خسارتهای وارده‌ براثر زلزله به منازل مردم در شهرستان پاوه فراموش نشود!

صرفا جهت اطلاع؛

خسارتهای وارده‌ براثر زلزله به منازل مردم در شهرستان پاوه فراموش نشود!

خسارتهای وارده‌ براثر زلزله به منازل مردم در شهرستان پاوه فراموش نشود!

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ تماس ها و درخواست شهروندان ازیک طرف و همچنین بازدید بخشدار مرکزی و تنی چند از اعضای شورای اسلامی پاوه از سوی دیگر مزید برعلت گردید تا درخصوص خسارت های وارده به منازل مردم در نقاط مختلف شهرستان پاوه نکاتی را یادآوری کنیم.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، پیش بینی برآورد خسارت ناشی از زلزله درمناطق زلزله زده درشرایط فعلی به سهولت ممکن نیست و نیاز به بررسی کارشناسان امر دارد و می طلبد مدیریت بحران شهرستان در این خصوص ورود نموده و منازل آسیب دیده را بررسی و کارشناسی نمانید.
ویژگی و خصلت زلزله با دامنه ی تخریب و بروز خسارت مالی و جانی معنی می یابد، اما میزان و درصد تاثیر به تناسب فاصله ی کانونی از کانون اصلی زلزله با تفاوتی در شدت همراه است و با این تعریف درصد تخریب در نقاط مختلف متفاوت خواهد بود.

خوشبختانه فاصله شهرستان پاوه تا کانون زلزله به نوعی بود که با کمترین خسارات در منازل روبه رو  شدیم؛ لکن مستند بر شواهد و قرائن موجود، متاسفانه در نقاطی نیز با تاثیرات زیانبار زلزله در شهرستان پاوه مواجه بودیم که در ریزش دیوارها و ترک برداشتن منازل به نوعی مشهود و گزارش شده است.

بدون تردید ترک برداشتن دیوار، استحکام اولیه واحد مسکونی را از نظر فنی زیر سوال می برد و چه بسا با وقوع زلزله ای در مقیاس کمتر، به تخریب کلی ساختمان بینجامد. درچنین شرایطی محتمل است ستاد بحران شهرستان تصمیمات مقتضی را حسب وظیفه اتخاذ نموده باشد.

علی ایحال از فرمانداری شهرستان درخواست می شود با مکلف نمودن دستگاههای ذیربط از جمله بخشداری ها، شهرداری ها و بنیاد مسکن، خسارت وارده به منازل مسکونی را بررسی نموده و جهت مقاوم سازی و یا احداث دوباره به مراجع ذیصلاح منعکس نمایند.

این درشرایطی است، هیئت محترم دولت با تصویب وام های کم بهره و بلاعوض برای مناطق زلزله زده تمهیداتی معمولا نموده است و انتظار می رود منازل آسیب دیده در شهرستان نیز به سان دیگر مناطق زلزله زده مورد عنایت خاصه قرار گیرد تا شعار پیشگیری قبل از درمان به عنوان دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

مزید استحضار مسئولین و شهروندان شهرستان می رساند ، متاسفانه آن دسته از افرادی که دچار بروز خسارت شده اند، ازمنظر بنیه مالی از وضعیت رضایت بخشی برخوردار نبوده ودرنتیجه قادر به مرمت و بازسازی منزل مسکونی خویش نیستند، شاید از منظر اجتماعی درج نام آنان اخلاقی نباشد علی ایحال عزیزان می توانند از طریق بخشدار محترم مرکزی مراتب را درجهت حل وفصل مشکلات مربوطه هماهنگی وهمراهی نمایند.

نهادهای خدمت رسان کماکان به ارائه خدمت به نیازمندان اهتمام می ورزند، ودراین راستا انتظار می رود هلال احمر شهرستان در راستای رسالت محوله  تمهیداتی به فراخور نیاز معمول نماید، شهرداری پاوه نیز با تهیه مصالح در این فعل عام المنفعه همچون گذشته نقش پررنگی ایفاء نمایند..

 بدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار