جشن میلاد نبی مکرم اسلام(ص) با شکوه خاص در نودشه برگزار گردید.

جشن میلاد نبی مکرم اسلام(ص) با شکوه خاص در نودشه برگزار گردید.

جشن میلاد نبی مکرم اسلام(ص) با شکوه خاص در نودشه برگزار گردید.

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس،  به مناسبت میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت ختمی مرتبت محمد المصطفی (ص) وهمزمان با شب ۱۲ ربیع الاول شب گذشته در مسجد جامع نودشه مراسم جشن میلاد با حضور مردم مسلمان نودشه وطلاب مدارس علوم دینی نودشه ، نجار ، دمه یو، با شکوه ومعنویت خاصی برگزار شد .

به گزارش پاوه پرس، امام جمعه نودشه درسخنانی ضمن عرض خیرمقدم خدمت مدعوین وحضار حاضر در مجلس ،به تبیین واهداف مترتب برمراسم میلاد نبی مکرم اسلام پرداخت وگفت: آشنایی با سیره واخلاق رسول الله (ص) وتبعیت از اسوه ی حسنه ی جهان اسلام، یکی از پیامدهای مثبت برگزاری جشن های میلاد است.

حاج ماموستا ملا احمد مبارکشاهی به ذکر عواملی درطول تاریخ بسنده نمود که مسلمانان  به رسول الله عشق بورزند و محبت او را جانانه در دل بر افروزند.

وی اولین عوامل موثر در عشق ورزی به نبی مکرم اسلام را  ذات باریتعالی دانست وگفت: حضرت حق بر ما واجب دانسته که محمد خاتم پیامبران را دوست داشته باشیم چرا که او وی را دوست دارد.

مبارکشاهی  در ادامه به دومین عامل اشاره نمود وگفت:  ملائک و هر آنچه از آن به عنوان موجودات غیر مادی در عالم وجود، هستند و قرآن بر وجود آنها صحه گذاشته است محبت محمد را با جان و دل خریده اند،  پس مسلمانان نیز باید به همراه ملائک محبت رسول الله (ص) را در دل شعله ور سازند.

امام جمعه نودشه  سومین عامل تقرب مردم به  نبی مکرم اسلام (ص) را درظهور وحضور حضرت محمد مصطفی(ص) در بدترین شرایط حجاز از منظر جهالت ، خرافه وبت پرستی که بیرق وپرچم دین اسلام را برافراشت و اگر نبود رنج و محنت و صبر رسول الله (ص) امروز دین مبین اسلام اینگونه در جهان عالم گستر نمی شد و ما بعنوان مسلمانان ، به سعادت تقرب به وجود حضرت باریتعال (ج) نمی رسیدیم .

ملا احمد مبارکشاهی، ضمن ابراز همدردی با مصیبت زدگان زلزله اخیر  تصریح نمود: مردم متدین نودشه ، هرساله بدین مناسبت ، برنامه ای وزین با حضور شخصیت های دینی، سیاسی ، اجتماعی شهرستان ومنطقه برگزار می نماید، لکن امسال به تبعیت از پاوه وبه جهت همدردی با زلزله زدگان ، تنها به مراسمات محلی اکتفا نمودیم تا هزینه ی مراسمات یادشده ، صرف کمک به زلزله زدگان استان گردد.

ماموستا ملا کیوان امام جمعه روسنای دمه یو نیز در سخنانی، شناخت پیامبر در این برهه از زمان را که دشمنان اسلام به دنبال مخدوش کردن چهره پیامبر رحمت و مهربانی هستند بر همه ی مسلمانان و دینداران واجب دانستند و به مسلمانان توصیه نمودند با آگاهی بخشیدن به جامعه مردم را از انحرافات فکری وعقیدتی دور نگه داشته و بر هدایت تاکید ورزند

ماموستا مقتدر احمدی امام جمعه هجیج نیز در سخنانی پیامبرعظیم الشان جهان اسلام را اسوه ی عملی برای همه مسلمانان برشمرد وگفت: در طول تاریخ افراط وتفریط بیشترین آسیب را به مسلمانان وارد نمود، بطوریکه دشمنان اسلامدر گذر تاریخ نتوانسته اند، آنگونه خود به خویش لطمه وارد نمائیم، آسیبی بر این آئین الهی وارد نمایند.

در فواصل بین برنامه ها، طلاب مدارس علوم دینی نودشه و نجار در قالب گروه های مولودی خوانی به مدیحه سرایی پرداختند وفضای معنوی را برمسجد مزین ومنور نمودند.بدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار