جوابیه آب وفاضلاب شهرستان پاوه در پاسخ به نقد رئیس شورای اسلامی شهر نوسود

جوابیه آب وفاضلاب شهرستان پاوه در پاسخ به نقد رئیس شورای اسلامی شهر نوسود

جوابیه آب وفاضلاب شهرستان پاوه در پاسخ به نقد رئیس شورای اسلامی شهر نوسود

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، چندی پیش دانا آژند رئیس شورای اسلامی شهر نوسود درپاسخ به گلایه های ساکنین محدوده حوضه لاره که به دلیل قطع آب محله، نقدی را متوجه آب وفاضلاب شهرستان پاوه نمود، این امردر ادامه با صدور جوابیه ی آب وفاضلاب شهرستان پاوه همراه گردید، جوابیه ای که ، نه تنها بر وجود نقیضه ی مورد نظر صحه نمود بلکه خودحکایت بر انجام  تمهیداتی و نیز سایر اقدامات پیش بینی شده درجهت حل وفصل مشکل مورد نظر بود به امید که با تعامل وهمراهی مجموعه عوامل دست اندرکار این روند در ادامه به سرانجام مطلوب منتهی گردد ورضایت شهروندان فهیم این خطه را به دنبال داشته باشد.

به گزارش پاوه پرس، ضمن تمجید از جوابیه ی روابط عمومی آب وفاضلاب شهرستان، بدینوسیله توجه کاربران ارجمند را به مفاد جوابیه وبه شرح ذیل معطوف می نماید:

شهر نوسود با جمعیت بیش از ۲۰۰۰ نفر و ۶۴۰ اشتراک آب در منطقه ای صعب العبور و با توپوگرافی خاص خود  قرار گرفته است.

تنها منبع تامین آب شهر نوسود چشمه ای بنام شمشی در بالادست شهر می باشد.

گرچه قدمت شبکه های توزیع آب و جمع آوری فاضلاب به بیش از ۲۰ سال می رسد ولی به نسبت سایر شهرهای استان و کشور، شبکه آب و فاضلاب نسبتا مدرن است.

این شهر در دوران جنگ تحمیلی دچار خسارات فروانی گردید، بطوریکه تمامی تاسیسات و ساختمان های آن تخریب شد،  همزمان با بازسازی شهر نوسود طی سال های ۷۳، ۷۴ و ۷۵ از محل اعتبارات  مناطق جنگزده شبکه های توزیع آب و جمع آوری فاضلاب نیز احداث گردیدند.

در سال های بعد، یک باب مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی در ارتفاع ۱۲۴۰ متر و در ضلع شرقی شهر احداث گردید و هم اکنون در مدار می باشد.

قبل از احداث مخزن مذکور آب شرب شهر نوسود در یک باب مخزن سنگی قدیمی به حجم ۶۰ مترمکعب که در ضلع غربی شهر و در ارتفاع ۱۲۲۰ متر استفاده می شد که در همان سال های اولیه از مدار خارج گردید.

اخیرا توسط یکی از اعضای محترم شورا مواردی تحت عنوان انتقاد شدید از آب و  فاضلاب درخصوص مشکلات شهر نوسود در سایت پاوه پرس مطرح گردید. لذا به جهت تنویر افکار عمومی بر خود لازم می دانم توضیحاتی را در این خصوص به سمع مردم عزیز و با فرهنگ شهر نوسود برسانم.

یکی از این موارد و شاید مهمترین آنها افت فشار شبکه در محله معروف به حوزه لاره و در موارد نادری و آن هم در نقاط مرتفع با افت فشار و بعضا قطعی آب مواجه شده اند.

 امور آب وفاضلاب شهر پاوه در جهت رفع مشکل اقداماتی را انجام داده است  و در سطح شهر حفاری هایی صورت گرفته و نقاط احتمالی وجود مشکل را نیز بررسی نموده است، که گرچه فشار آب شبکه تا حدودی بیشتر شده ولی در بعضی نقاط هنوز هم احتمال مشکل وجود دارد و در صدد رفع آن هستیم.

مدتی است پیمانکار اداره گاز در کوچه ها و خیابان های شهر و در جوار شبکه های آب و فاضلاب مشغول حفاری و انجام لوله گذاری است. عملیات عمرانی پیمانکار مذکور در مواردی منجر به شکستگی و آسیب به لوله های شبکه آب نموده و در مواردی  بر اثر فعالیت های پیمانکار مذکور، تاسیسات این امور آسیب دیده، که احتمال دارد بخشی از افت شبکه، مربوط به این وضعیت باشد.

لازم به ذکر است که قبل از پیش آمدن افت فشار شبکه آب، این امور برنامه ریزی کرده بود که مخزن قدیمی همراه با خط انتقال را بازسازی و برای استفاده در مواقع بحران و شرایط اضطراری بعنوان کمک به شرایط اضطرار از آن استفاده نماید.

اما مشکل پیش آمده باعث شد که این امور به مدار آوردن مخزن قدیمی را در اولویت کاری خود قرار دهد و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را  راه اندازی می نماید.

 لذا هم اکنون؛ خط انتقال بازسازی، مخزن شستشو و کلرزنی نیز انجام گرفته و مخزن آماده بهره برداری است. که بزودی این مخزن به منطور رفع افت فشار محله حوزه لاره در مدار قرار می گیرد.

مضافا اینکه علاوه بر این موضوع؛ موارد دیگری را که شامل اصلاح شبکه در ورودی شهر و از مدار خارج کردن بخشی از لوله آزبست در دوراهی مخابرات را در دستور کار داریم که انشا… با همکاری شورا و شهرداری و با نظر مساعد بخشدار محترم و با همکاری مردم بصورت امانی انجام خواهیم داد.

همانطوری که اعضای محترم شورا اطلاع دارند کارهای عمرانی و اجرایی زمان بر بوده و نیاز به اعتبار دارد. امیدوارم با همکاری اعضا محترم شورا بتوانیم ازطریق مبادی ذیربط نسبت به پیگیری اعتبارات برای رفع مشکل و خدمت به مردم گام مهم و اساسی برداریم .۵ دیدگاه

  ناشناس دی ۲۴, ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۷
  0
  0

  با سلام جناب آقای مرادی عزیز شهر نوسود تا بهحال یک پرسنل متعهد و دلسوز در اداره آبفا نداشته کسی که در منطقه حاضر باشد تا آنجایی به نظرم برسد تمامی مدیران ومسئولان آن در این شهر پروازی بوده ومشکل این شهر را به خوبی لمس ننموده اند وضمنا اگر خیری خم پیدا شود بخواهد همکاری نماید هیچ امکاناتی نیست که اگر یک شب یک لوله ای بترکد یا آب شخر قطع شود باید منتظر ماند تا فردای آن روز به شما اطلاع داده شود حداقل یکی را بفرستید که کار آمد ودر شهر ماندگار باشد

  ناشناس دی ۲۲, ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
  1
  0

  باسلام خدمت شما عزیزان خط لوله ای که به طرف سالن ورزشی میرود در چهار قسمت دچار شکستگی گردید و هر روز تمامی مسئولین بر روی آن رد می شوند و کسی این موضوع را مطرح نمی کند در صورتی که این خط لوله در زمان تصدی آقای مرادی که مسول آبفای نوسود بود کشیده شده من خودشاهد آن بودم که در این کار هیچ گونه تدابیر لازم (عمق کانال، استفاده از ماسه برای زیر لوله و روی آن، از همه مهمتر جنس لوله) به کار گرفته نشد. در حالی که بیشترین بار بر روی همین قسمت قرار دارد اگر لازم باشه عکس همین مسیر را برای سایت می فرستم که منعکس بشه

  حسامی دی ۲۲, ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  1
  0

  با عمل جواب بدین نه با حرف و حدیث

  مصلح لطیفی دی ۲۲, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  1
  0

  با سلام
  توضیحات جنابعالی واقعا جالب بود!!! لازم می بینم خدمت شما عرض کنم که برخی از خانوارهایی که فرمودید حدود ۶ ماه است که از آب شرب سالم محروم هستند، از آب مورد استفاده برای آبیاری باغات برای رفع نیازهای روزانه خود استفاده می نمایند. جناب آقای مرادی عزیز با گذشت این همه مدت متاسفانه هنوز اقدامی از طرف جنابعالی به منظور تعمیر و جایگزینی شیرفلکه های معیوب صورت نگرفته است؛ پیش آمدن کوچکترین مشکل در شبکه، باعث قطعی کل آب شهر می شود. بخشدار محترم نیز شاهد این امر بوده اند. در پاسخ به سوال اینجانب درمورد قطعی آب و افت فشار، یادآور می شوید که تعهدی به اینجانب نداده اید!!! باید خدمت شما عرض کنم که شما موظف هستید در راستای مرتفع سازی مشکلات اقدام نمایید. تعدادی از شیرفلکه ها به دلیل عدم نگهداری مناسب در زیر خاک مدفون شده اند.
  یا بنده معنای واقعی سؤ مدیریت را درک نکرده ام، یا این مسائل و مشکلات مصداق دقیق سؤ مدیریت هستند.

  حوزه لاره دی ۲۲, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
  1
  0

  اولا وجود منبع آب در بالا دست و وجود آب کافی در چشمه شمشی و تامین نشدن آب شهروندان نشانه ای روشن از نواقص و مشکلات عدیده در شبکه توزیع دارد که از ده ها پیش تا کگنون هیچگونه تعمییر و تجهیزی در آن صورت نگرفته فقط در آمدزایی میلیلردی بوده برای آقایان ….. در ضمن قدمت شبکه آب و فاضلاب شهر نوسود با توجه به قدمت تاریخی آن به صده های پیش برمی گردد.( وجود شبکه های قدیمی در جایی که تعمیراتی انجام داده اند گواهی مستند و روشن به این ادعاست) وطی سال های ۷۳، ۷۴ و ۷۵ از محل اعتبارات مناطق جنگزده فقط تعمییراتی جزئی درشبکه های توزیع آب و جمع آوری فاضلاب شهر نوسود صورت گرفته و هنوز بیش از نصفی از مشترکین از همان امکانات صدهای بیش در دفع فاضلاب برخوردارند جناب بزرگوار جوابیه شما با اگر و نگر های فراوانی همراه است (موارد نادری ،نقاط مرتفع، بعضا قطعی آب،در مواردی، احتمال دارد، در کوتاه ترین زمان ممکن ،بزودی) وجود این همه شرط و شروط در یک برنامه کوچک جای تامل دارد ( به امید فکری اساسی و نجات بخش در این خصوص )

نقد و بررسی

مهمترین اخبار