتغالزایی بود و از نظر برخی از نخبگان سیاسی منطقه فرصتی برای به چالش کشیدن نادری. زیرا معتقد بودند که این زمین ها مناسب این طرح نیستند، صدمه به محیط زیست است و … و با طرح شکایت و ایجاد تحصن و تشکیل گروه ها و کمپین هایی بر علیه نماینده منطقه تلاش کردند وی را متوقف کنند.

قصد ندارم به هیچ کدام از این دو طیف فکری در این مطلب حق بدهم و دیگری را محکوم کنم، زیرا نه دستگاه متولی قضاوت هستم و نه بطور کامل از چند و چون این جریان اطلاع دارم، هرچند که دادستانی کرمانشاه دستور توقف طرح را تا اطلاع ثانوی اعلام کرده است.

اما هدفم از طرح این موضوع اختلافی است که با طرح شکایت از نماینده به شدت بر روابط مابین مسئولین و نماینده تاثیر گذاشت و متاسفانه فضا و جو حاکم بر روابط را به تنش کشانید. مردم را دچار سردرگمی کرد و مسئولین و عملکردشان را دچار حواشی نمود.

حال باید سوالی دیگر مطرح کرد و از نخبگان سیاسی، نماینده اورامانات و مسئولین پرسید؛ آیا واقعا فکر می کنید این همه حواشی و اختلافاتی که دیگر به مدد رسانه های لحظه ای و آنلاینی مانند تلگرام به ثانیه به مخاطبان و البته کل کشور ارسال می شوند به نفع منطقه است؟

فکر نمی کنم این اختلافات و حواشی دردی از بیماری های مزمن منطقه دوا کنند. این طرح شکایت های دو طرفه و غیرمسئولانه شما از یکدیگر مشکلات و مسائل منطقه را حل نخواهد کرد و بالعکس هر روز بیش از دیروز ما را به عقب خواهد راند.

بیایید گفتگوی سلایق مختلف را بیازمایید. بیایید یکبار شما به ما مردم عوام اثبات کنید که بخشش از بزرگان است! از شما بعنوان یک شهروند و عضو کوچکی از این اجتماع بزرگ و متمدن خواهشمندم تخم نفاق و کینه و اختلاف را کنار گذاشته و برای یکبار هم که شده همگی در کنار هم به فکر حل مشکلات منطقه باشید.

طرف سخن من همه آنهایی هستند که مغرورانه فکر می کنند بیشتر از ما می فهمند! فکر می کنند بیشتر از مردم عادی که البته برای خدمت به آنان در حال انجام وظیفه هستند، درک دارند و به تنها مساله ای که این روزها فکر نمی کنند خدمت به خلق الله است.

لطفا دامنه این اختلافات را کم کنید که دود این آتش به چشم و دل مردمانی رنجدیده و زحمتکش خواهد رفت و تنها اشک آنان را در خواهد آورد…

کیومرث مظفری
۱۳۹۶/۶/۱۲۲ دیدگاه

  دانشجو شهریور ۱۳, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  0
  0

  سلام اقای مظفری خوب از کار قاضی و قضاوت کردن بلدی اقای مظفری بهتر است اقای نادری را به دادگاه بکشانی و او را زندانی کنی اخه دوست عزیز من این مقاله نوشتن شما بر علیه نماینده واقعا هیچ معنا و مفهومی ندارد چاره ی حل مشکلات اورامانات مخالفت با اقای نادری نیست همکاری
  همهی ما با نماینده لازم و ضروری است چون نماینده درست است که در مجلس مینشیند اما هیچ نماینده ایی به تنهایی نمیتواند کوهی از مشکلات را رفع کند

  اورامان شهریور ۱۲, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  0
  0

  این شکایات اصلا به نفع مردم نیست. نماینده باید کوتاه بیاد و از شکایت خودش صرفنظر کنه اصلا نماینده معلوم نیست چه برنامه ای داره همش درگیری تو منطقه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار