جشنواره بزرگ انار شرکان

جشنواره بزرگ انار شرکان

جشنواره بزرگ انار شرکان

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ پاییز و انار برای بسیاری از مردم اورامانات تناسب زیبایی با هم دارند به عبارتی پاییز تداعی گر انار است و انار ناخودآگاه نام “شرکان”را به اذهان می آورد.از گذشته های دور تا کنون شرکان خاستگاه انار مرغوب و رب انار خالص و طبیعی بوده و هست.علیرغم خشکسالیهای پی در پی و کمبود منابع آب برای آبیاری مناسب باغات مردم شرکان با زحمت و مشقت فراوان پای باغهای انار ایستاده و مانع ز آسیب پذیری جدی  آنها شده اند و با همت مردان و زنان سخت کوش هنوز شرکان را می توان یکی از قطب های اصلی تولید انار ارگانیک در استان دانست.

آنچه انار شرکان را متمایز کرده است تنوع گونه های مختلف و نیز کیفیت بالا و طعم منحصر به فرد آن است که شهرت و آوازه اش از گذشته های دور تا به امروز مرزهای اورامانات و استان را در نوردیده و حتی در کشور عراق نیز جایگاه بسزایی دارد.

در طی سالیان اخیر با احداث جاده آسفالته و سهولت ایاب و ذهاب ورود این محصول به بازار شهرهای اطراف نیز آسانتر شده است و از طرفی طرفداران این محصول با ارزش نیز می توانند در کمترین زمان ممکن ضمن تهییه ی انار در محل ،از طبیعت زیبا و چشم نواز شرکان بهره مند شده و از مکانهای دیدنی نظیر چشم انداز زیبای باغ ها و کوچه باغ های دلگشا،معماری اصیل و پلکانی روستا،درخت چنار چند هزارساله و آبشار زیبای آن بازدید نمایند.

خلاصه اینکه پاییز شرکان جلوه ای از طبیعت بکر و زیبا و دیدنی اورامانات است که امسال با برگزاری جشنواره انار نمودی دیگر به خود گرفته است.

با همت اهالی محترم روستا و جمعی از دلسوزان و زحمتکشان و نیز اداره کل جهانگردی و میراث فرهنگی و حمایتهای فرمانداری شهرستان و بخشداری نوسود امسال جشنواره انار همراه با چند روستای دیگر در شرکان در تاریخ دهم آبان ماه برگزار خواهد شد.تدارک برنامه های جالب از ابتدا تا انتهای جشنواره با هدف رضایت مهمانان دغدغه اصلی گردانندگان این مراسم است.

عزیزانی که خواهان یک روز دلنشین در طبیعتی زیبا هستند می توانند با بازدید از محل جشنواره انار خاطراتی ماندگار برای خود رقم بزنند.

وعده ما روز چهارشنبه دهم آبان ماه روستای گردشگری شرکان.

یادداشت: سابق خسروییک دیدگاه

    ناشناس آبان ۵, ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۲
    0
    0

    به فکر اشتقال جوانان باشید طبق فرمایشات رهبری با توجه رشد بیکاری از گذاشته انار هورامان معروف بود خدا برکت به باغدار بده مسول توهم به فکر اشتقال باش نه امتیاز گرفتن؟؟؟؟؟؟،،،،،،

نقد و بررسی

مهمترین اخبار