جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه برگزار شد

جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه برگزار شد

جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه برگزار شد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در جشنواره نوروزی دنگ روستا که در روستای زردویی پاوه برگزار شد، گفت: توسعه بوم‌گردی و گردشگری روستایی در اولویت برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان است.

 

به گزارش خبرنگار پاوه پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهندس اصغر رشنو در جمع مردم روستای زردویی اظهارکرد: روستای زردویی یکی از روستاهای ویژه استان کرمانشاه در بحث توسعه گردشگری روستایی است که نیاز به حمایت و همراهی بیشتری دارد.

 

وی ادامه داد: گرچه روستای زردویی جزء ۱۴ روستای هدف گردشگری استان نیست اما با توجه به همت و علاقه‌ای که اهالی این روستااصغر رشنو به توسعه گردشگری دارند و همچنین توانمندی ها و پتانسیل های این روستا، نه تنها چیزی کمتر از آن ۱۴ روستای هدف استان ندارد، بلکه در بسیاری از موارد پیشرو تر نیز بوده است.

 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: توسعه بوم گردی و گردشگری روستایی جزو اولویت‌های اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه است.

 

وی تاکید کرد: در این حوزه از کلیه طرح‌های گردشگری روستایی حمایت ویژه به عمل خواهیم آورد. رشنو با اشاره به پرداخت تسهیلات بانکی تا سقف یک میلیارد ریال برای راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی اظهارکرد: این تسهیلات با معرفی متقاضیان به صندوق کارآفرینی و امید و با سود حداکثر چهاردرصد صورت می‌گرد.

 

این مقام مسئول در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: گردشگری تنها مقوله‌ای است که می‌تواند رونق را به روستاها بازگرداند. وی تاکید کرد: در این راستا نیاز است که روستاییان نسبت به حفظ بافت سنتی روستا و آیین و رسوم سنتی خود اهتمام ویژه داشته باشند.

 

رشنو همچنین از در دستور کار بودن ثبت آیین و رسوم سنتی روستاییان، گفت: ثبت ملی قرآن تاریخی روستای زردویی و جشن آتش بازی این روستا را دنبال می کنیم.

 

جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه1جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه2 اصغر رشنو جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه3 جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه5 جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه6 فریبرز عزیزیجشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه7 جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه8 جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه9 جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه10 جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه11 جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه12جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه4 جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه13 جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه14 جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه15 جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه16 جشنواره نوروزی دنگ روستا در روستای زردویی پاوه17

 

گزارش تصویری از: خبرگزاری کردپرسبدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار