بازارچه مرزی شماره ۳ تا پایان تیرماه راه اندازی می شود

بازارچه مرزی شماره ۳ تا پایان تیرماه راه اندازی می شود

بازارچه مرزی شماره ۳ تا پایان تیرماه راه اندازی می شود

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، وجود سه بازارچه مرزی درکنار هم به تقویت همدیگر منتهی گردیده وسبب رونق بخشی بیش از پیش بازار پاوه در ورودی شهر گردیده است، دراین میان رضایتمندی شهروندان از انصاف بازاریان بلاخص دربازارچه شماره ۲ شرایطی را فراهم آورده است تا در کمتر زمانی این مرکز تجاری شهره لازم ومکفی را در بین مشتریان به دست آورد.

بدون تردید راه اندازی بازارچه شماره ۳ با اشتغالزایی بیش از ۱۰۰ نفراز همشهریان محترم نیز درادامه می تواند به تقویت بیش از پیش بازار مذکور منتهی گردد، کمیسیون املاک وامور حقوقی شورای اسلامی شهر پاوه محور نشست خود را با حضور کارشناسان شهرداری ونمایندگان غرفه داران بر بازگشایی بازارچه مورد نظر در کمتر از ماه جاری متمرکز نمود.

لازم به ذکر است، فلسفه ی ایجادی بازارچه در وهله ی اول میدان میوه و تره بار لحاظ وپیش بینی شده بود، لکن به دلایلی متعددی که عدم استقبال از بازگشایی به موقع از آن جمله است سبب گردید  آزادی عمل برای غرفه داران درنظر گرفته شود تا به تناسب علاقمندی ونیازسنجی صنف پیشنهادی به دایر نمودن مغازه خویش مبادرت نماید

از طرفی جمع آوری میوه فروشان در فضای ترمینال سابق کار بزرگ وارزشمند دیگری بود که خوشبختانه با اهتمام شهرداری پاوه انجام گرفته وعلاوه بر رفع آلودگی دیداری در ورودی شهر به نوعی میدان باری را به وجود آورد که در ادامه می تواند پوششی برای بازارچه میوه وتره بار ازقبل طراحی شده محسوب وتلقی گردد.

به هرحال کمیسیون درادامه مقرر گردید، شهرداری پاوه در اولین فرصت نسبت به آسفالت محوطه بازارچه اقدام نماید، اینکاربه خودی خود می تواند به کیفیت بخشی فضای مورد نظر مبادرت نماید ودر نهایت به رونق بازارچه منتهی گردد، از طرفی به شهرداری نیزاجازه داده می شود تا با تغییر نام میدان میوه وتره بار به بازارچه شماره ۳ از تعیین محدودیت های اعمالی برای کسبه ی مربوطه ف صرفه نظر نمایند.

همچنانکه بر محدودیت های غرفه های فلزی واقفیم، خصوصیات این غرفه ها بنحوی است درگرما وسرما تحت تاثیر شرایط محیط یقرار می گیرد، بنابراین درصورت توافق هیئت امنای بازارچه وبا صلاحدید شهرداری پاوه می توان برای عایق بندی ودرعین حال مقاوم سازی غرفه های فلزی از تکنیکهای متفاوتی از جمله ملات با تور سیمی و بتن پاشی بهره جست ، این امر در ادامه به ارتقای غرفه مورد نظرو نیزرضایت نسبی غرفه داران منتهی می گردد.

کمیسیون به امور قراردادها اجازه داده می شود در فاصله زمانی مورد نظر حداکثر تا دو هفته آینده با فراخوان مالکان نسبت به عقد قرارداد اقدام مقتضی به عمل آورد. به امید حداکثر در یکماهه آتی شاهد بازگشایی بازارچه مذکور باشیم.

از کاربران ارجمندی که گزارش مذکور را از نظر می گذرانند درخواست می گردد، در صورت امکان به دوستان وآشنایان صاحب غرفه های مذکور اطلاع رسانی فرمائید تا جهت کسب اطلاع بیشتر به شهرداری پاوه مراجعه نمایند.۳ دیدگاه

  مرتضی عبدی تیر ۱۱, ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۲
  0
  0

  با سلام
  لازم می دانم قبل از هر مطلبی از تلاشهای وافر دوستان در شهرداری و شورای شهر بابت سعی در رونق بخشیدن به بازار و ایجاد اشتغال تشکر نمایم اما با رعایت تمام ضوابط نقدی نیز وارد می باشد. وقتی سخن از بی برنامگی به میان می آید مصداقش همین می شود. چرا در وهله اول طراحی فضا برای بازار روز میوه و تره بار انجام می شود که یه راستی نبودش معضلی برای شهر و روستاهای اطراف می باشد ولی بعداً تغییر کاربری می یابد که باعث گردد اجرا با تغییر روبرو گردد و دنبال راه حل برای خنک و گرم کردن دکه ها باشیم. آیا بهتر نبود بیشتر در مورد کاربری فکر می کردیم و بعد اجرا می شد؟ تا بعداً با فشار مالکین و یا هر دلیل دیگری مجبور به تغییر کاربری نمی شدیم؟ اگر قرار بود این فضا تبدیل به بازارچه شماره ۳ شود بهتر نبود که طراحی مانند بازارچه های قبلی باشد و همگونی و انصاف رعایت گردد؟ (ضمن تشکر مجدد از دوستان یاد شده اینجانب هیچ منافع مالی در تمام بازارچه های یاد شده ندارم و دغدغه ام فقط در مورد نبود اهداف میان مدت و بلند مدت در شهرم می باشد)

  شهروند تیر ۱۰, ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۵
  0
  0

  ضمن تشکر از شورا و شهرداری ،محوطه را حتما آسفالت کنید تا انگیزه لازم دو چندان گردد

  احمد تیر ۱۰, ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۰
  1
  0

  باسلام
  تازمانیکه ترمینال قدیمی هم از میوه فروشان تهی نشه بازارچه شماره ۳ بعنوان بازار میوه و تره بار رونق پیدا نمیکنه . کافیه شهرداری و ادارات مربوطه مثل سابق که میوه فروشان سیار ورودی شهر رو با اجبار و مدبرانه سازماندهی کردند همکنون به عنوان بهترین و اخرین عمل مانده ، میوه فروشان داخل ترمینال قدیم را به اجبار به بازارچه شماره ۳ سوق دهند

نقد و بررسی

مهمترین اخبار